[Zgłoszone] Skrócenie doby w budynkach dobowych

Czy jesteś za skróceniem produkcji dobowej?

  • Tak

    Głosy: 12 57,1%
  • Nie

    Głosy: 9 42,9%
  • Inne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    21

DeletedUser15092

Guest
Ja tam jestem za tym 23h 45 min. Chociaż dziwnie by to wyglądało bo z reguły się zaokrągla...a to FoE będzie takim wyjątkiem :D
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ale, to nie sprawiedliwe że tylko 24 h chcecie zmienić, bo ten sam argument, czyli nastawienie produkcji działa w każdej opcji czasowej.
 

bartekmod

Książę
Ale, to nie sprawiedliwe że tylko 24 h chcecie zmienić, bo ten sam argument, czyli nastawienie produkcji działa w każdej opcji czasowej.

No dokładnie powinno być wszystko, dlatego zobacz jakie to niesprawiedliwe jest, że bonus czasowy dotyczy tylko budynków wojskowych i Alcatraz, a nie zaś wszystkich
Można nawet powiedzieć dalej, że niesprawiedliwe jest, iż koszta budowania budynków są obniżane, ale nie obniża się kosztów produkcji towarów... jak wszystko to wszystko bonusować

gracze z 22 h zbiorów z szybkim sprzętem mając siedzibę koło Hamburda (czyt serwera) zrobią miesięcznie więcej

specjalnie zobaczyłem ile wynosi u mnie produkcja w Alcatraz - 19h40 i uwierz mi, nie zbieram nic więcej, ja tylko nie mam strat, mam we wrześniu 30 zbiorów a w październiku będę miał 31 zbiorów
nawet nie podejmuję próby, by zarywając noc zrobić coś więcej, oczywiście znajdzie się osoba, która nawet przy bonusie 5 minut codziennie w nocy będzie budzik nastawiać by zyskać zbiór, ale powiedzmy sobie szczerze, ile takich "pozytywnych" osób będzie? 0,001% Graczy?
 

astrotaurus

Hrabia
Ale, to nie sprawiedliwe że tylko 24 h chcecie zmienić, bo ten sam argument, czyli nastawienie produkcji działa w każdej opcji czasowej.
Cóż, waclawpl mówił to samo i nie podejmowałem tematu odbierając to jako pustą złośliwostkę, a nie merytoryczną uwagę. W Twoim wykonaniu wygląda to mi tak samo. Nie wyrażasz uczciwie poparcia dla pomysłu pod warunkiem rozciągnięcia go na wszystkie okresy produkcji (zresztą popieram tu wypowiedź jaką zamieścił bartekmod) ale że nec Hercules contra plures chyba muszę to skomentować...
Otóż mój pomysł dotyczy produkcji dobowej z racji specyfiki tego akurat okresu co chyba dość jasno zaznaczyłem. Gdyby skrócenie czasu produkcji o postulowany przeze mnie circa 1% miało objąć wszystkie okresy produkcyjne w FoE (łącznie z 5 min produkcji młotków) nie byłbym przerażony ani trochę.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Cóż, waclawpl mówił to samo i nie podejmowałem tematu odbierając to jako pustą złośliwostkę, a nie merytoryczną uwagę. W Twoim wykonaniu wygląda to mi tak samo. Nie wyrażasz uczciwie poparcia dla pomysłu pod warunkiem rozciągnięcia go na wszystkie okresy produkcji (zresztą popieram tu wypowiedź jaką zamieścił bartekmod) ale że nec Hercules contra plures chyba muszę to skomentować...
Otóż mój pomysł dotyczy produkcji dobowej z racji specyfiki tego akurat okresu co chyba dość jasno zaznaczyłem. Gdyby skrócenie czasu produkcji o postulowany przeze mnie circa 1% miało objąć wszystkie okresy produkcyjne w FoE (łącznie z 5 min produkcji młotków) nie byłbym przerażony ani trochę.

Ja nie ironizuje! To poważnie nie sprawiedliwe.
Po pierwsze produkcje dobowe sa stratne, najlepsze są te 8 h (zazwyczaj) produkcja 5min i 15 jest nie opłacalna bo 1 h daje tyle co 15 min rozłożone w 1h, idziemy dalej 4 h niby fajny wynik ale w młotkach, przy towarach najlepiej lecieć 8 h i zmieścić się 3 razy dziennie czyli 30 surowca a nie jak w 24h 20. Ja robie 8 h najczęściej i też cieżko mi się zmieścić 3 razy dziennie bo sprzęt zamula. DLATEGO jak chcesz zmieniać to 8 też.
24h to lenistwo dlaczego ma być nagradzane!

No dokładnie powinno być wszystko, dlatego zobacz jakie to niesprawiedliwe jest, że bonus czasowy dotyczy tylko budynków wojskowych i Alcatraz, a nie zaś wszystkich
Można nawet powiedzieć dalej, że niesprawiedliwe jest, iż koszta budowania budynków są obniżane, ale nie obniża się kosztów produkcji towarów... jak wszystko to wszystko bonusować

Nieeee mi nie chodzi o niesprawiedliwości że tu bonus mamy a tam nie, jestem jak najbardziej za wręcz odejmowaniem, FOE od jakiegoś czasu chce tylko pomagać słabszym a powinno być inaczej odejmować niech będzie trudno niech będzie ciekawie.
Moja uwaga z Hamburgiem dotyczyła szybkości działania, że będą osoby korzystające na zmianach podwójnie, a pisze cały czas o tej zmianie z pomysłu gdzie jestem na nie.

specjalnie zobaczyłem ile wynosi u mnie produkcja w Alcatraz - 19h40 i uwierz mi, nie zbieram nic więcej, ja tylko nie mam strat, mam we wrześniu 30 zbiorów a w październiku będę miał 31 zbiorów
nawet nie podejmuję próby, by zarywając noc zrobić coś więcej, oczywiście znajdzie się osoba, która nawet przy bonusie 5 minut codziennie w nocy będzie budzik nastawiać by zyskać zbiór, ale powiedzmy sobie szczerze, ile takich "pozytywnych" osób będzie? 0,001% Graczy?

Jest trochę graczy którym sie chce i zbierają alka pewnie z 45 razy w miesiącu po 500 jednostek robiąc jak nie więcej, tak samo będzie grupa osób która skorzysta na tych -15 min, ale gosze jest to ze straci więcej osób mianowicie te polujące na zbiory wiszące bo ktoś zaspał, bo nie ma go, One stracą a i tak już mają problem z grabieżą bo mało co idzie upolować.
Dlatego dalej jestem na nie.

Podsumuje jeszcze jak chcecie obcinać czas to wszędzie, argument ze zbiory trwają działa na każdą produkcje, żebym mogła zebrać 1 h potrzebuje tyle samo kliknięć i czasu co przy 24h więc co to ma być promocja dla zaglądających raz dziennie?
 

DeletedUser

Guest
dla mnie pomysł ciekawy jest perła alkatraz która ma skrócony czas i co? nikt jeszcze nie umarł :) nikt też nie miał pretensji że tak jest:) takie rozwiązanie rozwiązałoby problem utraty dnia gdyż wystawiając np na 24h o 23 następnego dnia już zbierasz o 23:01 bodź kilka sek dalej i po jakimś czasie jest 23:59 zbiór i dalej więc nie masz czasu by wejść zbierasz rano i już jest przestawiony czas na rano i stracone kilka godzin :) końcem końców stracisz 24h raz na jakiś czas :) jak nikomu nie zależy na tym to można grać - mi to nie przeszkadza ale jak mogę powiedzieć czy byłoby lepiej jakby wprowadzili ten pomysł to stanowczo tak :)
 

DeletedUser12062

Guest
Właśnie KeYse i to jest rzecz, która naszła mnie zaraz po tym jak przeczytałem ten pomysł: stworzyć perłę architektury, która zmniejszy te czasy.... Gracze sami zaplanują o ile a Ci, którzy tego nie chcą mieć, nie postawią jej... Wilk syty i owca cała... A biorąc pod uwagę, że nie ma co tworzyć już kolejnych pereł dających bonusy ataku, obrony, procent do młotków czy monet, lub też towary i monety/młotki może jest to fajny pomysł na nową perłę ;)

---------------
Oczywiście ów zmiana musi dotyczyć każdego rodzaju produkcji... Czy to 5min czy 24h.... Bo chciałbym zauważyć, że zbierając 3x8h szybciej sobie wydłużymy czas zbiorów niż zbierając 1x24h ..... Już nie mówiąc o sprawiedliwości społecznej ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Właśnie KeYse i to jest rzecz, która naszła mnie zaraz po tym jak przeczytałem ten pomysł: stworzyć perłę architektury, która zmniejszy te czasy.... Gracze sami zaplanują o ile a Ci, którzy tego nie chcą mieć, nie postawią jej... Wilk syty i owca cała... A biorąc pod uwagę, że nie ma co tworzyć już kolejnych pereł dających bonusy ataku, obrony, procent do młotków czy monet, lub też towary i monety/młotki może jest to fajny pomysł na nową perłę ;)

---------------
Oczywiście ów zmiana musi dotyczyć każdego rodzaju produkcji... Czy to 5min czy 24h.... Bo chciałbym zauważyć, że zbierając 3x8h szybciej sobie wydłużymy czas zbiorów niż zbierając 1x24h ..... Już nie mówiąc o sprawiedliwości społecznej ;)


pomysł idealny :) rozwiązanie dla wszystkich:)
 

bartekmod

Książę
Właśnie KeYse i to jest rzecz, która naszła mnie zaraz po tym jak przeczytałem ten pomysł: stworzyć perłę architektury, która zmniejszy te czasy.... Gracze sami zaplanują o ile a Ci, którzy tego nie chcą mieć, nie postawią jej... Wilk syty i owca cała... A biorąc pod uwagę, że nie ma co tworzyć już kolejnych pereł dających bonusy ataku, obrony, procent do młotków czy monet, lub też towary i monety/młotki może jest to fajny pomysł na nową perłę ;)

---------------
Oczywiście ów zmiana musi dotyczyć każdego rodzaju produkcji... Czy to 5min czy 24h.... Bo chciałbym zauważyć, że zbierając 3x8h szybciej sobie wydłużymy czas zbiorów niż zbierając 1x24h ..... Już nie mówiąc o sprawiedliwości społecznej ;)

Bardzo dobry pomysł. Jakby wprowadzić taką Perłę to oczywiście musi dotyczyć wszystkich produkcji (chyba że z wyłączeniem wojskowych na który jest bonus gildyjny?)
Natomiast tak do końca Gracze sami nie zaplanują o ile skrócić... zaplanuje 5 lvl a ktoś będzie zdobywał plany i przerzuci mi na 6 to niewiele poradzę, odłączanie od drogi zabierze zapewne bonus więc tego nie zrobie i nie powstrzymam wzrostu poziomu :)
 

DeletedUser

Guest
Właśnie KeYse i to jest rzecz, która naszła mnie zaraz po tym jak przeczytałem ten pomysł: stworzyć perłę architektury, która zmniejszy te czasy.... Gracze sami zaplanują o ile a Ci, którzy tego nie chcą mieć, nie postawią jej... Wilk syty i owca cała... A biorąc pod uwagę, że nie ma co tworzyć już kolejnych pereł dających bonusy ataku, obrony, procent do młotków czy monet, lub też towary i monety/młotki może jest to fajny pomysł na nową perłę ;)

---------------
Oczywiście ów zmiana musi dotyczyć każdego rodzaju produkcji... Czy to 5min czy 24h.... Bo chciałbym zauważyć, że zbierając 3x8h szybciej sobie wydłużymy czas zbiorów niż zbierając 1x24h ..... Już nie mówiąc o sprawiedliwości społecznej ;)


czy twój pomysł zgłosisz wyżej? do twórców gry? :)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Kłótnia została usunięta i kończy się w tym miejscu. Każdy kolejny post dotyczący takiego typu dyskusji będzie usuwany, a autor odpowiednio nagradzany.
Kłótnie można za to kontynuować na PW.
 

DeletedUser8110

Guest
Został zgłoszony pomysł dość podobny, dotyczący jednak wprowadzenia bonusu, którego rezultatem będzie skrócenie produkcji we wszystkich budynkach, które nie są budynkami wojskowymi. Postawię więc przy tym temacie plusik i przerzucę do Perełek. :)
 

DeletedUser13530

Guest
A ja mam nieco inną propozycję, mianowicie zamiast przypisywać do pereł zbiory co 24h to przypisać je do dnia. W ten sposób każdą perłę można sobie zebrać w dogodnym momencie doby.
 

DeletedUser7795

Guest
Doba to doba a nie 23h i 45 minut. Więc nie wiem co pomysł robi w perełkach.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Dzięki za odkopanie tematu, bo wczoraj go szukałem, by napisać uwagę.

Owoż wielu z graczy zwłaszcza zaawansowanych, nastawiających produkcję na 24 godziny lub zbierających plony z budynków 24 godzinnych i pereł (rzecz nie dotyczy oczywiście alkatraz), jednocześnie grających na wszystkich światach, boryka się z problemem przesuwania się czasu zbioru spowodowanym czy to lagami przy wchodzeniu do gry, czy też czasem poświęconym na zbiór i ponowne nastawienie produkcji, nawet przy używaniu funkcji "zbierz wszystkie" za 5 diamentów nie da się uniknąć przesunęicia czasu zbiorów.
Postuluje o skrócenie o kilka minut (do 5 minut) czasów produkcji 24h, a produkcji 8 godzinnej o 1/3 tego czasu. 5 minut przy 24 godzinach to tylko 0,35%. To w jakiej formie to zostanie to zrealizowane czy specjalnego budynku, perły, umiejętności gildii, czy "z urzędu" nie jest istotne.
 

DeletedUser

Guest
dodam że nawet wspieranie graczy sąsiadów,członków gildii oraz znajomych także się przesuwa co nie jest fajne jeśli nie możemy wejść do gry

przydało by się coś co by cofało czas - choćby minimalnie i robiłaby to perła czy zadanie powtarzalne czy od razu w systemie tak jak ma to alkatraz wszystko jedno byle była szansa na wrócenie do swojego ulubionego czasu :) na chwilę obecną najgorzej jest z produkcjami złota gdyż jeśli mamy te 24 godzinne możemy jedynie nie zbierać by wrócić do swojego czasu co do reszty np narzędzi i towarów możemy ustawić raz na 8 godzin raz na 4 itp by spokojnie wrócić z małymi stratami wszystko co ma tylko opcje ustawienia na 24 godziny = wielkie straty :)
 
Do góry