ranking PvP

  • Rozpoczynający wątek zazim
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
nie wiem czy temat był już poruszany.
chciałbym poznać opinię innych graczy - nie uważacie, że ranking PvP tworzony na podstawie zdobytych punktów jest trochę niesprawiedliwy?
według mnie powinien być tworzony na podstwie punktów podzielonych przez ilość bitew. uważam, że żadną sztuką jest w kółko atakować najsłabszych graczy, którzy z racji posiadanych zasobów nie są w stanie się obronić, tylko po to by nabijać sobie punkty.
pozdrowienia dla graczy lubiących wyzwania :)
 

DeletedUser1698

Guest
Ale za tych słabych graczy dostanie mało punktów.Wg obecny system pvp nie potrzebuje zmian.
 

DeletedUser

Guest
Ja natomiast uważam, że za dużo słabszych graczy pkt. nie powinno być wgl. Bo to nie sztuka wygrać z osobą mająca np. 5k pkt a samemu mając 59k pkt. Moim zdaniem kontynenty powinny zawierać tylko graczy na podobnym stopniu rozwoju, dzięki czemu nie byłoby problemu z punktami. ;D
 

DeletedUser

Guest
Też uważam że w rankingu powinny być brane pod uwagę średnie punkty za bitwę. Stoczyłem 10 bitw i mam 9573 pkt czyli średnio 957,3 pkt za bitwę, a nade mną jest koleś który stoczył 42 bitwy i ma 11683 pkt czyli średnio 278,1(3) pkt za bitwę! Za pokonanie dwóch włóczników jest 240 pkt, co dobrze o nim nie świadczy... Koleś siedzi i katuje słabeuszy i zgarnia za to medale!

Pomysł ze średnią punktów znacznie usprawniłby grę, musisz tylko wyszukać w propozycjach czy czegoś takiego nie było i zamieścić tam ten pomysł. Wszyscy narzekają że system jest zły, a w ten prosty sposób można go naprawić...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
srednia ilosc pkt za bitwe czyz to nie genialny pomysl?:) odpowiedz jest prosta - NIE
jakby tak mialo byc to kazdy atakowal by jeden raz na tydzien/turniej bo kazdy kolejny atak zmniejszalby srednia a gra stalaby sie jedynie ekonomiczna i inwestowanie w wojo nie mialoby sensu
 

DeletedUser775

Guest
Może takie rozwiązanie

punkty PVP = średnia ilość punktów + najlepszy wynik ze wszystkich bitew

przykład:

bitwy gracza nr 1 - 500, 400, 400 | suma=1300 średnia=433 ilość walk=3 ---- wynik 933
bitwy gracza nr 2 - 500, 200, 600 | suma=1300 średnia=433 ilość walk=3 ---- wynik 1033

lub

bitwy gracza nr 1 - 2000, 200, 200, 200, 200 | suma=2800 średnia=560 ilość walk=5 ---- wynik 2560
bitwy gracza nr 2 - 2000, 500 | suma=2500 średnia=1250 ilość walk=2 ---- wynik 3250

W ten sposób im więcej słabo punktowanych bitew tym niższa pozycja w rankingu.

Obecny sposób punktacji "nagradza" gracza za aktywność, a nie za jego umiejętności, bo chyba tylko aktywność gracza przekłada się na zyski z gry (nie mówiąc o geście zakupu diamentów). Dowodem tego jest ustawienie czasu produkcji - więcej kliknięć = więcej zaopatrzenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ale co to komu przeszkadza
jak ktos chce siedziec pol dnia i zbierac za walke 200 pkt to jego sprawa
jak chcesz walczyc tylko przeciwko graczom z dobra obrona to walcz i nie zabraniaj tego innym

poza tym zapominacie jeszcze o pladrowaniu a wiadomo przeciez ze nie kazdy gracz dobrze rozwiniety ekonomicznie ustawia dobra obrone i czasami mozna sie niezle oblowic zabijajac jedynie 2 wlocznikow

taki system jest dobry i wyliczanie srednich tez nie jest sprawiedliwe bo nie na kazdym kontynencie jest duzo osob z dobra obrona
 

DeletedUser

Guest
ale co to komu przeszkadza
jak ktos chce siedziec pol dnia i zbierac za walke 200 pkt to jego sprawa
jak chcesz walczyc tylko przeciwko graczom z dobra obrona to walcz i nie zabraniaj tego innym

poza tym zapominacie jeszcze o pladrowaniu a wiadomo przeciez ze nie kazdy gracz dobrze rozwiniety ekonomicznie ustawia dobra obrone i czasami mozna sie niezle oblowic zabijajac jedynie 2 wlocznikow

taki system jest dobry i wyliczanie srednich tez nie jest sprawiedliwe bo nie na kazdym kontynencie jest duzo osob z dobra obrona

nie powiesz mi, że ktoś kto najeżdża graczy, którzy mają postawione dwie chaty na krzyż robi to, żeby się obłowić
 
Do góry