Statystyki jednostek, a obrażenia w bitwie

Status
Zamknięty.

Feandil

Wójt
Czy istnieje jakiś konkretny przelicznik, ile dana jednostka musi posiadać ataku, żeby zadawała dane obrażenia?
Często mam dylemat, czy warto np. odpalić x% do ataku z Tawerny lub z flaszki, żeby moi wojacy mieli większego kopa. Obecnie jestem we Wczesnym Średniowieczu i odnosi się to głównie do katapult. Przykładowo - mam "na czysto" (czyli z budynków) bonus, który podnosi mi atak z 6 do 11 i zadaję np. 2-5 obrażeń konkretnym jednostkom. Nie wiem, czy opłaca się dać chwilowego boosta, aby podnieść do 12 - czy coś to zmieni. Zauważyłem, że w jednych walkach rozstrzał obrażeń zmienia się o ten 1 punkt, w innych nie. Zdaję sobie sprawę, że zależy to od konkretnego przeciwnika, jego bonusu, terenu, itd. No i właśnie - gdzie jest ten próg zmiany, czy jest do tego jakiś "kalkulator"?

Pytanie powiązane. Czy system gry zaokrągla atak i obronę do widocznych wartości, czy tylko pokazuje je zaokrąglone, ale w walce opiera się na dokładnych? Np. katapulta ma atak 6. Mam +90% - czyli wyświetlane jest 11. Choć dokładnie jest to 11,4. Odpalę flaszkę +5% i zmienia się na 12 - w rzeczywistości 11,7. Różnica zaledwie 0,3, a w wyświetlaniu cały punkt. Co się liczy - to, co wyświetlane, czy rzeczywista wartość, bez zaokrąglenia?

Domyślam się, że ludziska z późniejszych epok nie mają takiego dylematu - bo przy setkach obrażeń z każdym procentem zmienia się wartość. Ale w moim przypadku, szczególnie jak dobieram skład wojska na Wyprawach Gildyjnych, może być to... być. Albo nie być ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry