[Inne] Przycisk perły architektury na pasku graczy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser675
  • Data rozpoczęcia

Jaką funkcję powinien pełnić przycisk?

  • Lista pereł gracza

  • Inna funkcja [napisz w temacie]

  • Niech nadal będzie bezużyteczny. Niech zostanie tak jak jest.


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser675

Guest
Może czas by przycisk pod "Wyślij wiadomość" na pasku graczy, przedstawiający budowlę, który pojawia się gdy gracz ma co najmniej jedną perłę architektury, pełnił inną funkcję niż po prostu wejście do miasta gracza?

Obecnie żeby wejść do miasta innego gracza z paska, można:
-Kliknąć awatar
-Kliknąć na nick i "Odwiedź"
-lub kliknąć na ikonkę perły architektury.

Po co aż trzy możliwości?

Czy nie lepiej, żeby wejść do miasta można było po kliknięciu awatara, a pozostałe miejsce wykorzystać do innych funkcji?

Dla mnie najlepiej by było, jakby po kliknięciu tego przycisku otwierała się perła gracza, którą aktualnie wspieramy : ).
Tak o tym myślałem na początku, ale to pewnie nie przejdzie bo: 1) można wspierać równocześnie kilka pereł, 2) w dwóch lub więcej perłach można mieć wpłaconych tyle samo PR, 3) można nie mieć PR w żadnej perle, i co wtedy?

Dlatego chciałbym zaproponować, żeby po kliknięciu w ten przycisk, otwierała się lista pereł gracza, i aby można było bezpośrednio wejść do perły, bez wchodzenia do miasta!

Np. tak:
Fo_E_perly.png


Po kliknięciu, wyświetlałaby się lista pereł, do których byłby bezpośredni dostęp, bez potrzeby ładowania miasta gracza.

To by bardzo ułatwiło i przyspieszyło poruszanie się po FoE. Obecne problemy to np.:
1) wymieniając się PR z kilkoma graczami, a do tego na te same perły u wszystkich, trzeba przesuwać miasto i szukać gdzie stoi ta Arka... albo pamiętać gdzie stoi... A jak ktoś zrobił przemeblowanie w mieście, to znowu szukać gdzie stoi...
2) U mnie jest taki problem, że przesuwanie miasta mi strasznie wolno chodzi, więc żeby dostać się do perły na którą daję PR, muszę się pomęczyć i poprzesuwać kilka razy.

Oczywiście gdy wymieniamy się stale z innymi graczami, można to robić przez Ratusz > Wiadomości > Perły, ale do tego też jest długa droga.

Pomysł ma ułatwić nie tylko wymianę PR między graczami, ale po prostu wejście do pereł innego gracza.


Dodatkowo:
-Jak posortowana miałaby być lista?
-Myślę, że najlpiej alfabetycznie, to by dodatkowo ułatwiło znalezienie konkretnej perły.

-Czy podawać postęp w perle i pisać np. "Alcatraz, poziom 5., 100/150"?
-Myślę, że nie z wielu powodów: stan w perłach często się zmienia, więc albo byłby nieaktualny, albo obciążyłoby to niepotrzebnie serwer, który musiałby to aktualizować na bieżąco. Dodatkowo, byłoby to łakomym kąskiem dla poszukiwaczy końcówek pereł : ). A tego twórcy FoE nie chcą ułatwiać, bo gdyby zezwolili na coś takiego, to już dawno w Rankingu > Perły Architektury pojawiłaby się opcja odfiltrowania tylko znajomych/sąsiadów/gildii.

Lista pereł to moja propozycja, jeśli macie inne pomysły do czego mógłby służyć ten, obecnie bezużyteczny przycisk, piszcie w temacie.
 

DeletedUser6543

Guest
Skoro szykują się zmiany w sposobie wyświetlania pereł (super), mam jeszcze jedna propozycję.
Mianowicie, przydałoby się dokonać minimalnej korekty w spisie pereł, w które inwestujemy. Nie mam tu na myśli szalonych propozycji ich filtrowania, wyrzucania tych, które nas już z różnych powodów nie interesują, sortowania w zależności od wkładu, ilości punktów do końca, itp. (wiem, to sfera marzeń):)
Chodzi mi o dodanie znacznika, jak tu:
1.jpg
w tym zestawieniu, gdyby ktoś miał wątpliwości:

2.jpg

Nie wątpię, że miejsce się znajdzie, a możliwość zidentyfikowania gracza (sąsiad, gildia, znajomy) byłaby pomocnym drobiazgiem.
 

DeletedUser17290

Guest
Świetne pomysły nie pozostaje nic tylko czekać aż wejdą w życie.
 
Do góry