Punkty Rozwoju

  • Rozpoczynający wątek malarsword73
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Jak w temacie, chodzi o punkty rozwoju, a mianowicie o ich dodawanie kiedy jest ich już 10 (zaraz dokładnie wytłumaczę co mam na myśli pisząc ten temat). Załóżmy, że jest wczesne popołudnie, w nocy i rano nie byłem na FoE, i mam 10 pkt rozwoju. Wydam min. 1 pkt, i dopiero od momentu zwolnienia się miejsca, zaczyna się liczyć czas (1h) do dodania kolejnego pkt. Czy nie lepiej by było tak? :
00.00 - 0 pkt
01.00 - 1 pkt
02.00 - 2 pkt
[...]
09.00 - 9 pkt
10.00 - 10 pkt

1.-nie ma już wolnego miejsca, muszę wydać pkt aby zaczął się liczyć czas do następnego-
2.-wchodzę do gry, jest godz. 12.42, o tej samej godzinie wydaję wszystkie pkt rozwoju, czas start-
Zamiast ponownego startu w 2, muszę czekać zaledwie 18min do +1 pkt, gdyż tyle zostało do pełnej godziny (wcześniej punkty dodawały się o pełnych godzinach). Jeśli nie rozumiecie, wyjaśnię krócej. Kiedy mnie nie było, o pełnych godzinach dalej powinny dodawać mi się pkt, lecz pasek jest pełen. Kiedy przed godziną dodania kolejnego pkt (godzina o której pkt zostałby dodany, gdyby było wolne miejsce), zwalnia się miejsce, pkt doda się o godzinie tej samej gdyby pkty dodawały się w nieskończoność (czyli kolejny pkt mam już o godz. 13.00 [pełna godzina], a nie o godz. 13.42).
Przepraszam za ciągłe powtórzenia itp lecz bardzo zależy mi na tym, abyście mnie zrozumieli. :)
 

DeletedUser2990

Guest
Brak ankiety więc do zamknięcia. Druga sprawa jak coś jest pełne to więcej się nie zmieści, więc nie wiem w czym masz problem. Najlepiej dać pasek z 100-ką kratek, logujesz się raz na tydzień i problem z głowy :)
 

DeletedUser2657

Guest
Jak kolega wyżej mówi daj ankietę, bo temat poleci do śmietnika. Moim skromnym zdaniem i tak poleci, bo nie ma szans na wprowadzenie tego typu pomysłów. Zresztą pomyśl: czym różniły by się miasta / rozwój graczy, gdyby nie było możliwości stracenia czasem kilku PR, to integralny element tej gry i zdecydowanie jestem na NIE. Tak jak teraz jest dobrze.
 

DeletedUser

Guest
Brak ankiety więc do zamknięcia. Druga sprawa jak coś jest pełne to więcej się nie zmieści, więc nie wiem w czym masz problem. Najlepiej dać pasek z 100-ką kratek, logujesz się raz na tydzień i problem z głowy :)

chyba mnie nie zrozumiałeś. przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem. mi chodzi o to że jak wydam punkty to dopiero od momentu zwolnienia miejsca zaczyna się godzina do kolejnego pr, a te godziny mogłyby lecieć dalej bez dodawania pr, tylko jak się zwolni miejsce a brakowałoby by ci x minut do kolejnego pkt (gdyby jeszcze było miejsce) to wtedy doda pkt. czyli tak: wchodzisz, masz full pkt, wydajesz 1 i masz wolne miejsce i dodaje ci pr za np 18min (zgodnie z pierwszym postem) ponieważ gdyby było więcej miejsc to normalnie dodałoby ci właśnie za 18 min. Now u know what am I talking about?
 

DeletedUser

Guest
pomysł nie przedzie z 2 powodów:
1. brak ankiety
2. pomysł jest tylko zbędnym ułatwieniem
 

DeletedUser4922

Guest
eee tam dajmy pasek z 72 kratkami ;) wejście raz na 3 dni to będzie coś ;) oczywiście, że nie
 

DeletedUser

Guest
moje pomysły zawsze wprowadzają coś nowego a ten pomysł nic nie wnosi
 

DeletedUser5506

Guest
tez kiedys o tym myslalem ;)
Osoby co tu sie wypowiadaja chyba nie maja pojecia co ta sugestia wnosi albo nie wiedza co to ulatwienie...

Chodzi o STALA pore dodawania punktow, pasek sie zapelni o godzinie 12.13, ale kolejny punkt zostanie dodany o rownej godzinie czyli o 13 a nie jak by to bylo normalnie o godzinie 13.13... Poprostu ulatwi to obliczanie i planowanie, za ile nam sie pasek zapelni czy za ile godzin skonczymy jakies badanie itp. Nie wplynie to zle na gre, wiec glosuje na tak
 

DeletedUser

Guest
oprostu ulatwi to obliczanie i planowanie, za ile nam sie pasek zapelni czy za ile godzin skonczymy

To jak Ci się pasek uzupełni- zbierz go dokładnie o pełnej godzinie i rób to systematycznie. Na to samo wyjdzie.

Bez sensy jest to, że o 12.59 zbierzesz 10 punktów, a minute po już masz +1
 

DeletedUser2657

Guest
Bez sensy jest to

Pozwolę sobie przedstawić wybiórczy cytat, jak to nasi politycy mają w zwyczaju. Planować możesz sobie już teraz, z obecnym systemem. Idąc spać zobacz sobie, kiedy dostaniesz PR, jeśłi np. za 5-10 min. poczekaj - wydaj go i już masz godzinę do przodu - czyli nie zmarnujesz sobie punkcika i już, po co takie udziwnienia? Gra za trudna? Come on..
 

DeletedUser8110

Guest
malarsword73 - wydaje mi się, że wszyscy rozumieją o co Ci chodzi, ale większość nie widzi sensu :>
Tak naprawdę na samym końcu to to nic nie zmienia... Za jednym razem dzięki tej pełnej godzinie zaoszczędzisz ileś-tam czasu, a za drugim będziesz musiał wyjść wcześniej z domu i się będziesz wkurzać, że jednak brakło Ci 5 minut... Zaraz ktoś napisze, że pkty powinny się dodawać o każdej XX:30, bo... cośtam

Chyba już prościej sobie planować o której zbierasz pkty rozwoju...
 

DeletedUser8577

Guest
Znacznym ulatwieniem byloby moim zdaniem zwiekszenie limitu zebranych pkt rozwoju do np 15.. Jeden gracz potrafi przy tym siedziec 24h na dobe a inny ma 2h 2razy dziennie... Kazdy powinien miec rowne szanse na rozwoj. Ja tam nie narzekam na Brisgardzie, mam 20k pkt jestem na 5 miejscu a moi sasiedzi sa spokojni... Teraz przez te jajka wiekszosc ma spokoj militarny :p Ale zauwazylem ze ci ktorzy traca te pkt rozwoju sa fabrykami surowcow dla innych i niektorzy przestaja grac.. No i co mi z takich sasiadow :/ nawet w handlu pustki swieca...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
Znacznym ulatwieniem byloby moim zdaniem zwiekszenie limitu zebranych pkt rozwoju do np 15.. Jeden gracz potrafi przy tym siedziec 24h na dobe a inny ma 2h 2razy dziennie... Kazdy powinien miec rowne szanse na rozwoj. Ja tam nie narzekam na Brisgardzie, mam 20k pkt jestem na 5 miejscu a moi sasiedzi sa spokojni... Teraz przez te jajka wiekszosc ma spokoj militarny :p Ale zauwazylem ze ci ktorzy traca te pkt rozwoju sa fabrykami surowcow dla innych i niektorzy przestaja grac.. No i co mi z takich sasiadow :/ nawet w handlu pustki swieca...

A czy każdy nie ma równych szans rozwoju ? Kazdy ma taki sam przychód punktów rozwoju , takie same budynki , taki sam dostęp do surowców , taką samą mape świata.
Więc jakim cudem mozna zabiegac o równe prawa dla wszystkich skoro każdy ma wszystko takie same ?
A to że ktoś ma mniej czasu od innych to tylko jego indywidualna sprawa.
 

DeletedUser8577

Guest
punkty to rozwój. zmiany zaproponowane w tym poście sprawia ze przychod pkt przestanie byc sprawiedliwy. a wtedy nie kazdy bedzie mial ten sam przychod. od przyspieszania rozwoju sa diamenty.... wyslij se smsa
 
Do góry