[Budynki] Przyszła Perła (skracanie czasu)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3014
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się ten pomysł na Perłę?

  • Podoba

    Głosy: 13 86,7%
  • Nienawidzę tego pomysłu

    Głosy: 2 13,3%
  • Eee... (nie mam zdania)

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    15

DeletedUser3014

Guest
Może wszystkie przyszłe Perły są już wymyślone (oprócz szczegółów wyglądu itd.). Ale jednak taki pomysł:

Time travel agency/lab (Agencja/laboratorium podróży w czasie) (nazwa przykładowa) - do epoki odległej przyszłości albo epoki następnej po odległej przyszłości (jeśli będzie), jeszcze następnej, ... ;)

Jak działa?
Skraca czas odliczany w mieście (licznik czasu używany "na" domkach, zakładach produkcyjnych itd.) o jakiś %. Czyli: zbierasz monety z domków co np. 20 godzin zamiast 24 h, czas produkcji zaopatrzenia "1-godzinnego" to 49 minut, czas rekrutacji jednostek to 3h 14 minut zamiast 4h, itd. Ten % rośnie wraz z poziomem Perły.
Sumuje się z bonusami za poziom gildii (czyli ostatecznie można zbierać z Alcatraz co np. 12 h...).

P.S. Nieco podobny pomysł był zgłoszony tutaj:
https://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=12046
ale nie chodziło w nim o jakąś Perłę tylko o ogólne skrócenie czasu produkcji dla budynków 24-godzinnych.

P.S.2 Nie jest to czyste science-fiction (przypomnijmy "Eksperyment Filadelfijski" pod patronatem Einsteina...), a więc ma szansę na realizację ^^
 

bartekmod

Książę
tak mnie teraz naszło, że przy bonusowaniu wszystkich rzeczy należałoby uwzględnić w tym produkcję PR, czyli zamiast 1PR/h to przykładowo 1PR/55min :) futurystyczne technologie przyszłości powinny pozwalać i na to ;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Świetny pomysł.
Nie będzie to zbyt wielkie ułatwienia.

Jeśli nie perła to mógłby to być budynek ewentowy, bo perła w dalekiej przyszłości nie dawała by tego przywileju graczom we wcześniejszych epokach. wystarczy 1-5% dzięki temu czas zbiorów nie będzie się codziennie przesuwał o kilka minut, co jest istotne zwłaszcza jeśli gra się na wielu światach a obecne lagi przy logowaniu dodatkowo ten czas przesuwają.

O wielkiej wygodzie takiego rozwiązania mogą zaświadczyć posiadacze wyżej wymienionego Alcatraz.
 

DeletedUser12062

Guest
Oczywiście na tak :). Co do produkcji PR akurat nie mam przekonania i raczej jest mi to obojętne, ale ciągłe przesuwanie czasu zbiorów jest okropnie kłopotliwe ;). A tak problem by się rozwiązał ;)
 

bartekmod

Książę
te PR to takie tylko dorzucenie podpunktu pod dyskusję... jeżeli chcemy z tej proponowanej Perły skracać także czas produkcji jednostek kumulując go z bonusem gildyjnym, to rozważenie produkcji PR też może nastąpić ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem na tak jeśli skracanie czasu trwało by do jakiegoś maksimum np. z 24 godzin do 20 godzin i dalej bonus by się powtarzał tej perły z kolejnym poziomem np. daje % na 20 poziomie i na 30 taki sam a drugi bonus by rósł np. PR bądź narzędzia towary itp
 

DeletedUser3014

Guest
Świetny pomysł.
(...)Jeśli nie perła to mógłby to być budynek ewentowy, bo perła w dalekiej przyszłości nie dawała by tego przywileju graczom we wcześniejszych epokach.

Pomyślałem o odległej przyszłości, bo podróże w czasie to wciąż dla nas odległa przyszłość ;) a poza tym to w wyższych epokach przesuwanie się czasu zbiorów staje się większym problemem (z powodu domków 24-godzinnych)

Można jednak pogodzić oba pomysły (tzn. dać też coś graczom mniej zaawansowanym): i budynek eventowy, i Perła! :) Sprawa jest na tyle ważna, że warto jej poświęcić dwa budynki.

Wtedy budynek eventowy dawałby jakieś stałe skrócenie czasu - np. 0,3 % na dobę (to kilka minut) i miałby zastosowanie tylko do domków (skrócenie czasu w Alcatraz - dzięki poziomowi gildii; nie trzeba zdobywać sektorów na mapie GvG żeby mieć ten bonus). Byłoby to tylko tyle żeby zrównoważyć stałe lagi w grze. (Nazwa - mogłoby być coś z "mądrym planowaniem", "time management" (zarządzanie czasem) itp. ;) ) . Ewentualnie skracałby też czas zbiorów z niektórych Pereł (np. Royal Albert Hall, Bazylika Św. Marka, które dają towary co 24 h).
A Perła skracałaby czas wszystkich zbiorów, tak jak napisałem w pierwszym poście. Byłaby to wtedy jedna z najbardziej poszukiwanych Pereł. Żeby ją postawić, gracze z niższych epok "musieliby" współpracować z innymi, mieć dużo znajomych itp. ;)

Ja jestem na tak jeśli skracanie czasu trwało by do jakiegoś maksimum np. z 24 godzin do 20 godzin

Jak najbardziej. Np. czas dąży do pewnej granicy, ale nigdy jej nie osiąga: bonus na 1. poziomie to byłoby np. 5%, na 2. o 2% więcej, ale między 11. a 12. poziomem bonus rósłby o 0,5%, między 12. a 13. o 0,4%, między 13. a 14. o 0,33% itd.
 

DeletedUser3876

Guest
Mi się pomysł podoba :D
Oryginalny i jedyny jak do tej pory :)
 

DeletedUser15570

Guest
Bardzo fajny pomysł, i skrócenie czasu bardzo by się przydało, w Elvenarze jest 23h i spisuje się to idealnie.
 

DeletedUser3014

Guest
Jeszcze jedna rzecz do tego (założonego przeze mnie :) ) tematu:
Tak naprawdę nie chodzi tu o podróże w czasie... Więc lepszą nazwą byłoby np. "Laboratorium technologii temporalnych" czy "Agencja technologii temporalnych". Ale nazwa to szczegół.
 
Do góry