[Walki] Przywrócenie poprzedniego sposobu wyświetlania towarów do wyboru w negocjachach

Czy jesteś za przywróceniem poprzedniego sposobu wyświetlania towarów w negocjacjach?


  • W sumie głosujących
    83

Tymek2007sims

Wicehrabia
Do 5-6 surowców jeszcze jakoś można sobie poradzić, ale dla większej ilości jest to bardzo trudne.
Przed zmianą negocjacje typu 6 towarów w 3 próbach były trudne,
Hej jakie trudne ??? to jest dopiero początek ja na wg 6 a nawet 7 towarów robię bez dodatkowej tury i częściej zdarzy się że zabraknie towaru lub podejścia niż że się nie uda na 8 towaru stoję dzień czasem 2 ale robię i daję radę od 9 bez dodatkowej tury się nie da
ale 6 towaru ? gdzie tu trudność ? jak potrafię w 2 dni 2 etapy wg i potem 3 mnie bardzo blokuje
 

Markiz.

Książę
Hej jakie trudne ??? to jest dopiero początek ja na wg 6 a nawet 7 towarów robię bez dodatkowej tury i częściej zdarzy się że zabraknie towaru lub podejścia niż że się nie uda na 8 towaru stoję dzień czasem 2 ale robię i daję radę od 9 bez dodatkowej tury się nie da
ale 6 towaru ? gdzie tu trudność ? jak potrafię w 2 dni 2 etapy wg i potem 3 mnie bardzo blokuje
Brawo, jesteś bardzo dzielnym chłopcem. A czy wiesz, że niektórzy gracze robią wszystkie etapy Wypraw w 15-20 min?
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
jak ? to nie jest wykonalne . Ja raz cały 1 etap zrobiłem . Kończące się podejścia wykupywałem za medale 2 etap również w 1 dzień ale potem ... zabrakło podejść zabrakło towarów zabrakło medali i 3 etapu pełnego nie dałem rady
więc chociaż z powodu podejść nie zrobisz wyprawy w tak krótki czas
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
u ciebie tak ale ile zajmie zebranie kilku milionów medali ? ja mam ich ledwie 290
przypuszczam że ponad rok
poza tym jesteś wyjątkowym przypadkiem bo nie brakuje ci towaru a jak np nie mam jednego z nich to muszę ryzykować często z niepowodzeniem licząc że nie będzie on potrzebny
 

LostAlex

Rycerz
poza tym jesteś wyjątkowym przypadkiem bo nie brakuje ci towaru
To nie jest wyjątkowy przypadek :) Większość graczy, nawet w niższych epokach tak ma. Wielu już ci to tłumaczyło w twoim wątku.
Po 1 - wojsko + łotry + Alcatraz
Po 2 - towary - perły + bud.eventowe, studnie, bud.sań itp.
Po 3 - medale - jak już wykorzystasz wszystkie rozbudowy terenu za medale to nie ma z nimi co robić (podobnie jak ze srebrnikami w tawernie)
Jak rozbudowując miasto zapewnisz sobie pkt 1 i 2, to potem 3 jest kwestią czasu. Wtedy możesz wybrać co łatwiejsze, negocjacje czy walka.

Co do Negocjacji, to robi się je przecież z automatu, nawet po zmianie, i leci bardzo łatwo i szybko. A szybsza od negocjacji jest tylko Szybka Walka, czasami zresztą łatwiejsza.
 

Blade1984

Książę
;) Dla mnie ta zmiana to duże ułatwienie, nie rozumiem jak może ona przeszkadzać, niektórzy piszą ze robi im się przez to mętlik a mi właśnie rozjaśnia to sytuacje;)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
czyli że to ja jestem wyjątkowym przypadkiem bo wszyscy oprócz mnie mają towar ? :( koniecznie muszę wejść do kolonialnej
co do zmiany żadnej nie zauważyłem ale niektóre negocjacje zwłaszcza w 3 etapie nie są proste i kosztują sporo towaru tam większość to 2 szt towaru na okienko więc jeszcze gorzej :(
ale nagrody dobre zwłaszcza na końcu etapu :)
 

chemik12

Wicehrabia
Absolutnie nie pchaj się do kolonialnej gdy już masz problem w jesieni. To że pójdziesz dalej z epoką to nie znaczy że będziesz maił łatwiej z towarami - wręcz przeciwnie. Nie raz nie dwa razu powtarzałem Ci ja i mówili Ci inni - zatrzymaj się, wzmocni. Postaw w końcu perły i je podnieś chociaż na 10 poziom (Zeus, Castel, KA a i może Alcatraz). Owszem na początku jest ciężko, ale dalej będzie Ci tylko łatwiej. Ja postawiłem nowe miasto na świecie C - już Ci pokazałem jak u mnie z towarami jest po 3 tyg - już jestem niezależny jeśli o nie chodzi - wystarczy by te 2-3 etapy WG zrobić. Zeus to moja pierwsza perła tam - komplet planów zdobyłem po 22 dniach wspierając innych graczy. A zatrzymałem się w żelazie - nie gonie do przodu bo to po prostu się nie opłaca. Przepraszam że trochę odbiegłem od tematu - już do niego wracam.

Nowy sposób negocjacji na początku wydawał mi się trudny/inny - wcześniej gdy czas gonił często robiłem ten błąd że dałem ten sam towar na dany slot co skutkowało tylko stratą kolejki. Po pewnym czasie widzę ,że jest łatwiej choć negocjacji praktycznie nie robię - głównie walczę. Jedynie w zadaniach dziennych czy wyjątkowo na GPCh gdy trzeba.
 
Podpowiadają chłopakowi ci, którzy w grze są wyjadaczami, ich miasta to istne fabryki wszystkiego, a i doświadczenia mają tyle, że obdarowaliby nim po kilkadziesiąt nowych graczy... Dobrze, że Tymek pyta i dobrze, że mu ktoś odpowiada, ale widzicie, że daleko mu do tego, o czym mówicie, więc po co radzicie coś jeszcze bardziej zaawansowanego? Chwaląc się milionami medali i setkami tysięcy towarów wcale mu nie pomagacie. Wystarczy informacja, że da się sprawnie przejść przez to i to, w ten i ten sposób. Dajcie mu się rozwinąć, z czasem sam utworzy sobie hierarchię wartości w tej grze i będzie wiedział w co włożyć większy wysiłek, a w co mniejszy.

A co do negocjacji - najpierw ta zmiana przeszkadzała, ale teraz.... Już nawet nie pamiętam jak wyglądała poprzednia :D Kwestia wprawy, żeby przez negocjacje płynąć, a nie przedzierać się ;)
 

Telvas

Szlachcic
Podpowiadają chłopakowi ci, którzy w grze są wyjadaczami, ich miasta to istne fabryki wszystkiego, a i doświadczenia mają tyle, że obdarowaliby nim po kilkadziesiąt nowych graczy... Dobrze, że Tymek pyta i dobrze, że mu ktoś odpowiada, ale widzicie, że daleko mu do tego, o czym mówicie, więc po co radzicie coś jeszcze bardziej zaawansowanego? Chwaląc się milionami medali i setkami tysięcy towarów wcale mu nie pomagacie. Wystarczy informacja, że da się sprawnie przejść przez to i to, w ten i ten sposób. Dajcie mu się rozwinąć, z czasem sam utworzy sobie hierarchię wartości w tej grze i będzie wiedział w co włożyć większy wysiłek, a w co mniejszy.

A co do negocjacji - najpierw ta zmiana przeszkadzała, ale teraz.... Już nawet nie pamiętam jak wyglądała poprzednia :D Kwestia wprawy, żeby przez negocjacje płynąć, a nie przedzierać się ;)
No mi pomimo wielu miesięcy nadal przeszkadza. Jest po prostu WOLNIEJ, bo nie masz cały czas przed oczyma listy wszystkich dostępnych jeszcze surowców. Więc co jakiś czas, zwykle raz, ew. dwa razy na podejście, zdarza się zaciach: trzeba się zatrzymać, sprawdzić inny slot/sloty (tam mogą zapalić się inne surowce)... :/

Ja przez pierwszy rok w FoE tylko i wyłącznie negocjowałem, zrobiłem wówczas może z 50 walk. Wierz mi, miałem to rozpracowane tak zręcznościowo jak i probablistycznie (czasem nieoczywiste ruchy zwiększają sumaryczną szansę na powodzenie w podejściu ;) ), i śmigałem negocjacje błyskawicznie i skutecznie.
Teraz jest po prostu wolniej i mniej płynnie, a przez to mniej przyjemnie.

A najlepsze jest to, że stara i nowa opcja NIE WYKLUCZAJĄ się nawzajem...
Wystarczyło by dodać np. u góry okna listę wszystkich surowców w podejściu, które by się wygaszały w miarę ich odpadania. Przywróciłoby to informację dostarczaną przez stary sposób, a jednocześnie nie kolidowało z tym ułatwieniem dla gapowiczów walących surkę na oślep po 2 razy ;)
Wilk syty i owca cała.
 
Do góry