[Walki] Priorytet wyboru jednostek w obronie - dodatek do IQ kompa.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9841
  • Data rozpoczęcia

Czy jestem za takim dodatkiem do walk?

  • TAK - przyda się

    Głosy: 7 53,8%
  • NIE jest mi to potrzebne

    Głosy: 5 38,5%
  • OBOJĘTNIE.

    Głosy: 1 7,7%

  • W sumie głosujących
    13

DeletedUser9841

Guest
Jako że bardzo często słyszy się narzekania odnośnie IQ w defensywie jednostek, mam pewną propozycję chyba niespecjalnie trudną do wdrożenia, w przeciwieństwie do ulepszania algorytmu IQ. A mianowicie "priorytet jednostek w wojnie obronnej"
Polegało by to na tym, że po wyborze jednostek do armii defensywnej, każdej z tych jednostek można było by
wybrać 3 (4,5,6...x) jednostek które ta jednostka miała by w pierwszej kolejności atakować. I ewentualnie 2 (3,4..x) których ma NIE atakować.
Oczywiście gdyby takich jednostek nie było na polu bitwy, zadziała by standardowy algorytm.
Wyeliminowało by to po części bzdurne zagrania typu ataki na jednostki z bonusami przeciw tym atakom, no i 7 łotrów+coś tam, gdzie IQ najpierw zmienia łotrów w coś tam a potem to kupa.

Można było by np ustawić "nie atakuj łotrów" każdej jednostce, I wtedy wszystkie nasze najpierw próbowały by zaatakować to ósme coś, a potem wykończyć łotrów.
Oczywiście ryzyko takich strategii spada na gracza :). Ale zawsze wtedy można zwalić winę na coś innego niż IQ kompa.
Bo na prawdziwe PvP to chyba długo nie będziemy mogli liczyć.

Ewentualnie na początek byłby brak możliwości wyboru priorytetów, a potem jakaś perełka z takim bonusikiem.
NP.co lev +1 jednostka z możliwością dodania priorytetu + zwiększenie ilości priorytetów do dodania do pojedynczej jednostki.

przykładowo :
LEV 1. 1 jednostka z 1 priorytetem
lev 2. 2 jednostki z priorytetem. 1 z jednym, 1 z dwoma.
lev 3. 3 jednostki z priorytetem, 2 z jednym 1 z dwoma
lev 4 4 jednostki z priorytetem, 1 z jednym 2 z dwoma 1 z trzema
itd....
Oczywiście do dopracowania :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry