[Zgłoszone] Skrócenie czasu budowy przy 120% zadowolenia

  • Rozpoczynający wątek Fernach
  • Data rozpoczęcia

Czy budynki powinny być stawiane szybciej przy 120& zadowolenia


  • W sumie głosujących
    35
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
To że przy 120% zadowolenia zbieramy więcej kasy i "młotków" to już wiecie, ale co powiecie na pomysł, żeby przy 120% zadowoleniu również budynki były stawiane szybciej?
Jedynym warunkiem, byłoby to, żeby przed postawieniem budynku najpierw mieć te 120%, bo inaczej budynek byłby stawiany w standardowym czasie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skrócenie czasu budowy przy 120% zadowolenia

jestem na tak + wojsko bo na zwyklego procarza trzeba czekac godzine a to dopiero epoka brazu a co bedzie dalej ? dzien ?dwa ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Skrócenie czasu budowy przy 120% zadowolenia

W sumie na tak, bo jakoś to zwiększone zadowolenie wpływa na efektywność pracy przy złocie i narzędziach. O 5-10 % skrócony czas być może optymalnym by było.
 

DeletedUser2557

Guest
No jak by nie spojrzeć - ma to wpływ tylko i aż na produkcję oraz ranking w walkach. A skoro na walki ma to wpływ, to powinno mieć wpływ na wszystko co się dzieje w mieście - w końcu zadowolony pracownik działa sprawniej....
 

DeletedUser

Guest
Czytam, czytam i nie mogę z żadnej strony dopatrzeć się sensu tego pomysłu. Szybsze stawianie budynków, bo pracownicy zadowoleni. Ogólnie wydaje mi się to nierealne. Staram się jakoś dobrać szczegóły, dlaczego zadowolony pracownik szybciej stawia budynki i też nie mogę znaleźć sensu.

Więcej kasy jest. Więcej młotków jest. I to według mnie wystarczy. Co z tego, że budujący zadowolony, skoro od uśmiechu na twarzy nie dostanie super siły i nie skończy budować szybciej? Jak budowlańcy budują to im do szczęścia wystarczy piwko, a budynek szybciej się nie buduje :) Ale może ktoś wstawi pomysł, żeby można było kupić dźwig za diamenty :D
A szkolenie wojskowe? Tak samo. Szkolący przychodzi w skowronkach, a ci których szkoli dzięki temu szybciej się uczą? Nie, nie. Takie cuda się nie zdarzają.

Gra jest trudna i czasem mam tego dość, ale za jej ułatwianiem nie jestem. Moim zdaniem jest dobrze jak jest, dlatego daję Nie.
 

DeletedUser101

Guest
Kolejna sprawa to, co się stanie gdy zadowolenie spadnie poniżej tych 120% (nie wspominając już poniżej minimum) podczas budowy budynku? Jak będzie miał się czas budowy do zadowolenia, gdy będzie ono poniżej minimum? Wydłuży się o 50%? Kolega wyżej chyba ładnie opisał sprawę więc dla mnie pomysł też jest mało przydatny.
 

DeletedUser740

Guest
jak przyjdziesz do pracy/szkoly zdolowany to i praca jak i nauka idzie tobie gorzej.... jak masz dobry humor to czas leci szybciej i ty poruszasz sie lepiej.... czyli 120% powinno miec wplyw na czas budowy, tak jak i brak motywacji = dluzsze szkolenie i budowa o ok 10 - 25 % ....
 

DeletedUser2557

Guest
Kolejna sprawa to, co się stanie gdy zadowolenie spadnie poniżej tych 120% (nie wspominając już poniżej minimum) podczas budowy budynku? Jak będzie miał się czas budowy do zadowolenia, gdy będzie ono poniżej minimum? Wydłuży się o 50%? Kolega wyżej chyba ładnie opisał sprawę więc dla mnie pomysł też jest mało przydatny.

Przepraszam, że odpowiem pytaniem na pytanie - a co się dzieje, gdy podczas produkcji zaopatrzenia/zbierania monet szczęście spada? To samo powinno dziać się z budową - przecież jest podany czas-wzorzec, tak jak ilość produkcji. Tak więc nie wiem gdzie tutaj jakikolwiek problem - jest euforia to budowa idzie szybciej, jest złość - wydłuża się.
Co do kolegi wyżej to on nie do końca ma rację. Jeżeli panuje narodowa euforia to wiadomo - ludzie wyrabiają powyżej normy (są zadowoleni, opłaceni itd.) Przykłady są chociażby w firmach, gdzie zmotywowany pracownik robi za trzech, a niezadowolony nawet nie za połowę (a to idzie żółwim tempem, a to przerwa na papierosa, a to jeszcze coś...). Tak więc ma to realne odniesienie do życia. A wojskowy? Jak mu morale padnie to już widzę że on się uczy - chyba dezerteruje. A jak ma żołd dobry i zadowolenie w normie to aż pali się do działań (realnie w życiu - tak jak to napisał czarnyr).
 

DeletedUser1520

Guest
Jesli chodzi o zadowolenie pracownikow to własnie tak jest, robota idzie lepiej i szybciej, wiec to powinno podnieść szybkosc budowy o te 20% przy 120% zadowolenia.

Patryk Falcon napisał:
Czytam, czytam i nie mogę z żadnej strony dopatrzeć się sensu tego pomysłu. Szybsze stawianie budynków, bo pracownicy zadowoleni. Ogólnie wydaje mi się to nierealne. Staram się jakoś dobrać szczegóły, dlaczego zadowolony pracownik szybciej stawia budynki i też nie mogę znaleźć sensu.

Na jakim ty świecie żyjesz ?
 

DeletedUser

Guest
Jesli chodzi o zadowolenie pracownikow to własnie tak jest, robota idzie lepiej i szybciej, wiec to powinno podnieść szybkosc budowy o te 20% przy 120% zadowolenia.

Patryk Falcon napisał:
Czytam, czytam i nie mogę z żadnej strony dopatrzeć się sensu tego pomysłu. Szybsze stawianie budynków, bo pracownicy zadowoleni. Ogólnie wydaje mi się to nierealne. Staram się jakoś dobrać szczegóły, dlaczego zadowolony pracownik szybciej stawia budynki i też nie mogę znaleźć sensu.

Na jakim ty świecie żyjesz ?

Bez wycieczek osobistych proszę. To nie jest miejsce do spamowania. Chcesz gadać, to na prywatnej wiadomości.

Moje zdanie mam i nie zamierzam go zmieniać, bo inni mają odmienny pogląd. Piszecie, że zadowolony wyrabia ponad normę i popieracie to przykładem z realnego życia. To teraz ja się zapytam, czy w rzeczywistości każdy pracownik ciągle chodzi z uśmiechem na twarzy? Raczej nie. W grze za to nie ma wyjątków od radości, więc w mojej opinii opieranie się na realności nie jest w tym przypadku dobrym pomysłem.
 

DeletedUser740

Guest
To teraz ja się zapytam, czy w rzeczywistości każdy pracownik ciągle chodzi z uśmiechem na twarzy? Raczej nie. W grze za to nie ma wyjątków od radości, więc w mojej opinii opieranie się na realności nie jest w tym przypadku dobrym pomysłem.

Gdyby ta gra opierala sie tylko na realnym zyciu, inaczej by wygladala, wiec jak widac, i jak mozna przeczytac w wypowiedziach
Teamu, ta gra jest "umowna" proba odwzorowania realiow zycia i uzbrojenia historycznego, a to oznacza, ze nie wszystko musi byc tak jak w zyciu... A w temacie postu nie bylo "stopien odwzorowania realnego swiata" a "wplyw zadowolenia na czas budowy"
tak wiec wg mnie podanie przykladow z zycia realnego jest jak najbardziej na miejscu, bo dotyczy dyskusji. A to, czy komus dany przyklad pasuje czy nie to juz prywatna sprawa....
 

DeletedUser426

Guest
Krótko mówiąc ... pomysł na forum sie podoba bo ułatwia sporo. Ale nikt go do gry nie wprowadzi, moge sie załozyc o dwie paczki gum orbit bez cukru :D
Dlatego dyskusja bez sensu :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry