[Zgłoszone] Skrócenie doby w budynkach dobowych

Czy jesteś za skróceniem produkcji dobowej?

  • Tak

    Głosy: 12 57,1%
  • Nie

    Głosy: 9 42,9%
  • Inne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    21

astrotaurus

Hrabia
Na własnym przykładzie:
Moja pora zbiorów to noc: północ i trochę po. Spóźnienie czy mulenie sprzętu to przesunięcie tej pory w przyszłość odległą o co najmniej kilka minut. Przez ileś tam dni dokonuję więc zbioru w nocy, potem następny już muszę zostawić do rana, rano kilka dni pod rząd sztuka się udaje, a potem zbiór znowu przechodzi na porę nocną. I tak dookoła Wojtek co 2, 3, czy 4 tygodnie znika mi zbiór.

Dla mnie jest to najbardziej uciążliwe pod kątem wymiany punktami z innymi graczami. Kiedy punkty z Pereł przeznaczam na taką wymianę to co jakiś czas muszę kombinować dodatkowo tę brakującą porcję gdzieś na boku.

Przy produkcji młotków czy towarów nie ma problemu: nastawię 2 x 8 h zamiast 24 h i mam tyle samo produkcji i rezerwę czasową. Przy domkach i Perłach figa!

Zatem proponuję '"skrócenie doby" dla tych budynków czyli skrócenie w nich czasu produkcji. Mogłoby to być jakieś minimalne skrócenie i nawet związane z poziomem gildii, ale chyba najprościej by było gdyby doba została skrócona do np. 23 h i 45 min.
...
ed: I żeby ten sam czas obowiązywał przy opcjach produkcji młotków i towarów - trochę krótszy niż 24 h
...
Przy jakichś problemach czasowych czy sprzętowych dałoby się przy kilku dniach sprężenia się cofnąć nieco porę zbiorów - powrócić do pory właściwej dla siebie, najbardziej nam odpowiadającej.
Z kolei ludzie siedzący w grze 24h/dobę bez spóźnień i awarii raptem raz na 100 dni zyskiwaliby dodatkowy zbiór.
 
Ostatnia edycja:

chudya

Hrabia
Na własnym przykładzie:
Moja pora zbiorów to noc: północ i trochę po. Spóźnienie czy mulenie sprzętu to przesunięcie tej pory w przyszłość odległą o co najmniej kilka minut. Przez ileś tam dni dokonuję więc zbioru w nocy, potem następny już muszę zostawić do rana, rano kilka dni pod rząd sztuka się udaje, a potem zbiór znowu przechodzi na porę nocną. I tak dookoła Wojtek co 2, 3, czy 4 tygodnie znika mi zbiór.

Dla mnie jest to najbardziej uciążliwe pod kątem wymiany punktami z innymi graczami. Kiedy punkty z Pereł przeznaczam na taką wymianę to co jakiś czas muszę kombinować dodatkowo tę brakującą porcję gdzieś na boku.

Przy produkcji młotków czy towarów nie ma problemu: nastawię 2 x 8 h zamiast 24 h i mam tyle samo produkcji i rezerwę czasową. Przy domkach i Perłach figa!

Zatem proponuję '"skrócenie doby" dla tych budynków czyli skrócenie w nich czasu produkcji. Mogłoby to być jakieś minimalne skrócenie i nawet związane z poziomem gildii, ale chyba najprościej by było gdyby doba została skrócona do np. 23 h i 45 min.
Przy jakichś problemach czasowych czy sprzętowych dałoby się przy kilku dniach sprężenia się cofnąć nieco porę zbiorów - powrócić do pory właściwej dla siebie, najbardziej nam odpowiadającej.
Z kolei ludzie siedzący w grze 24h/dobę bez spóźnień i awarii raptem raz na 100 dni zyskiwaliby dodatkowy zbiór.

Bez minut, może być 23 godziny i wszystko ok by było.
 

astrotaurus

Hrabia
Bez minut, może być 23 godziny i wszystko ok by było.
A kysz, siło nieczysta kusicielska! :)

Prawdę mówiąc korciło mnie zaproponować 20 h.
Grałem kiedyś z córką w Farmeramę i tam tyle czasu rosły drzewa. W tygodniu w miarę możności robiliśmy przesunięcie czasu zbiorów na jak najwcześniejszą popołudniową godzinę, potem w weekend na jakąś poranną i potem trzeba było zorganizować nocne budzenie, żeby "przeciągnąć" te porę na wieczór... ech!

Tutaj nie tyle pociąga mnie maksymalizacja zysków ile bolą straty więc zaproponowałem opcję minimalistyczną. Nie mam jednakże nic przeciw eskalacji żądań! :D
 

DeletedUser12464

Guest
Zawsze można odłączyć wszystkie budynki od ratusza i odpalić kiedy pozostały czas do zbiorów (np. 1 godzina w chwili wyłączenia osady) zgra się z wybraną przez nas porą. Robię tak od wielu miesięcy - wystarczy chcieć skasować te 6 bulwarów i 2 deptaki ;)
 

astrotaurus

Hrabia
Zawsze można odłączyć wszystkie budynki od ratusza i odpalić kiedy pozostały czas do zbiorów (np. 1 godzina w chwili wyłączenia osady) zgra się z wybraną przez nas porą.
Kiedy tu zupełnie nie oto chodzi!
Czekać na zbiory to można równie dobrze z miastem włączonym jak i wyłączonym. I budynki mogą czekać gotowe na dokonanie zbioru.
Po co kombinować z wyłączaniem skoro miasto niewyłączone będę miał gotowe do zbiorów choćbym nawet fuksem kilka godzin wcześniej wrócił?

Tu chodzi nie o tę ulubioną porę zbiorów która ma przyjść, ale o tę która minęła a zbiorów nie ma, bo wczoraj komputer mulił i się przesunęło, a tu trzeba już iść (do pracy czy spać).
 

DeletedUser

Guest
Uwazam, ze pomysl jest bardzo fajny :)
Przyda sie przede wszystkim przy zbiorze z bazarow i perel, co ulatwi wymiane PR, nie bedzie trzeba kombinowac dodatkowych PR, gdy w ktorys dzien nie zbierzesz ich z perel i bazarow :)
 

DeletedUser

Guest
Mam ten sam problem co autor tematu i jestem za:) i tak jak napisał ktos niżej można by zmienić na 23 godziny i by wszystko jakoś się ułożyło na plus :)
 

bartekmod

Książę
też mam ten problem i dobrze rozumiem sytuację. Skrócenie czasu na wzór Alcatraz w jakimś rozsądnym wymiarze (też nie musi mieć aż takiego skrócenia co Alca) i byłoby to bardzo sympatyczne :)
 

DeletedUser

Guest
inne rozwiązanie to takie:
np masz perełke alkatraz i zbierasz o 15 jednostki z alkatraz i po 23:59 możesz już zebrać na nowo czyli po końcu dnia można zbierać od godziny 00 do 23:59 :)

po zebraniu nie odlicza 24 godzin tylko tyle ile pozostało do końca dnia:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12464

Guest
Tu chodzi nie o tę ulubioną porę zbiorów która ma przyjść, ale o tę która minęła a zbiorów nie ma, bo wczoraj komputer mulił i się przesunęło, a tu trzeba już iść (do pracy czy spać).

Czyli jednak chodzi o ulubioną porę i o to żeby ją sobie utrzymać. Mechanika gry jest prosta: produkcja 24h to 24h i jeśli ktoś potrzebuje 2-3 minuty na obklikanie całej osady to siłą rzeczy po niecałym miesiącu ma zbiory godzinę później. Tylko tyle i aż tyle. Jak wiesz że nie dasz rady zebrać, kasujesz kilka dróg zapamiętując ile zostało do końca produkcji i odpalasz za 22-23 godziny i wtedy zbiory wypadają tam gdzie chcesz. Zerowy problem.
 

DeletedUser

Guest
Czyli jednak chodzi o ulubioną porę i o to żeby ją sobie utrzymać. Mechanika gry jest prosta: produkcja 24h to 24h i jeśli ktoś potrzebuje 2-3 minuty na obklikanie całej osady to siłą rzeczy po niecałym miesiącu ma zbiory godzinę później. Tylko tyle i aż tyle. Jak wiesz że nie dasz rady zebrać, kasujesz kilka dróg zapamiętując ile zostało do końca produkcji i odpalasz za 22-23 godziny i wtedy zbiory wypadają tam gdzie chcesz. Zerowy problem.

śmieszne rozwiązanie skąd będzie wiedział gracz czy dziś da radę czy nie da? zazwyczaj się zapomina bądź zasypia nikt nie przewidzi tego żeby usunąć droge bo zasnę i nie zbiorę tego co mam dziś;p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
śmieszne rozwiązanie skąd będzie wiedział gracz czy dziś da radę czy nie da? zazwyczaj się zapomina bądź zasypia nikt nie przewidzi tego żeby usunąć droge bo zasnę i nie zbiorę tego co mam dziś;p

Dlatego nie podoba mi się ten temat, tak ucieka czas na manipulacje, czasem więcej czasem mniej... Jak ktoś ma harmonogram co do sekundy doskonale wie co to przejcie z nocy na rano i w konsekwencji strata.
Jednak manipulacje o 2 godziny sa przesadzone, bo zaraz ktoś będzie narzekał że mu te 22 nie wchodzą w czas ;) Juz nie wspomnę ze coś takiego jak rabowanie straci :(

Dlatego mi się nie podoba, mimo że rozumiem, mimo że tracę... Jednak za duże by były konsekwencje.
 

bartekmod

Książę
ludzie co Wy piszecie żeby kasować drogi? jak to ma zapobiec stracie zbioru, skoro to właśnie generuje stratę zbioru....
 

DeletedUser12464

Guest
śmieszne rozwiązanie skąd będzie wiedział gracz czy dziś da radę czy nie da? zazwyczaj się zapomina bądź zasypia nikt nie przewidzi tego żeby usunąć droge bo zasnę i nie zbiorę tego co mam dziś;p

Innymi słowy, nie zależy owemu graczowi na tym żeby zebrać na czas. Albo pilnujesz, albo nie, tak to działa.

ludzie co Wy piszecie żeby kasować drogi? jak to ma zapobiec stracie zbioru, skoro to właśnie generuje stratę zbioru....

"Strata" jest w tedy kiedy ktoś Cię obrobi - wtedy masz realną stratę, a zapobiec możesz poprzez odcięcie budynków od ratusza "zawieszając" produkcję do czasu ponownego podpięcia. Jeśli zaś zbierasz z poślizgiem, to jest to jedynie przesunięcie cyklu i to problemem już nie jest - wystarczy odrobina dyscypliny żeby zebrać, a jak wiesz że możesz nie dać rady to trzeba tak ustawiać cykle żeby nie być "stratnym".

Dlatego mi się nie podoba, mimo że rozumiem, mimo że tracę... Jednak za duże by były konsekwencje.

Dokładnie jak piszesz. Ja sugeruję zmienić czasy wszystkich produkcji bo jak szaleć to szaleć: 5 min obciąć do 4:30 bo przecież trzeba nastawiać produkcję itd. Jak sprawiedliwość, to dla wszystkich!
 

astrotaurus

Hrabia
Czyli jednak chodzi o ulubioną porę i o to żeby ją sobie utrzymać.
Proszę Cię -czytaj uważniej, bo tu nie ma miejsca na Twoje triumfalistyczne "jednak".
Cały pomysł opiera się przecież na utrzymaniu ulubionej pory w taki sposób by zbiory nie przepadały.

Mechanika gry jest prosta: produkcja 24h to 24h i jeśli ktoś potrzebuje 2-3 minuty na obklikanie całej osady to siłą rzeczy po niecałym miesiącu ma zbiory godzinę później.
No i właśnie pomysł dotyczy wprowadzenia zmian w tej mechanice tak by pora zbiorów mogła być jednak co najmniej stała , a zbiory nie przepadały.

Twoje kombinacje ze wstrzymywaniem produkcji są kompletnie nie na temat.

- - - Zaktualizowano - - -

wystarczy odrobina dyscypliny żeby zebrać, a jak wiesz że możesz nie dać rady to trzeba tak ustawiać cykle żeby nie być "stratnym".
Czyli ciąg dalszy... Sam poprzednio napisałeś słusznie , że mechanika gry jest taka, iż zbiory czasem muszą przepadać. Trzymajmy się tego.

I przestań spamować tą swoją sztuczką. Przepadek zbiorów dotyczy koniecznie wszystkich dobowych domów i Pereł. Pereł, których splądrować nikt nie może. Ponadto raczej niekoniecznie zostaną splądrowane wszystkie domy... Tak czy siak ich chronienie przed plądrowaniem NIE DOTYCZY TEMATU !! Kiedy pomysł wątku zostanie przyjęty Twoje wymysły będą zupełnie niepotrzebne, zrozum to wreszcie!

- - - Zaktualizowano - - -

Dlatego mi się nie podoba, mimo że rozumiem, mimo że tracę... Jednak za duże by były konsekwencje.
Jakie duże konsekwencje?! :o

Przecież Alcatraz tak ma i świat jakoś się nie zawala. I to ma u wielu graczy w wymiarze dużo większym niż tu postulowane.
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
"Strata" jest w tedy kiedy ktoś Cię obrobi - wtedy masz realną stratę, a zapobiec możesz poprzez odcięcie budynków od ratusza "zawieszając" produkcję do czasu ponownego podpięcia. Jeśli zaś zbierasz z poślizgiem, to jest to jedynie przesunięcie cyklu i to problemem już nie jest - wystarczy odrobina dyscypliny żeby zebrać, a jak wiesz że możesz nie dać rady to trzeba tak ustawiać cykle żeby nie być "stratnym".

To pokazuje dokładnie, że nie rozumiesz istoty problemu poruszanego w tym temacie
Stratą dla Autora nie jest zrabowanie (zresztą ani Pereł, ani Studni, ani Ratusza, ani żołnierzy, ani Galerii Sław, ani złota i młotków zrabować się nie da - w końcu wszystko masz zmotywowane co potrzeba - co najwyżej towary, a no dobra... jeszcze Bazar, nie mam go)
Zbieranie z poślizgiem, które powoduje przesunięcie cyklu JEST problemem i stratą
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12464

Guest
Cały pomysł opiera się przecież na utrzymaniu ulubionej pory w taki sposób by zbiory nie przepadały(...)

No i właśnie pomysł dotyczy wprowadzenia zmian w tej mechanice tak by pora zbiorów mogła być jednak co najmniej stała , a zbiory nie przepadały.

Tylko że stałą porę można osiągnąć i ludzie dają jakoś radę od ładnych kilku lat. Nie ma tu "sztuczek" jak to określiłeś tylko zwyczajnym założeniem gry jest że produkcja się przesuwa w czasie po potrzeba tych kilkudziesięciu sekund na zebranie, a dalej na odpalenie wszystkiego na nowo. Jak nie dajesz rady, to raz na jakiś czas ustaw produkcję na 8 godzin, bo w tym celu jest kilka opcji produkcji...

Przepadek zbiorów dotyczy koniecznie wszystkich dobowych domów i Pereł. Pereł, których splądrować nikt nie może.

Skoro nic nie można splądrować i o to walczysz, to znaczy że budynki z produkcją stoją i NIC NIE PRZEPADA, tylko czeka na zebranie. A jak nie wyrabiasz się to nastawiaj na krótsze okresy, a domy wymień na generujące monety co 8, 4 lub 1 godzinę.

To pokazuje dokładnie, że nie rozumiesz istoty problemu poruszanego w tym temacie

Oczywiście że rozumiem, a ideałem byłoby żeby budynki same się zbierały bo nie dajecie rady ich sami ogarnąć na czas :)

Zbieranie z poślizgiem, które powoduje przesunięcie cyklu JEST problemem i stratą

Dlatego zmiana należy się wszystkim czasom produkcji skoro już zaczynamy przy tym grzebać.
 

bartekmod

Książę
waclawpl

odniosę się do Twoich powyższych propozycji, zamiana budynków mieszkalnych na niedobowe... ok, ale ja budynki mieszkalne stawiam dla ludności, nie dla monet, a zazwyczaj dobowe mają najlepszy przelicznik ludności na kratkę :)

ustawienie produkcji na krótsze okresy, dobrze zgoda... co za pech że na końcu Epoki Jutra zadania powtarzalne obejmują produkcję 5x 24h z trzech różnych budynków (tu akurat astrotaurus nie widzi problemów, a ja już dostrzegam)

i koniec końców Perły Architektury (zwłaszcza te dające PR), Świątynie Wiedzy, Studnie... etc... tu nie mogę ustawić 8h produkcji
zacytuję może Autora - astrotaurus pisze:
Dla mnie jest to najbardziej uciążliwe pod kątem wymiany punktami z innymi graczami. Kiedy punkty z Pereł przeznaczam na taką wymianę to co jakiś czas muszę kombinować dodatkowo tę brakującą porcję gdzieś na boku.

znajdź mi rozwiązanie na PR, bo nas nic innego nie interesuje, żadne tam towary, monety, młotki

ideałem byłoby żeby budynki same się zbierały bo nie dajecie rady ich sami ogarnąć na czas

powiedz mi, co z tego że przez miesiąc czas zbiorów przesunął mi się z 20:00 na 20:30, skoro przyszedł pamiętny dzień, (pociągający tymczasową zmianę godziny opadania tarcz) i wszystko mi w łeb wzięło? na 6 światów: 4 zebrałem w przedziale 22:00-23:30... a 2 nie dałem rady zebrać już w ten dzień (siódmy pomijam, nie ma tam jeszcze studni życzeń)... i teraz mam zebrać te 2 światy rano rozrzucając zbiory każdy świat kiedy indziej, czy przetrzymać do wieczora i mieć stratę doby, żeby wszystkie mieć o tej samej porze? mam wieczorem zebrać o 22 i rozrzucić na półtorej godz zbiory czy mam stracić półtorej godziny?
a potem w tydzień przesunęło mi się z 23:30 na 00:15... a potem już mi się chciało spać i zebrałem o 7 rano? a potem co, raz załatwienie na mieście, raz zakupy, raz lekarz, raz sprawy rodzinne, raz pospać w weekend dłużej, już jest godzina 10? 11? a potem w niedziele msza i znów godzinę później zbiór?
a PR nikt nie oddaje, czekają na zbiór zamiast produkować się od nowa? to samo diamenty w studniach życzeń...

a teraz Alcatraz.... ile dni tyle zbiorów :) nie ma znaczenia czy przykimam w weekend do 10 i zbiorę, czy zbiorę już o 8, czy po meczu Polska-Włochy (tak nieszczęśliwie przegranym) zbiorę o 5 rano... zawsze dzień później o godz 7 mogę spokojnie zebrać, nie ma tu mowy o stracie dnia, rozwiązanie idealne
do tego skrócenie produkcji nie jest na tyle duże, by zbierając o 5 rano zebrać wieczorem (bo i tak do 2 w nocy chyba bym musiał czekać na zbiór - a wolałem iść spać) nie ma więc zagrożenia, że urwę dzień i będę miał więcej zbiorów niż dni, rozwiązanie idealne

Dlatego zmiana należy się wszystkim czasom produkcji skoro już zaczynamy przy tym grzebać.

właściwie to nie zaczynamy przy tym grzebać, bo zaczęto już dawno dając bonus czasowy do produkcji jednostek, a obejmuje on zarówno Alcatraz jak i wszystkie budynki wojskowe :) ale nic więcej... a sam mówisz, że zmiana należy się wszystkim czasom produkcji, więc skoro część już ma, to uczciwie będzie to wprowadzić i do reszty
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jakie duże konsekwencje?!

Przecież Alcatraz tak ma i świat jakoś się nie zawala. I to ma u wielu graczy w wymiarze dużo większym niż tu postulowane.

Proste konsekwencje, gracze z 22 h zbiorów z szybkim sprzętem mając siedzibę koło Hamburda (czyt serwera) zrobią miesięcznie więcej, a mówimy o bazarach i pr w nich również, mówimy o każdej perle no bo przecież 24 h je też dotyczy, mówimy o praktycznie każdym aspekcie gry, ratusz 24h i wszystko inne. Jak obetniemy do 22 czy inaczej i tak komuś nie będzie pasować, już nie wspomnę o nie możliwości rabunku bo kiedy jak każdemu pasuje zbiór, nie bieda już bazarki i darmowe pr wisieć bo ktoś śpi...
Alkatraz jak już wspominasz mam nadzieje chodzi o jego krótszą produkcje? Jak tak to zobacz ile trzeba zdobyć żeby była krótsza, a do tego nie jest to dla wszystkich, pacyfistą jest to obojętne. A tu piszemy o zmianie dla wszystkich każdej produkcji, również skrócenie produkcji alka z 24 na 22 (lub inaczej) tym samym jeszcze skrócenie jego produkcji bardziej niż jest teraz.

Dlatego nie...

P.S. Jak ktoś chce mieć skrócony czas zbioru niech wyda 5 diamentów, wiem może to źle brzmi ale rozwiązaniem jakimś jest.
 

astrotaurus

Hrabia
gracze z 22 h zbiorów z szybkim sprzętem mając siedzibę koło Hamburda (czyt serwera) zrobią miesięcznie więcej
Zauważ że ja zaproponowałem 23h 45min. Bo chodzi mi o zmianę mechanizmu który uniemożliwia zbiór o stałej porze. Także graczom z samego Hamburga posiadającym hiperkomputery!
Proponowana tu także 23-godzinna doba byłaby bardzo bezpieczna dla graczy , ale ja ucieszyłbym się i z tego oszczędzonego kwadransa, bo on spełnia w zupełności założenia mojego pomysłu.
A jakby już ten kwadrans był z jakichś względów niemożliwy to ja poproszę 10, a w ostateczności i 5 minut. Tak bym tracił zbiory dobowe z racji wyłącznie mego spóźnialstwa, a nie z racji systemu.

Jak obetniemy do 22 czy inaczej i tak komuś nie będzie pasować,
Cóż, to stara prawda, że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził i zawsze się znajdą malkontenci... a Ty krytykujesz wariant którego nikt poważnie nie proponuje.
Weź jednakże pod uwagę, że gdyby w grze były budynki nawet nie 22- , ale 20-godzinne to by tak po protu było, jakoś ludzie by się do tego dopasowywali i byłoby larum przy próbie wydłużenia czasu produkcji do 24 godzin czy 23;45...

A tu ciągle idzie o drobną korektę mechanizmu gry.

A tu piszemy o zmianie dla wszystkich każdej produkcji, również skrócenie produkcji alka z 24 na 22 (lub inaczej) tym samym jeszcze skrócenie jego produkcji bardziej niż jest teraz.
Wspomniałem Alcatraz, żeby było jasne, że skracanie doby w żaden sposób nie zawala gry. I Alca idzie tak jak idzie bez względu na to czy to się podoba pacyfistom i może sobie iść swoim dotychczasowym trybem niezależnym od innych Pereł skoro już i tak sobie nim idzie. A gdyby doba została skrócona do 23 ha czy 23;45 to mnie jakoś nie podnosi włosów na głowie perspektywa liczenia bonusów Alcatraz od tej nowej wartości: 22;12 czy 22;08 to naprawdę nic takiego.

Dlatego nie...
Ale dlaczego?
Znam Twoje zastrzeżenia co do znacznego skracania doby, ale nie znam zastrzeżeń co do istoty pomysłu czyli korekty mechanizmu gry wymuszającego przesuwanie pory zbiorów dobowych.

- - - Zaktualizowano - - -

Tylko że stałą porę można osiągnąć i ludzie dają jakoś radę od ładnych kilku lat. Nie ma tu "sztuczek" jak to określiłeś tylko zwyczajnym założeniem gry jest że produkcja się przesuwa w czasie po potrzeba tych kilkudziesięciu sekund na zebranie, a dalej na odpalenie wszystkiego na nowo.
Aha! Czyli stałą porę można osiągnąć, ale założeniem gry jest, że ta pora się przesuwa czyli nie może być stała... no, no.

Nie wiem ile razy trzeba do Ciebie mówić, żeby jeden raz dotarło, ale spróbuj pojąć wreszcie, że przedstawiłem tu pomysł zmiany tych założeń gry o których mówisz.
O takiej zmianie jest ten wątek.
Może spróbowałbyś zatem odnieść się do tego pomysłu zamiast stale pouczać nas o istnieniu założeń i mechanizmów, których zmianę proponuję.
Istnienia tych założeń i mechanizmów jak na razie nikt nie kwestionuje, więc Twoje wymądrzania jak się do nich dopasować są ciągle nie na temat. (czy leci z nami Moderator...?)

>>>Moderator nie widzi powodu do krzyku. - siorp
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Chciałam się odnieść do poniższego postu:
Oczywiście że rozumiem, a ideałem byłoby żeby budynki same się zbierały bo nie dajecie rady ich sami ogarnąć na czas :)

Ale widzę, że Natalia już użyła mojego argumentu:
P.S. Jak ktoś chce mieć skrócony czas zbioru niech wyda 5 diamentów, wiem może to źle brzmi ale rozwiązaniem jakimś jest.

O ile staram się zrozumieć potrzebę skrócenia czasu produkcji, tak zgadzam się z większością głosów przeciw temu pomysłowi, które pojawiły się w tym temacie. Zwłaszcza, że w grze istnieje opcja pozwalająca błyskawicznie zebrać (i nastawić!) produkcję. Sama używam jej regularnie, głównie w sytuacji gdy nie mam tych 5 minut na nastawianiu produkcji. Obawiam się, że istnienie tej opcji dość mocno przekreśla pomysł. Przynajmniej przy tej konkretnej argumentacji. Czekam więc na argumenty podważające moje wątpliwości. ;)
 

astrotaurus

Hrabia
>>>Moderator nie widzi powodu do krzyku. - siorp[/QUOTE]
Przepraszam bardzo, jeszcze nie spotkałem się z tym by zastosowanie większej czcionki było uważane za krzyk, a nie zaznaczenie, uwypuklenie fragmentu tekstu .
Nawet regulamin forum FoE za krzyk uważa tylko pisanie wielkimi literami (bez względu na wielkość czcionki):
* Pisanie samymi DUŻYMI LITERAMI jest odczytywane jako KRZYK! Zatem nie krzycz.

- - - Zaktualizowano - - -

Zwłaszcza, że w grze istnieje opcja pozwalająca błyskawicznie zebrać (i nastawić!) produkcję.
Cóż, zdarzyło mi się raz (nieopatrznie!) skorzystać z opcji szybkiego zbioru, ale nie znam w ogóle sposobu szybkiego nastawiania produkcji (młotków i towarów, bo domy i Perły same się "nastawiają" przy zbiorze). Przy pełnej czujności, pełnej gotowości do zbiorów i najszybszym nawet samym zbiorze i nastawianiu ciągle pozostaje w mocy mechanizm przesuwania pory zbiorów. Tu choćby o ułamki sekund, ale pozostaje.

Obawiam się, że istnienie tej opcji dość mocno przekreśla pomysł. Przynajmniej przy tej konkretnej argumentacji
Czyli istnienie tej opcji nie zmienia sensowności, istoty mojego pomysłu.
 

DeletedUser8507

Guest
nie, to by było okropne, ja nastawiam sobie na taka godzinę na jaka mogę zebrać czyli idealnie co 24h krójcej to by mnie złupili
 

astrotaurus

Hrabia
Do góry