[Budynki] Produkcja towarów z pereł do skarbca

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3344
  • Data rozpoczęcia

Możliwość wyboru epoki w perłach "towary do skarbca"

  • Jestem na TAK!

    Głosy: 15 75,0%
  • NIE!

    Głosy: 5 25,0%

  • W sumie głosujących
    20

DeletedUser3344

Guest
Witam
Perły architektury (takie jak Atomium, Obserwatorium), które produkują towary do skarbca Gildii - to świetny pomysł. Niemniej, jeżeli ktoś walczy w starszej epoce od tej, w której gracz aktualnie się znajduje to taka perła, niekoniecznie jest użyteczna...

I chciałbym wyjść temu na przeciw :)
Otóż pomyślałem sobie, że warto byłoby dodać do takiej perły opcję wyboru epoki, z której miałaby nastąpić produkcja (oczywiście bez epok wyższych niż ta, w której gracz się znajduje).

Czyli opcje, przy założeniu, że gracz gra w epoce wczesnego średniowiecza byłyby np. takie:
produkuj towary z epoki brązu;
produkuj towary z epoki żelaza;
produkuj towary z epoki wczesnego średniowiecza;


Co Wy na to? :]


Ps
Jeżeli temat się już pojawił to proszę skasować, z góry przepraszam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja bym lekko zmodernizowała pomysł i zaproponowała rzecz następującą; aby można było zadecydować przy zbieraniu surowców z pereł czy mają one trafić do skarbca gildii czy do prywatnego magazynu.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ja bym lekko zmodernizowała pomysł i zaproponowała rzecz następującą; aby można było zadecydować przy zbieraniu surowców z pereł czy mają one trafić do skarbca gildii czy do prywatnego magazynu.

Tylko, że właśnie wyjątkową cechą tych perełek jest to, że surowce idą bezpośrednio do skarbca. Jak chcesz do swojego magazynu to masz kilka innych, które będą Ci to dawać :)
Co do pomysłu - jestem jak najbardziej na tak . :) Dla osób walczących choćby w jednej epoce niżej, niż są obecnie, te Perły są już o wiele mniej przydatne, więc takie rozwiązanie pomogłoby wielu osobom :)
 

marzetrix

Szlachcic
Taki pomysł może być, chociaż ja wciąż jestem za stworzeniem czegoś takiego jak targ gildii, gdzie można między gildiami wymieniać niepotrzebne nam towary.
 

DeletedUser3344

Guest
Taki pomysł może być, chociaż ja wciąż jestem za stworzeniem czegoś takiego jak targ gildii, gdzie można między gildiami wymieniać niepotrzebne nam towary.

No tak, ale po co sobie utrudniać ;]
wybieram odpowiednią opcję i produkuję towar, który potrzebny jest gildii.
Poza tym towar można wymieniać przed wpłaceniem go do skarbca :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8507

Guest
Przydatny pomysł, np. moja gildia nie walczy w kolonialnej więc na co tam towary? Ale we wczesnym? owszem
 

DeletedUser4259

Guest
pomysł nierealny - co wcale nie znaczy, że niedobry

ale... handlować między gildiami towarami z tych Pereł przecież można, zgadnijcie jak...? :D

/podpowiem tylko, że niedługo skakanie między gildiami ma być ponoć w "jakiś" sposób ukrócone - na Wasze życzenie zresztą.../
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3344

Guest
pomysł nierealny - co wcale nie znaczy, że bardzo dobry

ale... handlować między gildiami towarami z tych Pereł przecież można, zgadnijcie jak...? :D

/podpowiem tylko, że niedługo skakanie między gildiami ma być ponoć w "jakiś" sposób ukrócone - na Wasze życzenie zresztą.../

Wymieniając się wcześniej? :)
Hmm, a nierealny? - dlaczego?
 

DeletedUser9756

Guest
bo gdyby takie były założenia "tfórców", to od razu by "działały" na proponowanej metodzie?

Przecież już nie raz były tutaj rzeczy, które zostały dopracowane :)

Moim zdaniem, skoro towary te trafiają do skarbca dla gildii, mogłyby osoby uprawnione w tym skarbcu zaznaczyć np. żeby od graczy z obserwatorium trafiały towary z x epoki.
 

DeletedUser

Guest
Możliwość wyboru epoki w perłach "towary do skarbca"

Mile widziana i pomocna była by możliwość wyboru epoki z jakiej otrzymujemy surowce do skarbca z pereł typu Obserwatorium,Atomium. Większość gildii skupia się na walce w 2-3 epokach w GVG, dobra była by możliwość wspierania skarbca za pomocą pereł w epokach, w których walczymy, a nie w których jesteśmy. Najlepsza była by opcja prostego wyboru w perłach/opcjach gry/opcjach skarbca, z której epoki surowcami wspieramy skarbiec za pomocą pereł. Ewentualnie jakaś możliwość wewnątrz skarbca wymiany towarów, ale opcja wyboru epoki w perlach była by chyba najprostsza i mniej podatna na nadużycia niż wymiana towarów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12599

Guest
Za bardzo by to ułatwiło grę, więc nie! Nawet jeśli by to weszło w życie to możnaby było wybrać najwyżej epokę, w której się jest i najwyżej postępową.
 

DeletedUser

Guest
Nie za bardzo rozumiem gdzie jest takie straszne ułatwienie w grze, nie mówimy tu o masowych ilościach surowcow. Mówię o uczynieniu pereł, które w pocie czola rozbudowywaliśmy użytecznymi. Dla przykładu, w przypadku Alcatraz to my decydujemy jakie jednostki będziemy otrzymywać, dlaczego nie zrobić tak samo w przypadku Atomium i Obserwatorium, dlaczego nie uczynić tych pereł użytecznymi. rozwin proszę bardziej myśl tych bardzo dużych ułatwień w grze, w końcu te surowce będą wpadać w tych samych ilościach do skarbca nadal, roznica będzie taka, że będziemy mieli z nich pożytek jak z benefitów z innych pereł.

- - - Zaktualizowano - - -

Nawet jeśli by to weszło w życie to możnaby było wybrać najwyżej epokę, w której się jest i najwyżej postępową.

Nie uwzględniłem tego ale jest to oczywiste, że można wybierać jako epokę najwyższą tylko epokę, w której się jest( dla przykładu ktoś w przemysłowej nie może wspierać postmodernizmu), ale może wspierać także wszystkie poniższe epoki, bo dlaczego miałby nie móc wspierać skarbca towarami z żelaza będąc w postmodernizmie. W przypadku alcatraz to tak działa.
 

DeletedUser4428

Guest
Za bardzo by to ułatwiło grę, więc nie! Nawet jeśli by to weszło w życie to możnaby było wybrać najwyżej epokę, w której się jest i najwyżej postępową.

Dlaczego najwyżej postępową? przecież to bez sensu!
 

DeletedUser

Guest
Dlaczego najwyżej postępową? przecież to bez sensu!

czytając post marghal zaczynam myśleć, że on nie do końca mógł się zapoznać z moim pomysłem i być może myślał, że ja mówię o wszystkich towarowych perłach, powyżej postępowej mamy towary przetworzone, nie wiem, mogę się tylko domyślać gdyż nie rozwinął swojej myśli pomimo mojej prośby
 

DeletedUser12599

Guest
czytając post marghal zaczynam myśleć, że on nie do końca mógł się zapoznać z moim pomysłem i być może myślał, że ja mówię o wszystkich towarowych perłach, powyżej postępowej mamy towary przetworzone, nie wiem, mogę się tylko domyślać gdyż nie rozwinął swojej myśli pomimo mojej prośby

Tak, chodziło mi o towary przetworzone, bo w grze perły tylko NIEprzetworzone towary produkują. Sorry, że nie odpisałem wcześniej ale dopiero teraz weszłem na kompa. Chodzi mi ogólnie o to, że jeśli właścicielowi gildii zależy na działaniu tylko w danej epoce to zaprosi do niej tylko te osoby, które w tej epoce są. A jeśli tak jak napisałeś ktoś jest w postmodernizmie i chce wspierać żelazo to albo towary sobie wyhandluje albo postawi budynki produkcyjne z żelaza i będzie je produkował. Dlatego myślę, że twój pomysł to za duże ułatwienie dla gildii.
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem Twoją argumentację, jednakże nie zgadzam się nadal z tym, że to będzie zbytnie ułatwienie dla gildii. Perły powinny w równym stopniu wspierać każdego, jednakże obserwatorium i atomium, są wsparciem dla gildii tylko tych, które walczą w epoce, w której obecnie jest najwięcej graczy. Tak więc są gildie, które nie czerpią korzyści z tej perły i są gildie które ją czerpią, ja chciałbym wyrównania tego. Dodatkowo nie zgadzam się z tym, że jeśli chcemy walczyć w jakiejś epoce to mamy sobie pod tą epokę szukać gildii lub rekrutować innych gracz na miejsce naszych....to bez sensu moim zdaniem i mija się z celem wspólnego grania w gronie przyjaciół i znajomych i zacieśniania więzi pomiędzy graczami w gildii.

Idąc tropem twojego argumentu przedstawię przykład, 40 graczy w gildi jest w epoce modernizmu, w niej walczy, rozbudowuje sobie perły atomium i obserwatorium, nadchodzi postmoedrnizm, gracze nie są zainteresowani walczeniem w dwóch epokach naraz, ich perły które zbudowali stają sie w połowie bezużyteczne. Mają do wyboru:
1. pozbyć się perel i w ich miejsce postawić budynki produkcyjne towarów z modernizmu (co jeśli będą zainteresowani w przyszłości walką w epoce, w której są, muszą od nowa perły stawiać)
2. zapomniec o modernizmie i zacząć walczyć w postmodernizmie, aby utrzymać w pełni użyteczne posiadane perły (ale dlaczego mamy wybierać pomiędzy utrzymaniem naszych osiągnięć w GvG a użytecznością pereł)
3. poszukać graczy z epoki modernizmu, którzy będą dostarczać perlami towary(mogło by to wymagać wyrzucenia z gildi cześci graczy celem zwolnienia miejsca i kompletnie mija się z zasadami na jakich dzialają gildie)

Podsumowując, nie widzę tu zbytniego ułatwienia dla gildii, gdyż obecnie niektóre gildie korzystają z tego, niektóre nie mogą, dla mnie to jest wyrównanie szans gildii w osiąganiu swoich celów w GvG. Dodatkowo, Alcatraz jest perłą, która została dodana, aby wspomóc gildie w GvG, alcatraz działa dokładnie tak, że to my decydujemy w jakiej epoce nas wspiera. Atomium i obserwatorium zostały dodane także w celu wsparcia w GvG, dlaczego tutaj nie jest taka sama zasada, że perła wspierać może wszystkie gildie w równym stopniu?

- - - Zaktualizowano - - -

tak na marginesie, jak wspomniałem powyżej, z powodu mojego przeoczenia zdublowałem temat, pomysł taki już był i został dość mocno zaaprobowany przez społeczeństwo forum http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=8534 , tak więc powyższy temat zapewne zostanie zamknięty/usunięty/przeniesiony do poprzedniego tematu, o co proszę moderatorów :)

>>> Ależ proszę :) - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4556

Guest
Towary zalegające w skarbcu stają się bezużyteczne jeśli nie możemy ich użyć do walk ani w żaden sposób nie możemy ich wymienić.Tak więc propozycja by perły typu Atomium czy Obserwatorium produkowały to co nam jest potrzebne jest jak najbardziej uzasadniona.
 
Do góry