Spadek po Mędrcu II - Zagadka urodzinowa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8

Guest
Witaj wędrowcze - wyszeptała postać kryjąca się w mroku.
Chcesz wejść do środka, prawda? Skusiły Cię legendy o ukrytych skarbach, ale... miecz? Ha! Nie pokonałbyś mnie w walce, mały człowieczku. Masz jednak szczęście, ponieważ mam dobry nastrój, mogę Cię po prostu przepuścić, jeśli tylko rozwiążesz moją zagadkę. Pamiętaj jednak, że jeśli zawiedziesz, to będzie Twój koniec!



W skarbcu znajduje się: 35 punktów w Spadku po Mędrcu II

Wymiana na nagrody: System nagród przedstawiony w zasadach ogólnych konkursu "Spadek po Mędrcu II".

Zagadka:
Nasz kraj z tulipanów słynie,
jednak u nas syrop płynie.
Dwa smaczne, chrupkie i jadalne,
kiedyś dla ubogich idealne.
Jesteśmy przysmakiem na słodko,
jadanym na sucho i na mokro.


Edycja postów: Wyłączona + forum moderowane (posty niewidoczne aż do zamknięcia zgłaszania odpowiedzi)


Zasady:
1. Należy zgłosić się w tym temacie,
2. Liczy się tylko pierwszy post danego użytkownika, nawet jeśli nie spełnia warunków by liczyć się w konkursie,
3. Zgłoszeniem jest post w tym temacie zawierający: login z gry Forge of Empires i rozwiązanie zagadki.
4. Nagrodę otrzyma autor pierwszego zgłoszenia z poprawną odpowiedzią,
5. Konkurs trwa dopóki nie pojawi się zgłoszenie z poprawną odpowiedzią,
6. Podanie zwycięzcy i przyznanie nagrody nastąpi w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu.


Pamiętajcie o podaniu swojego dokładnego loginu z gry!


Życzymy powodzenia!;>
FoE Team
 

DeletedUser8

Guest
Prawidłowej odpowiedzi udzielił/a Miska86!

Stroopwafel lub siroopwafel (pol. "wafel z syropem") – rodzaj holenderskich ciastek. Na jeden stroopwafel składają się dwie okrągłe, waflopodobne warstwy oraz nadzienie z syropu, brązowego cukru i masła pomiędzy nimi. Do nadzienia mogą zostać dodane substancje smakowe, np. cynamon, karmel czy wanilia. (...)

Stroopwafele były bardzo tanie i dlatego nazywano je w XIX wieku ciastkami ubogich (armenkoeken) (...)

Gratulacje!
 
Status
Zamknięty.
Do góry