Raport ze stratami atakującego wroga

  • Rozpoczynający wątek sabat85
  • Data rozpoczęcia

Czy zgadzasz się, że prezentowany pomysł, byłby przydatny

  • Zdecydowanie tak

    Głosy: 5 55,6%
  • Tak, mógłby się przydać niektórym

    Głosy: 2 22,2%
  • Nie mam zdania/obojętne mi

    Głosy: 2 22,2%
  • Nie, raczej nieprzydatna opcja

    Głosy: 0 0,0%
  • Zdecydowanie nie

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    9
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Brakuje mi bardzo jakiegoś podsumowania bitwy, kiedy ktoś zaatakuje wioskę. Istnieje tylko informacja, iż wygrałem albo przegrałem. Nie mam pojęcia, czym zostałem zaatakowany, ani ile strat zadałem przeciwnikowi. Przez to ustawianie obrony jest kompletnie na ślepo i nigdy nie wiadomo, które jednostki w starciu z danym graczem lepiej się sprawdzają. Nawet gdy wejdzie opcja obrony wioski przez gracza, w wielu wypadkach komputer i tak będzie prowadził obronę sam. Powtórki bitew trzymane przez 48h, byłyby pewnie już zbyt dużym marzeniem.
 

DeletedUser512

Guest
Odp: Raport ze stratami atakującego wroga

ustawianie obrony to rzecz czysto losowa możesz ustawić się na coś czego kolejny agresor nie użyje, ponadto wynik może byc zależny choćby od terenu w jakim walka się toczy. Jedyne co w tej chwili możesz zrobić to wejść do wioski agresora i sprawdzić jakie budynki militarne posiada za czym możesz przeprowadzić analizę jakimi jednostkami atakuje
 

DeletedUser740

Guest
Odp: Raport ze stratami atakującego wroga

Z jednej strony racja, ze wiedza o walce nie daje nam podstaw do ustawienia obrony (czynnik losowy plus mozliwosc zmiany skladu sil atakujacych w przyszlosci) z drugiej strony, milo byloby wiedziec czy przeciwnik poszedl po nas jak po masle czy jednak troche stracil :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Raport ze stratami atakującego wroga

Owszem w obronie dużo jest losowości, aczkolwiek dysponując wartością zwrotną dotyczącą strat, mógłbym potraktować "obronność" jako zwykłą zmienną losową i dobrać wojska, które średnio maksymalizowałyby straty u przeciwników albo grupy przeciwników. Już pomijając zabawy w statystykę, tak jak stwierdził czarnyr, jeśli komuś został jeden wojak, to pewnie do mnie nie wróci i z czystej satysfakcji miło byłoby taką porażkę przełknąć.
Jak sam zresztą napisałeś, obecnie ciężko w ogóle przewidzieć losy obrony, bo informacje są mocno ograniczone.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Raport ze stratami atakującego wroga

Co by tam nie pisac, to jakis raporcik by sie przydał. Poza tym ten komp powinien sie bardziej starać (dostałem po tyłku a twardzielskie wojo chyba miałem) --> no chyba, że cos źle kliknąłem :)
 

DeletedUser5

Guest
Odp.: Odp: Raport ze stratami atakującego wroga

Zamykamy czy będzie ankieta?
 

DeletedUser740

Guest
Odp: Odp.: Odp: Raport ze stratami atakującego wroga

gdybym tylko mogl zrobilbym za autora postu ankiete, ale niestety niemoge :(
a temat jest wg mnie ciekawy i warto by bylo poznac zdanie innych
 
Status
Zamknięty.
Do góry