[Budynki] Przesuwanie istniejących rozszerzeń terenu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11629
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za możliwością przesuwania rozszerzeń terenu?

  • Tak

    Głosy: 22 78,6%
  • Nie

    Głosy: 6 21,4%

  • W sumie głosujących
    28

DeletedUser11629

Guest
Tak się czasem przyglądam miastom własnym, ale bardziej miastom znajomych, w których układ przestrzenny jest skomplikowany jak taniec pchły na gorącej patelni. Rozszerzenia terenu przypadkowo poutykane dookoła miasta, zabierają cenne miejsce pod drogi, które trzeba tam doprowadzić, żeby coś ustawić. Czasem jest to zamierzony efekt - ale to widać i takie przypadki można policzyć na palcach ręki ślepego stolarza.

Częściej jest to efekt chwilowej potrzeby, która w miarę rozwoju traci sens, efekt niewiedzy i nieznajomości gry - sądzę, że wiele osób pragnęłoby gorąco móc to skorygować po kilku miesiącach gry, zwłaszcza w obecnych okolicznościach, gdy rozszerzenia stały się drogocennym towarem ze względu na mnogość nowych budynków eventowych, w szczególności zestawów.

I taki mam pomysł, żeby to umożliwić. W końcu - rozszerzenie to też zasób w grze, jest w menu budowy, co sugeruje, iż może być potraktowany jako budynek. Jeśli kwadrat 4x4 (nie dowolny, ale całe jedno rozszerzenie, tak jak zostało wykupione i umieszczone) jest pusty i znajduje się na obrzeżach miasta - to mógłby zostać przesunięty i umieszczony w innej konfiguracji. Być może pod pewnymi specjalnymi warunkami - na przykład po wykupieniu bonusu z Tawerny, jednorazowego lub czasowego?

Nasuwa się też od razu pytanie, czy taki placek rozszerzenia terenu mógłby zostać skasowany. Otóż uważam, że nie - dla bezpieczeństwa takich blondynek jak ja, uważam, że nie powinno być to możliwe... :) Raz wykupiony za dowolną walutę i umieszczony w mieście - musiałby tam już pozostać na wieki wieków, możliwa byłaby tylko zmiana jego aktualnego położenia.
 

DeletedUser18282

Guest
Szczerze Forge Of Empires jest grą strategiczną. Odpowiednie ułożenie rozszerzeń terenu jest elementem strategi. Można to potraktować jak wykupywanie działki w prawdziwym życiu pod budowę. Kupujesz konkretny teren pod budowę. Jak po 2 miesiącach stwierdzisz, że ów teren ci się nie podoba to nie możesz iść do miasta by ci zmienili działkę. Albo sprzedajesz obecną albo kupujesz nową. Tylko że w FoE nie możesz jej sprzedać. Zmienianie miejscem rozszerzeń by wiązało się z procesem albo przemieszczania wszystkiego wraz z rozszerzeniem albo z przymusem usunięcia budynków z danego terenu. Jeżeli chcesz przebudować całe miasto gdzie posiadasz ponad 50 budynków z różnych eventów + perły architektury to posiadanie przedmiotu "Przechowaj Budynek" graniczy z cudem wśród wielu Graczy. Więc ludzie by masowo sprzedawali budynki, a potem zwracali się do supportu o oddanie ich gdyż przypadkowo je skasowali. Mogło by z tego tytułu wyniknąć wiele problemów dla Graczy jak i dla samej Obsługi Gry.
 

DeletedUser11629

Guest
Szczerze Forge Of Empires jest grą strategiczną.
Szczerze? Co to w ogóle ma znaczyć w tym kontekście? To ma być takie elegantsze "no więc"?

Odpowiednie ułożenie rozszerzeń terenu jest elementem strategi. Można to potraktować jak wykupywanie działki w prawdziwym życiu pod budowę.

Nie wiem, jak Ty, ale w prawdziwym życiu to ja nie robię generalnego przemeblowania zabudowanej działki co tydzień, a w grze mogę to robić nawet codziennie. Więc nie jest to żaden argument - chyba, że przekonasz mnie, że w prawdziwym życiu też mogę se pierdyknąć basen z Krakenem na działce i mieć bonus do awantur z sąsiadami...

Zmienianie miejscem rozszerzeń by wiązało się z procesem albo przemieszczania wszystkiego wraz z rozszerzeniem albo z przymusem usunięcia budynków z danego terenu.

Doczytaj, co napisałam w propozycji. Wydaje mi się, że podałam tam warunki, pod jakimi byłoby to możliwe.

Jeżeli chcesz przebudować całe miasto gdzie posiadasz ponad 50 budynków z różnych eventów + perły architektury to posiadanie przedmiotu "Przechowaj Budynek" graniczy z cudem wśród wielu Graczy. Więc ludzie by masowo sprzedawali budynki, a potem zwracali się do supportu o oddanie ich gdyż przypadkowo je skasowali. Mogło by z tego tytułu wyniknąć wiele problemów dla Graczy jak i dla samej Obsługi Gry.

No otóż nie widzę problemu - jeśli gracz sprzeda wszystko, a potem poprzemieszcza sobie rozszerzenia (a nie mówię, że to ma być ot tak, to może i nawet powinno kosztować słono, bo to poważna ingerencja w grę), to wystarczy mu odpowiedzieć: "Bujaj się Fela, bo dzisiaj niedziela, wiedziałeś co robisz, skoro użyłeś potem "przemieszczenia terenu"... I kwita. Mi support też kiedyś nie zwrócił studni życzeń, którą sobie przypadkiem skasowałam, używając podobnego argumentu - i nie psioczyłam na nich, ani nie psioczę teraz, bo mieli rację, mogłam uważać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Można to potraktować jak wykupywanie działki w prawdziwym życiu pod budowę. Kupujesz konkretny teren pod budowę. Jak po 2 miesiącach stwierdzisz, że ów teren ci się nie podoba to nie możesz iść do miasta by ci zmienili działkę.

A od kiedy w prawdziwym życiu chodzi się z działką do miasta? Słyszałeś kiedyś o pośredniku nieruchomości? Możesz sprzedać działkę i kupić inną, możesz nawet zamienić jak właściciel innej wyrazi na to chęć.

Zwyczajnie w FoE wystarczyłoby zwolnić działkę nawet bez zwrotu kosztów. Slot musiałby być wolny od budynków i lądowałby z powrotem w menu budowy do wykupienia. Jedyny problem prawdopodobnie byłby taki, że Inno by go wrzucało w sloty za diaxy...
 

DeletedUser18282

Guest
A od kiedy w prawdziwym życiu chodzi się z działką do miasta? Słyszałeś kiedyś o pośredniku nieruchomości? Możesz sprzedać działkę i kupić inną, możesz nawet zamienić jak właściciel innej wyrazi na to chęć.

Zwyczajnie w FoE wystarczyłoby zwolnić działkę nawet bez zwrotu kosztów. Slot musiałby być wolny od budynków i lądowałby z powrotem w menu budowy do wykupienia. Jedyny problem prawdopodobnie byłby taki, że Inno by go wrzucało w sloty za diaxy...

Zależy za co był kupiony. Jeżeli za diamenty to pewnie i za diamenty by było wrzucane.
 

bartekmod

Książę
Mówisz @Shihura że jest to gra strategiczna, jednak ciężko coś planować skoro co chwilę zmieniacie zasady w trakcie gry... niedawno (no, względnie już jakiś czas temu...) zwiększyliście ilość dostępnego terenu pod rozszerzenia, dodając go w ściśle określonych miejscach. Tutaj akurat stawianie rozszerzeń przed wprowadzeniem tej zmiany wynikało ze strategii względem końcówki dostępnych miejsc, co i gdzie się bardziej opłaca by ułożyć swoje budynki... Niestety pare dni później strategia ta poszła się... no, wiadomo... Po wprowadzeniu nowego terenu sam osobiście byłem wściekły na użyte przeze mnie kilka dni wcześniej 2 rozszerzenia w miejscu głupim wg nowych dostępnych miejsc (lecz genialnym względem starego dostępnego miejsca).
 
Odświeżam ten temat wraz z pomysłem. Moim zdaniem taka możliwość byłaby bardzo przydatna, zwłaszcza że grając dłużej często może się zdarzyć iż przybywające w mieście perły i budynki dałoby się bardziej efektywnie ustawić niż na początku, gdy grę się zaczynało, i by wszystko dobrze funkcjonowało taki układ wykupionych rozszerzeń pasował idealnie.
Ponadto nie zawsze i nie każdy myślał od początku perspektywicznie i niestety nieco przydałoby się parę rozszerzeń przesunąć. Oczywiście taka opcja nie powinna być zbyt tania, ani tez nie powinna być dostępna od ręki. Powiedzmy jedna zmiana na epokę za diamenty, lub srebrniki z tawerny.
 
Do góry