[Walki] Przywrócenie poprzedniego sposobu wyświetlania towarów do wyboru w negocjachach

Czy jesteś za przywróceniem poprzedniego sposobu wyświetlania towarów w negocjacjach?


  • W sumie głosujących
    83

Telvas

Szlachcic
Aktualizacja 1.167 (aplikacja mobilna) oraz 1.169 (wersja komputerowa) bardzo utrudniła negocjacje. Od tej wersji podczas wyboru towarów wyświetlane są tylko te pasujące do slotu, zamiast wszystkie dostępne w danym podejściu. To bardzo niekorzystna dla graczy zmiana (choć reklamowana jako ułatwienie), bo zabiera super ważną informację - ILE i KTÓRE towary są nadal dostępne. Wiedza ta pozwalała dobrać statystycznie optymalny rozkład towarów i zwiększa szanse na zwycięstwo.

Teraz trzeba przed wybraniem towarów "obklikać" wszystkie sloty, policzyć i zapamiętać wszystkie towary, i dopiero zacząć wstawiać towary w poszczególne sloty. Jest to absurdalnie wprost upierdliwe. Nie spotkałem się z ani jednym pozytywnym głosem za tą zmianą, nie brakuje natomiast negatywnych.

W imieniu swoich i innych graczy uprzejmie proszę o przywrócenie poprzedniego sposobu wyświetlania surowców podczas negocjacji.
 
Ostatnia edycja:

Busterion

Baronet
Rozwiązanie wprowadzono dla ludzi którzy nie potrafią negocjować oraz nigdy się nie nauczą. Jest bardzo uciążliwe i zupełnie nie potrzebne.
 

Belir

Szlachcic
Ta opcja sprawiła, że mamy jeszcze więcej pracy niż poprzednio, bo trzeba zapisywać/zapamiętać cały stan surowców. Proszę o przywrócenie poprzedniej wersji i niech osoby, które głosowały na nie napiszą dlaczego, a nie siedzą cicho i utrudniają innym poprawę gry.

2020-01-08 17_35_35-[Walki] - Przywrócenie poprzedniego sposobu wyświetlania towarów do wyboru...png
 

Załączniki

  • 2020-01-08 17_35_35-[Walki] - Przywrócenie poprzedniego sposobu wyświetlania towarów do wyboru...png
    2020-01-08 17_35_35-[Walki] - Przywrócenie poprzedniego sposobu wyświetlania towarów do wyboru...png
    73,5 KB · Wyświetlenia: 10

McPietro

Wójt
Jak najbardziej zgadzam sie z przedmówcami. Wprowadzone zmiany sugrują, że twórcy gry lub twórcy tych zmian uwżają graczy za ułomnych. Teraz to nie ma nic wspólnego z negocjacjami tylko bezmyślne klikanie w to co zostało. Całą radość z negocjacji diabli wzięli.
 

Azulena

Baron
Dla mnie to porażka TOTALNA !!
Ilość towarów, która faktycznie pozostała do dyspozycji, to podstawowa informacja - a tak, muszę w kilku slotach sprawdzać, co faktycznie zostało. To zabiera czas.
Zetknęłam się z tym teraz na GPC i pomyślałam, że w zamyśle pewnie miało to być ułatwienie - co świadczy tylko o tym, że twórcy NIE GRAJĄ WE WŁASNĄ GRĘ!!!
 

Azulena

Baron
Wiem, NIE pisze się posta pod własnym postem, ale tylko tak mogę wyciągnąć wątek, który już znikł z widoku "ostatnich postów".

Zaczęłam robić osadę japońską - tam też są negocjacje i to takie, jak na GPC :( - 6 towarów na 3 próby. A z tą NIEWIDZIALNOŚCIĄ towarów to jest klęska!!!

Niech "ONI" to cofną natychmiast, nie da się robić negocjacji z tym!!!
 

Telvas

Szlachcic
Jak najbardziej zgadzam sie z przedmówcami. Wprowadzone zmiany sugrują, że twórcy gry lub twórcy tych zmian uwżają graczy za ułomnych. Teraz to nie ma nic wspólnego z negocjacjami tylko bezmyślne klikanie w to co zostało. Całą radość z negocjacji diabli wzięli.
No właśnie nie, to nie jest bezmyślne klikanie - teraz trzeba się albo 1) Naklikać w cholerę po wszytkich slotach, żeby zliczyć pozostałe surowce i dobrze zrobić negocjacje, albo 2) klikać na pałę co zostało i mieć połowę łatwych negocjacji w plecy.
 

Telvas

Szlachcic
Przejrzałem anglojęzyczne forum i odbiór jest taki samo, jak w Polsce. "To jest zła zmiana, negocjacje są teraz trudniejsze oraz wolniejsze, nawet dla osób, które uparły się i poświęciły kilka tygodni na próbę przyzwyczajenia się do zmiany. Dajcie chociaż opcję wyłączenia tego". Myślę, że społeczność graczy ma w tym przypadku raczej spójne zdanie. Poprosimy o opcję wyłączenia tego - jest grupa osób, które z niepojętego dla mnie powodu (czy ktoś z głosujących na "nie" mógłby mi łaskawie wytłumaczyć, jak mu ta zmiana pomaga? serio, nie rozumiem jak to jest możliwe!) chce używać nowej wersji, ale jest znacznie wieksza, sfrustrowana strasznie grupa ludzi lubiących sobie policzyć prawdopodobieństwo i wycisnąć MAX z negocjacji, i wtedy ta zmiana BARDZO przeszkadza...

Poprosimy pole w opcjach do wyłączenia tego!
Lub zamianę wyszerzenia na okno z potwierdzeniem "Czy na pewno?", jeśli ktoś drugi raz daje tą samą surkę.
 

Telvas

Szlachcic
Do robienia negocjacji w sposób optymalny potrzebne są trzy informacje (to są matematyczne fakty, nie moja opinia):
1. ile podejść zostało do końca,
2. ile "postaci"/slotów zostało jeszcze do trafienia,
3. które surowce są jeszcze do dyspozycji.

Informacja 1 jest wyświetlana na dole okna. Informacja 2 to po prostu które guziki są aktywne. Infomację 3 omawiana tutaj zmiana zabrała graczom (a przynajmniej mocno utrudniono do niej dostęp).
Widzę jednak, że jest pewne grono osób, które głosuje tutaj na "NIE". Uprzejmie proszę którąś z tych osób o wypowiedzenie się, dlaczego ta zmiana jest dobra i wskazanie błędów w mojej argumentacji. Bo ja po prostu nie jestem w stanie pojąć, ani logicznie, ani "na intuicję", jak komuś ta zmiana może się podobać/pomagać...
 

DeletedUser20713

Guest
Patrząc na wypowiedzi z tego tematu można ewidentnie stwierdzić, że padliście ofiarą swojego własnego toku myślenia, gdyż to właśnie przez takie podejście ludzie wrzucali te same towary w to samo miejsce po kilka razy, przez co właśnie została wprowadzona ta zmiana, która swoją drogą niczemu nie przeszkadza, wystarczy pomyśleć kilka sekund dłużej i zobaczyć co ma się w tle, a nie tylko na pasku wyboru i problem rozwiązany, masz wszystkie informacje, które potrzebujesz, a przynajmniej nie stracisz całych negocjacji przez przypadek jeżeli się zamyślisz lub zamulisz.
 

Telvas

Szlachcic
Patrząc na wypowiedzi z tego tematu można ewidentnie stwierdzić, że padliście ofiarą swojego własnego toku myślenia, gdyż to właśnie przez takie podejście ludzie wrzucali te same towary w to samo miejsce po kilka razy, przez co właśnie została wprowadzona ta zmiana, która swoją drogą niczemu nie przeszkadza, wystarczy pomyśleć kilka sekund dłużej i zobaczyć co ma się w tle, a nie tylko na pasku wyboru i problem rozwiązany, masz wszystkie informacje, które potrzebujesz, a przynajmniej nie stracisz całych negocjacji przez przypadek jeżeli się zamyślisz lub zamulisz.
Sam sobie zaprzeczyłeś :) Stwierdzenie "wystarczy pomyśleć kilka sekund dłużej" można zastosować do każdej nie-krytycznej upierdliwości. Ale chyba przecież chodzi o 1) uczynienie gry przyjemną, 2) wyprowadzenie z błędu twórców, którzy są/byli przekonani, że zmiana jest jednoznacznie pozytywna.

to właśnie przez takie podejście ludzie wrzucali te same towary w to samo miejsce po kilka razy, przez co właśnie została wprowadzona ta zmiana,
A tego fragmentu wypowiedzi nie rozumiem. Wyjaśnisz?

a przynajmniej nie stracisz całych negocjacji przez przypadek jeżeli się zamyślisz lub zamulisz.
Ale teraz jest dokładnie tak samo. Wystarczy źle podliczyć w głowie towary i dokładnie "stracisz całych negocjacji przez przypadek jeżeli się zamyślisz lub zamulisz". Idąc twoim tokiem rozumowania (z którym nie do końca się zgadzam) po prostu jedna wada zamieniła się w inną.
Moim zdaniem jednak stara wersja była dużo mniej podatna na głupie błędy - unikanie głupot był łatwiejsze, liczyło się faktyczne "opracowanie statystyczne" tematu, a nie walka z upierdliwością interfejsu.

Jak dla mnie mogą zrobić opcję na stare działanie vs nowe - każdy sobie ustawi, jak będzie chciał. To jest bardzo prosta zmiana, związana w zasadzie tylko z GUI, więc sprawę rozwiązuje pojedynczy "if" w kodzie. Przekaz od nas, graczy, musi jedynie dotrzeć do osób decyzyjnych.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7795

Guest
Cofnąć to jak najszybciej! Powody zostały już podane w powyższych postach.
 

midh

Wójt
ujme to tak ..ktos napisal wyzej ze to zmiana dla osob, ktore nie umieja negocjowac, jest dokladnie odwrotnie, to wersja dla zaawansowanych negocjatorow, amatorzy ktorzy uwazaja ze sa dobrzy tylko dlatego ze graja 5 lat sie gubia, a gubia sie bo przez 2,3 czy 6 lat te nego robia zle, Telvas wymienia w 3 pkt co jest niezbedne. na to potrzeba ulamka sekundy....ale zeby nie pisac aroganckich elaboratow dodam tylko na koniec ----- negocjuje szybko, powiedzialbym ze nawet bardzo szybko na gpch, po zmianach robie to jeszcze szybciej
 

hddk

Hrabia
Jeżeli ktoś robi negocjacje slot po slocie, jest mu zapewne łatwiej, bo widzi w danym okienku to co jest dostępne. Jednak część osób robi negocjacje całą turą po turze i od razu koduje w głowie towary, które w danej turze będą potrzebne. I wtedy robi się mętlik, bo nagle jakiś towar powinien być dostępny, a nie jest. Wydaje mi się, że to bardziej kwestia takiego podejścia, a nie umiejętności :)

Ja akurat koduję we łbie towary na daną turę, wzrokowo zapamiętuję co będzie potrzebne... i jak nagle mam migotanie, raz jedno dostępne, raz nie, raz drugie dostępne, raz nie, to zaczynam się zastanawiać co było w poprzednim slocie i czy czegoś nie pominąłem... Osoby które robią metodą slot po slocie tego problemu nie mają.

@midh też negocjuję szybko, by nie rzec bardzo szybko, niestety po zmianach negocjuję nieco wolniej, za to jest to dla mnie dużo bardziej upierdliwe i wyłacza automatyzm, a włącza sprawdzanie... O ile dawniej po pewnym poziomie oporu włączałem się negami do walki o szybki sektor, tak teraz tego już nie robię, bo za dużo kombinowania.

Nie wiem czy ta zmiana to odzew na komentarze graczy czy jakiś pomysł nadgorliwego programisty, który chciał nabić punkty do premii kwartalnej ;) ;)
 

DeletedUser7795

Guest
gdyż to właśnie przez takie podejście ludzie wrzucali te same towary w to samo miejsce po kilka razy,

Trzeba być ślepym żeby kilka razy wrzucać ten sam towar w to samo miejsce. Mi bardziej odpowiadała poprzednia wersja negocjacji, ta która jest teraz sprawia kłopoty.
 

schwimmen

Wójt
Czasem mi się zdarzyło wrzucić ten sam towar, no ale aktualna zmiana je dt o wiele gorsza z czym się zgadzam.wiec l liczę również jak na najszybszą zmianę.
 

Kalerest Daneska

Szlachcic zagrodowy
No i co? Podobno słuchają graczy, są ankiety itp. A w tej sprawie nawet nikt głosu nie zabrał, mimo, że większość ludzi uważa zmiany za beznadziejne. W GPC nie da się normalnie grać, bo zamiast robić negocjacje w celu zdobycia większej ilości punktów trzeba walczyć tracąc podejścia. Byście chociaż to zmienili w podobny sposób jak w sytuacji, gdzie nie mamy danego towaru na stanie (jaśniejsze pole), zamiast robić szare, bo trzeba sprawdzać po kolei każde pole zamiast od razu widzieć co zostało do rozdzielenia.
Ile surki straciłam próbując sie przestawić na ten nowy "cudowny" sposób negocjacji, to nawet nie wspomnę. To chyba zmiana korzystna jedynie dla ameb klikających na pałę każdy towar po kolei licząc na to że trafią.
To tak jakby generał planował natarcie patrząc na mapę przez dziurkę od klucza - widzisz fragment mapy, ustawiasz sobie taktykę, i bach - ruszasz głowę kawałek w bok i okazuje się, że na mapie są jeszcze inne siły przeciwnika, więc zmieniasz taktykę. Kolejny ruch głowy i widzisz kolejnych wrogów, których wcześniej nie uwzględniłeś.
Do 5-6 surowców jeszcze jakoś można sobie poradzić, ale dla większej ilości jest to bardzo trudne.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser18717

Guest
Nowy sposób wyświetlania podczas negocjacji jest rewelacyjnie dobry !!! Gram od 3 lat i na początku wydal mi się jakiś dziwny, ale to kwestia przyzwyczajenia. Teraz jak w negocjacjach które robię pól automatycznie to już nawet myśleć nie trzeba. Wcześniej wiele razy przez nieuwagę dawałem dwa razy ten sam towar, Teraz nie ma takiego niebezpieczeństwa. Brawo Twórcy za to ulepszenie
 

DeletedUser18717

Guest
Kolego jest metoda na negocjacje i to wcale nie na pałę. Ale półautomatyczna. Mogę Ci ja podpowiedzieć. Fakt W polach chwały przydałoby sie 4 podejście, ale to na inny temat
No i co? Podobno słuchają graczy, są ankiety itp. A w tej sprawie nawet nikt głosu nie zabrał, mimo, że większość ludzi uważa zmiany za beznadziejne. W GPC nie da się normalnie grać, bo zamiast robić negocjacje w celu zdobycia większej ilości punktów trzeba walczyć tracąc podejścia. Byście chociaż to zmienili w podobny sposób jak w sytuacji, gdzie nie mamy danego towaru na stanie (jaśniejsze pole), zamiast robić szare, bo trzeba sprawdzać po kolei każde pole zamiast od razu widzieć co zostało do rozdzielenia.
Ile surki straciłam próbując sie przestawić na ten nowy "cudowny" sposób negocjacji, to nawet nie wspomnę. To chyba zmiana korzystna jedynie dla ameb klikających na pałę każdy towar po kolei licząc na to że trafią.
To tak jakby generał planował natarcie patrząc na mapę przez dziurkę od klucza - widzisz fragment mapy, ustawiasz sobie taktykę, i bach - ruszasz głowę kawałek w bok i okazuje się, że na mapie są jeszcze inne siły przeciwnika, więc zmieniasz taktykę. Kolejny ruch głowy i widzisz kolejnych wrogów, których wcześniej nie uwzględniłeś.
Do 5-6 surowców jeszcze jakoś można sobie poradzić, ale dla większej ilości jest to bardzo trudne.
 

Azulena

Baron
Dla mnie te nowe negocjacje są FATALNE!!

Przed zmianą negocjacje typu 6 towarów w 3 próbach były trudne, a teraz to jest koszmar.
Jeśli, jak czytam powyżej, na Forum bardziej pewnie istotnym dla "tfórcóf" niż nasze, zdania są takie same, to już nie rozumiem, o co chodzi....

Chyba, że chodziło o premię kwartalną za zrobienie czegoś małego... a teraz ze zmianą wstecz (lub umożliwienie włączenia / wyłączenia tej opcji) czekają do następnego kwartału... :p :D
 

Telvas

Szlachcic
Witam szanowne grono ponownie. Czy wiadomo cokolwiek o globalnych statystykach "zdawalności" negocjacji w związku z tą zmianą? Minęło już sporo czasu, myślę, że da się teraz wyciągnąć wnioski, czy globalnie negocjacje są łatwiejsze, czy trudniejsze. Ja osobiście nadal twierdzę, że ta zmiana była na gorsze - zoptymalizowałem swoje podejście i taktykę negocjacyjną, ale osiąganie takich samych wyników, jak wcześniej, mimo że w 100% możliwe, jest zwyczajnie bardziej czasochłonne, męczące i ogólnie negocjacje nie dają mi teraz za bardzo frajdy (wcześniej robiłem je ze szczerą przyjemnością).

Podtrzymuję sugestię powrotu do dawnej wersji lub chociaż uczynienia nowej wersji opcjonalną. A jeśli nie - chętnie zobaczę zestawienie "zdawalności" negocjacji przed i po tej zmianie. Jeśli serio przytłaczająca większość graczy teraz radzi sobie lepiej (w co szczerze wątpię), to się zamknę :)
 

DeletedUser18717

Guest
Ja gram od 4 lat i uważam ze nowa forma negocjacji jest dużo łatwiejsza, I POPIERAM te zmianę. Wcześniej niejednokrotnie pomyłkowo dawałem do wyboru towar który już dałem . Teraz negocjacje można wręcz robić półautomatycznie. Sorry Telvas ale jesteś jakoś niereformowalny :p:p:p Polecam kanał na YT Tieru tam jest fajna podpowiedz jak szybko robić negocjacje.
 
Do góry