[Jednostki] Sloty z presetami jednostek w Menu [Zarządzanie Armią]

Czy koncepcja z wdrożeniem slotów jest wg. Ciebie słuszna?

  • Tak

    Głosy: 16 94,1%
  • Nie

    Głosy: 0 0,0%
  • Coś bym zmienił (opiszę swój pomysł w wątku)

    Głosy: 1 5,9%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    17

Darayawus

Szlachcic zagrodowy
Szanowni Państwo,

Ze swojej strony proponuję wdrożenie nowego rozwiązania w Menu [Zarządzanie Armią], tj. stworzenie konfigurowalnych: slotu/slotów. Polegałoby one na możliwości zapisania konfiguracji odpowiednich typów jednostek [ustawienie presetu do danego slotu] przez użytkownika. Tak skonfigurowany slot po jego kliknięciu automatycznie usuwałby jednostki z pola "Aktualnie wybrana armia" i zastępowałby je jednostkami wybranymi wcześniej w presecie, o ile byłyby one dostępne wśród jednostek gracza. W przypadku, gdyby gracz nie posiadał wymaganych jednostek, po naciśnięciu slotu pojawiłby się odpowiedni komunikat informujący o brakach w armii, lub funkcja ta uzupełniałaby pole "Aktualnie wybrana armia" dostępnymi jednostkami, a braki pozostawiała jako puste miejsca.

Dodatkową funkcją mogłoby być ustawienie danego slotu jako domyślny, tak aby każde otwarcie Menu [Zarządzanie Armią], czy to z miasta, czy podczas ataku, automatycznie usuwało poprzednie jednostki i uzupełniało puste miejsca jednostkami z presetu, choć w propozycji proszę to traktować jako mniej ważny feature. Obawiam się, że mógłby być potraktowany jako zbyt OP.

Oczywiście ilość dostępnych slotów dla gracza mogłaby być uzależniona od wykonanych zadań, zrobionych badań, lub zostać wykupiona za diamenty na takiej samej zasadzie, jak teraz można wykupić dodatkowe miejsce na kolejnego emisariusza.

Ze swojej strony to chyba tyle, zapraszam do dyskusji nad pomysłem, a także proszę o wdrożenie takiego, lub podobnego rozwiązania.

Pozdrawiam,

Darayawus
 

Darayawus

Szlachcic zagrodowy
Przeczytałem ów wątek, jednak nie widzę podobieństwa. Ja nie proponuję zewnętrznej aplikacji, a rozwiązanie systemowe (wdrożone poprzez aktualizacje systemową). Co więcej, dostępne tak dla użytkowników na komputerach stacjonarnych, jak i na smartfonach. Obecnie użytkownicy smartfonów są poszkodowani, gdyż ich konfigurowanie jednostek do walki trwa dłużej w porównaniu do użytkowników PC. ( Na pc wystarczy kliknąć na jednostkę, na telefonie trzeba przeciągnąć, lub wskazać jednostkę i kliknąć plus). W przypadku slotów wszyscy mają równe szanse. Chyba na takiej samej zasadzie wdrożono możliwość wpłaty konkretnej liczby PR do perły architektury, zamiast wybierać +1, +10, +all. Przecież to też zmniejszyło ilość kliknięć.
 

Mark R

Wójt
Jestem ZA każdym pomysłem który usprawni wstawianie jednostek.
Gra się rozrosła. Przez GPC, GvG i WG niektórzy przeprowadzają kilkaset walk dziennie a obecny system jest powolny, strasznie archaiczny i zniechęcający do większej aktywności militarnej.
Też miałem swój pomysł który przedstawiałem w jakimś wątku jak i wielu innych graczy ale nie wiele się zmienia w tym kierunku.
Coś z tym trzeba zrobić.
 

Darayawus

Szlachcic zagrodowy
Ja również jestem za jakimkolwiek usprawnieniem w tym temacie i nie upieram się koniecznie za moim pomysłem. Nawet co do swojego nie żywię żadnych praw autorskich i nie chcę być na świeczniku. Jeśli tylko ktoś przedstawi problem programistom, jako swój - proszę bardzo. Byle tylko coś ruszyło w tym kierunku.
 
Do góry