[Gildie] Rangi

Czy rangi bądź grupy uprawnień byłyby dla Ciebie użyteczne?

  • Tak, Rangi

    Głosy: 4 28,6%
  • Tak, Grupy uprawnień

    Głosy: 1 7,1%
  • Nie, Dlaczego?

    Głosy: 4 28,6%
  • Nie ma dla mnie znaczenia

    Głosy: 5 35,7%

  • W sumie głosujących
    14

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Witam wszystkich,

Nie znalazłem niczego podobnego, więc albo nie ma albo nie szukałem wystarczająco ciężko. Mój "Pomysł" dotyczy zmian w rangach, które obecnie mają charakter raczej kosmetyczny niż funkcjonalny.

W obecnej wersji tego nie widać, ale zaczną się wojny gildii funkcje graczy względem gildii zaczną się różnić. Teraz to czy ktoś gra eko czy woli sobie powalczyć dla gildii to bez znaczenia, gracz to gracz. Uważam że przy GvG ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Część osób będzie chciała grać tak część tak, a część jeszcze inaczej. poprzez "rangi" bądź "grupy" można ich podzelić według własnego uznania, deklaracji, układu plam na słońcu jeśli ktoś ma takie życzenie.

Zamiast prowadzić listy na forum etc. i komplikować sobie życie można to zrobić przez prostą funkcjonalność.

OBECNIE wygląda to tak:

W oknie Twoja gildia wchodzimy w zakładkę członkowie i mamy listę ludzi należących do naszej gildii. Obok imienia jest możliwość edycji tytułu jako pola tekstowego. Czyli wpisujemy cokolwiek i w ten sposób nadajemy danemu graczowi tytuł.

PROPOZYCJA:

W oknie Twoja gildia mamy dodatkową zakładkę "Rangi", gdzie możemy dodawać/usuwać/edytować Rangi czyli defacto coś jak tytuł, z tym że w tym wypadku z konkretną rangą możemy połączyć konkretne uprawnienia. zarówno dotyczące forum gildii jak i samej gildii.

Przykładowe Uprawnienia Forum:
+Widoczność forum(nie całego gildii tylko konkretnej części)
+możliwość pisania na forum(j.w.)
+moderowanie forum(j.w.) - w tym momencie albo całe albo nic.


Przykładowe uprawnienia gildii
+To co mamy
+zarządzanie skarbcem gildii(GvG)

DODATKOWO
Możliwość pisania wiadomości grupowych do osób o konkretnej "randze"(tak jak możemy pisać do wszystkich członków gildii.


ALTERNATYWA
Ja to nazwałem rangami, ale równie dobrze mogą to być grupy uprawnień, wtedy 1 gracza można dodać do kilku grup a title zostawić w spokoju i reszta analogicznie jak z rangami.

DLACZEGO
Usprawniłoby to komunikacje w klanie i zarządzanie nim, Dając jednocześnie dużo więcej możliwości.

Zamiast spamować do wszystkich, albo mozolnie wypisywać imiona graczy możemy po prostu wpisać nazwę grupy docelowej, albo raczej wybrać z listy żeby uniknąć konfliktu z graczami o takich samych nazwach jak nasze grupy.

Dużo łatwiejszy stałby się między innymi podział obowiązków między członków gildii i możliwość przypisania forum dla konkretnej grupy.

Uważam że to tylko niektóre zalety, czy wam by się to przydało oceńcie sami.

Mam nadzieję, że nie przedstawiłem tego zbyt chaotycznie.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4259

Guest
pomijając już brak ankiety - owszem, przedstawiłeś to "zbyt chaotycznie"

możesz jaśniej? bo jak na razie to zrozumiałem tyle, że chcesz rubrykę "Prawa" zastąpić rubryką "Rangi"... (plus ewentualnie dodać możliwość tworzenia wiadomości masowych do poszczególnych RANG, czyli np. tworzę wiadomość masową tylko do moderatorów, tylko do liderów, tylko do "zapraszaczy", tylko do "zaufanych", tylko do... - ale po co to? ilu jest liderów, moderatorów, itd. w gildii?)
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Ja ankietę widzę nie rozumiem dlaczego wy nie.

chcesz rubrykę "Prawa" zastąpić rubryką "Rangi"...
Nie, Konkretne prawa przypisać do konkretnych rang. z możliwością edycji
Jeżeli chcesz zmienić prawa większości, zamiast zmieniać każdemu indywidualnie zmieniasz tylko w randze domyślnej(podstawowej)

(plus ewentualnie dodać możliwość tworzenia wiadomości masowych do poszczególnych RANG, czyli np. tworzę wiadomość masową tylko do moderatorów, tylko do liderów, tylko do "zapraszaczy", tylko do "zaufanych", tylko do... - ale po co to? ilu jest liderów, moderatorów, itd. w gildii?)

W obecnej wersji tego nie widać, ale zaczną się wojny gildii funkcje graczy względem gildii zaczną się różnić. Teraz to czy ktoś gra eko czy woli sobie powalczyć dla gildii to bez znaczenia, gracz to gracz. Uważam że przy GvG ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Część osób będzie chciała grać tak część tak, a część jeszcze inaczej. poprzez "rangi" bądź "grupy" można ich podzelić według własnego uznania, deklaracji, układu plam na słońcu jeśli ktoś ma takie życzenie.

Zamiast prowadzić listy na forum etc. i komplikować sobie życie można to zrobić przez prostą funkcjonalność.
 

DeletedUser4259

Guest
Ja ankietę widzę nie rozumiem dlaczego wy nie.

teraz widać


Nie, Konkretne prawa przypisać do konkretnych rang. z możliwością edycji
Jeżeli chcesz zmienić prawa większości, zamiast zmieniać każdemu indywidualnie zmieniasz tylko w randze domyślnej(podstawowej)

aha :)



W obecnej wersji tego nie widać, ale zaczną się wojny gildii funkcje graczy względem gildii zaczną się różnić. Teraz to czy ktoś gra eko czy woli sobie powalczyć dla gildii to bez znaczenia, gracz to gracz. Uważam że przy GvG ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Część osób będzie chciała grać tak część tak, a część jeszcze inaczej. poprzez "rangi" bądź "grupy" można ich podzelić według własnego uznania, deklaracji, układu plam na słońcu jeśli ktoś ma takie życzenie.

wg układu plam na Słońcu raczej się nie uda, ale... czy to zamiast uprościć bardziej nie zagmatwa?

Zamiast prowadzić listy na forum etc. i komplikować sobie życie można to zrobić przez prostą funkcjonalność.

nie jestem przekonany, ale jeżeli komuś ma to w czymś pomóc...? zaznaczę więc sobie po cichu, że nie ma to akurat dla mnie znaczenia
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
czy to zamiast uprościć bardziej nie zagmatwa?

Kwestia indywidualnej organizacji, dla osób nie chcących z tego korzystać nie powinno być większych problemów.
Jest to rozwiązane organizacji gildii/klanów z innej gry, i funkcjonalność sprawdza się na poziomie bdb.

Umożliwia także rozszerzenie funkcjonalności i przedstawienie uprawnień w sposób bardziej szczegółowy bez większych problemów dla użytkowników.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dlaczego mam wrażenie że to wszystko przycieszcież jest??
Każde prawo coś daje, dojdzie jedna nowa ikonka GvG...
Co zmieniać nie rozumiem dalej.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Dlaczego mam wrażenie że to wszystko przycieszcież jest??
.
Nie wiem, może czegoś nie doczytałaś.

Każde prawo coś daje, dojdzie jedna nowa ikonka GvG...
Co zmieniać nie rozumiem dalej
To nie zupełnie to samo.
To jest nie wątpliwie drobna zmiana i dla przeciętnego gracza nie będzie różnicy. Raczej ułatwia samo zarządzanie gildią, prawami członków oraz komunikację z konkretnymi grupami.
 

DeletedUser625

Guest
Jestem chyba za głupi, bo nie rozumiem o co chodzi w pomyśle. Sam Shelian ostatnio aktywny na początku stycznia, więc może ktoś inny mnie oświeci? :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jestem chyba za głupi, bo nie rozumiem o co chodzi w pomyśle. Sam Shelian ostatnio aktywny na początku stycznia, więc może ktoś inny mnie oświeci? :)

Chyba chodzi o to, by móc samemu tworzyć rangi (takie jak np. Zaufany, Zapraszajacy itd.) i dodawać do nich funkcje. Chociaż mogę się mylić :p
 
Do góry