Sabotaż jednostek + ankieta

Co myślisz na temat tego pomysłu?

  • Dobry pomysł, warty uwagi

    Głosy: 1 14,3%
  • Pomysł przeciętny, wymaga poprawek

    Głosy: 1 14,3%
  • Zły pomysł

    Głosy: 5 71,4%

  • W sumie głosujących
    7

Valhan

Wójt
Witajcie, ostatnio wpadła mi do głowy pewna idea, którą chciałbym sie z Wami podzielic i usłyszeć Wasze zdanie na ten temat.
Zaczne od tego że zauważyłem że tempo gry maleje wraz ze wzrostem czasu produkcji jednostek ( w epoce kolonialnej i przemysłowej tj 4h= 1j), a mniej akcji militarnych to większa monotonnia i mniej frajdy z grania.
Niestety nie mam tyle czasu żeby przejrzeć całe forum i sprawdzic czy taki pomysł juz był ale jeśli tak to z góry przepraszam,
no ale do rzeczy...
Moim pomysłem jest wprowadzenie nowego działania, tuż po wygranej walce z sąsiadem, obok opcji plądruj pojawiłaby sie opcja - sabotuj armie
Opcja ta dawałaby możliwość "podbierania" pojedyńczych jednostek naszym przeciwnikom.
Takie uprowadzone jednostki moznaby wcielać do naszej armii i używać ich podobnie jak jednostki zdobyte podczas misji lub w eventach.
Jesli chodzi o graczy "poszkodowanych", po sabotowaniu armii gracz ten miałby możliwość kupienia od nowa tej jednostki w koszarach (czyli tak jakby ją stracił)
Co do samego sabotażu musiałby on ograniczyć sie do jednostek tych które nie są używane do obrony, tzn że "piorun" pojawiałby się tylko na tymi budynkami wojskowymi w których:
a) są zrekrutowane jednostki
b) jednostki nie zostały ustawione do obrony miasta

Jakie są zalety tego pomysłu?
+ zwiększenie dynamiki gry ( większy obrót armią)
+ wymuszenie na graczach ustawiania silnej obrony która zabezpieczy miasto przed ewentualnym sabotażem
+ większa satysfakcja po pokonaniu przeciwnika
+ możliwość tworzenia dużych rezerw wojennych ( ostatnio mówi się co nie co o wprowadzeniu wojen pomiedzy gildiami)

Myśle że znalazłoby sie wiecej zalet a moze jakies wady?
Chetnie zobacze co Wy o tym myślicie wiec zapraszam do komentowania i głosowania w ankiecie
 
Ostatnia edycja:

Hikari36

Polonista
Polonista
Dałeś plusy :)
A minusy :
- większe koszta obrońcy
- brak chęci do gry po którejś z kolei kradzieży
- BYŁO jak ww. gracz napisał :) Proszę o zamknięcie :)
 
Do góry