Radio FoE

  • Rozpoczynający wątek yakiii
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za Radiem nternetowym społeczności FoE ?

  • Tak

    Głosy: 8 42,1%
  • Nie

    Głosy: 10 52,6%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 5,3%

  • W sumie głosujących
    19
Status
Zamknięty.

DeletedUser12062

Guest
nie zatrzymamy rozwoju technologicznego , to co dzisiaj kupiliśmy w sklepie już jest "złomem " za miesiąc :mad:
Dobrze skonfigurowany komputer wystarczy na kilka lat. Gry znacznie zwolnił i już nie ma sytuacji takich, o których mówisz. Chociaż jeszcze parę lat temu faktycznie tak było. Dzisiaj spokojnie po 2-3 latach odpalisz nowsze gry ;). Jest to oczywiście wydatek min. 3-4 tys zł a nie 1,5tys w markecie ale ... coś za coś ;)

gdybyśmy tak rozumowali to neta dalej byśmy mieli z modemu TP S.A

Nie można wybierać abonamentu za 10zł i liczyć, że to pokryje nasze potrzeby. Cudów nie ma ;). A każda firma oferuje i takie i te drogie z porządnymi łączami.
 

Auksacer

Wicehrabia
Ja wypowiem się tym razem dość krótko, bo właściwie każdemu kto się tu wypowiedział przyznaję trochę racji:)

Chciałem tylko zaproponować inne rozwiązanie odnośnie umiejscowienia tego radia. Może lepiej, żeby radio było dostępne na stronie logowania FoE i innych gier IG, nie w samych grach? Wtedy nie wpłynęło by ono na wydajność gier. Ponadto, nie trzeba by było logować się do gry, żeby posłuchać radia. Radio byłoby jakby na osobnej stronie internetowej i w postaci plików do QuickTime, Windows Media Player czy Winampa, tak żeby można było se go słuchać we własnym odtwarzaczu muzycznym. Byłoby wtedy wygodniej i bardziej wydajnie:)

Druga sprawa, ale tu nie jestem pewien czy prawdę powiem. Jeśli taki player radia byłby dostępny w samej grze, to powinien mieć funkcję włączania/wyłączania. Gdy jest wyłączony, to nie obciąża w ogóle komputera. Poza tym na czacie nie wyglądałby zbyt ciekawie:) Lepiej jakby był w jakimś innym miejscu:)
 
Ostatnia edycja:

wuen

Hrabia
ale po co?!?!
1. gra zbliża się ku nieuchronnemu końcowi - jeszcze jedna-dwie epoki i koniec...
2. ma to być dodatek przyciągający nowych graczy czy element zatrzymujący w grze tych, którzy znowu nudzą się?
 

DeletedUser3

Guest
yakiii napisał:
skala problemów do ogarnięcia nie jest zbyt duża aby IG nie poradziło sobie z tym
yakiii napisał:
no ale można by nakreślić w miarę precyzyjny szkic , gdy znalibyśmy dwie odpowiedzi , czy pomysł uzyska aprobatę IG ? oraz jak daleko moglibyśmy się posunąć w naszej wizji ?
Poradzilibyśmy sobie, ale nie jest to po prostu pole działalności InnoGames. Tworzymy gry, nie stacje radiowe ;]. Nie ma opcji, żeby developerzy, których praca jest zaplanowana na przynajmniej pół roku do przodu, nagle zostali przeniesieni do poboczenego projektu, w dodatku spoza branży.
Z drugiej strony - chętnie udzielamy pomocy projektom społecznościowym w zakresie udostępnienia hostingu. Pomoc techniczno-organizacyjna jest jednak niemożliwa.

WebOn napisał:
@yakiii Gracze pewnego produktu konkurencji przez pewien czas mieli radio(projekt fanowski), ale upadło z braku osób, które by je prowadziło. Najpierw każdy się rwał do robienia audycji, a po chwili im się znudziło i tak radio umarło...
To już kwestia organizacji, ale faktycznie formuła non-profit opiera się na tym, że ludzie chcą coś robić dla samej przyjemności. Trudno jest to ciągnąć na dłuższą metę.

yakiii napisał:
IG mogło by zarabiać na życzeniach od graczy dla graczy (kwestia ustalenia)
Na projektach społecznościowych generalnie InnoGames nie zarabia.
 

DeletedUser

Guest
Teraz zadam trochę głupie pytanie... Ktoś orientuje się jak jest z serwerami na Sealand'zie? Tam nie ma praw autorskich itp. :D
 

DeletedUser3

Guest
Na Sealandzie nie postawimy nikomu serwera ;]. Postawimy go w Niemczech, a wtedy niestety już wchodzi prawo UE, a nie Sealandu :).
 

DeletedUser14

Guest
Wszystko pięknie ale radio lepiej, aby grało z licencją :)
Może niech IG dogada się z radiem internetowym(np. Radio Young Stars) i nie będzie problemu.
 

DeletedUser

Guest
moim skromnym zdanie temat wart jest choćby tego aby decydenci IG pochylili się nad pomysłem , co zadecydują ? ... tego nikt nie wie , jak znam życie oni mają inne podejście niż nam się wydaje , bardziej pragmatyczne
 

chudya

Hrabia
moim skromnym zdanie temat wart jest choćby tego aby decydenci IG pochylili się nad pomysłem , co zadecydują ? ... tego nikt nie wie , jak znam życie oni mają inne podejście niż nam się wydaje , bardziej pragmatyczne

..........


>>>Proszę o mniej agresywny ton. Kolega ma pomysł, jest do niego entuzjastycznie nastawiony i póki temat jest otwarty, to ma prawo się w tej kwestii wypowiadać - Bryfft
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
no i po co te nerwy ?
wystąpiłem z propozycją , jest rozmowa a ty uważasz że jak się wypowiedziałeś to możemy już na luzaku zamknąć temat .

masz 100% pewności że projekt nie przejdzie ? oczywiście nie jestem naiwny aby spodziewać się tego wkrótce , czy też ... kiedyś ;)
ale póki piłka w grze wszystko jest możliwe ;)

- - - Zaktualizowano - - -

weszły do gry znacznie bardziej irracjonalne projekty ;)
przykład , Oferta Specjalna
tam nic się kupy nie trzyma :haha: bo za zestaw budynków trzeba zapłacić 19,99
a gdyby gracz zechciał każdy z tych budynków kupić w menu budowy to zapłacił by astronomiczne 1290 diaxów ! (na podstawie rozkwitu średniowiecza)
 

Auksacer

Wicehrabia
Ja szczerze wątpię, żeby ten pomysł wszedł w życie właśnie dlatego co napisał Bryfft:

Poradzilibyśmy sobie, ale nie jest to po prostu pole działalności InnoGames. Tworzymy gry, nie stacje radiowe ;]. Nie ma opcji, żeby developerzy, których praca jest zaplanowana na przynajmniej pół roku do przodu, nagle zostali przeniesieni do poboczenego projektu, w dodatku spoza branży.

Jednakże nie potrafię znaleźć żadnego argumentu ani powodu dla którego pomysł nie powinien zostać zrealizowany. To czy będzie opłacalny dla IG, to już ich sprawa, to czy będzie słuchało go mało ludzi, to też sprawa IG. Nam Graczom takie radio w niczym nie będzie przeszkadzało (pod warunkiem, że nie będzie ono w grze, a na oddzielnym serwisie internetowy jak wspomniałem w moim poprzednim poście). Kto będzie chciał słuchać, to posłucha, kto nie będzie chciał słuchać, ten nie będzie słuchał. Tak samo jak jest teraz z innymi radiami internetowymi. Nikt nikomu nie zabrania tworzyć radia internetowego, pod warunkiem, że nie łamie prawa. To czy radio okazuje się opłacalne i czy było dobrym pomysłem, to już zmartwienie samych założycieli, nie słuchaczy. Równie dobrze IG mogło zapytać internautów o to czy ma powstać Forge of Empires i podejrzewam, że ponad połowa polaków byłaby przeciwna temu pomysłowi, bo "już pełno takich gier w internecie", "po co kolejna taka gra?", "nie lubię tego typu gier", "już są Plemiona i Grepolis, po co jeszcze kolejna strategia?" itp. itd. Na szczęście IG nie pytało o zdanie polaków i FoE powstało;)
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
ehhh
Auksacer
IG robi badania rynku za każdym razem jak coś wydaje, same Rising Generals są tego przykładem, każda beta to badanie rynku, kalkulacja strat i zysków. A tu piszemy o radiu, IG nigdy sie nie zajmowało tego typu działalnością więc zatrudnić potrzeba nowe działy specjalistów, a po co skoro radio odchodzi do lamusa.
Może byłby to geniusz, miliony na końcie! Ale ryzyko jest a IG nie wydaje się mi być gotowe w czasach kryzysu na takie zabawy ;)

W sumie oni mają problem z zatrudnieniem pełnej obsady do gier
 

Auksacer

Wicehrabia
Ależ oczywiście, że IG robi badanie rynku, doskonale o tym wiem:) Pamiętam tą ankietę dotyczącą gier w jakie lubimy grać. To właśnie między innymi na jej podstawie powstało Rising Generals i Elvenar. Tylko, że przed ich napisaniem nikt z IG nie pytał internautów czy gry pod tytułem Rising Generals czy Elvenar polegające na tym, a na tym mają zostać stworzone. Ty mówisz o wersjach Beta. No tak, ale tą betę musiał już przecież ktoś napisać:D I chodzi mi o to, że nikt nie pytał o to czy wprowadzać betę czy nie wprowadzać jej:) IG samo od siebie stworzyło grę na podstawie wyników badań, nie bezpośrednich pytań czy dana gra ma powstać.

Tak samo mogłoby być z radiem. Mogliby założyć radio, początkowo bez większych nakładów, taką wersję beta i jeśli radio cieszyłoby się powodzeniem, to rozwijałoby się dalej, jak Elvenar, a jak nie, to upadłoby jak Rising Generals.

Jednak jak pisałem już w poprzednim poście - szanse na to są niewielkie, ze względu na to co pisał Bryfft:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8110

Guest
A co szkodzi na przeszkodzie, żeby zacząć szukać ekipy Graczy, która chciałaby takie radio zrobić jako projekt fanowski? :) Jak Bartek pisał-mało prawdopodobne, że samo IG się za to zabierze, ale to nie znaczy, że nie wesprze osób, które by się chciały zająć stworzeniem takiego radia. Na pewno prędzej takie radio powstanie jako inicjatywa ze strony Graczy, niż produkt IG.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A potem dorobią IG w nazwie ^^

P.S. Takie cóś nie musi być pod flagą IG można zgromadzić resztę projektów innych tam firm z branży.
 

DeletedUser

Guest
Może i tak być jak piszesz. Było już tak raz z TWstats dla plemion. Najpierw to był fanowski produkt, a potem IG go przyjęło pod swoje skrzydła.
 

DeletedUser

Guest
Hmm, to może coś pomieszałem, ale zdawało mi się że chyba jakoś zaczęli współpracować i IG ich wspierać. Jak to jest naprawdę? Gdzieś kiedyś czytałem informację o tym na stronie plemion. Tylko już nie pamiętam tak dobrze szczegółów.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A ja powtórzę że takie radio miało by sens jakbyście nazwali je dla graczy... Czyli wszystkie gry przeglądarkowe, do tego inne internetowe które rzucą sponsoring zostaną uwzględnione w nazwach i reklamie na antenie.
Tylko tak będzie to opłacalny projekt.
 
Status
Zamknięty.
Do góry