PvP - Co można poprawić

  • Rozpoczynający wątek Pikpokus
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Gram kilka dni tutaj, oto rzeczy które rzuciły się w oczy najbardziej odnośnie PvP i można by coś z nimi zrobić:

1. Punkty Przywództwa dostajemy za każdą wygraną bitwę, ale kiedy ktoś nas atakuje i obronimy się nie dostajemy ich.
To powinno być zmienione moim zdaniem. Skoro moje miasto się obroniło powinienem dostać także PP (czyt. Punkty Przywództwa).


2. Kiedy jestem zalogowany i ktoś na mnie uderzy dostaje tylko krótki raport że atak miał miejsce. Z tym też można by coś zrobić.... przypuszczam że będzie trudniej niż powyżej ale spróbować można.

System/Gra wie kiedy jestem zalogowany kiedy jestem i idzie atak na mnie mogło by wyskoczyć okienko dające 1 minutę na dołączenie do walki, jeśli bym kliknął mógłbym aktywnie dowodzić obroną miasta. Żeby walka nie trwała wieki czas na ruch powiedzmy 15-30 sekund dla każdej jednostki. Wtedy to by była prawdziwa walka PvP.
Jeśli nie zdążyłbym w minutę kliknąć w okienko że ktoś mnie atakuje walka poszła by z automatu.

Myślę że rozwiązania dobre tylko nie wiem jak od strony technicznej to wygląda. Ale mamy Bryfta... on da rady :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: PvP - Co można poprawić

Wszystko ładnie pięknie, ale zły dział...

Feedback >>> Pomysły
 

DeletedUser185

Guest
Odp: PvP - Co można poprawić

Powiem Ci kolego, ze moze i dobrze, ze jest takie rozwiazanie, gdyz atakujacy jak juz sie zdecydowal wjechac, to nie jest to przypadek, twoje miasto ma jak na dloni widac czym dysponujesz a majac podobne jednostki i troche zmyslu taktycznego zawsze wygra, ja niestety nie mam wiedzy, czy wojsko podczas obrony ginie, gdzyz, zawsze jak sie wybroniłem mam komplet bez strat, natomiast ataker na 100% traci jednostki i musi odbudowac, dlatego on ma pkt-y Ty ich nie dostajesz...ale byc moze jest inaczej.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: PvP - Co można poprawić

Opcja obrony jeśli jesteś zalogowany była by dobra.Teraz atakujący sprawdza jakie posiadasz wojsko i jeśli podobne to wie że na 100% wygra bo gra z komputerem.A jakby można się było bronić to musiałby się zastanowić czy mu się opłaca,czy się natnie- bo ktoś jest w grze- czy nie.Dodało by to trochę smaczku grze.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: PvP - Co można poprawić

Ja zwykle miksuje co jakis czas defa i zawsze uzywam najlepszych jednostek...a co do komputera, w rozkwicie sredniowiecza jest juz o wiele trudniej, komputer o wiele rozsadniej sie porusza i samymi jednostkami z zelaza jest naprade ciezko, a czasem poprostu sie nie da, tna salidnie.
 

DeletedUser1036

Guest
Odp: PvP - Co można poprawić

Jeśli styl walki jest turowy -a jest, to walka powinna rozgrywać się tak, np.: mam ruch wojownikiem 10, idę nim 4 pola, atakuję przeciwnika po czym powinienem jeszcze mieć do wykorzystania 6 pól ruchu, żeby się ewentualnie wycofać lub przejść dalej. Teraz po ataku nie ma już możliwości wykorzystania ruchu -i to jest złe. Ruch powinien być dostępny przed i po ataku. Kliknięcie w postać (tak jak teraz) anulowałoby dalsze manewry tą postacią, i oddawało by pałeczkę następnemu w kolejce.
 

DeletedUser

Guest
Odp: PvP - Co można poprawić

Z tym cofaniem się to mi się akurat nie podoba. Dla mnie system walki powinien wyglądać jak w H3. Chyba nie muszę opisywać :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: PvP - Co można poprawić

w tej grze nie ma pvp, a reklamowanie jej jako takiej jest wysoce nieetyczne. wiem że to beta i dlatego nie będe narzekał na lagi i znikające złoto czy surowce, ale na pvp tak. to jest kłamstwo. to co sugerował Pikpokus o faktycznej walce w obronie, gdy gracz jest zalogowany rozwiązało by problem, ale śmiem twierdzić, że tak nigdy nie będzie. dlaczego? bo tylko to wydusi kieszonkowe od gimbusów (na diamenty), którzy nigdy nie wygraliby gdyby nie beznadziejnie głupi AI. Nawet jak kupisz milion diamentów to przegrasz z kimś sprytniejszym, ( w tej samej epoce). moj kontynet opustoszał a i tak tylko dwóch graczy z tego co widziałem kupowało diamenty. ta gra, a przynajmniej serwery pl padną i nigdy nie wrócą. skopiowanie rozwiązań z kultowych gier jak civ czy homm3 nie wystarczy. trzeba troszkę pogłówkować. ale po co..
 

DeletedUser

Guest
Odp: PvP - Co można poprawić

Po pierwsze bugi-ugi to nie mam pojęcia o co chodzi z tymi diamentami. Narzekasz że ich kupowanie nic nie daje czy jak je kupujesz to rządzisz? Bo nie łapie.

Po drugie system walki pvp można rozwiązać inaczej. Wysyłasz na kogoś atak i masz podane że nastąpi on o jakimś czasie X. Wiesz o tym i się wtedy logujesz jako atakuący i podobnie obrońca. Jeśli ktoś gra to będzie widział że o godzinie X będzie walka i też się zaloguje. Jeżeli nie da rady to trudno - walczy komputer. Czas od kliknięcia ataku do faktycznej walki moża by z góry przyjąć na np 4 godziny, czyli klikasz atak o 12 to walka odbędzie się o 16. Jak ktoś gra to jednak raz na jakiś czas się loguje, nawet w pracy.

Po trzecie sugestia 30 sekund na jednostkę się nie przyjmie. Proponowałbym raczej powiedzmy 10 minut do wykożystania na całą walkę. W sensie nad ruchem możesz myśleć ile chcesz ale jeśli czas 10 minut ci się skończy to dalej walczy komputer.
 

DeletedUser

Guest
Odp: PvP - Co można poprawić

może nie jasno się wyraziłem. chodziło mi o to, że gdyby walka faktycznie była pvp, czyli atakujący i broniący sterowali by swoimi armiami to wtedy kupowanie diamentów nic by nie dawało gdyż one nie mają wpływu na statystyki jednostek. czyli lepszy gracz taktycznie wygrywałby. natomiast teraz jest tak, że prawie nikt nie zostawia wojska w obronie (przynajmniej na moim świecie) więc trudno jest nastukać punktów na graczach tylko skuteczniej jest cisnąć w eko i podbijać lub negocjować prowincje. tu diamenty się świetnie sprawdzają. celem producentów nie jest dobra gra oparta na rywalizacji pvp tylko stukanie kasy uciekające się nawet do nieprawdziwych stwierdzeń. ja zarejestrowałem się tylko dlatego, że na jednym z portali na którym zobaczyłem reklamę było jasno napisane, że to jest gra pvp a nie jest. zapytasz czemu więc gram? bo na bezrobociu i rak ryba...
 

DeletedUser

Guest
Odp: PvP - Co można poprawić

Ok. Teraz jasne. Rozumiem o co chodzi ale daj grze szanse. Dopiero się rozwija. Tak dodatkowo to fakt że diamenty nie podrasują jednostek to dla mnie akurat plus i tak powinno zostać. Ja akurat zostawiam armię do obrony - fakt że może komus dam punkty mnie nie interesuje, chronię swoje zasoby i nie chcę się z nikim nimi dzielić bez mojej wiedzy :) Jeśli utrudnię komuś zadanie to dla mnie plus bo atakujący traci jednostki a obrońca nie więc zawsze mogę sie odegrać potem.
 
Do góry