[Gildie] Status "urlop"

Czy funkcja "wyłączenia" miasta z listy uczestników WG na czas urlopu będzie korzystna?

  • tak, max 2 tyg/rok

    Głosy: 7 28,0%
  • tak, max 4 tyg/rok

    Głosy: 14 56,0%
  • jest ok, lepiej brać urlop poza gildią

    Głosy: 4 16,0%

  • W sumie głosujących
    25

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tak, lepszą jak dla mnie. Nie ogranicza gry innym, nie zmusza innych do grania za nas, nie sprawia że gildia traci.
Urlop wpływa jedynie pozytywnie bo gildia nie traci na nieobecności członka, nie zmusza go do wyjścia z gildii żeby wg nie przepadły (bo głównie dana funkcja jest tą najbardziej widoczna w statystykach)
 

astrotaurus

Hrabia
Opuszczając gildię na czas urlopu masz możliwość zrobienia wypraw w jakiejś tymczasowej, jednoosobowej gildii lub czasowego dołączenia do gildii bez wymagań. Jednak to pozostanie możliwością wyboru (przecież to, jak chcemy spędzić urlop zależy tylko od nas).
Ufff, to już jazda bez trzymanki... urlop od wypraw w gildii, ale gdzie indziej to czemu nie?! Urlop od PCh w gidldii, ale gdzie indziej to czemu nie?!

Poza tym, kurde.... urlop to wolność od pracy, a nie od rozrywki, nie od przyjemności! Ludzie normalni na normalnym urlopie powinni mieć zwiększane trzykrotnie powinności wobec gildii - mają nareszcie na to czas. Pól dnia w łożku, trochę na basenie, troche przy grillu. Telefon w łapę i cała przyjemnośc po mojej stronie.
A jak ktoś jest w odmóżdżającej gildii, to niech zmieni gildię na początek!

Może ja się nie znam, ale jak kogoś męczy gra, zabawa, seks..., to powinien iść do lekarza specjalisty, a nie na urlop.

głosuję NIE !!!
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@astrotaurus, ten pomysł ma być alternatywą dla takich właśnie "urlopów". Wyjeżdżając na rzeczywisty urlop gra z budzikiem jest często niemożliwa, a nawet niewskazana. Łatwo chyba sobie wyobrazić sytuację: śniadanie z rodziną, potem (np) żagle, wycieczka czy co kto lubi i gdzie jest miejsce na grę o godz. 8:00? W tej chwili właśnie gracze opuszczają macierzyste gildie, żeby nie nawalić na Wyprawach. Jeżeli gra umożliwi pozostanie w gildii, bez negatywnych dla niej konsekwencji, to chyba lepiej?
 

astrotaurus

Hrabia
Dlatego pisałem o odmóżdżaniu

Jeśli ktoś chce wziąć urlop od odmóżdżającej gildii, to wychodzi z tej gildii i tyle. Niewazne czy wyjeżdża na Kanary, czy na RODOS, czy nie wyjeżdża nigdzie....
Jakiś abstrakcyjny status "urlop" od odmóżdżającej gildii, kiedy nie jest się na urlopie, tylko jest sie w normalnej gildii.... sorki, to już wyższa (za wysoka!) kombinacja alpejska.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dlatego pisałem o odmóżdżaniu

Jeśli ktoś chce wziąć urlop od odmóżdżającej gildii, to wychodzi z tej gildii i tyle. Niewazne czy wyjeżdża na Kanary, czy na RODOS, czy nie wyjeżdża nigdzie....
Jakiś abstrakcyjny status "urlop" od odmóżdżającej gildii, kiedy nie jest się na urlopie, tylko jest sie w normalnej gildii.... sorki, to już wyższa (za wysoka!) kombinacja alpejska.
Ale ktoś nie chce brać urlopu od gildii. Czasem jest wyjazd na np od srody do wtorku. I Co, we wtorek powrót, ale musisz wyjsc z gildii bo zawalisz wyprawy. A tak to możesz być w gildii i nie grać. Nikomu krzywdy nie robisz, nie przegrywasz wypraw gildii. Win Win
A tak musisz wyjsc z gildii, tracisz 7 dni motywacji (jak komus zależy) możliwość handlu i wrzucana Pr.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jakiś abstrakcyjny status "urlop" od odmóżdżającej gildii, kiedy nie jest się na urlopie, tylko jest sie w normalnej gildii....
Nie ma przecież obowiązku korzystania z urlopu.

Co to jest gra? Czy normalna jest chęć wygrania w grze?
Czym są Wyprawy? Zawodami gildii. Kto wygrywa? Ta gildia, która jako pierwsza zdobędzie wszystkie zamki na 4 mapach.
Reguła Wypraw prowadzi powoli do absurdu. Z 6 dni zrobiło się 12h. Czekam na moment, kiedy o kolejności na Wyprawach będzie decydowała jakość łącza. Gdy implementowano WG (3, nie 4 mapy), zdecydowana większość graczy robiła walki ręcznie (co w jakiś sposób równoważyło czas negocjacji), a o szybkich walkach nikt nawet nie marzył. W tej chwili część gildii, które chcą rywalizować na WG, zrzesza graczy robiących szybkimi walkami komplet zamków. Im bardziej zgrana gildia, tym szybciej zamykają rywalizację. Czy w grze nie chodzi właśnie o rywalizację?
Zaznaczyłam, że nie jestem specjalnie przekonana do tego pomysłu (chociaż sama go zgłosiłam).
Czy "odmóżdżająca" jest chęć bycia najlepszym, czy może projekt gry jest mało spójny i nie nadąża za szybko zmieniającymi się możliwościami graczy?
 

Markiz.

Książę
Czy "odmóżdżająca" jest chęć bycia najlepszym, czy może projekt gry jest mało spójny i nie nadąża za szybko zmieniającymi się możliwościami graczy?
Z całym szacunkiem, nie można odmówić nikomu chęci bycia, ale żeby być - trzeba grać. Jeśli nie gram, to siłą rzeczy wypadam na jakiś czas z obiegu, a wszelkie pomysły typu "urlop", czy "zastępstwo" to, wybaczcie, trącą komedią.
Nie da się "mieć ciastko i zjeść ciastko".
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Z całym szacunkiem, nie można odmówić nikomu chęci bycia, ale żeby być - trzeba grać. Jeśli nie gram, to siłą rzeczy wypadam na jakiś czas z obiegu, a wszelkie pomysły typu "urlop", czy "zastępstwo" to, wybaczcie, trącą komedią.
Nie da się "mieć ciastko i zjeść ciastko".
właśnie da się, w większosci gier tak to działa. I tak wiem, tu nic Ci nie mogą zabrać. Ale co to ma do rzeczy?
Byłaby to super funkcja i jedyny powód, który od Ciebie wybrzmiewa - bez przesady - za łatwo,
nie gra to jego strata musi wyjsć.
Wlasnie chyba o to chodzi w dziale pomysł by zmieniać te aspekty, które mogłyby być lepsze?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Podstawową rzecz trzeba pojąć. Żeby coś osiągnąć w grze, trzeba w nią grać.
ale jak sami podkreślacie, real jest ważniejszy, więc fajnie by było, że jak w realu jest taki zapierdziel lub po porstu ktoś wyjeżdża, i nie musi wychodzić z gildii.
Ja totalnie nie rozumiem gdzie Ty tu widzisz problem.
Jest to mega ułatwienie
Jest to mega fajne dla graczy w gildii bo nie przegrają WG

Nie chcecie zastępstwa - co by zapewnilo możliwość ciągłej aktywności konta
to ulrop jest idealnym rozwiązaniem. Nikomu nie szkodzi.
A usuwa konieczność bzdurnego wychodzenia z gildii - i powrót dopiero po 7 dniach bo wcześniej się nie da.
 

Markiz.

Książę
Jak w realu jest zapierdziel. To gracz nie gra. Nie rozumiem dlaczego nie grając, ma osiagać jakiekolwiek korzyści. Nie ma zastępstwa, nie ma urlopu. Nie gra i koniec. A czy wychodzi z gildii czy nie, to już sprawa gildii. No i gracza poniekąd też
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jak w realu jest zapierdziel. To gracz nie gra. Nie rozumiem dlaczego nie grając, ma osiagać jakiekolwiek korzyści. Nie ma zastępstwa, nie ma urlopu. Nie gra i koniec. A czy wychodzi z gildii czy nie, to już sprawa gildii. No i gracza poniekąd też
Dobra czyli Ty z tych lubiących by było tylko trudniej ;)
wywalmy automatyczną walkę do tego, automatyczna motywka to pewnie wgl absurd Twoim zdaniem

btw urlop nie daje graczowi ŻADNEJ korzyści - pomyliłeś chyba temat z zastępstwem ;)
Chodzi o to by nie BYŁ ZMUSZONY do wyjścia z gildii - bo do tego się aktualny tryb gry sprowadza, a powrót jest - jak wiemy, możliwy zawsze DOPIERO po 7 dniach.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jak w realu jest zapierdziel. To gracz nie gra. Nie rozumiem dlaczego nie grając, ma osiagać jakiekolwiek korzyści. Nie ma zastępstwa, nie ma urlopu. Nie gra i koniec. A czy wychodzi z gildii czy nie, to już sprawa gildii. No i gracza poniekąd też
Nie chodzi o korzyści dla nikogo. Wręcz przeciwnie. Chodzi o to żebym jak chce być nieobecna nie musiała wychodzić z gildii tylko ustawiam urlop i np wyprawy wtedy nie wliczają mnie jako uczestnika. Oczywiście ja nie mogę robić wypraw bo mnie przysłowiowo nie ma. Taki tydzień czy też dwa wyłączenia opcji które sprawiają że aktualnie gracze wychodzą z gildii bo mają urlop lub robią coś nie dozwolonego w dodatku ryzykując.

Czyli jest to ulepszenie aktualnej opcji czyli wyjścia z gildii lub nie wyjścia co czasami powoduje zdenerwowanie innych.
 

Markiz.

Książę
To, że gracz nie robi wypraw, wcale nie oznacza, że musi wyjść z gildii. Jeśli wyjdzie, to niestety - powrót jest możliwy po 7 dniach. Można dopasować swój urlop do zasad panujących w grze, tak samo jak gracze dopasowują swoje życie do gry, aby być na wymianach w GPC co 4h.
A cóż takiego strasznego stanie się, jeśli gracz opuści gildię na 7 dni? Moim zdaniem nic.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
To, że gracz nie robi wypraw, wcale nie oznacza, że musi wyjść z gildii. Jeśli wyjdzie, to niestety - powrót jest możliwy po 7 dniach. Można dopasować swój urlop do zasad panujących w grze, tak samo jak gracze dopasowują swoje życie do gry, aby być na wymianach w GPC co 4h.
A cóż takiego strasznego stanie się, jeśli gracz opuści gildię na 7 dni? Moim zdaniem nic.
To że ktoś nie zrobi wypraw = musi wyjść z gildii. Sory tak działają silne gildie.

No i czyli popierasz kare, ze ktoś ma jakiś wyjazd? Bo aktualnie to typowo jesteś przeciw "bo za dobrze by im było" takie to typowe - tyle lat się tak męczymy to niech się inni dalej też tak męczą.
Super pomysł, mega ułatwienie.
 

Markiz.

Książę
No i czyli popierasz kare, ze ktoś ma jakiś wyjazd?
Oczywiście że popieram. Nie ma gracza? Nie ma profitów z gildii, nie ma profitów dla gildii. Po min 7 dniach może wrócić/dołączyć.
tyle lat się tak męczymy to niech się inni dalej też tak męczą.
Nie męczymy się, tylko planujemy co i jak robić aby było najlepiej. To strategia, więc trzeba trochę wysilić zwoje mózgowe, a nie chodzić na łatwiznę.
To że ktoś nie zrobi wypraw = musi wyjść z gildii. Sory tak działają silne gildie.
Jeśli gildia jest silna, to poradzi sobie bez tego gracza. Jeśli gracz jest silny, to po powrocie z urlopu będzie mógł się wykazać.
 

Gozur

Wójt
Pomysł niezły, ale dodałbym jeszcze dwie sprawy:
1 - Żeby dotyczył wszystkich rozgrywek gildyjnych - przecież np. koszt budynków w PCh naliczany jest w zależności od wszystkich graczy".
2 - Żeby osoba na urlopie miała zablokowane zbieranie bonusów przynależnych gildii - np. z ratusza, ofert handlowych itp. Zapobiegnie to nadużywaniu funkcji. Nie będzie "idę na urlop, więc nie uczestniczę w rozgrywkach, ale wchodzę raz czy dwa dziennie na chwilę i korzystam"
 
Do góry