[Handel] Przycisk "tylko poza gildią" na targowisku przy wystawianiu ofert.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16730
  • Data rozpoczęcia

Czy się przyda?

  • tak

    Głosy: 20 87,0%
  • nie

    Głosy: 3 13,0%

  • W sumie głosujących
    23

DeletedUser16730

Guest
Prawie każda gildia ma w regulaminie punt o uczciwym handlu w gildii. Niestety to jest utopia ponieważ wystawiając czy tylko dla gildii, czy wszędzie w gildii jest to widoczne zawsze. W związku z tym co jakiś czas powstają awantury bo ktoś chce sobie pohandlować. Skoro jest przycisk "tylko dla gildii" to chyba nie byłoby problemu zrobić drugi i rozwiązać ten problem z korzyścią dla wszystkich.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Z cała pewnością wystarczy zmienić funkcję przycisku drugiego na "pokazuj oferty sąsiadów i znajomych"
Nie ma żadnego powodu aby je rozróżniać.
 

DeletedUser16730

Guest
Z cała pewnością wystarczy zmienić funkcję przycisku drugiego na "pokazuj oferty sąsiadów i znajomych"

Nie bardzo, nadal wystawiając towar bez zaznaczenia "tylko dla gildii" będzie on widoczny kiedy zaptaszkujesz gildię.
Gildia nie chce "zarobkowych" ofert i jest to słuszne bo ludziom nie chce się przez to przebrnąć żeby pościągać ofki tym co potrzebują towaru.
Z drugiej strony są tacy co chcą zarobić na towarze i w sumie też jest to słuszne bo wolno rabować, wolno zarabiać krocie na arkach, to czemu to piętnować?
 

DeletedUser7795

Guest
Nie raz i nie dwa widziałem lichwiarskie oferty. Myślę, że taki filtr się przyda.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Bardzo dobry pomysł, przydałby się taki przycisk, bo denerwujące jest przebijanie się przez lichwy w glidii
 

DeletedUser

Guest
temat wałkowany praktycznie co kilka miesięcy
sam zgłaszałem cos takiego 2 razy i nie wprowadzili.
jestem na tak.
ale nie przejdzie...
 

DeletedUser16730

Guest
@OldZbig ponieważ wysmarowałeś największą bzdurę jaką udało mi się przeczytać na forum to postaram Ci się to wytłumaczyć inaczej.
Nie wiem w jakiej jesteś gildii i po co, ale jednym z powodów istnienia tej instytucji jest współpraca i pomoc. Jednym ze sposobów takiej pomocy są wymiany towarów ludziom którzy ich potrzebują. To jest jeden z powodów tego, że ludzie go wystawiają na targ. Potrzebują jednego towaru, a innego mają za dużo, to wiedzą nawet nooby.
Ja będąc w gildii, a szczególnie będąc w wyższej epoce mam towary z niższych które właściwie mi są niepotrzebne i nie ma dla mnie znaczenia jaki jest ich stosunek ilościowy w danej epoce. Dlatego staram się raz na 1,2,3 dni przelecieć ofert w gildii i powymieniać wszystko z niższych epok, wszystko to co mam dostępne. Mogę to zrobić będąc w wyższej epoce praktycznie w moment ponieważ nie muszę się zastanawiać czy jakiś towar mi jest potrzebny z powodu który podałem wyżej. Czyli mogę pomóc praktycznie bez straty czasu.
Jednak nawet nie potrzebując towaru nie chcę być frajerem pomagając, nie chcę dawać zarobić, nie chcę bo pomagam, a nie szukam towaru na gwałt. Dlatego właśnie w normalnych gildiach preferuje się "uczciwy" handel. Po to żeby nie zniechęcać tych co mogą pomóc. Bo jeśli zaczyna się sytuacja, że muszę myśleć nad każdą wymianą, zastanawiać się czy nie jest to dla zarobku, kombinować w głowie z jakich epok są towary to mi się przestaje chcieć pomagać. Kapiszi?

I dlatego sama idea tego przycisku nie deprecjonuje handlu dla zarobku, a wręcz przeciwnie pozwala pogodzić wymogi gildii z priorytetami gildian. W tej chwili, albo musisz zrezygnować z handlu, albo zapomnieć o porządnej gildii na rzecz jakiegoś tworu w którym nikogo nic nie interesuje. Brak tej opcji powoduje konflikt interesów.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
W tej chwili, albo musisz zrezygnować z handlu, albo zapomnieć o porządnej gildii na rzecz jakiegoś tworu w którym nikogo nic nie interesuje. Brak tej opcji powoduje konflikt interesów
Zagłosowałam na "tak", bo też uważam że taka opcja ułatwiła by grę, jednak nie wszystko jest aż tak czarno-białe. :p
Są porządne gildie, które problem rozwiązały inaczej.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jak jest problem, to trzeba pomyśleć jak go rozwiązać, a nie tylko ograniczać możliwości. Trochę kreatywnego myślenia nie zawadzi. ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Wydawało mi się, że to jest gra strategiczna ... Autorskie rozwiązania objęte patentem. ;>
Zapraszam do nas, na świat Brisgard 8>
 

DeletedUser16730

Guest
Wydawało mi się, że to jest gra strategiczna ... Autorskie rozwiązania objęte patentem.

No wiesz, ja mogę napisać, że mam w domu słonia w karafce. ;) Nie jestem typem który ma w sobie tyle wiary żeby wierzyć w dogmaty.
Ale ok, jeśli nie macie z tym problemu to gratuluję.
 

DeletedUser16730

Guest
Wywalają lichwiarzy z glidii i po problemie

Większość, albo tak robi, albo prędzej czy później ludzie olewają i nie ściągają ofek. Można oczywiście ściągać ofki tylko z ogłoszeń, ale to też nie jest sytuacja komfortowa wielokrotnie, dla obu stron.
@Agatonka59 twierdzi, że pogodzili jedno z drugim. Więc albo jestem ciemny jak kwit na węgiel, albo... bo mi nic do głowy nie przychodzi.
W jednej gildii nikt na to nie zwraca uwagi, ale czasem nie można się doprosić o ściągnięcie. Na innym świecie jest kilka osób naprawdę chętnych, ale wymiękają i już straszą, że nie będą w ogóle ściągali, na kolejnym ja ściągałem i już przestałem nawet patrzeć bo też mam dość myślenia nad każdą ofką więc wcale się im nie dziwię.
Z drugiej strony to element gry, więc producent nie przemyślał tego chyba do końca, co zresztą dziwne też nie jest jakoś szczególnie...
 

DeletedUser17348

Guest
Pomysł bym trochę zmienił. Zasadniczo tak, ale jednak z możliwością przejrzenia tych ofert dla osób z gildii, które same się na to zdecydują. Reasumując:

Zaznaczam ptaszkiem nową opcję: "poza gildią" i domyślnie osoby z gildii tego nie widzą. Natomiast powinna być opcja do zaznaczenia, która na nasze wyraźne żądanie pokaże taką ofertę. Dlaczego?
Czasami bardzo zależy mi na jakimś towarze i jestem w stanie przepłacić, byle tylko dalej się rozwijać/dalej robić zadania z eventu etc.
 

DeletedUser16730

Guest
Zaznaczam ptaszkiem nową opcję: "poza gildią" i domyślnie osoby z gildii tego nie widzą. Natomiast powinna być opcja do zaznaczenia, która na nasze wyraźne żądanie pokaże taką ofertę.

Zaznaczasz "poza gildią" przy wystawianiu ofert. Takie zaznaczenie potraktuje wystawiającego w pewnym sensie jak sąsiada. Jeśli osoby przeglądające oferty nie zaznaczą "Pokaż tylko oferty z gildii" to normalnie widzą wszystko.
 

DeletedUser17348

Guest
No, jeżeli tak to by działało i mimo to mógłbym zobaczyć oferty kogoś z gildii to ok.
 

DeletedUser18000

Guest

Handel to ciężki kawałek chleba. Ja kilka godzin dziennie spędzam na wycofywaniu i wystawianiu ofert i biorę 1/10 zysku.
Często się zdarza że ludzie z gildii ściągają moje "lichwiarskie" oferty bo nie chce im się prosić i czekać.
To ich wybór, bo jeśli ktoś coś potrzebuje to pisze na czacie żeby zdjąć jego oferty na coś tam.
dajesz sobie filtr, patrzysz które oferty są jego i czy są "uczciwe" i ściągasz.
ktoś napisze "daj mi ofertę" to mu dam.Kiedy ktoś pyta czy ktoś ma jakiś towar, to kto go ma? Ja.
Bo ja handluję i mam każdy towar w dużej ilości.
Dlatego ludzie w gildii mnie lubią i cieszą się że nigdy nie muszą czekać, ani płacić PR-ów, żeby wymienieć jakiś towar.

Jak chcesz pomagać ściągając oferty na towar, którego nie potrzebujesz, to co ci zależy czy stracisz?
A może tak naprawdę, chcesz zarobić, tylko nie chce ci się własnych ofert wystawiać?
 

DeletedUser16730

Guest
Jak chcesz pomagać ściągając oferty na towar, którego nie potrzebujesz, to co ci zależy czy stracisz?

Bo jak chcesz pomóc to dajesz jedzenie głodnym, a nie kelnerom w restauracji.


A może tak naprawdę, chcesz zarobić, tylko nie chce ci się własnych ofert wystawiać?

Tak, o to właśnie chodzi, bardzo dużo z tego wszystkiego zrozumiałeś.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17348

Guest
W istocie wiele osób właśnie tak podchodzi do handlu i to co napisał Old Zbig pod koniec to sama prawda.
 
Do góry