[Walki] Ruch/dzialanie z wyprzedzeniem w walce.

Czy jestes za wprowadzeniem ruchu z wyprzedzeniem w walce?

  • Tak

    Głosy: 3 23,1%
  • Nie

    Głosy: 8 61,5%
  • Jest mi to obojetne

    Głosy: 2 15,4%

  • W sumie głosujących
    13

Selfir

Szlachcic
Zdarza sie nam czasem robic walki polautomatyczne takie, ze chcemy oszczedzac jednostki niezalezne bo mamy ich malo lub po prostu sa z wyzszej epoki niz, w ktorej jestesmy. Jesli taka jednostka jest np ciezkozbrojna to po rozpoczeciu walki i checi postawienia jednostki gdzies daleko na uboczu musimy zazwyczaj czekac az pozostale jednostki przeciwnika wykonaja swoje ruchy i dopiero potem przesunac nasza jednostke i dac walke automatyczna. Proponuje zmiane w ktorej mozna wykonac ten ruch z wyprzedzeniem (jednak tak jakby poruszyla sie jednostka na normalnych zasadach jak zwykle). Chodzi tu tylko o zaoszczedzenie naszego czasu, technicznie nie zmienia to niczego w rozgrywce. Analogiczne rozwiazanie moznaby stosowac w innych etapach walki. Wpadlem na ten pomysl krecac nosem na to ze musze czasem te kilka sekund czekac i ogladac animacje a w danym momencie nie mam odpowiedniego woja zeby totalnie auto robic, nawet dajac 2 jednostki+ 6 lotrow. Poniewaz grywalem i czasem grywam w szachy to analogiczne rozwiazanie jest praktykowane przez wielu w wielu serwisach szachowych podczas partii blitz lub blyskawicznych i wiem, ze to rozne gry ale wlasnie dzieki szachom przyszlo mi do glowy ze w FoE takie rozwiazanie mogloby tez miec sens.

Co o tym myslicie?
 

Markiz.

Książę
Co z jednostkami, które w punkcie startowym są w zasięgu jednostek przeciwnika, a Ty przesuniesz je już na początku walki w punkt, gdzie będą poza zasięgiem jednostek poruszających się jako pierwsze?
Albo w punkt, gdzie będą poza zasięgiem pierwszej w kolejności jednostki, ale w zasięgu jednostek z inną kolejnością ruchu?
Albo zasłonić przed atakiem inną jednostkę, która mogłaby zostać zaatakowana?
Twój pomysł może wpłynąć na losy całej walki.
 

Selfir

Szlachcic
Ruch odbedzie sie po odpowiedniej kolejnosci ruchow znanych jednostek, nic w kolejnosci sie nie zmieni, po prostu wykona sie ruch, ktory nastapi pozniej ale my wczesniej bedziemy mogli kliknac po to zeby nie czekac na to jak normalnie czasem trzeba ... przy wiekszej ilosci walk nie jest to specjalnie komfortowe.
 

Marik

Książę
Jak pisałem o zaoszczędzeniu czasu na zadaniach powtarzalnych poprzez ich wybór to wylała sie wielka fala krytyki więc raczej nie łudź się że twój pomysł zostanie wprowadzony
 
Do góry