[Gildie] Rozbudowanie opcji Skarbca

Dodać opcje do skarbca?


  • W sumie głosujących
    11

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Od jakiegoś czasu mamy super opcje skarbiec w naszej gildii!
Wszystko fajnie jednak jak sie zastanowimy skarbiec służy jedynie GvG, po co on osobom, gildiom nie uczestniczącym w GvG?

Dlatego myślę nad rozbudową opcji skarbca, do głowy przyszedł mi pomysł żeby gracze mogli ze skarbca dostawać surowce na perły. Polegało by to na zgłoszeniu się gracza w opcji skarbiec z kompletem planów, pokazał by sie powiedzmy pod listą z surowcami (tu opcje zostawiam programistom żeby nie tworzyć nowych okienek i niemożliwych rozwiązań itd)
Decyzje czy dostanie surowce podejmuje założyciel/lider, jego lista pod skarbcem miała by po prostu dodatkowe okienko "ok" dostępne jeżeli sa surowce w skarbcu.
Surowce nie wpływały by na konto gracza!!! A pokazały by się tam gdzie komplet planów do perły, robiły by się zielone jak teraz jeżeli ktoś ma surowce.

Co o tym myślicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
Hm... Ja powiem tak: mam ciągłe wrażenie, że wszelkie możliwości wykorzystania surowców będących w skarbcu skończą się jedną wielką kłótnią. Dla przykładu: wejdzie nowa epoka gracze wpłacą surowce a... założyciel gildii postawi sobie za to nową perłę... Podobnie może być w niższych epokach. Ja osobiście uważam, że skarbiec powinien być nienaruszalny przez nikogo. Aby uniknąć przekrętów.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja myśle ze gildie takie sa że nawet jak wejdzie nowa epoka to i tak dadzą te surki komuś na perłe jeżeli gra dla gildii :)
 

bartekmod

Książę
tylko jest spora różnica dać komuś surke na perłę ze swoich zasobów, które musimy wyprodukować w budynkach towarowych (bo z pereł i studni dostajemy nieprzetworzone)
a dać komuś surke na perłę pochodzącą z obserwa i atomium
 

DeletedUser3220

Guest
Sam założyciel gildii to za mało, by o tym decydować... ale weź tu znajdź sprawiedliwą "Radę", która po prostu nie będzie znajomkami.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ale dalej nie rozumiem dalej w czym problem, teraz jak ktoś wydaje na 10 oblężeń bo tak nie ma problemu :)
 

DeletedUser3220

Guest
Ale dalej nie rozumiem dalej w czym problem, teraz jak ktoś wydaje na 10 oblężeń bo tak nie ma problemu :)

Bo dalej chodzi o dalej, że dalej :D
Przy atakach to co innego.
A jaką masz pewność, że właściciel sobie nie da wszystkiego w Perły tylko, albo swoim "ludziom" :)
 

DeletedUser12062

Guest
A po zmianie da na 10 oblężeń i na 3 perły u znajomych... A inni jak nie mieli tak mieć nie będą...
A tak jak pisał bartekmod, z jakiej racji ktoś ma stawiać perłę za surowce, które wpłacili gracze poprzez swoje Obserwatoria lub Atomia... Lub jeszcze gorzej. Oddali do skarbca za darmo a ktoś... postawi za to perłę. Na wymienia przynajmniej jakoś by się im wyrównało. Skarbiec gildii jest do GvG, nie można w żaden sposób odzyskać surowców tam wpłaconych i jest to bardzo dobra zasada, której lepiej nie zmieniać.
 

DeletedUser9841

Guest
W sumie nie sposób nie zgodzić się z wszystkimi argumentami zarówno na tak jak i na nie. Tylko nasuwa mi się jedno pytanie:
Skoro nie ufamy założycielowi, skoro mamy podejrzenia że może oszukać to po kiego siedzimy w takiej gildii?

Mimo wszystko zagłosuję na tak,bo ja założycielowi naszej gildii ufam i jestem pewien że prędzej wyda tą surkę by pomóc komuś z końca listy niż sobie.
 

DeletedUser3220

Guest
W sumie nie sposób nie zgodzić się z wszystkimi argumentami zarówno na tak jak i na nie. Tylko nasuwa mi się jedno pytanie:
Skoro nie ufamy założycielowi, skoro mamy podejrzenia że może oszukać to po kiego siedzimy w takiej gildii?

Mimo wszystko zagłosuję na tak,bo ja założycielowi naszej gildii ufam i jestem pewien że prędzej wyda tą surkę by pomóc komuś z końca listy niż sobie.

Nigdy nie wiesz, kto jest po tej "drugiej stronie" monitora, no chyba że jesteś w Gildii ze znajomymi z życia. Ale i to się przekonałam, że internet wyzwala w ludzi negatywne emocje :)
Zaufanie do lidera zawsze powinno być w jakimś stopniu ograniczone, właśnie dlatego, że władza otumania^^ A Gra, to nie życie, więc w Gildii się jest, bo się jest. Lidera sobie w niej nie wybierasz :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Pewnie, tylko teraz działa to tak w każdej gildii jakiej byłam, że są gracze budujący perły innym, słabszy lub gracz który nie ma jeszcze tej epoki co perła zgłasza sie na masówce i prosi o surowce. I tak po kosztach za bezcen wymieniają inni. Często ci sami co wpłacają na skarbiec.
Teraz dalej by się gracze zgłaszali na masówce i było by widać kto dostał surowce, już nie wspomnę ile dał by zapis na co poszły surowce ze skarbca i ile ich przybyło ale ten pomysł już omówiony został.

Skarbiec gildii jest do GvG, nie można w żaden sposób odzyskać surowców tam wpłaconych i jest to bardzo dobra zasada, której lepiej nie zmieniać.
Podaj podpunkt gdzie jest napisane że jest do GvG? Nie ma, a jest tak bo ma jedną opcje, wiele było na początku takich jednoopcjowych opcji gry a teraz mamy grę o wiele bardziej rozbudowaną, na tym polega postęp te gry. Dodano GvG, dodano Skarbiec, dodano czat, gvg zmieniono 15 razy, czat poprawiono 15 razy a skarbiec jest i spełnia tyle co nic. A jest w zakładce gildia więc śmiem twierdzić ze jest dla gildii :)

- - - Zaktualizowano - - -

Jeszcze dodam coś do argumentu że założyciel postawi innym ziomkom perły, to prawda nie wiemy kto jest po drugiej stronie monitora, jednak ja widziałam już gildie rządzone przez tyranów despotów co im wąsa brakowało (a może mieli?) jakoś graczom w ich gildii to nie przeszkadzało, wpłaty pr na jego perły no problem, wpłaty surowca no problem. Więc nie widzę problemu żeby i to narzędzie użyć do niecnych czynów... Takie możliwości są w grach tego typu że każdy kieruje swoim Ja jak chce, może być dupkiem lub mądrym człowiekiem, oczywiście więcej wybiera tą pierwsza opcje, ale dlaczego przez nich mądrzy ludzie co zrobią użytek ze skarbca mają dostać znak stop :(
 

bartekmod

Książę
porównanie wydania towaru ze skarbca na Perłę, lub na oblężenie...

wydając na oblężenie zyskuje cała Gildia, wszyscy Gracze... zdobywamy sektor, lecą pkt potencjału, wskakuje wyższy lvl, bonusy ma każdy Gracz

wydając na Perłę Gracza, zyskuje ten Gracz... inni nie...
chyba, że byłoby to Obserwatorium lub Atomium dające towary dla Gildii, w praktyce towarów na Obserwa nie ma w skarbcu, a dla jednej Perły to chyba Cię nie urządza taki pomysł :)
hipotetycznie, trzeba by wprowadzić ograniczenie, np zasponsorowano ze skarbca Twoją Perłę, zapisano w systemie, nie można zasponsorować drugiej Twojej Perły, dopóki wszyscy Gracze z Gildii nie dostaną towarów na jedną Perłę, tylko teraz się zaczną problemy, ten Gracz ma wszystkie Perły, więc nigdy nie dostanie towarów, a ten Gracz nie chce stawiać Notre Dame, więc też nie dostanie towarów i w ten sposób nigdy wszyscy nie dostaną sponsoringu :p (tak wiem, piękne słowo) wymyśl mi uczciwe ograniczenie....
 

DeletedUser3220

Guest
porównanie wydania towaru ze skarbca na Perłę, lub na oblężenie...

wydając na oblężenie zyskuje cała Gildia, wszyscy Gracze... zdobywamy sektor, lecą pkt potencjału, wskakuje wyższy lvl, bonusy ma każdy Gracz

wydając na Perłę Gracza, zyskuje ten Gracz... inni nie...
chyba, że byłoby to Obserwatorium lub Atomium dające towary dla Gildii, w praktyce towarów na Obserwa nie ma w skarbcu, a dla jednej Perły to chyba Cię nie urządza taki pomysł :)
hipotetycznie, trzeba by wprowadzić ograniczenie, np zasponsorowano ze skarbca Twoją Perłę, zapisano w systemie, nie można zasponsorować drugiej Twojej Perły, dopóki wszyscy Gracze z Gildii nie dostaną towarów na jedną Perłę, tylko teraz się zaczną problemy, ten Gracz ma wszystkie Perły, więc nigdy nie dostanie towarów, a ten Gracz nie chce stawiać Notre Dame, więc też nie dostanie towarów i w ten sposób nigdy wszyscy nie dostaną sponsoringu :p (tak wiem, piękne słowo) wymyśl mi uczciwe ograniczenie....

Albo ograniczenie tylko na Perły dla Gildii ^^
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
porównanie wydania towaru ze skarbca na Perłę, lub na oblężenie...

wydając na oblężenie zyskuje cała Gildia, wszyscy Gracze... zdobywamy sektor, lecą pkt potencjału, wskakuje wyższy lvl, bonusy ma każdy Gracz

Tylko co powie gracz który daje te surowce do skarbca a nie bierze udziału w atakach, co powie gracz gdy dowódca wyda ot tak 10000 surowca a nie zdobędzie się nic?

Czy ja wiem czy ograniczenia są potrzebne? Można również wprowadzić ograniczenia na wydawane surowce ze skarbca bo przecież pomagają każdemu ;)

Ale to takie gdybanie, założeniem jest rozbudowanie skarbca, budowa tylko atomium jest ogromnym ograniczeniem tego pomysłu :(
 

DeletedUser5324

Guest
ZDECYDOWANE NIE !!!
surowce w Skarbcu Gildii są do dyspozycji Gildii i tylko do GvG. Nie powinno być możliwości, by ktokolwiek sobie nimi dysponował w inny sposób.
A jak ktoś nie umie walczyć, nie chce się bawić w GvG - to jego sprawa - wystarczy wprowadzić w Gildii zakaz wrzucania surowców do Skarbca, obowiązek skasowania Obserwatorium (bo Atomium daje chociaż graczowi zadowolenie) i nie będzie problemu - do Skarbca można też nie zaglądać, jeśli komuś przeszkadza, ze coś tam jest i nie może sobie tego zawłaszczyć :)
 

DeletedUser14403

Guest
Może najpierw historie skarbca by wprowadzili bo czekamy ,czekamy ,czekamy i się prędzej zestarzejemy zanim to zrobia.Co do pomysłu to jeżeli ktoś zbiera na perłe może napisać w gildii co mu jest potrzebne i jak ktoś będzie chciał to da surki dlatego wydaje mi się to niepotrzebne ,lepiej historie wprowadzić .
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Może najpierw historie skarbca by wprowadzili bo czekamy ,czekamy ,czekamy i się prędzej zestarzejemy zanim to zrobia.Co do pomysłu to jeżeli ktoś zbiera na perłe może napisać w gildii co mu jest potrzebne i jak ktoś będzie chciał to da surki dlatego wydaje mi się to niepotrzebne ,lepiej historie wprowadzić .

To już zaklepane do zrobienia.

- - - Zaktualizowano - - -

ZDECYDOWANE NIE !!!
surowce w Skarbcu Gildii są do dyspozycji Gildii i tylko do GvG. Nie powinno być możliwości, by ktokolwiek sobie nimi dysponował w inny sposób.
Tak jest bo ty tak twierdzisz? Skarbiec jest w zakładce gildia, nie w zakładce GvG :)

A jak ktoś nie umie walczyć, nie chce się bawić w GvG - to jego sprawa - wystarczy wprowadzić w Gildii zakaz wrzucania surowców do Skarbca, obowiązek skasowania Obserwatorium (bo Atomium daje chociaż graczowi zadowolenie) i nie będzie problemu - do Skarbca można też nie zaglądać, jeśli komuś przeszkadza, ze coś tam jest i nie może sobie tego zawłaszczyć :)
Yhym bardzo mądre,gdyby nie to że nie chodzi o okrojenie możliwości skarbca a dodanie nowych. Nie chodzi o okrojenie twojego cennego GvG a danie opcji dla wszystkich. To czy ktoś walczy czy nie nie ma tu znaczenia, chodzi o jedno skarbiec dla gildii nie jest dla gildii, nie ma wiele opcji można jedynie wpłacać i wydawać na gvg więc co to za skarbiec? A dodam ze wiele gildii nawet nie ma co budować, jak 10 pereł na miesiąc powstanie to dobrze... Z czego 8 z nich powstanie z własnych zapasów...

A nie miło by było jakby gildia wspierała każdego z nas? Tylko GvG, GvG...
 

DeletedUser14403

Guest
Koteczku ,ale gildia może wspierać każdego ,robicie ściepę i gildiowicz stawia perełkę 8>
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Koteczku ,ale gildia może wspierać każdego ,robicie ściepę i gildiowicz stawia perełkę 8>

Również o tym pisałam ze to i tak działa, ale teraz nie trzeba by było taka można by inaczej, a skarbiec był by dla wszystkich.

Dodała bym mu jeszcze więcej opcji jednak ciężko coś napisać żeby nie było zbyt dużego ułatwienia lub po prostu przegięcia. A tak mamy zarówno spowolnienie w gvg i przyspieszenie dla samego rozwoju graczy.
 

DeletedUser12062

Guest
Również o tym pisałam ze to i tak działa, ale teraz nie trzeba by było taka można by inaczej, a skarbiec był by dla wszystkich.

Dodała bym mu jeszcze więcej opcji jednak ciężko coś napisać żeby nie było zbyt dużego ułatwienia lub po prostu przegięcia. A tak mamy zarówno spowolnienie w gvg i przyspieszenie dla samego rozwoju graczy.

Dobrze to inaczej: a mało znasz graczy którzy w jakiś sposób wykiwali innych?? Nasze obawy dotyczą tego, że na kilkunastu "normalnych" graczy przypada 1 taki, który wpadnie na pomysł wykorzystanie surowców w inny sposób... I on dzięki temu postawi sobie perły za free.... I dlatego właśnie uważam, że skarbiec gildii powinien być tylko do GvG bez żadnej możliwości wypłacenie choćby sztuki surowca na jakikolwiek inny cel niż walki w GvG....
Dla przykładu 2 lata temu byliśmy w gildii którą prowadził jeden z graczy. Zebrał zarząd dał uprawnienia zaufanym osobom i... jedna z tych osób (zdawało się zupełnie normalna) rozwiązała gildię i napisała, że internet to zło rządzone przez szatana... A niestety nigdy nie wiadomo kto ma jakie plany i kto siedzi po drugiej stronie. Taka zmiana spowoduje pewnie liczne "dziwne" sytuacje...
 

DeletedUser11650

Guest
Jestem na nie, byłoby to za duże ułatwienie i spowodowałoby chaos.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dobrze to inaczej: a mało znasz graczy którzy w jakiś sposób wykiwali innych?? Nasze obawy dotyczą tego, że na kilkunastu "normalnych" graczy przypada 1 taki, który wpadnie na pomysł wykorzystanie surowców w inny sposób... I on dzięki temu postawi sobie perły za free.... I dlatego właśnie uważam, że skarbiec gildii powinien być tylko do GvG bez żadnej możliwości wypłacenie choćby sztuki surowca na jakikolwiek inny cel niż walki w GvG....
Oczywiście, tak samo jak teraz robią sobie ranking za free z surowców gildyjnych, tak samo jak teraz płaci się surowcem dla lidera za sektor gildii, tak samo jak teraz lider może wszystko i takie jest prawo. ZYCIE
Nie można zabraniać dziecku chodzić twierdząc że może się wywrócić, lub że znajdzie się ktoś kto je popchnie ^^
Pisałam przecież że internet otwiera przed nami możliwości i każdy może robić co chce, być kim chce, spotkasz przekonasz się i... Masz doświadczenie co nic nie daje ^^ ŻYCIE
Dla przykładu 2 lata temu byliśmy w gildii którą prowadził jeden z graczy. Zebrał zarząd dał uprawnienia zaufanym osobom i... jedna z tych osób (zdawało się zupełnie normalna) rozwiązała gildię i napisała, że internet to zło rządzone przez szatana... A niestety nigdy nie wiadomo kto ma jakie plany i kto siedzi po drugiej stronie. Taka zmiana spowoduje pewnie liczne "dziwne" sytuacje...
Bo internet to zło rządzone przez szatana, a dziwne sytuacje jak miliard punktów u gracza z 5 tys walk są już dziś, dziwne sytuacje jak gildie tyranów sa już dziś.
Za to gildia "eko" (wiem nie ma podziałów) która walczy raz na jakiś czas w skarbcu trzyma skarby na które sobie patrzy ;)


Skarbiec jest gildii i ona powinna nim zarządzać, nie wypłacać surowca bo to jest przegięcie, ale inne opcje by się przydały? W pewnym okresie walk GvG liczą się 3 ostatnie epoki a reszta surowca leży i kwitnie... Zrobi się nam kolejny surowiec w grze leżący odłogiem jak medale....
 
Do góry