[Jednostki] Sortowanie jednostek

Czy jesteś za wprowadzeniem tej zmiany?

  • Tak

    Głosy: 13 81,3%
  • Nie

    Głosy: 1 6,3%
  • Wszystko mi jedno

    Głosy: 2 12,5%
  • Inne (opisz proszę jakie)

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    16

Dixaroc

Baron
Osobiście frustruje mnie sortowanie jednostek. W chwili, gdy chcę je oszczędzać w walkach, to dochodzi do sytuacji, w których mam 100 zdrowych jednostek, później 100 uszkodzonych, a po uszkodzonych dopiero mam 100 łotrów, a po nich jeszcze tych uszkodzonych. Gdy mam jednostki z różnych epok, to jeszcze bardziej komplikuje sprawę.

Proponowana zmiana:
Pokazywanie w pierwszej kolejności zdrowych jednostek, a dopiero po zdrowych pokazywanie uszkodzonych.

Dodatkowo wojska defensywne (w PvP) mogłyby być wyświetlane po kliknięciu w jakiś przełącznik, a nie od razu.
 

Landberg

Rycerz
Całkiem słuszna obserwacja i propozycja. W sumie takie sortowanie byłoby logiczne biorąc pod uwagę dowodzenie wojskiem. Sam wiem, że kiedy mam sporo tych uszkodzonych (leczą się ;)), to wolałbym mieć pod ręką te zdrowe sztuki, a tak to panuje zamieszanie w wojsku. Gdzie jak gdzie, ale w dowodzeniu wojskiem zamieszanie i brak organizacji jest niewskazane ;)
 

korosh

Baronet
Mogło by też być grupowanie jednostek uszkodzonych, bo teraz mnożnik pokazuje się tylko na zdrowych, a wszystkie pozostałe mają osobne ikonki. A najlepszym rozwiązaniem by był przycisk pozwalający na automatyczną podmianę jednostek uszkodzonych na zdrowe w aktywnej armii ;)
Ale zagłosowałem na obojętne, bo IG i tak tej zmiany nie wprowadzi, a to w miarę łatwo obejdziesz wybierjąc rodzaj wojska ikonką na górze :)
 

Dixaroc

Baron
Mogło by też być grupowanie jednostek uszkodzonych
Nope. Różne jednostki są uszkodzone w różnym stopniu i mają różny czas zdrowienia. Aby to się grupowało, musiałbyś mieć dwie identyczne jednostki z dwoma identycznymi czasami leczenia. Być może się grupują, ale trafienie na taką kombinację, nawet przy walkach idących w tysiące, jest praktycznie niemożliwe.

A najlepszym rozwiązaniem by był przycisk pozwalający na automatyczną podmianę jednostek uszkodzonych na zdrowe w aktywnej armii ;)
Musiałbyś mieć szablony armii poustawiane, a to już bardzo duża zmiana. Sortowanie nie powinno być aż takim problemem dla IG.

a to w miarę łatwo obejdziesz wybierjąc rodzaj wojska ikonką na górze :)
Mhm, wybierz sobie lekką piechotę. Pierwsze jednostki, które się wyświetlają to te w armii defensywnej. Później jednostki z bieżącej epoki z budynków, później te same, ale niezależne, później uszkodzone, później łotry (ten sam podział na 3), a jeszcze dalej dobosze (i też podział na 3). Jak mam jeszcze np. 100-200 jednostek z poprzedniej epoki, które przepalam w pierwszej kolejności to nagle ten ciąg robi się dosyć pokaźny. Zwłaszcza, jak mam np. 50 uszkodzonych jednostek danego typu. Na kompie to jeszcze pół biedy, ale na komórce to strasznie utrudnia wymianę wojsk.
 

korosh

Baronet
Nope. Różne jednostki są uszkodzone w różnym stopniu i mają różny czas zdrowienia. Aby to się grupowało, musiałbyś mieć dwie identyczne jednostki z dwoma identycznymi czasami leczenia. Być może się grupują, ale trafienie na taką kombinację, nawet przy walkach idących w tysiące, jest praktycznie niemożliwe.

No ale co Ty opowiadasz??? Wystawiam do walki zawsze 8 jednostek jednego typu i zawsze zdejmuję wszystkie jakkolwiek uszkodzone. Już po 10 walkach mam co najmniej 2 jednostki uszkodzone w tym samym stopniu, a robiąc więcej gpc przewijam całe ekrany z takim samym zdrowiem - wystarczyłoby na nich postawić znaczek typu "x50" i jedna ikona z odpowiednim mnożnikiem dałaby radę za każdy poziom uszkodzenia.
Musiałbyś mieć szablony armii poustawiane, a to już bardzo duża zmiana. Sortowanie nie powinno być aż takim problemem dla IG.
nie nie, szablony kiedyś proponowałem ale spotkało się ze sprzeciwem społeczności, a przycisk by podmieniał każdą jednostę ze zdrowiem poniżej 100% na taką samą ze zdrowiem=100 - to nie jest takie trudne programistycznie, ale mam świadomość że nie ma szans wejscia więc nawet nie zgłaszam pomysłu :)
Mhm, wybierz sobie lekką piechotę. Pierwsze jednostki, które się wyświetlają to te w armii defensywnej. Później jednostki z bieżącej epoki z budynków, później te same, ale niezależne, później uszkodzone, później łotry (ten sam podział na 3), a jeszcze dalej dobosze (i też podział na 3). Jak mam jeszcze np. 100-200 jednostek z poprzedniej epoki, które przepalam w pierwszej kolejności to nagle ten ciąg robi się dosyć pokaźny. Zwłaszcza, jak mam np. 50 uszkodzonych jednostek danego typu. Na kompie to jeszcze pół biedy, ale na komórce to strasznie utrudnia wymianę wojsk.
pierwsze ci się pokazują bo masz lekkie w defensywnej akrat i sortowanie jest dobre, bo na początku pokazują się najnowsze wojska, z ostatniej epoki, potem uszkodzone, a dopiero potem kolejne epoki aż do łotrów - nie wiem serio gdzie tu widzisz problem
 

Stevie Nicks

Szlachcic zagrodowy
Na becie, od wczoraj, pojawiło się sortowanie: najpierw masz jednostki z pełnym zdrowiem. Ranne są na samym końcu. Nie ma już sytuacji, gdy wybierając zakladkę "wszystkie jednostki" masz miks rannych i zdrowych.
 

Dixaroc

Baron
No ale co Ty opowiadasz??? Wystawiam do walki zawsze 8 jednostek jednego typu i zawsze zdejmuję wszystkie jakkolwiek uszkodzone. Już po 10 walkach mam co najmniej 2 jednostki uszkodzone w tym samym stopniu

No nie, nie są uszkodzone w tym samym stopniu. To, że masz tyle samo kratek na nich nie oznacza tego, że będą się leczyć w tym samym czasie. Jedna może się leczyć np. o 5 sekund dłużej i już samo to jest przeszkodą w ich grupowaniu.

nie nie, szablony kiedyś proponowałem ale spotkało się ze sprzeciwem społeczności, a przycisk by podmieniał każdą jednostę ze zdrowiem poniżej 100% na taką samą ze zdrowiem=100 - to nie jest takie trudne programistycznie, ale mam świadomość że nie ma szans wejscia więc nawet nie zgłaszam pomysłu :)

Jestem w stanie zrozumieć dlaczego to się spotkało ze sprzeciwem społeczności. Zbyt wiele by ułatwiało w grze.

pierwsze ci się pokazują bo masz lekkie w defensywnej akrat i sortowanie jest dobre, bo na początku pokazują się najnowsze wojska, z ostatniej epoki, potem uszkodzone, a dopiero potem kolejne epoki aż do łotrów - nie wiem serio gdzie tu widzisz problem

W tym, że przy 100-200 jednostkach uszkodzonych muszę przewijać trochę ten pasek, jeżeli chcę dotrzeć do nieuszkodzonych. Na kompie to jeszcze mały problem, ale na komórce już bywa irytujące.

Jeżeli jednak na becie jest to już wprowadzane, to mnie to tylko cieszy :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
W tym, że przy 100-200 jednostkach uszkodzonych muszę przewijać trochę ten pasek, jeżeli chcę dotrzeć do nieuszkodzonych. Na kompie to jeszcze mały problem, ale na komórce już bywa irytujące.
klikaj rodzaj jednostek i wtedy zdrowe masz zawsze po lewej stronie.
W sensie ja zawsze klikam armia>potem wybieram grupe (szybkie, ciężkie, lekkie, armaty etc) i klikam w pierwszą od lewej.

oczywiscie wczesniej sortowanie po epoce ustawione.

<sam pomysł byłby super>
 

Dixaroc

Baron
klikaj rodzaj jednostek i wtedy zdrowe masz zawsze po lewej stronie.
W sensie ja zawsze klikam armia>potem wybieram grupe (szybkie, ciężkie, lekkie, armaty etc) i klikam w pierwszą od lewej.

oczywiscie wczesniej sortowanie po epoce ustawione.

<sam pomysł byłby super>

Właśnie tak robię, ale nadal sprawia to problem, gdy w danej grupie mam jednostki specjalne, a przed nimi 100 uszkodzonych jednostek.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Właśnie tak robię, ale nadal sprawia to problem, gdy w danej grupie mam jednostki specjalne, a przed nimi 100 uszkodzonych jednostek.
ah, "lekkozbrojne"
ja je wywalam na ataki sąsiadów, wsadzam do GvG a czasem po prostu kasuje czerwonym przyciskiem.
Chyba w żadnej epoce one nie są warte uwagi i nadają się tylko do kosza lub wydania na niskim oporze w gpc. <tak by szybko ginely>

wtedy łotry są od razu dostępne :D
 

korosh

Baronet
No nie, nie są uszkodzone w tym samym stopniu. To, że masz tyle samo kratek na nich nie oznacza tego, że będą się leczyć w tym samym czasie. Jedna może się leczyć np. o 5 sekund dłużej i już samo to jest przeszkodą w ich grupowaniu.
ok, nie wiedziałem że to tak działa, ale mimo wszystko - jeśli da się zapalić ileś kratek na podstawie ułamkowych uszkodzeń, to tak samo można wprowadzić grupowanie wg ilości tych kratek - to technicznie nie jest żaden problem
 

Mirko69

Rycerz
Łotry są dostępne tylko w pierwszej walce. W miarę ilości walk jest coraz więcej rannych i łotry przesuwają się w prawo. Walczę kilkaset walk i mam totalny bajzel. Obrona miasta jeśli jej nie zlikwiduje potem czołgi czy to pojedynczo czy pod cyfrą potem ranne czołgi i wreszcie zdrowe łotry też luzem albo pod cyfrą a potem ranne łotry. Jeśli zdrowe jednostki są pod cyfrą to czołgi mam pod ręką, luzem też ale łotry są gdzieś tam wśród rannych czołgów z prawej a rannych łotrów z lewej. Jeśli jest wyścig to trafienie jednostki pod cyfrą jest utrudnione bo trzeba trafić:)) a łotry odszukać. Wychodzi wolniej niż mając jednostki luzem
 
Pomysł żeby najpierw były jednostki zdrowe a po wszystkich zdrowych dopiero ranne jest bardzo dobry i po zgrupowaniu jak teraz były by pod ręką
Po armi obronnej 5 rodzajów wojska to 5 kratek + łotry to 6 potem reszta i ranne jednostki i po bałaganie przesunięcie wszystkich rannych na koniec listy rozwiązuje problem i nie trzeba grupować rannych bo i tak się ich nie używa a jeśli ktoś musi to naciska rodzaj woja i ma od najmniej uszkodzonej do najbardziej POPIERAM!!
 

JaEwka

Szlachcic zagrodowy
A może przydałby się dodatkowy przycisk "Pokaż tylko zdrowe/Pokaż wszystkie". Reszta bez zmian.
 
Do góry