Sortowanie jednostek

  • Rozpoczynający wątek fanatyk99
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się pomysł z dokładniejszym sortowaniem jednostek?

  • Tak, podoba mi się

    Głosy: 44 95,7%
  • Nie

    Głosy: 2 4,3%

  • W sumie głosujących
    46
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Proponuję poprawić sposób sortowania jednostek - dodać sortowanie po następujących własnościach:

1. w grupie takich samych jednostek przesunąć wszystkie jednostki niezależne na koniec

2. w grupie takich samych jednostek posortować jednostki po ilości pozostałych punktów życia


przykład:

gracz ma następujące jednostki (przykładowe, poprawne sortowanie w aktualnej wersji):

włócznik - 3 życia
włócznik - 4 życia - (niezależny)
włócznik - 5 życia
łotr - 4 życia

po wprowadzeniu powyższego sortowania (jedyne właściwe dla tego zestawu jednostek):

włócznik - 5 życia
włócznik - 3 życia
włócznik - 4 życia - (niezależny)
łotr - 4 życia
 

DeletedUser12599

Guest
Brak ankiety!!!

Jestem jak najbardziej na tak ale daj ankietę ;)
 

DeletedUser675

Guest
Ten pomysł powinien mieć wysoki priorytet!

Obecne sortowanie jednostek jest bardzo uciążliwe. Posiadając 8 takich samych jednostek, z czego 4 zwykłe, a 4 niezależne i chcąc wysłać tylko te 4 pierwsze na walkę trzeba mieć anielską cierpliwość. Nie dość że jednostki są chaotycznie ułożone, to jeszcze przy każdym dodaniu lub oddelegowaniu jednostki, wszystkie pozostałe są sortowane na nowo w losowej kolejności!!! Zatem nie można 4 razy szybko kliknąć w jednym miejscu, bo niezależne, których nie chcę wysyłać na bitwę też się tam znajdą.

Jeśli chodzi o sortowanie wg punktów życia, to też chyba oczywiste że tak powinno być. Przecież na następną walkę wyślę te zdrowe, a nie ranne.
 

DeletedUser5506

Guest
Pomysl genialny, kolejna prosta ale przydatna zmiana :)

Wiadome ze na tak ;p
 

DeletedUser

Guest
Bardzo dobry pomysł, obecnie jest bardzo denerwujące kiedy trzeba przewijać cały pasek żeby znaleźć zdrowe jednostki wśród większości poobijanych ;/
 

DeletedUser8764

Guest
Pomysł +, już dawno o tym myślałem, tylko z czystego lenistwa nie chciało się tematu zrobić :p
 

Mikekun

Książę
siemanko

Pomysł dobrze zrobiony, brakuje jednakże i opcji jestem obojętny na takie rzeczy. Jak na razie wszyscy są na tak, mimo to może się trafić osoba która może ale nie musi mieć zastrzeżenia co do pomysłu. Dla mnie oprócz odpowiedniego sortowania żołnierzy brakuje też możliwości zobaczenia z których koszar jest dana jednostka, o ile jeśli ma się po jednym rodzaju każdej jednostki to wiadomo skąd ona pochodzi o tyle jeśli ma się po kilkanaście sztuk danego rodzaju to nie lada problem z których koszar dana jednostka pochodzi abyśmy wiedzieli ile fal możemy przepuścić na wroga.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser5506

Guest
siemanko

Pomysł dobrze zrobiony, brakuje jednakże i opcji jestem obojętny na takie rzeczy. Jak na razie wszyscy są na tak, mimo to może się trafić osoba która może ale nie musi mieć zastrzeżenia co do pomysłu. Dla mnie oprócz odpowiedniego sortowania żołnierzy brakuje też możliwości zobaczenia z których koszar jest dana jednostka, o ile jeśli ma się po jednym rodzaju każdej jednostki to wiadomo skąd ona pochodzi o tyle jeśli ma się po kilkanaście sztuk danego rodzaju to nie lada problem z których koszar dana jednostka pochodzi abyśmy wiedzieli ile fal możemy przepuścić na wroga.

pozdrawiam Mikekun
Jesli ktos jest obojetny to nie glosuje, sprawa wydaje sie prosta ;p Taka propozycja (pogrubiony tekst) pojawila sie juz na forum.
 

DeletedUser

Guest
Hmm, great minds think alike ;-).

Jestem jak najbardziej za bo obecny system sortowania jest jedną z najbardziej denerwujących rzeczy w grze.
Implementacja powinna być prosta więc mam nadzieję, że ten ficzer zobaczymy już w następnej wersji :-).
 

DeletedUser12453

Guest
Odkurzam temat co by suport nie zapomniał bo pomysł SUPER ;)

//PablooS: Support nie zajmuje się pomysłami, tylko supportem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9945

Guest
Ja jestem na nie, bo to dużo pracy dla informatyków i mi jest to całkowicie niepotrzebne...
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Także popieram :)
Przy większej liczbie ta chaotyczna mieszanina potrafi zdenerwować, szczególnie jak mieszają ci się niezależne z koszarowymi (można oczopląsu dostać starając się odróżnić te z ramką od tych bez...)
 

Atli

Hrabia
Ja jestem na nie, bo to dużo pracy dla informatyków i mi jest to całkowicie niepotrzebne...

Wybacz, ale argumenty "dużo pracy dla informatyków i mi jest to całkowicie niepotrzebne" są niepoważne. Chyba nie muszę pisać dlaczego...
Atli
P.S. Pomysł jest świetny.
 

Molthess

Baron
Ogólnie jestem na tak co do tego pomysłu. Jeśli by dodać jeszcze zgrupowanie tych samych jednostek tego samego typu i poziomu zdrowia w jednym okienku z podaną liczbą całościową tych jednostek, było by świetnie. Ale to było też gdzieś chyba proponowane w pomysłach.
 

DeletedUser

Guest
To jest to samo, aczkolwiek nawet tamto nie trafiło do perełek :(
 

DeletedUser

Guest
Obecne usprawnienia nieco poprawiły wyszukiwanie odpowiednich jednostek, jednak jak ktoś będzie miał pecha, to spośród swoich jednostek (np. niezależnych łotrów) zostaną mu pokazane tylko te 'w trakcie leczenia' - w liczbie dwudziestu. I co taki gracz ma wtedy zrobić? oblężenie w toku, a tu szpital. Zdrowe jednostki poukrywane. Nic tylko się popłakać. A może to mieszanie jest zrobione specjalnie tylko po to żeby zbyt szybko nie wykonywać ataków? Tak w ramach przedłużania gry?

Oczywiście może się zdarzyć że algorytm sortowania jednostek został tak dobrany, aby w każdym momencie była dostępna jednostka każdej możliwej 'ilości zdrowia' (oczywiście z dostępnych dla danego gracza :D). Może się tak zdarzyć ponieważ mamy jedynie 10 dostępnych wartości. Wtedy chylę czoła.

Muszę to sprawdzić następnym razem. 8>

- - - Zaktualizowano - - -

Obecne usprawnienia nieco poprawiły wyszukiwanie odpowiednich jednostek, jednak jak ktoś będzie miał pecha, to spośród swoich jednostek (np. niezależnych łotrów) zostaną mu pokazane tylko te 'w trakcie leczenia' - w liczbie dwudziestu. I co taki gracz ma wtedy zrobić? oblężenie w toku, a tu szpital. Zdrowe jednostki poukrywane. Nic tylko się popłakać. A może to mieszanie jest zrobione specjalnie tylko po to żeby zbyt szybko nie wykonywać ataków? Tak w ramach przedłużania gry?

Oczywiście może się zdarzyć że algorytm sortowania jednostek został tak dobrany, aby w każdym momencie była dostępna jednostka każdej możliwej 'ilości zdrowia' (oczywiście z dostępnych dla danego gracza :D). Może się tak zdarzyć ponieważ mamy jedynie 10 dostępnych wartości. Wtedy chylę czoła.

Muszę to sprawdzić następnym razem. 8>
 

chudya

Hrabia
Obecne usprawnienia nieco poprawiły wyszukiwanie odpowiednich jednostek, jednak jak ktoś będzie miał pecha, to spośród swoich jednostek (np. niezależnych łotrów) zostaną mu pokazane tylko te 'w trakcie leczenia' - w liczbie dwudziestu. I co taki gracz ma wtedy zrobić? oblężenie w toku, a tu szpital. Zdrowe jednostki poukrywane. Nic tylko się popłakać. A może to mieszanie jest zrobione specjalnie tylko po to żeby zbyt szybko nie wykonywać ataków? Tak w ramach przedłużania gry?

Oczywiście może się zdarzyć że algorytm sortowania jednostek został tak dobrany, aby w każdym momencie była dostępna jednostka każdej możliwej 'ilości zdrowia' (oczywiście z dostępnych dla danego gracza :D). Może się tak zdarzyć ponieważ mamy jedynie 10 dostępnych wartości. Wtedy chylę czoła.

Muszę to sprawdzić następnym razem. 8>

- - - Zaktualizowano - - -

Obecne usprawnienia nieco poprawiły wyszukiwanie odpowiednich jednostek, jednak jak ktoś będzie miał pecha, to spośród swoich jednostek (np. niezależnych łotrów) zostaną mu pokazane tylko te 'w trakcie leczenia' - w liczbie dwudziestu. I co taki gracz ma wtedy zrobić? oblężenie w toku, a tu szpital. Zdrowe jednostki poukrywane. Nic tylko się popłakać. A może to mieszanie jest zrobione specjalnie tylko po to żeby zbyt szybko nie wykonywać ataków? Tak w ramach przedłużania gry?

Oczywiście może się zdarzyć że algorytm sortowania jednostek został tak dobrany, aby w każdym momencie była dostępna jednostka każdej możliwej 'ilości zdrowia' (oczywiście z dostępnych dla danego gracza :D). Może się tak zdarzyć ponieważ mamy jedynie 10 dostępnych wartości. Wtedy chylę czoła.

Muszę to sprawdzić następnym razem. 8>

ZAWSZE oprócz tych dwudziestu np. rannych jednostek, masz do dyspozycji dwadzieścia zdrowych tych samych, oczywiście jeżeli takowe posiadasz.
 

DeletedUser

Guest
ZAWSZE oprócz tych dwudziestu np. rannych jednostek, masz do dyspozycji dwadzieścia zdrowych tych samych, oczywiście jeżeli takowe posiadasz.

Racja, nie zauważyłem tego.

Czyli rozumiem że Tobie nie przeszkadza aktualne sortowanie/czy też jego brak...?
 
Status
Zamknięty.
Do góry