[Pytanie] Zamknięcie forum FoE?

Hans Voralberg

Wicehrabia
Ważne!


Wróbelki ćwierkają, że zamknięcie forum gry FoE (choć nie tylko ono) ze stajni IG, to tylko kwestia czasu. Swojego czasu pojawiło się takie pytanie na forum EN, niedawno padło zapytanie też na forum ITA (zostało skasowane?), na GR toczy się "dyskusja". Moderatorzy Elvenar, na forum, w zeszłym roku potwierdzili, że to też kwestia czasu (a z tego co widzę, to chyba został tylko disco). Nie oszukujemy się, Discord "przejmuje" nie tylko to forum, ale też inne. Dla mnie osobiście, największą porażką było zamknięcie forum World od Tanks w ostatnim czasie.
Czy My też możemy się spodziewać zamknięcia naszego forum? I nie rozpatruje tego w kwestii kilku lat, tylko tego roku, ewentualnie przyszłego.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
byłoby super, archaiczny zabytek, lepiej na discordzie się dyskutuje i rozmawia. Szybsze przechodzenie między działami.
 
Z całą pewnością forum zostanie w raczej bliskiej przyszłości zamknięte. Z niechęcią wyczekuję informacji o tym. Jestem pod tym względem starej daty; forum jest dla mnie taką podstawą, a z Discordem, mimo dziesiątek prób i podejść, się nie polubiłam.

Ale tak, prawie pewne, że na pewno nasze forum zostanie zamknięte, myślę że tak jak piszesz, do przyszłego roku najpóźniej.
 

Urielek

Baron
Ex-Team
Niestety ale poziom suportu na dsc leży, głównie dlatego że zajmują się tym osoby które NIGDY wcześniej się tym nie zajmowały, w odróżnieniu od tego miejsca które nadzoruje już od dawna 1 i ta sama osoba <3
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tylko co w tym discordzie takiego magicznego, że trzeba porzucać forum? Dla mnie to tragedia i katastrofa, ale ja starszej daty jestem to może czegoś nie rozumiem
jest prostsze...
masz wszystkie kategorie na lewym pasku. Nie musisz wychodzić z tego wątku, klikać w inna "dużą" kategorię i wybierać wątek, tylko od razu możesz przeklikać z jednego tematu do innego w innym dziale - szybkość

możesz sobie zignorowac tematy, który Cie nie interesują, możesz posegregować tematy i wątki tak by interesujące Ciebie mieć zawsze wyżej i widzieć w pierwszej kolejności o co chodzi.

Powiadomienia

Możliwość pisania wygodnego na telefonie + powiadomienia jak ktoś coś napisze w interesującym temacie + oznaczy Cię

Lepsza możliwość wrzucania plików - czy to graficznych, czy filmów etc.

Lepszy czas reakcji - wiadomości pokazują się od razu, nie tak jak na forum, gdzie trzeba ładować nowe wiadomości.

Na forum zazwyczaj rozmowa się toczy w dużych przerwach, na discordzie możesz instensywnie przez godzine dyskutować wymieniaając nie 4-5 wiadomości, a dziesiątki czy setki <zależy jak szybko piszesz>
 

DonBeker

Baron
Jakby na tym forum udzielało się trochę więcej osób, to by o zamykaniu nikt nie myślał...ale, że tutaj pisze kilka/kilkanaście osób, większość graczy pewnie tutaj nigdy nie zajrzała, to po co to trzymać? To forum jest "martwe" od bardzo dawna. Taka prawda niestety.
 

Dixaroc

Baron
Na forum zazwyczaj rozmowa się toczy w dużych przerwach, na discordzie możesz instensywnie przez godzine dyskutować wymieniaając nie 4-5 wiadomości, a dziesiątki czy setki <zależy jak szybko piszesz>
Czyli stawiamy na komunikację tylko z graczami, którzy są niemalże wiecznie dostępni. Coraz mniej istotne stają się pomysły, a wygrywa jedynie szybkość komunikacji. Szkoda.
 

deliryk

Wicehrabia
nie wiem jak na innych, ale ja mam wrazenie ze na polskim dsc jeszcze mnie ludzi posze niz tu

ogolnie forum w wiekszosci gier nie jest dla graczy ;) tylko dla ziomkow, co maja jakas potrzebe dyskutowac o grze i liczyc na to, ze na cos ma sie wplyw :) a czasem tak jest ;)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Ale bez obaw! Wciąż będziemy kontynuować normalne funkcjonowanie forum. Chociaż nie wykluczamy możliwości przejścia na Discord w przyszłości, nie jest to krok, który podjęlibyśmy bez obszernej analizy i przygotowań.
Tak cytując ogłoszenie z otwarcia Discorda.

I nic się w tej kwestii nie zmieniło.

PS odnosząc się do braku wspominek o Forum w oficjalnych komunikatach, to cóż, nie będę zaprzeczał, że chcielibyśmy bardziej rozwinąć nasz serwer na Discordzie i zachęcać Graczy do odwiedzania nas właśnie tam, a Fora mają już swoją bazę użytkowników, uzbieraną przez te wszystkie lata i kto chciał, ten już tu zawitał i został (albo poszedł sobie).

Zatem tak, chcemy budować naszą bazę użytkowników na Discordzie, dlatego często to właśnie tam zapraszamy Was w oficjalnych komunikatach. Nie oznacza to jednak, że Fora, przynajmniej na ten moment, idą w zapomnienie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry