[Inne] punktacja budynków inwentarza.

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Podoba się?

  • TAK

    Głosy: 10 62,5%
  • Nie

    Głosy: 4 25,0%
  • Tak, ale zmieniłbym...(opis w wiadomości)

    Głosy: 1 6,3%
  • nie mam zdania.

    Głosy: 1 6,3%

  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser

Guest
otóż wilu graczy posiada pierdyliard budynków w inwentarzu i nie ma co z nimi zrobić a wyzucić szkoda.

Oto moja propozycja:
Każdy budynek ma swoją punktację - wykorzystajmy to.

powiedzmy że mam 3 budynki.

Budynek A = 3000 pkt
Budynek B = 1500 pkt
budynek C = 1000 pkt

lecz żaden z tych budynków nie jest mojej osobie przydatny i przez mój styl gry nigdy go nie wykorzystam.
Proponuję zatem dodać możliwość wymiany
otóż proponuję stworzyć nową walutę a raczej rodzaj portfela: "Punktacja", dzieki temu możemy teraz zamienić nasze budynki na walutę PUNKTOWĄ = 5500 pkt.

Interesuje nas budynek D = 4000 pkt. a więc wchodzimy do portfela, używamy opcji "kup budynek" i wydaemy odpowiednią wartość pkt i nabywamy budynek.

Kilka wyjaśnień:
- ilość pkt jest identyczna z ilością punktów jakie daje buynek gdy mamy go postawiony w mieście.
- budynki diamentowe możemy zamieniać na punkty
- budynki eventowe możemy konwertować na punkty.
- budynki eventowe możemy kupować za walutę tylko podczas odpowiedniego eventu dla budowli ( czyli podczas eventu w którym została po raz pierwszy pokazana np. Świątynie Wiedzy możemy kupić tylko podczas eventu wielkanocnego)
- budynków diamentowych nie możemy kupować za punkty
- ilość waluty w portfelu ulega likwidacji po okresie 3 miesięcy.
- budynki kupione za punkty nie mogą być z powrotem przekonwertowane na punkty
 

DeletedUser

Guest
poniewaz zauwaz (obecnie 6 stron) budynkow w inwentarzu ktorych nigdy nie wybuduje bosa daremne.
a jakby byla w/w maszynka ktora moglaby mi zamienic te budynki na punkty za ktore moge kupic dowolne inne (w tym ewentowwe i za diamenty) to nie dosc ze miaslbym pusto w inwentarzu to jeszcze mialbym dokladnie to czego potrzebuje.
 

DeletedUser17290

Guest
- ilość pkt jest identyczna z ilością punktów jakie daje buynek gdy mamy go postawiony w mieście.
to raczej nie odpowiednia wycena, co innego wyważenie trudności pozyskania danego budynku a co innego wyważenie punktów za posiadanie budynków w mieście
powinno się dostawać mniej waluty za sprzedanie i kupienie tego samego budynku, w budynkach ewent-owych ta różnica powinna być naprawdę spora, a podniesienie epoki być nie dostępne czyli masz te punkty do czasu zmiany epoki lub wyjścia z inwentarza
postawiony budynie i tak nie może być sprzedany bez schowania go do inwentarza w celu pozyskania waluty,
a że trzeba je zdobywać więc jest to wystarczającą zapłatą razem z faktem że "taniej sprzedasz drożej kupisz" żeby dopuścić taką opcję.
ps. dziś czytając inny wątek też wpadłem na podobny pomysł ale tam uznałem to raczej za abstrakcję XD
 

DeletedUser

Guest
chodzi o przedstwienie koncepcji.
Przyklad podany powyzej jest orientacyjny w celu przedstawienia mechanizmu.
 

DeletedUser17290

Guest
pomagam aby "mechanizm" mógł być sprawny
nie oto chodzi w tej dyskusji ??
 
Do góry