[Zgłoszone] Specjalizacje gildii ver. 2.0

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2383
  • Data rozpoczęcia

Jak oceniasz ten pomysł ?


  • W sumie głosujących
    63
Status
Zamknięty.

DeletedUser2383

Guest
Po kilku przemyśleniach i wielu komentarzach forumowych hejterów (podziękowania dla: Strielok, Apocalypto) stworzyłem wer. 2.0 pomysłu Specjalizacje gildii, więc pierwszy temat można zamknąć.
A wyniki ankiety, całkiem ładne były :
5 - Dobre i bez gadania 5 -> 45.45%
4 - Trzeba jeszcze doprawić 4-> 36.36%
3 - Zupełnie bez smaku 0 -> 0%
2 - Za dużo pieprzu 0-> 0%
1 - Bo zupa była za słona 1-> 9.09%
Nie chciało mi się czytać 1-> 9.09%


1. Wstępny zarys:
Pomysł polega na tym, aby każda gildia miała do wyboru 1 z 7 specjalności. Specjalność będzie reprezentowała to czym gildia zajmuje się na co dzień. Poziom gildii określa jak wysoko nasza gildia wyspecjalizowała się w danej dziedzinie. Dzięki doskonaleniu się w danej dziedzinie (wyrabianiu normy) po tygodniu członkowie gildii otrzymają specjalne bonusy na następny tydzień, zgodne z poziomem gildii. Jeżeli norma zostanie wyrobiona to gildia nie traci swojego poziomu, jeżeli nie zostańcie wyrobiona to gildia spada o 1 poziom w dół, natomiast jeżeli gildia uzyska większa normę, to jest ona zaliczana na poczet kolejnego poziomu i po tygodniu zostaną gildii doliczone kolejne poziomy w zależności od wyrobionej "normy".


1.1 Podział gildii :
zabójcy muszą uzyskać określoną ilość punktów pvp
złodzieje muszą uzyskać określony dochód z kradzieży
dworzanie muszą zmotywować określona ilość graczy
mnisi muszą odrestaurować określoną ilość budynków
kupcy muszą uzyskać określony dochód
rzemieślnicy muszą wyprodukować określoną ilość zaopatrzenia
oficerzy musza zdobyć określona ilość medali

1.2 Bonusy dla gildii za wykonanie normy:
zabójcy - leczenie jednostek o x% krótsze.
złodzieje - może okraść (x) budynków. zamiast 1.
dworzanie - (x) motywacji dla innych / dzień
mnisi - (x) odrestaurowań dla innych / dzień
kupcy - możliwość motywowania (x) własnych domków / dzień
rzemieślnicy - możliwość motywowania (x) własnych produkcji / dzień
oficerzy -rekrutacja jednostek o (x) krótsza

2. Nagradzanie najlepszych graczy w danej specjalności :
Dla 3 najlepszych graczy specjalizujących się danej dziedzinie przygotowałem także tytuły, które dadzą takiemu graczowi specjale bonusy na następny tydzień Specjalny tytuł można dostać raz na 2 tygodnie i jest on zgodny z tym do jakiej gildii należmy. (tydzień trwa bonus, po tygodniu nawet, jeżeli znów będziemy w TOP 3, to nagroda przechodzi na kolejnego gracza).


2.1. Tytuły: (wersja beta :p)
Ojciec Chrzestny / - / - (wymyślcie jakieś tytuły związane z bossem mafii ;)) - specjalny tytuł dla gracza, który zdobędzie najwięcej punktów pvp w tygodniu (punkty pvp +10%)
- / - / - (pytanie z familiady... kto okrada ?) - specjalny tytuł dla gracza, który zdobędzie największą zdobycz (tutaj raczej się fart liczy xP) z kradzieży w danym tygodniu (zdobycze z kradzieży x1,5/tydzień)
Cesarz / Król / Książę - specjalny tytuł dla gracza, który ma najwięcej punktów rankingowych (może motywować każdego 3 razy dziennie)
Prorok / Papierz / Kardynał- tytuł dla gracza który ma najlepsze stosunki z sąsiadami (pomysł z relacjami) (może odrestaurować każdego 3 razy dziennie)
- / Kupiec / Handlarz- tytuł dla gracza który uzyskał największy dochód w złocie w danym tygodniu (bonus do zysku w złocie +10%)
Leonardo da Vinci / Michał Anioł / Architekt- tytuł dla gracza który uzyskał największy dochód w zaopatrzeniu (bonus do zysku w zaopatrzeniu +10%)
Marszałek / Generał / Pułkownik- specjalny tytuł dla gracza, który zdobędzie najwięcej medali w danym tygodniu. (medale x1,25/ za ubiegły tydzień)

2.2. Budynki pamiątkowe dla "wielkich graczy" służące jako dekoracja w naszym mieście :
zabójca- Cmentarz
złodziej- Magazyn
dworzanin -Sala tronowa
mnich- Muzeum
kupiec -Skarbiec
rzemieślnik -Warsztat
oficer - Fort

Gratuluje tym którzy doczytali do końca :D

Wiem, że propozycja ma małe szanse na przejście, ale miło sobie pomarzyć :zzz:

edit 1: zmiany w nazwach
edit 2: zmiany w ułożeniu tekstu i nazw i ogólnie, żeby lepiej to wyglądało i lepiej się czytało :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1724

Guest
Nie lubię się powtarzać lecz to jedyny pomysł, który według mojego uznania zasługuję na miano najlepiej sprecyzowanego w rozwój gry i zbliżeniu ku sobie graczy :) Jestem szczęśliwy iż ten pomysł jest realizowany dalej i oby to nie ostatnia wersja poprawi bowiem zapewne jeszcze wpadniemy na jakiś pomysł by to ulepszyć :D
 

DeletedUser426

Guest
nadal jestem tylko za wprowadzeniem specjalności dla gildii. Tytuły dla graczy jakos do mnie nie przemawiają.

Dobra zajme sie swoim projektem. Dzis w nocy sie chyba nudze to bede pisał ale ostrzegam ze troche splagiatuje od Ciebie jeśli nie masz nic przeciwko :)
 

DeletedUser2383

Guest
nadal jestem tylko za wprowadzeniem specjalności dla gildii. Tytuły dla graczy jakos do mnie nie przemawiają.

Zapodaj kilka swoich nazw, bo mi d o"normy" pasuje tylko "przodownik pracy" ;)

Pozwalam na plagiat, o ile wspomnisz w nim o moim temacie ;] i z niecierpliwością na niego czekam, żebym mógł go hejtować ;>
 

DeletedUser

Guest
tytuły też do mnie jakoś nie przemawiają. Zabójca tak jakby to gracz kierował jakąś postacią i ona zabijała, a to przecież gracza armia robi. xd

Architekt - Laboratorium? Bardziej Pracownia czy coś.

Podziwiam, że ci się chce. :)
 

DeletedUser1724

Guest
No aż sam jestem ciekaw co tam nasz forumowy hejter wymyślił :D
 

DeletedUser426

Guest
W nocy jednak nie miałem czasu poniewaz musiałem pwostrzymać Arcydemona i plaga , która ogarniała Fedelman w Dragon Age xd Dlatego prosze o troche wiecej czasu :p
 

DeletedUser2383

Guest
Troszeczkę obrobiłem 1 post, żeby to lepiej wyglądało, bo ten lekki bałagan raził w oczy :p
 

DeletedUser2383

Guest
Na razie średnia pomysłu to 4,45. Jeszcze 13 głosów na 5 i będzie czerwony pasek xD
 

DeletedUser437

Guest
Wiem, że propozycja ma małe szanse na przejście, ale miło sobie pomarzyć :zzz:

Było by miło gdyby choć raz zrobiono coś naprawdę dla nas - graczy - i gdyby to weszło w życie.

Nie lubię się powtarzać lecz to jedyny pomysł, który według mojego uznania zasługuję na miano najlepiej sprecyzowanego w rozwój gry i zbliżeniu ku sobie graczy :) ....

W pełni się z tym zgadzam.
 

DeletedUser2383

Guest
Było by miło gdyby choć raz zrobiono coś naprawdę dla nas - graczy - i gdyby to weszło w życie.

Temat siedzi od Pon. na forum i to w 2 wersjach. A jakoś nikt z FoE nie wpadł chociaż napisać "OMG :o !!! Toć to masa roboty ..."
 

DeletedUser437

Guest
Było by miło gdyby choć raz zrobiono coś naprawdę dla nas - graczy - i gdyby to weszło w życie.

Temat siedzi od Pon. na forum i to w 2 wersjach. A jakoś nikt z FoE nie wpadł chociaż napisać "OMG :o !!! Toć to masa roboty ..."
To tak samo jak ze zgłaszaniem błędów przez nas i ich naprawa przez nich. Gram tu niemal od początku i widzę że dalej są nienaprawione błędy z pierwszej wersji gry , wiec o czym tu gadać. Oni są tylko tam gdzie nie za bardzo muszą. To coś podobnie jak polska policja :D :D
 

DeletedUser

Guest
Idea specjalizacji trafna - organizacje kupieckie, wojskowe.

Ale powyższy pomysł, przykłady i wykonanie - fatalne.

- - - Zaktualizowano - - -

Idea specjalizacji trafna - organizacje kupieckie, wojskowe.

Ale powyższy pomysł, przykłady i wykonanie - fatalne.
 

DeletedUser3

Guest
Podoba mi się ten pomysł ;). Rozwija gildie w dobrym kierunku i powoduje, że chce się coś robić nawet mając odkrytą całą mapę i całe drzewko technologii.
 

DeletedUser2383

Guest
Uff. Po tygodniu doczekałem się odpowiedzi od FoE team i to od samego Pana i Władcy ;). (Hoist the Colours !!!:p)

A na serio. Pomysł daje także duże możliwości to przyszłej obróbki.
- Wojny gildii (walka o normy),
- Sojusze gildii (w zależności od poziomu gildii można by mieć sojusz z gildiami o łącznym poziomie równym naszemu. A sojusze by dawały w sumie 10% bonusu co ma gildia o określonej specyfikacji).
- Eventy klanowe ( ekspedycje, wyprawy czy jak tam to nazwiemy) i odznaczenia (walka klanów o bycie najlepszą gildią w pokonywaniu komputerowych przeciwników)
- Walki o tytuły i o ilość budynków dekoracyjnych ( mieć 7 różnych budynków za tytuły ;] )
- Budowa "zamku gildii" w zależności od specjalizacji
i wiele innych

- - - Zaktualizowano - - -

Podoba mi się ten pomysł ;). Rozwija gildie w dobrym kierunku i powoduje, że chce się coś robić nawet mając odkrytą całą mapę i całe drzewko technologii.

A tak poza tym. Jakie wymagania musi spełnić jeszcze temat aby można go było przedstawić IG ?

- - - Zaktualizowano - - -

Wszystkie komentarze co do tytułów i specjalizacji proszę kierować do tematów :

1. Która specjalizacje byś wybrał ?
2. Której specjalizacji gildii byś NIE wybrał, i dlaczego ?
3. Tytuły dla graczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Koncepcja została zgłoszona do naszego suggestion box.
(żeby nie było - to nie jest jedyne co zgłosiliśmy, po prostu ten pomysł mi się szczególnie spodobał, dlatego o tym piszę ;)).
 

DeletedUser2383

Guest
:o Ale chyba nie macie limitów co do tego ile możecie zgłaszać na miesiąc ?
 

DeletedUser1724

Guest
A mnie zastanawia fakt czy zgłaszany pomysł jest tak samo traktowany czy ma jakąś rangę do ustawienia podczas wrzucania go do "suggestion box".
 

DeletedUser2383

Guest
[offtop] To może by nam Bartek przybliżył jak to działa ??? [/offtop]
 

DeletedUser2383

Guest
Ważne ze głosił, to teraz mogę czekać do kolejnych wakacji aż wprowadzą ten pomysł w życie.
anyway, jak już wprowadza, to może jakiś tytulik malutki dla pomysłodawcy :zzz:
 

DeletedUser2383

Guest
Wielcy ludzie umierają zapomniani i niezrozumiani ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry