Pytanie do Pana trupka1000

Panie trupek, wcześniej napisał Pan:

FoE Helper jest dodatkiem zewnętrznego autora, niewspieranym przez InnoGames, zatem też trochę nie wypada o niego pytać na forum gry.

Dlaczego nie wypada o to pytać? Przecież jest to narzędzie, które rozwiązuje wiele problemów z którymi IG nie potrafi sobie poradzić. Mało tego, cześć rozwiązań z helpera zostało nawet skopiowanych i dodanych do gry.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Ale dalej nie jest to oficjalne narzędzie InnoGames, tylko produkt zewnętrzny, którego używa się na własne ryzyko. A skoro w żaden sposób nie jest z FoE powiązany, to też trochę nieszczególnie jego funkcje, zalety itp. powinny być na forum publicznym omawiane, skoro generalnie zespół w żaden sposób nie zaleca korzystania z niego.
 
Panie trupek, proszę tak szybko nie zamykać tematów.

Wracając do tematu, FoE helper, czy Pan tego chce, czy nie, jest już nieodłączną częścią gry, i nigdzie nie widziałem, żeby korzystanie z niego było zabronione. Samo IG kontaktowało się z jego twórcą w kwestii niektórych funkcji, które za bardzo wpływały na grę. Dlaczego więc na tym forum nie można się o tym wypowiadać? Bo to że rzekomo coś jest "niewskazane", to żaden argument.
 
Podpinam się do autora. Nawet na tym forum pojawiła się kiedyś opinia członka FoE team, że helper nie jest wspierany przez Inno, ani polecany, ale również nie jest zabronione korzystanie z niego. Osobiście nie używam helpera, niemniej jednak uważam, że rozmowy na jego temat na forum nie powinny być w żaden sposób potępiane.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Jako, że nie myli się jedynie ten, kto nic nie robi, przyznaję, że mogłem zatrzymać się na jakiejś przeszłej informacji co do tego jak traktować samego w sobie helpera, musiało mi umknąć, ze podejście do niego się zmieniło. Niemniej, jako, że sam kontekst mojej wypowiedzi, która to teraz jest omawiana, dotyczył pytania o kwestie konfiguracji tegoż narzędzia, to dalej uważam, że jest to jednak nieco nie na miejscu, żeby o to jak narzędzie ustawić pytać na oficjalnym forum FoE, jako, że nie jest to coś, co zostało stworzone przez InnoGames.
 
Jako, że nie myli się jedynie ten, kto nic nie robi, przyznaję, że mogłem zatrzymać się na jakiejś przeszłej informacji co do tego jak traktować samego w sobie helpera, musiało mi umknąć, ze podejście do niego się zmieniło. Nie mniej, jako, że sam kontekst mojej wypowiedzi, która to teraz jest omawiana, dotyczył pytania o kwestie konfiguracji tegoż narzędzia, to dalej uważam, że jest to jednak nieco nie na miejscu, żeby o to jak narzędzie ustawić pytać na oficjalnym forum FoE, jako, że nie jest to coś, co zostało stworzone przez InnoGames.

To co w takim razie ze wszystkimi wątkami na forum, które nie dotyczą rzeczy stworzonych przez IG? Czy idąc tym tokiem rozumowania nie powinniśmy skasować całego działu "Offtopic"?
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Powtórzę jeszcze raz, że kontekst mojej pierwotnej wypowiedzi odnosił się do kwestii konfigurację narzędzia, które jest czymś, co zostało stworzone dla FoE, ale nie przez zespół InnoGames, zatem pytanie o to jak je skonfigurować jest trochę nie na miejscu na oficjalnym forum polskiej wersji językowej. W tej kwestii raczej powinno się szukać pomocy gdzieś indziej, nieprawdaż?
 
Nie wiem czy orientuje się Pan w sytuacji na szerszej scenie przeróżnych gier, ale rozszerzenia tworzone przez społeczność to teraz norma. Zdecydowana większość twórców wspiera nawet takie działania. Nie rozumie dlaczego IG miało by tu być wyjątkiem.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
O to już należy pytać InnoGames samo w sobie, polityka szefostwa w tym zakresie nie jest mi niestety znana.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Nie jest mi znana polityka szefostwa w zakresie tego czemu FoE helper nie jest wspierane oficjalnie, bo do posta o takiej treści się odnosiłem.
 
Chyba należy dać trochę odpocząć nerwowym wypowiedziom. Bardzo szanuję fakt przyznania się Trupka do błędu. Dla ścisłości. Moja uwaga nie miała na celu ataku, a jedynie chęć wyjaśnienia kwestii. Helper jest dla wielu graczy nieodłącznym elementem tej gry. Jasne. Nie jest wytworem Inno, nie jest przez nie wspierane, ale nie przeszkadza to w dyskusji na jego temat. Idąc tym tokiem myślenia w pierwszej kolejności powinien zostać skasowany cały dział "inne gry" (mogłem przekręcić nazwę działu). W końcu w większości przypadków chodzi o polecanie dzieł konkurencyjnych firm :D Nie dajmy się zwariować i nie zapominajmy, że forum dyskusyjne jest od tego, żeby dyskutować ;) pozdrawiam zarówno Autora posta, jak i Trupka.
 
Skoro mamy Q&A, to jestem ciekawa jaka jest Trupka ulubiona świąteczna potrawa?
zupa z trupka ;)
Jako, że nie myli się jedynie ten, kto nic nie robi, przyznaję, że mogłem zatrzymać się na jakiejś przeszłej informacji co do tego jak traktować samego w sobie helpera, musiało mi umknąć, ze podejście do niego się zmieniło. Nie mniej, jako, że sam kontekst mojej wypowiedzi, która to teraz jest omawiana, dotyczył pytania o kwestie konfiguracji tegoż narzędzia, to dalej uważam, że jest to jednak nieco nie na miejscu, żeby o to jak narzędzie ustawić pytać na oficjalnym forum FoE, jako, że nie jest to coś, co zostało stworzone przez InnoGames.
szanowny Panie, kiedy zadawałem pytanie, (na które nadal nie dostałem odpowiedzi), chodziło mi o to, gdzie można sprawdzić numer ID gracza, a nie zapytać Pana o zdanie na temat helpera. Liczę, że kiedyś odpowiedź uzyskam.
Z pozdrowieniami i życzeniami Błogosławionych Świąt
Wołodyjowski, Rycerz
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Z tego co kojarze, w niektórych wersjach językowych za helpera bany leciały, więc brak spójności IG w zakresie regionów jest standardem.
Tak samo przecież przesyłanie PR między światami. Kiedyś banowane, potem oficjalnie przyzwolone, a w którejs wersji językowej jest to oficjalnie zakazane
 

Landberg

Rycerz
Dobra merytoryczna dyskusja nie jest zła ;) Cieszę się, że przedmówcy poruszyli kwestie, co do których istnieją pewne rozbieżności, niejasności, a nawet wątpliwości. Wydaje się, że obie strony mają swoje racje, niemniej dobrze by było przeczytać jakie jest oficjalne stanowisko producentów gry, bez względu na szerokość geograficzną ;) Swoją drogą, to czas skończyć z zamykaniem tematów, cenzurą i mówieniem co powinno być napisane, a co nie (oczywiście poza ewidentnym wykraczaniem poza prawo i ogólnie przyjęte normy). Forum FOE jest zbyt mocno kontrolowane i to czasami przeszkadza użytkownikom, bo nie wiedzą czy mogą i czy powinni coś napisać. Stąd mała aktywność lub jej brak. Jeśli FOE chce zachować status FORUM, to jak sama nazwa wskazuje, musi pozostać otwartym, szczerym i przyjaznym miejscem do szczerej wymiany myśli w obrębie graczy, których zaprasza do tej gry ;)
 

Uriel UwU

Baron
Ex-Team
Problemem helpera wcale nie jest to, że gdzieś jest zakazane a gdzieś nie, tylko część funkcji może być potraktowana jako oszustwo, ale uczciwie jeśli ktoś używa tego rozszerzenia tylko do kalkulatora budowy albo wrzutek 1.9 to nie ma się czego obawiać, ponieważ nie ingeruje to w żaden sposób w grę. Zdarzenia losowe, kolektor PR czy pomocnik w negocjacjach również same w sobie nie ingerują w żaden sposób w grę. Natomiast są jak i były dawniej funkcje w helperze takie jak pomocnik w plądrowaniu który nie były, nie są i raczej nie będą dozwolone.
edit* Bo dawały nieuczciwą przewagę nad innymi graczami
 

Dixaroc

Baron
Hellera używają wszyscy. Nie powinni tego cenzurować
Ja nie używam FoE Helpera i nie zamierzam. Proszę nie generalizować.
Patrząc po funkcjach Helpera to bym go zbanował, bo nie mam możliwości stwierdzenia czy ktoś używa tych, które mogą być potraktowane jako oszustwo. Gdyby wydali wersję Light tylko z funkcjami, które na pewno nie mogą być potraktowane jako oszustwo to wtedy być może zacząłbym go używać.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ja nie używam FoE Helpera i nie zamierzam. Proszę nie generalizować.
Patrząc po funkcjach Helpera to bym go zbanował, bo nie mam możliwości stwierdzenia czy ktoś używa tych, które mogą być potraktowane jako oszustwo. Gdyby wydali wersję Light tylko z funkcjami, które na pewno nie mogą być potraktowane jako oszustwo to wtedy być może zacząłbym go używać.
w helperze nie ma żadnej funkcji która mogłaby być oszustwem....
kiedyś wspomagacz plądrowania - tak to było na granicy,

ale aktualne wszystkie funkcje to są 90% statystyki i optymalizacje. Nie daje Ci to żadnego infa, któego inni nie mają. Masz je po porstu zebrane w jednym miejscu.
 

koordi

Wójt
Z tego co kojarze, w niektórych wersjach językowych za helpera bany leciały, więc brak spójności IG w zakresie regionów jest standardem.
Tak samo przecież przesyłanie PR między światami. Kiedyś banowane, potem oficjalnie przyzwolone, a w którejs wersji językowej jest to oficjalnie zakazane

Debilnie zapytam, gdzieś to jest oficjalnie napisane? Nie korzystam z tej "funkcji" ale aż mnie zaintrygowałeś.
 
Do góry