sens posiadania studni

  • Rozpoczynający wątek boynar
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak u Was ale u mnie diamenty ze studni nie wypadają . W moich pięciu światach mam 11 studni i od dwóch miesięcy nie widziałem z nich diamentów . Wiem że podobno wypadanie nagród ze studni jest losowe ale mi to wygląda na to że szanse wyglądają mniej więcej tak :

monety - 30 %
zaopatrzenie - 30 %
towary -15 %
medale -15 %
punkty rozwoju - 9,99999 %
diamenty - 0.00001 %

Napiszcie jak to wygląda na innych kontach bo albo ja mam pecha albo Innogames sobie jaja robi . Na poważnie rozważam usunięcie tych budynków .
 

DeletedUser7261

Guest
Ja też od czasu postawienia studni nie dostałem ani jednego Diamentu, więc nie jesteś sam :) póki mam miejsce i mogę sobie na to pozwolić to trzymam tą (tę?) studnię, jak mi braknie miejsca to pójdzie na złom.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Przecież było pisane, że szansa wypadnięcia diamentów jest mała, ba, nawet bardzo mała. Tak samo w zadaniach. Myślisz, że coś by zarabiali, gdyby rzucali diamenty na prawo i lewo ? :) U mnie były raz kilka dni po zakupie studni, teraz cieszę się dofinansowaniem ze studni ^^
 

wuen

Hrabia
Liczę na to, że szybko postawię nową "perełkę" i wtedy "dary" ze studni zwiększą swą wartość - na diamenty nie liczę bo to "strzał w stopę" dla twórców/finansujących.
Jeśli tak dalej będzie to studnie pójdą do kosza - wolę wykonywać cykliczne zadania namolnej pani i pajaca - przynajmniej mam medale i kasę - dublety planów do perełek już mniej cieszą...
 

DeletedUser

Guest
Cala ta studnia to wielka sciema,zakladajac ze ma sie par studni(posiadam ich piec) jak do tej pory dostalem tylko raz 50 diamentow.Juz troche czasu minelo,rozumiem zeby ta studnia dawala 100 lub 200 diamentow mozna wtedy liczyc ze sie trafi raz na pol roku.Ale bez jaj,ciezko sie na nie pracowalo a efekty sa bardzo marne.Zazwyczaj dostaje sie te marne 6k monet lub narzedzi.Ale szkoda usunac,tymbardziej jesli czlowiek wie ile czasu poswiecil aby je zdobyc.Gdybym teraz mial budowac,wolabym postawic wieze sygnalowa.Przynajmniej wiedzialbym ze nie stracilem na darmo tylu jajkow ;)
 

DeletedUser

Guest
Pewnie mam szczęście ale tak +/- raz na dwa miesiące wpada te 50 diamentów więc nie narzekam :)
Mam również 5 studni, mogłem postawić więcej ale policzyłem sobie zyski z wieżyczek i to przeważyło.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Z trzech studni na jednym świecie wpadło mi dwa razy 50 diamentów, więc na razie mam zamiar dać im jeszcze szansę.
 

DeletedUser740

Guest
Witam. Mam trzy studnie, mialem juz kilkanascie razy medale ze trzy, cztery razy diamenty, sporo surowcow a mlotki i monety nie raz pomogly pania i jokera zadowolic, wiec jak dla mnie to studnie sa lepszym zakupem niz wieze, tym bardziej, ze malo kiedy mnie atakuja ....
 

DeletedUser

Guest
Nie ma sensu i takie moje zdanie było od początku jak się dowiedziałem o tym evencie jeszcze sporo czasu przed jego startem :D
 

wuen

Hrabia
Mam 2 studnie czyli zajęte 18 pól - teraz wolałbym postawić na nich 18 wieżyczek, które dałyby 64% więcej obrony - ile trzeba zainwestować miejsca, kasy i towarów aby perełki tyle dały?
Ale jak mawiają starzy ludzie - uczymy się całe życie...
 

DeletedUser

Guest
u mnie sytuacja wygląda tak: mam 2 studnie (gram tylko na Cirgardzie) i od czasu zakończenia eventu diamenty pojawiły się u mnie 4 razy (o ile dobrze pamiętam), jednak od początku czerwca nic się nie pojawiło
 

Fatherland

Książę
ale rozpatrujemy tu i teraz, czyli nie bierzemy pod uwagę "gdybym wiedział, co by było gdyby, teraz postawiłbym wieże..." - nie można tego cofnąć, więc powinno się rozważać w tym momencie tylko to co "tu i teraz" a teraz mamy studnie i brak alternatyw w postaci wieżyczek czy dodatkowych łotrów -są studnie które dają diamenty, rzadko, ale dają - ja zebrałem 200 diamentów a to piechotą nie tonie w fontannie:p
 

DeletedUser3

Guest
Ja gram w FoE "lajtowo". Nie ścigam się w rankingach, posuwam się przez epoki niesamowicie powoli, często przepadają mi PR (właściwie to ze cztery razy więcej przepada niż wykorzystuję, bo często loguję się co dwa, trzy, cztery dni) i posiadam studnię. Nie mam zamiaru jej kasować, bo jest ładna i generuje jakiś tam przychód :).
Osoby grające mniej casualowo będą miały jednak prawdopodobnie inne zdanie i uznają studnię za zbędną - ja przynajmniej tak bym zrobił.
 

DeletedUser

Guest
Niestety, jeśli chodzi o wartość, prym wiedzie "wieżyczka stadna" ;)
Już 30 sztuk + obie perły defensywne + obrona natywna jednostek to siła, której nie można lekceważyć dokonując najazdu na tak bronione miasto.
Widziałem też takie miasta gdzie stoi 40 a nawet blisko 50 takich wieżyczek :)
Czy można zignorować taką obronę?

Jeśli postawimy obok siebie wieżyczkę i studnię to skromna wieżyczka (w stadzie) zabłyśnie bardziej niż diamenty ze studni (hmmm) ;)

btw
nieustająco polecam kontakty z błaznem ;)
w ciągu doby 800 medali :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2776

Guest
Coz, po prostu pech. Nie zdziw sie jesli w jednym tygodniu wpadnie Ci naraz jakies 150 diamentow.
Ja nie licze ile diamentow dostalem ze swoich 6 studni - bedzie tego 200 albo 250. Jesli bylo tego 5, to liczac srednio 5.5 zbioru na tydzien i 17 tygodni od Wielkanocy dostajemy jakies 550 zbiorow, co pokrywaloby sie z wyliczeniem, ze prawdopodobienstwo uzyskania diamentow ze studni wynosi 1%.

Niestety czesc narzekajacych zapomina ze studnia to nie tylko diamenty, ale tez darmowe surowce, medale czy punkty rozwoju. Oczywiscie jesli konto jest nieaktywne i liczy tylko na diamenty, to owe inne dobra nie sa wartoscia dodana. Ale dla takiego konta stadnia byla jedyna sensowna alternatywa w evencie wielkanocnym, wiec o co kopie kruszyc? IMHO, nawet jesli studnia ma wypluc 50 diamentow na kwartal, to i tak jest to sporo i ja moich studni nie zamierzam usuwac.
 

DeletedUser8110

Guest
Wydaje mi się, że to czy posiadanie studni ma dla kogoś sens, zależy dość mocno od tego, jakie ma podejście do gry ;)
Jeżeli komuś zależy na maksymalnym wykorzystaniu każdego jednego kawałeczka terenu, a jest już daleko w drzewku rozwoju, to może i uznaje Studnię za zbędną... Albo jeżeli ktoś liczył na to, że co poniedziałek będą wypadać z niej diamenty, to też się przeliczył...

Z drugiej strony, dla graczy nie celujących w TOP (np. dla mnie :p) wciąż pozostaje ona miłym dodatkiem. Każdy zbiór jest jak rozpakowanie prezentu - ciekawe co dziś z niej wypadnie ;) Czasami co prawda, te prezenty może nie są jakoś super trafione, ale nawet z takich wypada się cieszyć ;)
 

HuanMing

Książę
Posiadam 2 studnie. Diamenty trafiły mi się minimum 4 razy. I cieszę się, że je mam. Zawsze generują zysk (gram tylko na jednym świecie), już nie ważne w jakiej postaci. Jednak kupując je nie nastawiałam się na zbiory diamentów - nie jestem więc rozczarowana częstotliwością ich wypadania. Osobiście lubię budynki eventowe bo są jedyne w swoim rodzaju (ot, takie zboczenie).
Podsumowując, generują zyski, nie zajmują dużo miejsca, odróżniają od osób które grę zaczęły później bądź nie uczestniczyły w evencie, czasem poczęstują nas diamentami. Jak dla mnie same plusy. A nie jestem graczem casualowym ;) Czyli kwestia nastawienia.
 

DeletedUser4922

Guest
Łącznie 11 studni, diamenty wpadły 2 razy . . . . studnie zostały usunięte ;)
 

DeletedUser6047

Guest
1 studnia, 1 raz diamenty
stoi bo na razie nie brakuje mi miejsca i codziennie wpada jakaś darmocha :)
 

DeletedUser8996

Guest
A ja nie mam żadnej studni i w sumie to się cieszę, bo nie muszę na nią narzekać :D
 

DeletedUser9945

Guest
Ja mam tylko 1 studnie i o dziwo raz mi wpadło 50 diamentów stwierdzam ze mi sie oplaca studnia bo nawet jak raz na 4 miesiece dostane diamenty to już jest cos...
Wiadomo najgorzej jak wypada kasa albo zaopatrzenie ale sie tego nie da splądrować a dla mnie to pozytyw
 

DeletedUser

Guest
A ja nie mam żadnej studni i w sumie to się cieszę, bo nie muszę na nią narzekać :D

Dokładnie ^_^ Zamiast tej studni miałem wiele więcej przyjemności z wymianą jajek na paczki punktów, które pożytkowałem w dogodny mi sposób :D
 
Do góry