[Perły Architektury] Rezerwacja miejsc — blokada niechcianych graczy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7795
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się ten pomysł?

  • Tak.

    Głosy: 4 26,7%
  • Nie.

    Głosy: 10 66,7%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 1 6,7%

  • W sumie głosujących
    15

DeletedUser7795

Guest
Witam,

Zgłaszam pomysł aby można było dodać danego gracza na czarną listę inwestorów.

Polegało by to na tym, że dodajemy gracza do czarnej listy i blokujemy mu dodawanie PR np. do naszego Przylądka Canaveral albo do Arktycznej Oranżerii. Wtedy gracz ten mógłby dodać PR do wszystkich naszych pereł z wyjątkiem Przylądka Canaveral i Arktycznej Oranżerii.

Już drugi raz taki gracz wskoczył u mnie na 2 miejsce. Wrzucił PR na minimum, tak, że zablokował sobie miejsce. Jestem w tej sytuacji stratny, bo dłużej buduję poziom.

Pozdrawiam
Mateusz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14806

Guest
Dobry pomysł bo niedość ze jest tak jak napisałeś to jeszcze złośliwie potrafia poziomy zamykac przed zbiorami i jak takie dzieci z przedszkola jeszcze sie tym chwalą...
 

DeletedUser7795

Guest
Mam w sąsiadach jednego takiego inteligentnego inaczej. Nie patrzy na opis tylko na zysk.
Ignorowanie działa tylko na wysyłanie wiadomości a nie na dodawanie PR w perły.
 

DeletedUser17245

Guest
Sąsiedzi są właśnie po to, żeby ich grabić, palić i ... on właśnie robi z Tobą to trzecie :) Dlaczego więc mu się nie zrewanżujesz? I sam nie wbijesz mu się w jakąś Perłę? Pewnie dlatego, że on potrafi zadbać o swoje Perły w taki sposób, że uniemożliwia wbicia w Perłę przez intruzów - innymi słowy, nieproszone osoby na nim nie zarobią. Zrób tak, żeby nie mógł na Tobie zarobić - w końcu to gra strategiczna. Pomysł zdecydowanie na nie... zabiłoby to jeden z elementów strategicznych tej gry.
 

DeletedUser7795

Guest
@turud nie wbiję mu w żadną perłę, bo ma za małe poziomy i nikt nie ma u niego rezerwacji. Poza tym gdyby miał choć odrobinę oleju w głowie to by się nie wpierdzielał na zarezerwowane miejsce. Teraz mam prawie 600 PR do końca poziomu. Kto mi wbije na 3 miejsce że zwrotem 135 PR? Nikt. On nie zarabia, bo ma za mały bonus z Arki.

Do tego dochodzi jeszcze taka sytuacja, którą opisał @rotszild tzn. zamykają poziomy kilka minut przed zbiorami i przepada Ci np. 70 PR z Przylądka Canaveral czy Arktycznej Oranżerii. @turud czy Ty w takiej sytuacji byś się nie wkurzył ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13299

Guest
Jestem na nie z prostych powodów.
1. Rezerwowanie miejsc w perłach to kpina i nie powinno mieć miejsca
2. Sąsiadów można atakować i plądrować, a jeżeli tak to w sumie można taką sytuację zaliczyć do tego drugiego. Nie raz miałem sytuację gdzie "życzliwy" sąsiad zamknął mi perłę przed czasem, bo mu się tak podobało (nawet nic na tym nie zyskał), nie raz w ramach złośliwości sam tak robiłem. Jak już ktoś wspomniał jest to gra strategiczna i tutaj wszystko jest możliwe.
Ogólnie to uważam, że perły nie powinny mieć obowiązku bycia przy drodze. Nie powinno się mieć możliwości odłączania ich od drogi. Ale to już inna bajka
 

DeletedUser17497

Guest
@Chodzonce Zuo Skąd oni wiedzą kiedy masz zbiór? Wydawało mi się że nie ma sposobu żeby to sprawdzić u innego gracza? :o
 

bartekmod

Książę
wystarczy zmniejszyć zwroty... zwrot +90% z Arki powinien wynosić równą połowę poziomu, drugie miejsce równą ćwiartkę poziomu... wtedy nikt się nie wryje na zarobek ;) ale chyba nie do końca o to chodzi, bo będzie trudniej niż jest

odnośnie zamykania poziomów, to łatwo jest zaszkodzić :p jak brakuje do końca kilka PR, to robisz zbiór, wrzucasz te kilka brakujących PR i zbierasz ponownie, ile to wrzucenie zajmie? 10 sekund? na 86400 sekund w ciągu doby, szansa że akurat ktoś zebrał i nie zdążył wrzucić jest iluzoryczna... jest możliwość, że ktoś zebrał kilka minut wcześniej ale zagapił się i nie podwoił zbiorów? powiedzmy, że też mała... nie mówię tu o sytuacji, że ktoś w ciągu kilku minut zbiera 100 PR żeby zamknąć poziom i podwoić zbiory, bo raczej nie będę poświęcał 100 PR żeby komuś zaszkodzić, tylko zrobię to jedynie przy kilku, max kilkunastu PRach, a ostatnio byłem zmuszony tak zaszkodzić złodziejowi, który zaczął mnie rabować, uważam to za element "wojny"
 

DeletedUser17290

Guest
o ile nie popieram banowania wybranego gracza to powinni albo dodać opcję blokowania całej perły lub wyznaczyć perły jako obiekty nie wymagające drogi
ale czarna lista to nie zły pomysł, po wpisaniu do niej jakiejś osoby to kiedy ściągali byśmy jej ofertę lub wchodzili do jej perły czy miasta czy tylko przeglądali sąsiedztwo byli byśmy informowani że ta osoba na takiej liście się znajduje, i w tedy miało by to sens
można by też ją podzielić na kilka poddziałów 1 handlu towarami, 2 handlu pr-ami, 3 grabieżców, 4 nie miłych osób / kłamców, itp..
w ostateczności dodać opcję blokady wszelkich komentarzy i wyświetlania ofert takiej osoby ale to już raczej zbędne
 
Do góry