Schowek pod przebudowe

  • Rozpoczynający wątek Jurigag
  • Data rozpoczęcia

Za?

  • Tak

    Głosy: 22 59,5%
  • Nie

    Głosy: 15 40,5%

  • W sumie głosujących
    37

DeletedUser

Guest
Mam taki pomysł aby podczas przenoszenia narzędziami budynku itp zrobić taki schowek w którym moglibyśmy chwilowo schować budynek. Ułatiwłoby to zmianę całego wyglądu naszej wioski w celu najlepszego zagospodarowania terenu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

dobry pomysł bo mi przy zmianie układu wioski przeszkadza gdy nie mam wolnej kratki i muszę budynek sprzedać jakiś na czas zmian :/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

Dobry patent, że też nie pomyślałem o tym. Jestem za!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

Jak najbardziej za. Nie da się zmienić układu jak już mamy cały teren zabudowany.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

Również popieram, dobry pomysł.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

nom przydało by się coś takiego :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

W inwentarzu jest miejsce na przechowywanie budynków, obecnie jednak niedostępne.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

Bardzo wątpliwe, żeby pojawiła się taka opcja. Gra jest nastawiona na strategiczne rozplanowanie terenu, dlatego nie ma powodu do wprowadzenia tej opcji. Chyba że opiszecie pomysł bardziej szczegółowo i znajdziecie lepsze zastosowanie, może jakieś koszty za przechowanie itp.

Inwentarz ma służyć innym celom niż przechowywanie budynków, jednak jeszcze do końca nie wiadomo jakich.
 

DeletedUser296

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

emmm... moim zdanie pomysł bardzo by ułatwił grę, np. jak wszyscy wiemy w mieście jest dość ograniczone miejsce na budowę zwłaszcza budynków towarowych, po co wyburzać taki budynek mając schowek? Lepiej go schować i wyciągnąć jak będzie potrzebny. Do jakiegoś badania potrzebny mi kamień? wyciągam budynek kamieniarza, do kolejnego badania potrzebne wino? chowam kamieniarza i zastępuje go winnicą... etc. Gra by przez to dużo straciła, ale za to dobre rozwiązanie w sytuacji kiedy chcę zamienić budynki miejscami a nie mam w danej chwili wolnego miejsca pod zabudowę więc ja to widzę tak:

Po pierwsze - taki schowek musiał by mieć ograniczone miejsce np. 10x10 i budynek "wrzucony" do niego zajmował by tyle samo miejsca co faktycznie. Unikniemy w ten sposób sytuacji gdzie gracz będzie miał drugie miasto w schowku =)

Po drugie - budynek znajdujący się w schowku nie może dawać żadnych zysków, bonusów etc. tak jakby go nie było np. Dom który jest w schowku nie dawał by nam dodatkowej liczby mieszkańców, złota...

Po trzecie - budynek w schowku nie tyle co generował by jakieś koszta ale schowek był by ograniczony czasowo np. 24h, po upływie tego czasu budynek był by niszczony i jednocześnie nie zwracał by się żaden koszt budowy (jak to jest przy sprzedaży) najprościej mówiąc budynek by nam przepadł.

tyle od mnie =)
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

@up te pomysły bardzo mi się podobają ;)

może zamiast ostatniego, że po upływie czasu jakiegoś,budynek jest niszczony :p Może będzie można płacić za "pobyt" budynki w schowku ;D znając życie, pewnie kosztowałoby to diamenty .... ;p
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

To i tak jest simcity a dopiero po dodaniu takiego schowka to juz wogole zero myslenia... bylo by kolejne nic nie warte ulepszenie, ja osobiscie preferuje gre hardcore niz to co up lub ukladanie klockow lego...
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

W takim razie po co w tej grze inwentarz? Mozna wprowadzic taką opcje ale np po określonym czasie przedmioty z inwentarza znikają i tyle. Bo naprawde do rozmieszczania budynków w wiosce by sie to przydało ;/
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

Bardzo wątpliwe, żeby pojawiła się taka opcja. Gra jest nastawiona na strategiczne rozplanowanie terenu, dlatego nie ma powodu do wprowadzenia tej opcji.
Zgadzam się w 100%.
Ja nie wiem,ludzie dostali grę w której trzeba w końcu pokombinować to chcą ją uprościć do maksimum.A gdzie, pytam się ,polska myśl techniczno-kombinatorska ? :haha: zgodna z powiedzeniem że Polak potrafi ??!! 8>
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Schowek pod przebudowe

To własnie jest ta mysl tech-kombinatorska^^ w koncu jak sobie ktos wymyslil schowek to nie po to, zeby sie pomeczyc tylko uproscic budowanie, przyspieszyc, zmniejszyc straty, a temu technika słuzy, tez chcialbym miec taką kieszen, zeby sobie dom do niej schowac i wybudowac drugi w tym samym miejscu \o/ mozna by sobie tez np. taki basen trzymac i tylko w lecie wyjmowac :p
 

DeletedUser

Guest
Inwentarz ma służyć innym celom niż przechowywanie budynków, jednak jeszcze do końca nie wiadomo jakich.

yyy... acha.. super :D

pomysł świetny i jestem jak najbardziej za. Mówicie trzeba pokombinowac okej, ale nie każdy gracz zaczynając gre wie, ze później swoich decyzji budowlanych moze gorzko żałowac a jak chce coś zmienic to sposobem zniszcz i postaw co generuje bardzo duze straty ;/ dlatego taki schowek powinien się pojawić. Np na takich zasadach:
-można przechowywać w nim budynki przez 24h, potem są usuwane bez jakiejkolwiek rekompensaty
-mozna w nim umieszczać w jednym czasie maksymalnie 4 budynki dowolnych rozmiarów

A jeżeli ten pomysł całkowicie jest przez Was odrzucany to niech chociaż rekompensata za usuniety budynek będzie wiekszaa nie jakieś drobne!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2001

Guest
Jak to już twórcy powiedzieli, w grze trzeba kombinować. Po to budynki są różnych rozmiarów, by nie było za łatwo je stawiać. Planowanie przestrzenne. Skoro na początku gry Wasze planowanie było błędne i trzeba budować coś na nowo, przestawiać drogi itd. To trudno. Budynki na początku nie są drogie, a na przyszłość będziecie już wiedzieć co i jak. Ja jestem za pozostawieniem obecnego stanu rzeczy.
 

DeletedUser1724

Guest
Krótko i na temat: Jestem na "NIE" !!! Dlaczego ?! Ponieważ nigdy nie poprę pomysłu, który ułatwia grę, a tutaj stopień ułatwienia po prostu poszybowałby w górę i sens planowania straciłby rację bytu.
 

DeletedUser2001

Guest
Krótko i na temat: Jestem na "NIE" !!! Dlaczego ?! Ponieważ nigdy nie poprę pomysłu, który ułatwia grę, a tutaj stopień ułatwienia po prostu poszybowałby w górę i sens planowania straciłby rację bytu.

Popieram. (spam, by dobić 14 znaków)
 
Do góry