Specjalne jednostki wojskowe

  • Rozpoczynający wątek jacek1j
  • Data rozpoczęcia

co o tym sądzisz?

  • fajny pomysł

    Głosy: 21 44,7%
  • do dopracowania

    Głosy: 6 12,8%
  • fajny pomysł ale chce inne jednostki

    Głosy: 4 8,5%
  • nie potrzebny dodatek

    Głosy: 16 34,0%

  • W sumie głosujących
    47
  • Głosowanie zakończone .

DeletedUser

Guest
Mój pomysł polega na dodaniu nowego rodzaju jednostek wojskowych.
59334783107269678161.png


Jednostki te nie mogły by atakować lub atakowały by słabo, za to mogły by wykonywać zadania specjalne. Było by po jednej jednostce na epoke. Nazw nie bede wymyślał bo to i tak zależy od twórców gry.
Jednostka która ma np. 10 ruchu działa w taki sposób że idzie 3 kratki (zostaje jeszcze 7) zastawia pułapke i traci np. 3 ruchy (zostaje jeszcze 4) może odejść 4 kratki.

Epoka brązu - jednostka tworzy podkop w wybranym miejscu. Jednostka która przez to przejdzie traci np. 4 kratek życia. Jest to bardzo dobre posunięcie taktyczne.
79012766397208149567.png

jednostka podchodzi, tworzy podkop, ucieka

Epoka żelaza- jednostka tworzy palisade. By zaatakować jednostke która jest na kratce z palisadą trzeba najpierw ją zburzyć a potem atakować jednostke. Jest to dobrym posunięciem taktycznym ponieważ przeciwnik traci przez to jeden ruch

Wczesne średniowiecze- jednostka jest szpiegiem który jest nie widoczny dla wroga. Może atakować tylko jednostki dalekiego zasięgu

Rozkwit średniowiecza- jednostka tworzy pułapkę. Wrogie jednostki po przejściu przez nie tracą np. 8 kratek życia lub całkowicie giną

Jesień średniowiecza- złodziej broni. Nie można nim atakować. Wróg został okradziony więc jego jednostki mają -2 ataku i obrony. Przyda się dobrym taktykom którzy będą walczyć 7 a nie 8 jednostkami ale ze słabszym wrogiem.

Epoka kolonialna- jednostka kopie zagłębienie z wodą.
79012766397208149567.png

jednostka podchodzi, kopie, ucieka

Epoka przemysłowa- jednostka podpala las. Wszystkie jednostki które są w lesie tracą co ruch 2 kratki życia.
97626458551505741498.png

jednostka podchodzi, zapala, ucieka. Żółty obszar to zasięg pożaru

Inne jednostki które mogą być zamiast tych podanych wyżej:
1. Handlarz dzięki któremu nasze jednostki są lepiej wyposażone. Dostają +2 ataku, obrony, zasięgu i ruchu

2. Wycina las. Jednostki lekkie nie będą miały przez to bonusu. Podczas jednej kolejki może wycinać las dopóki nie skończą mu się ruchy.

3. Podkłada ładunek wybuchowy. Burzy skały. Wzgórza się równają i jest łąka. Dzięki niemu jednostki krótkiego zasięgu nie będą miały bonusu a ciężkozbrojni go zyskają. Jednostki znajdujące się w polu rażenia tacą 2 kratki życia
37572087209732923580.png

czerwony-ruch jednostki
żółty- zasięg wybuchu
niebieski- wybuch stworzył zagłębienie i woda się wylała. Tworzy jezioro

4. jednostka podcina drzewo. Na jednostke która przeszła przez kratke z podciętym drzewem spada drzewo i traci np. 5 kratek życia. Po spadnięciu drzewa droga jest zablokowana i nie można przechodzić przez te kratke
55305210890780401576.png

jednostka podchodzi, podcina drzewo, ucieka

Działanie nie których jednostek może być inne.

Komu się nie podoba niech uzasadni dlaczego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jestem na TAK. Kto się nie zna na taktyce pewnie zagłosuje na "niepotrzebny dodatek" ale kto się na tym zna to wie że dzięki temu można będzie fajnie kombinować.
 

HuanMing

Książę
O ile się nie mylę ktoś już zwrócił Ci na to uwagę.... "niepotrzebny".
W ankiecie brakuje opcji "nie podoba mi się" więc zaznaczam "nie potrzebny". I wbrew sugestii autora postu powyżej nie ma to nic wspólnego z brakiem znajomości taktyki.
Jedną z zalet tej gry, według mnie, są proste rozwiązania. Twój pomysł uważam za przekombinowany.
 

DeletedUser

Guest
Podczas walki jest za mało rozwiązań taktycznych. Dzięki tym jednostkom gracze którzy są dobrymi taktykami będą ciekawiej walczyć
 

DeletedUser

Guest
Był by to fantastyczny pomysł ,ale w walce z na przykład normalnym graczem a nie komputerem który z żadnego bonusu nie korzysta bo było by to zbyt łatwe .Poza tym ilość żyć straconych w np. wejście w podkop traci się 4 życia ,dobrze ,ale powiny być także bonusy np. obrona przed płapkami ,palisadami itp.
 

DeletedUser426

Guest
Uwielbiam czytac wypowiedzi "wielkich taktyków" gdybysmy mieli takich wspaniałych w czasie wojny moze losy były by inne ...ale szkoda ze "prawdziwe talenty" często są nie doceniane i odkrywane po czasie no ale coż.
Jedna zasadnicza wada , korzysta tylko gracz który i tak nie ma wielkiego przeciwnika w obecnym systemie walki. Więc wyłącznie duże ułatwienie na i tak proste walki.
Jesli dojdzie wkońcu do walk gracz vs gracz to kazdy tylko ponastawia wszedzie pułapki i liczac ze przeciwnik nie zauwazy co zrobiłes i bedzie grzecznie wpadał w twoje pułapki. Noo nie ma to jak wielka taktyczna rozgrywka :D
A jeszcze lapiej będzie jak kazdy ponastawia pułapki po swojej stronie i kazdy będzie czekał az przeciwnik wykona ruch. Kolejna taktyczna rozgrywka xD
Pomysł idzie w dobra strone , ale na turowy system rozgrywki jest bez większego sensu.
 

DeletedUser

Guest
Uwielbiam czytac wypowiedzi "wielkich taktyków" gdybysmy mieli takich wspaniałych w czasie wojny moze losy były by inne ...ale szkoda ze "prawdziwe talenty" często są nie doceniane i odkrywane po czasie no ale coż.
Jedna zasadnicza wada , korzysta tylko gracz który i tak nie ma wielkiego przeciwnika w obecnym systemie walki. Więc wyłącznie duże ułatwienie na i tak proste walki.
Jesli dojdzie wkońcu do walk gracz vs gracz to kazdy tylko ponastawia wszedzie pułapki i liczac ze przeciwnik nie zauwazy co zrobiłes i bedzie grzecznie wpadał w twoje pułapki. Noo nie ma to jak wielka taktyczna rozgrywka :D
A jeszcze lapiej będzie jak kazdy ponastawia pułapki po swojej stronie i kazdy będzie czekał az przeciwnik wykona ruch. Kolejna taktyczna rozgrywka xD
Pomysł idzie w dobra strone , ale na turowy system rozgrywki jest bez większego sensu.

Dużo pułapek nie zrobisz bo jeśli będziesz grał zbyt dużą ilością jednostek specjalnych to nie będziesz miał kim atakować więc nikt tak nie będzie grał. Jeśli przeszkadza Ci urozmaicenie taktyki to można wprowadzić ograniczenie do np. 2 jednostek specjalnych na pojedynek
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli będe w stanie stać w płonącym lesie to powalone drzewo to raczej dla mnie nei problem :)
 

DeletedUser426

Guest
I jeszcze powiedz mi kto będzie wchodził do podpalonego lasu. Chyba że bot . . Nie to juz za duże ułatwienie
 

DeletedUser

Guest
To oczywiste że nikt nie wejdzie do palącego się lasu ale przecież można podpalić las gdy jest w nim wróg i wtedy przeciwnik ma poblem
 

DeletedUser

Guest
Ja miałbym taki pomysł, że jedna jednostka specjalna może zrobić powiecmy 3 płapki naraz .
Oraz nie powiem, że nikt by nie wszedł bo jakby las był wielki i zasłaniał łuczników wroga to zastanowił bym się zanim pomyślał żeby iść na około .
Las powinien zadawać mniej więcej 1/2 kratki życia oraz zatrzymywać jednostkę tylko wtedy kiedy jednostka pierwszy raz wejdzie na niego a nie kiedy już porusza się w nim .
 

DeletedUser2657

Guest
Zagłosowałem na opcję ostatnią, bo nie widzę sensu w takich dodatkach. Już chyba dziś gdzieś pisałem, że nie lubię ułatwień..tak tylko głośno myślę ;>
 

DeletedUser

Guest
sam pomysł dobry, tylko jednostki i te wszystkie pułapki, palisady itd. są po prostu głupie.
jak dla mnie mogli by to dodać, ale inne jednostki zrobić.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Pomysł dobry, ale do dopracowania. Tak naprawdę to to można by wykorzystać wtedy, kiedy będzie walka gracz vs. gracz, a nie gracz vs. komputer. Z komputerem nie da się grać na taktykę ;/ Za łatwo przewidzieć ruchy jak dla mnie :(
 

DeletedUser

Guest
sam pomysł dobry, tylko jednostki i te wszystkie pułapki, palisady itd. są po prostu głupie.
jak dla mnie mogli by to dodać, ale inne jednostki zrobić.
jednostki były tylko przykładowe, oczywiście mogą być inne

Pomysł dobry, ale do dopracowania. Tak naprawdę to to można by wykorzystać wtedy, kiedy będzie walka gracz vs. gracz, a nie gracz vs. komputer. Z komputerem nie da się grać na taktykę ;/ Za łatwo przewidzieć ruchy jak dla mnie :(
Może masz racje że przy grze z komputerem nie powinniśmy wykorzystywać tych jednostek ale w walce gracz na gracz napewno się przydadzą
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Mi się podoba kiedyś tak było podpalali lasy żeby uwięzić wroga który po pewny czasie spłonie.Super.
 

DeletedUser8110

Guest
Zagłosowałem na opcję ostatnią, bo nie widzę sensu w takich dodatkach. Już chyba dziś gdzieś pisałem, że nie lubię ułatwień..tak tylko głośno myślę ;>
Popieram całym swoim zimnym serduszkiem, mającym serdecznie dość Twoich nadmiernie ułatwiających gre pomysłów...

Popieram też HuanMing - brakuje opcji 'nie podoba mi się'.
Zaznaczyłam 'nie potrzebny' chociaż całe moje jestestwo się buntowało, bo przecież przymiotniki z 'nie-' piszemy RAZEM... I nie musisz krzyczeć czerwonymi literami...
 

DeletedUser426

Guest
Jacek1j spójrz .. nie tylko ja myśle ze twoje niektóre pomysły a właściwie ich większośc jest śmieszna :D
 
Do góry