Radio FoE

  • Rozpoczynający wątek yakiii
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za Radiem nternetowym społeczności FoE ?

  • Tak

    Głosy: 8 42,1%
  • Nie

    Głosy: 10 52,6%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 5,3%

  • W sumie głosujących
    19
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witajcie :)

Co sądzicie o powołaniu do życia rozgłośni radiowej , firmowanej przez IG ?
Zasięg radia praktycznie cały świat i okolice ;)

Tematyka radia , tu oczywiście priorytetem jest działalność firmy , więc byłby to motyw przewodni rozgłośni , jednak dobór muzyki oraz gatunków mógłby być zróżnicowany (tak jak my gracze ;) )

Czasami za np 10 diaxów , mogli byśmy wysłać życzenia dla przyjaciółki / przyjaciela , gildii , sąsiada itd ...

Jak by nie spojrzeć , to stanowimy jakąś społeczność globalną ;) i dlaczego by nie poznawać się bliżej w tle muzyki , która łagodzi obyczaje :D

Ankiety nie będę dodawał bo mam złe doświadczenia z ankietami :mad:
wolę normalną dyskusję z ciekawymi ulepszeniami mojej

Wasz yakiii
 

DeletedUser12062

Guest
Nie ten dział Yaki niestety. To raczej Dyskusje nie Pytania. Tutaj uprzedzając Twoją odpowiedź zacytuję trzecią zasadę tego działu:
"3. Do każdego tematu dodaj ankietę - Użytkownicy często komentują wskazując dobre i złe strony, a wybierając pozycję w ankiecie zmuszasz ich poniekąd do ostatecznej decyzji."
 

DeletedUser

Guest
raczej "komunikacja" bo np takie radio mogło by powstać przy zakładce czatu ;) jako dodatkowa opcja
 

Mikekun

Książę
To raczej Dyskusje nie Pytania

al1984, raczej Pomysły nie pytania.

yakiii, nie wierzę ale tym razem udało się tobie mnie przekonać do głosowania na Tak. I jeśli nie dodasz ankiety, cały pomysł przepadnie. Myślę że takie radio jest o wiele bardziej lepsze aniżeli muzyczka którą aktualnie gracz słucha przy początku swojego miasta. Dodatkowo Inno dostaje szansę zarobienia po raz kolejny na diaxach.
Naturalnie byłaby opcja też wyłącz Radio jeśli osoba mimo to nie chciałby słuchać muzyki graczy ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Widzę tylko jedno ale... o czym miałyby być tam dyskusje? :p Bo jakoś nie umiem sobie wyobrazić tematów do omawiania, a muzykę możemy słuchać w pierwszym lepszym radiu...
 

DeletedUser

Guest
To można prędzej zrobić jako projekt fanowski. Nie wierzę, żeby Inno coś takiego zrobiło, a gracze z pomocą np. http://panelradiowy.pl/ pewnie mogliby się zorganizować(w pewnym produkcie konkurencji tak jest).

edit: Hikari napisał w tym samym czasie, więc coś jeszcze dopowiem. Dlaczego nie zacząć od np. 2 audycji tygodniowo? Można by było spróbować zrobić jakiś wywiad z osobistością, ekspertem. Oczywiście sprawa muzyki też by była poruszana na antenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wuen

Hrabia
moje propozycje:
1. koncert życzeń skierowanych do supportu - za życzenia, które członkom supportu przypadną najbardziej do gustu - 10 diamentów lub paczka 10 PR
2. audycje wzorowane na radiu koreańskim sławiącym boskość albo co najmniej wybitną wyjątkowość w/w oraz "programistów" i innych pracowników IG
3. czytanie z ambony nicków graczy, których działalność nie jest miła sercu w/w
itp. itd. ...
 

DeletedUser3

Guest
Działałem kiedyś ładnych parę lat w radiu (także internetowym - rozproszonym i " z normalną siedzibą"), to się wypowiem :). Otóż nie chcę zabijać entuzjazmu, bo radio to genialna sprawa, ale to nie jest takie proste :p.

Przede wszystkim technikalia. Stawianie na jakiejś zewnętrznej platformie mija się z celem, to od razu mówię. Jest to mało stabilne, ograniczone i na ogół opatrzone licznymi reklamami. Więc generalnie tylko własny serwer - to najmniejszy problem, bo jako firma serwer na społecznościowy projekt dostarczyć możemy, ale... na tym serwerze jeszcze trzeba postawić oprogramowanie streamingujące (no powiedzmy Icecast - jest darmowy i jak już się skonfiguruje na Debianie albo Ubuntu, to działa stabilnie). Na tym wyłoży się już zdecydowana większość ludzi, bo konfiguracja serwera jest upierdliwa i najeżona problemami, o czym wiem z doświadczenia. Ale powiedzmy, że się udało.

Sprawa druga, to postawienie jakiejś strony do tego. To nie problem, bo ładnie wyglądającą stronkę postawić, to dzisiaj banał.

Sprawa trzecia, to licencja na to, co odtwarzasz. Otóż nie możesz po prostu puszczać sobie muzyki i tyle. Jest to kwestia szczegółów umów z organizacjami reprezentującymi artystów, ale ogólnie zasada jest taka, że za każde odtworzenie danego utworu w strumieniu ponosi się opłatę, nawet jeżeli jest to działalność non-profit. Jeżeli się tego nie robi, to jest to zwyczajnie działalność nielegalna, a nie ma mowy abyśmy takową sygnowali.

Sprawa czwarta, to organizacja. Więc przede wszystkim nie należy mylić "radia" z "playlistą". Radio składa się z utworów i prowadzonych audycji w jakiejś sensownej proporcji. A te audycje ktoś musi prowadzić. Co więcej: musi mieć coś sensownego do powiedzenia i musi jakoś sensownie brzmieć. Więc trzeba ogarniać sporą grupę ludzi.
Pomijam, że era małych stacyjek z cyklicznie prowadzonymi na mikrofoniku ze Skajpa audycjami już raczej przeminęła (na przekór trendom).

Generalnie zrobienie czegoś, co prezentuje jakiś poziom jest zadaniem zdecydowanie bardziej złożonym, niż wydaje się to na pierwszy rzut oka.
 

DeletedUser

Guest
Przede wszystkim technikalia. Stawianie na jakiejś zewnętrznej platformie mija się z celem, to od razu mówię. Jest to mało stabilne, ograniczone i na ogół opatrzone licznymi reklamami. Więc generalnie tylko własny serwer

Wg mnie należy zacząć od zewnętrznej platformy, bo jeśli okaże się, że nikt nie jest chętny/znudzi się po kilku dniach to nie ma problemu, że tyle pracy przepadło. Kiedy ustabilizuje się ekipę wtedy można myśleć o własnym serwerze.

Sprawa trzecia, to licencja na to, co odtwarzasz. Otóż nie możesz po prostu puszczać sobie muzyki i tyle. Jest to kwestia szczegółów umów z organizacjami reprezentującymi artystów, ale ogólnie zasada jest taka, że za każde odtworzenie danego utworu w strumieniu ponosi się opłatę, nawet jeżeli jest to działalność non-profit. Jeżeli się tego nie robi, to jest to zwyczajnie działalność nielegalna, a nie ma mowy abyśmy takową sygnowali.

Dlatego mówię o projekcie fanowskim, wtedy Inno może się odciąć, a gracze mają dodatkowa rozrywkę. O tych licencjach myślę podobnie jak o technikaliach - jak się ustabilizuje ekipę to można zacząć robić jakieś zrzutki na opłaty(a na początku być nielegalnie, niestety :().
 

DeletedUser

Guest
Bryfft poruszył bardzo ciekawe zagadnienia dotyczące pomysłu , zdaję sobie sprawę że takie radio nie może być rozgłośnią piracką , jednak myślę że skala problemów do ogarnięcia nie jest zbyt duża aby IG nie poradziło sobie z tym ;)
bo de facto byłby to ukłon w stronę graczy na całym świecie jak również całkiem nie złe posunięcie marketingowe firmy obliczone też na zysk ;)

cieszę się , że pomysł uzyskał Wasze zainteresowanie :)

- - - Zaktualizowano - - -

cieszę się również że kolega Mikekun ciepło wyraził się o pomyśle i to dzięki jego sugestii dodałem ankietę w temacie
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A ja bym sie zastanowiła kto by tego radia foe słuchał, podlicz graczy z jednego świata tego co ma najwięcej ludności, podziel przez 2 i odejmij jeszcze 2000 ludzi i masz wynik ile będzie słuchaczy.
Prędzej projekt IG radio na wszystkie gry miał by jakieś powodzenie.


P.S. Ja słuchać nie będę
 

DeletedUser

Guest
mam na myśli projekt globalny ;)
a to już całkiem pokaźne grono potencjalnych słuchaczy !

w zasadzie to z tego co się orientuję żadna gra nie posiada takiego radia , więc byłby to projekt nowatorski na skalę światową ;)
duże wyzwanie ale nikt nie powiedział że ma być łatwo , jednak gdyby projekt odniósł sukces ... to raczej wszyscy byśmy byli zadowoleni :)
 

DeletedUser

Guest
@yakiii Gracze pewnego produktu konkurencji przez pewien czas mieli radio(projekt fanowski), ale upadło z braku osób, które by je prowadziło. Najpierw każdy się rwał do robienia audycji, a po chwili im się znudziło i tak radio umarło...

@Natalia Słuchaczy da się przyciągnąć np. robiąc konkursy na antenie. Jakieś pytanie ogłoszone w losowym momencie dnia i kto pierwszy odpowie dostanie np. 50 diamentów. Poza tym jeśli produkt będzie miał jakość i będzie różnorodny, to ktoś na pewno będzie chciał słuchać także dla rozrywki.
 

DeletedUser

Guest
WebOn , ja właśnie dlatego twierdzę że organizacją takiego radia powinno zając się IG , wiadomo jak to bywa z projektami niezależnymi ;) ich żywot jest obliczony na jakiś czas , z reguły krótki , a bo temu się już nie chce a tamten nie ma czasu , a to ten się obraził na wszystkich i wszystko umiera :\

gdyby udało się nakłonić IG do wdrożenia tego projektu , uniknęli byśmy właśnie tego co wyżej opisałem , jednocześnie mieli byśmy znacznie bardziej profesjonalny produkt do skonsumowania , niż ten oferowany w wersji amatorskiej , choć proszę nie pomyślcie sobie że wątpię w wasz zapał i talent :)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
A pomyśleliście, że jeśli miał to być projekt globalny to musiałby być po angielsku? I jakby można było zorganizować konkurs, że kto pierwszy zgadnie dostanie diamenty. Przecież ktoś musi dobrze umieć angielski by taki konkurs zrozumieć + refleks na odpowiedź, a jakby był globalny to prędzej konkurs wygrałby ktoś z Angli/Ameryki etc. gdzie to ich język używany na codzień.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A pomyśleliście, że jeśli miał to być projekt globalny to musiałby być po angielsku? I jakby można było zorganizować konkurs, że kto pierwszy zgadnie dostanie diamenty. Przecież ktoś musi dobrze umieć angielski by taki konkurs zrozumieć + refleks na odpowiedź, a jakby był globalny to prędzej konkurs wygrałby ktoś z Angli/Ameryki etc. gdzie to ich język używany na codzień.

Nie licząc różnic czasowych... Nie może być globalny z tego powodu.
Ogólnopolski na każda gre inno ale to dalej mało słuchaczy.
 

DeletedUser

Guest
PablooS owszem pomyślałem i o tym szczególe ;)
oczywiście wg bardzo bardzo wstępnego szkicu , czyli gospodarz audycji oraz aranżacji muzycznej byłby rotacyjny np wg cyklu zmiany sąsiadów (co dwa tygodnie ) załóżmy że w pierwszym cyklu nadają Niemcy za dwa tygodnie Anglicy , Polacy itd ... w każdym z tych cykli byłby np konkurs przewidziany dla graczy kraju prowadzącego , oczywiście w radiu nadawane przerywniki , reklamy w międzynarodowym języku angielskim , podczas tych dwóch tygodni gospodarz audycji w większości mógłby nadawać muzykę swojego kraju (co można by było uznać jako formę promocji) pomysłów mam sporo bo i projekt niby określony a rzeka :)
jak zwykle tylko finanse mogą postawić w którymś miejscu barierę nie do przeskoczenia :mad: no ale można by nakreślić w miarę precyzyjny szkic , gdy znalibyśmy dwie odpowiedzi , czy pomysł uzyska aprobatę IG ? oraz jak daleko moglibyśmy się posunąć w naszej wizji ?

- - - Zaktualizowano - - -

dodam że ogłoszenie konkursu , oraz szczegóły czy też zwycięzcy ... te wszystkie informacje znajdowały by się na forum gry w radio była by krótka lakoniczna informacja np typu ... konkurs pod patronatem polskiego FoE , szczegóły znajdź na forum itd , co przez to zyskujemy ? po pierwsze minimalizujemy obsługę radia (muzyka "leci" wg ustalonej play listy na wyświetlaczu tylko informacja jaki kraj jest organizatorem) po drugie znaczne ożywienie frekwencji na forum ;) ... bo jestem tu od niedawna ale widzę że jest "ubogo" personalnie , czyli korzyści stają się znacznie większe od spodziewanych .

dodatkowo , kraj "prowadzący" mógłby przyjmować zamówienia na życzenia od graczy dla graczy :p choćby z wykorzystaniem takiego Mopay'a ;) (życzenia mogły by być widoczne na ruchomym wyświetlaczu ) owszem za rozsądny koszt sms-a ja sam chętnie wysłał bym komuś taką laurkę ;) czyli reasumując , projekt nie jest skazany z góry na porażkę ;) moim skromnym zdaniem katarynka , która bawi , umila czas , rozdaje prezenty .... no i przynosi chlebek dla IG :haha:

- - - Zaktualizowano - - -

odnajdywanie oraz włączanie i wyłączanie radia
zakładka "pokaż czat"
likwidacja zupełnie nie potrzebnego "Czat sąsiedztwa"
w polu tekstowym flaga państwa - gospodarza , ogłoszenie konkursu oraz informacja o szczegółach na forum gry
w polu tekstowym życzenia od graczy na zasadzie paska flash
 

DeletedUser12062

Guest
Ja mam jeszcze jedną obawę. Sporo osób ze względu na słabe połączenie ( głownie Ci którzy z komórki robią modem pod laptopa ) ma problemy z grą ( długie ładowanie etc. ), każdy dodatkowy element uruchamiany w tle taki jak radio internetowe jeszcze bardziej im to spowolni a co za tym idzie w znaczący sposób spadnie zainteresowanie takim produktem. Poszukałem też czegoś na temat i: dochodzi kwestia serwerów ( przy większej liczbie słuchaczy to koszt 1000zł miesięcznie ) oraz praw licencyjnych ( 500zł za każde 100 słuchaczy ). Obawiam się, że z marketingowego punktu widzenia pomysł się nie opłaca. Zbyt małe zainteresowanie, zbyt wielu całkowicie przypadkowych słuchaczy, którzy nie byliby brani pod uwagę podczas rozmów z reklamodawcami, zbyt duże koszty utrzymania. Chciałbym też zauważyć, że jeśli ma mieć to związek z grą ( jeśli chodzi o samą lokację odnośnika bądź też nagrody, o których tutaj mowa) to musi być to całkowicie legalne ( nie sądzę bowiem, żeby Inno zgodziło się na współpracę z "lewizną" ;) ).
Ale kto wie...

Ja z góry mówię: pomysł z różnych przyczyn nie dla mnie ale nie głosuję na nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
al1984 , zaimprowizowałeś kosztorys ale jedynie kosztów ;) trzeba by dla świętego spokoju choćby spróbować określić zysk projektu , tu nie potrafię określić choćby nieco zbliżając się wiarygodnie do spodziewanego , ale tak jak wcześniej nakreśliłem co zyskali by gracze ? oraz jak IG mogło by zarobić ? w projekcie globalnym skala bilansu 1 miesiąc nie miała by większego znaczenia , dlatego że w różnych krajach są różne ceny na usługi (diaxy itd) oferowane w FoE , tu bardziej bilans kwartalny mógłby być bardziej wiarygodny , no ale to już tęgie głowy IG niech kombinują tak żeby to miało ręce i nogi ;)

odnośnie jakości połączenia ... no cóż ... tego nikt nikomu nie zapewni :( na zasadzie "jak masz dobrego ptaka to polecisz ;) "
jest to kwestia techniczna , którą niech się zajmą nasi ukochani programiści ;) będą mieli sporo roboty to przestaną majstrować przy grze :D

wszystko jest to obgadania , warunkiem jest jednak przychylność IG ;)
..... bo gdyby nie upór i szaleństwo Ikara to lufthansa by nie istniała :haha:
 

DeletedUser12062

Guest
al1984 , zaimprowizowałeś kosztorys ale jedynie kosztów ;) trzeba by dla świętego spokoju choćby spróbować określić zysk projektu , tu nie potrafię określić choćby nieco zbliżając się wiarygodnie do spodziewanego , ale tak jak wcześniej nakreśliłem co zyskali by gracze ? oraz jak IG mogło by zarobić ? w projekcie globalnym skala bilansu 1 miesiąc nie miała by większego znaczenia , dlatego że w różnych krajach są różne ceny na usługi (diaxy itd) oferowane w FoE , tu bardziej bilans kwartalny mógłby być bardziej wiarygodny , no ale to już tęgie głowy IG niech kombinują tak żeby to miało ręce i nogi ;)

odnośnie jakości połączenia ... no cóż ... tego nikt nikomu nie zapewni :( na zasadzie "jak masz dobrego ptaka to polecisz ;) "
jest to kwestia techniczna , którą niech się zajmą nasi ukochani programiści ;) będą mieli sporo roboty to przestaną majstrować przy grze :D

wszystko jest to obgadania , warunkiem jest jednak przychylność IG ;)
..... bo gdyby nie upór i szaleństwo Ikara to lufthansa by nie istniała :haha:

Przepraszam bardzo kosztorys zysków też był: "Ja mam jeszcze jedną obawę. Sporo osób ze względu na słabe połączenie ( głownie Ci którzy z komórki robią modem pod laptopa ) ma problemy z grą ( długie ładowanie etc. ), każdy dodatkowy element uruchamiany w tle taki jak radio internetowe jeszcze bardziej im to spowolni a co za tym idzie w znaczący sposób spadnie zainteresowanie takim produktem" i "Obawiam się, że z marketingowego punktu widzenia pomysł się nie opłaca. Zbyt małe zainteresowanie, zbyt wielu całkowicie przypadkowych słuchaczy, którzy nie byliby brani pod uwagę podczas rozmów z reklamodawcami, zbyt duże koszty utrzymania."

w takim razie rysuje się kolejne pytanie: czy w innych krajach byłoby zainteresowanie czymś takim. A jeśli tak to... Koszty licencyjne rosną i rosną koszty serwerów ;).

Co do Ikara... hmm to tylko mit więc jako wzór wypada blado, ale prekursor jest ;). Ów Arabski mędrzec nazywał się Abbas ibn Firnas mieszkał w Kordobie i w roku 875 jako pierwszy człowiek na ziemi odbył udany 10 minutowy lot z wieży Minaretu tworząc skrzydła z jedwabiu i drewna. Lot zakończył się bolesnym upadkiem, z powodu braku ogona do sterowania, który odczuwał do końca swych dni ;) <-- to tak woli ścisłości ;)
 

DeletedUser

Guest
al , w poprzednim poście poszedłem znacznie dalej określając nawet lokację takiego radia oraz gdzie gracze mogli by brać udział w konkursach organizowanych przez FoE z ich kraju i dla nich , mam nadzieję że chodziło ci głównie o to zagadnienie ?
nie wszyscy radia by słuchali z różnych względów , a to że aktualnie są w pracy , a to że właśnie wchodzą z telefonu , tableta ....
no ale do forum dojście jest ;) i tam mogli by z powodzeniem brać udział w konkursach :)

- - - Zaktualizowano - - -

natomiast co do opłacalności projektu , tak jak napisałem .. temat dla tęgich głów z IG ;)
my jako zwykli gracze nie wiemy co i ile i po ile ?
tak duża firma może uzyskać inne ceny na usługi tu i ówdzie ;)

my dajemy dla IG nie oszlifowanego menhira :haha:
oni też niech pokombinują
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Prowadzenie radia to nie taka prosta sprawa, a żeby jeszcze się to opłacało to w ogóle już inna kwestia. Radio na pewno nie przyciągnie graczy, więc musiałby być jakiś inny zysk z tego, a wyobrażasz sobie konkurs - wyślij sms o treści xxx (np. odpowiedź na pytanie) pod numer YYY (Tylko 11.07zł z VAT)? Bo jakoś ja sobie tego nie wyobrażę.
Mam też znajomego który radio prowadzi i w tych czasach, żeby radio było opłacalne, to trzeba albo mieć szczęście i trafić w gust, albo nic z tego.
On trafił bo prowadzi radio bardziej młodzieżowe, a takich u nas mało (tak w ogóle pierwszy raz się spotkałem z radiem nastawionym pod tą grupę społeczną).

Jak dla mnie to nie wypali, za bardzo by trafiło to w komputery graczy, chociaż pomysł sam w sobie zły nie jest.
Niestety nasi gracze nie mają super łącz i komputerów z i5+ ;)
Ja już wolę sobie puścić gdzieś swoją playlistę, lub jakieś radio E czy R :D
 

DeletedUser

Guest
konkursy mogły by być fundowane przez IG , nie koniecznie za np sms-a o treści ... na numer ....
nagrody to np budynki , kulturowe , produkcyjne , militarne (z epoki gracza) ogłoszenie konkursu na forum , oraz wyniki

IG mogło by zarabiać na życzeniach od graczy dla graczy (kwestia ustalenia)
odnośnie sprzętu ... nie zatrzymamy rozwoju technologicznego , to co dzisiaj kupiliśmy w sklepie już jest "złomem " za miesiąc :mad:
to samo dotyczy jakości łącza , nawet zwróćcie uwagę że wymagania gry stają się coraz większe i nikt nie protestuje przeciwko temu bo zdaje sobie z tego sprawę że postępu nie zatrzyma , gdybyśmy tak rozumowali to neta dalej byśmy mieli z modemu TP S.A.
nie twierdzę że projekt nadaje się do wdrożenia w chwili obecnej , bo to jest dość złożony projekt logistycznie i należało by profesjonalnie do niego podejść , a chociaż się przymierzyć ;) kto wie czy trafił by na "stół obrad" ? a jeśli tak to jaki kierunek by nadali mu decydenci ? jedno jest pewne ... nie myli się ten co nic nie robi :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry