[Zadania] Prawidłowe rozwiązanie problemu zadań powtarzalnych

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za!

  • Tak

    Głosy: 11 68,8%
  • Nie

    Głosy: 4 25,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 6,3%

  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser

Guest
otóż
jak wiadomo mamy pierdylion zadań powtarzalnych i wszytko byłoby dobrze jakby nie fakt że wykonujemy ich zaledwie 2 lub 3 rodzaje z całego pierdyliona zadań dostępnych.

Dlatego proponuje zrobić pojedyncze okno (zamiast 2 lub 3).
po kliknięciu w okno / avatar zadań powtarzalnych pojawia się nam znajome okno z listą rozwijaną.

lista rozwijana zawiera wszystkie zadania powtarzalne a my możemy wybrać konkretne zadanie które chcemy zrobić.
następnie klikamy ZATWIERDŹ w celu wybrania konkretnego zadania.

dodatkowo dla osób które wykonują kilka różnych zadań powtarzalnych byłaby opcja DODAJ ZADANIE Z LISTY.
pozwoli to na automatyczne przejście z zadania 1 do zadania 2, bez zbędnej klikologii jaka w tej grze się zagnieździła.

oczywiście jest możliwość wyboru tego samego zadania. Dzięki temu osoba wykonująca tylko 1 konkretne zadanie w pętli nie będzie zmuszona do klikologii przepychania sie przez pierdylion zadań.

zatem osoba która wykonuje TYKO zadania z serii Wydaj X PR i WYDAJ Y PR lub kup Z PR, będzie mogła zapętlić sobie listę zadań tak, aby wykonywać te 3 zadania 1 po drugim.

oczywiście dymek z zakończonym zadaniem będziemy musieli kliknąć, a potem przycisk z zakończeniem zadania i następnie potwierdzenie przyjęcia zadania nowego.
 

bartekmod

Książę
mając 3 jednakowe zadania "ukończ 6 razy produkcję 24h" jestem obecnie w stanie robić nawet wszystkie 3 na raz, przy zaledwie 6 budynkach, przy jednym tylko oknie stracę 67% nagród...
przy 3 oknach kończąc zadanie i widząc że dostanę za nie w nagrodę złoto czy zaopatrzenie jestem w stanie w drugim czy trzecim oknie ustawić sobie zadanie zbioru tychże monet lub młotków i potem pobrać nagrodę jednocześnie wykonując już zbiór do ustawionego właśnie zadania, gdzie w nagrodę dostaje ponad połowę złota potrzebnego do przejścia zadania.... przy jednym oknie odbiór nagrody będzie szedł w próżne...

zaznaczenie z listy zadań które będą wyskakiwały, gdzie niezaznaczone nie wyskoczą nigdy - jak najbardziej tak... ale niech wyskakują te zadania w ramach 3 okien tak jak dotychczas, a nie ograniczać tego do jednego okienka...
 

DeletedUser

Guest
kombinujesz jak kon pod gorke - te nagrody z zbierania monet / zaopatrzenia jeszcze nigdy ani razu nie daly mi nawet 1 diamentu - wiec po kiego sie nimi w ogole przejmowac? bezsensowny badziew i tyle.

a w oceanicznej probowalem ustawic w 2 oknach zadanie z seri wydaj X diamentow i mozna tylko w jednym, jesli mamy je aktywne to drugie okno je odrazu pomija.

wiec bez sensu wiecej jak 1 okno z zadan powtarzalnych.
 

bartekmod

Książę
kombinuje, maksymalizując zyski, skoro jest taka możliwość to czemu by nie skorzystać :p
nie spotkałem się z zadaniem wydaj X diamentów... :p zresztą dokładnie powiedziałem które zadania warto ustawiać wszystkie 3 na raz - 6x24h produkcja, we wcześniejszych epokach były np 2 zadania na zbiór zaopatrzenia, chyba 900 tys i 1,5 miliona? jeżeli zbieramy tą większą wartość to również opłaca się ustawić oba zadania na zbiór zaopatrzenia i większe i mniejsze... były też dwa zadania wydaj 99 PR i wydaj 200 PR jeżeli dobrze pamiętam wartości i je również warto było robić razem
 

DeletedUser16965

Guest
coś podobnego chyba kiedyś proponował @aleq nawet zrobił im ładna grafikę jak by to miało wyglądać, nie zrobili tego wtedy nie zrobią pewnie teraz, ale mogli by chociaż zlikwidować klikanie potwierdzenia przerwania zadania powtarzalnego, jesli klikam ze nie chce, go robić to nie chce go robić bez sensu pytacie mnie o to kilka razy..
 

DeletedUser16965

Guest
skoro nikt sie nie chce wypowiedziec nie podbijaj ludziom na sile swoich tematow.. i chyba proszono cie aby dawac wybór na zasadzie
tak
nie
nie wiem

i takie rozwiazanie bylo nie raz zglaszane
 

DeletedUser17290

Guest
misje powtarzalne to tylko wypełnienie gry, jak ktoś ich nie lubi niech nie robi
upraszczanie go pomoże tylko garstce graczy, a zaszkodzi całej reszcie
tacy wy i ja jesteśmy w stanie generować z powtarzalnych misji niesączoną ilość młotków monet medali towarów diamatów jeśli by się nam tylko chciało robić je nieustannie, czemu gra miała by nam to ułatwiać, psuć balans graczy
i utrudniać tym co jeszcze gry nie łapią i mają misje usuń cmętarz/ciastkarnię gdzie kliknięcie w złej kolejności jest jednoznaczne z utratą budynku, a niektórym może bardzo na nich zależeć
 

DeletedUser

Guest
ponieważ jak pisalem w innym poscie - rozumiem czemu niektore elementy maja byc latwiejsze / trudniejsze
ale generowac caly pierdyliard klikniec by utrudnic gre mija sie z celem.
zatem jesli mozna gdzies zredukowac klikniecia to powinni to zrobic
 

bartekmod

Książę
zmniejszyć ilość kliknięć można poprzez wielokrotne zaliczanie zadania...
tzn jak mam aktywne w oknie zadanie ze zbiorem miliona monet, ja robię zbiór 13,5 miliona monet to zamiast jak obecnie przelatywać wszystkie zadania w celu ich anulacji i powrotu do zbioru monet... kilkanaście razy... ja zbieram wszystkie monety przy aktywnym zadaniu, a potem odbieram nagrody 13 razy (nie muszę anulować wszystkich zadań po kolei) i jeszcze mi pasek postępu zostanie na 0,5/1 miliona
mając zadanie wydania 139 PR ja wrzucając komuś w Perłę 1400 PRów, zamiast 10 razy anulować cały sznurek zadań wydam punkty hurtowo i odbiorę dziesięć nagród, a mój pasek postępu w wydawaniu PRów osiągnie 10/139...
itd itp tyczyłoby się to każdego zadania

natomiast ograniczenie ilości okienek z zadaniami powtarzalnymi jest dla mnie niczym innym jak stratą zarobku, dlatego jak już to pomysł powinien iść w tą stronę jaką nadmieniłem powyżej*

* nie roszczę sobie do niego praw autorskich, można żywcem skopiować i utworzyć nowy wątek :p
 

DeletedUser

Guest
za duze ulatwienie
podczas wykonania 13 zadan z losowa nagrod a mozesz dostac diaxow od groma.

a w tym pomysle chodzi nie o darmowe nagrody lecz o ulatwienie poprzez zmniejszenie klikania.
 

bartekmod

Książę
nie chodzi mi o darmowe nagrody, tylko o mniejszą ilość klikania... muszę pominąć jakieś 10 zadań na "turę"... czyli robiąc 13 zadań do pominięcia jest jakieś 130 zadań, 130 razy klikać przerwij i jeszcze potwierdzać... 260 kliknięć, które w mojej koncepcji eliminujemy
nagród dostanę tyle co teraz (żadnych darmowych jak piszesz, nie wiem skąd to wziąłeś), tylko że bez zbędnego klikania...
 

DeletedUser

Guest
mi w zadaniach powtarzalnych czasem wpadaja diamenty - drobne ilosci jak np 20 ale jednak.
 

DeletedUser17290

Guest
a potem odbieram nagrody 13 razy
tylko np epokę temu jak robiłem 2 misje powtarzalne z monetami dostawałem z nagród więcej monet niż było mi potrzebne do zrobienia zadania
czyli jak bym zebrał 13 nagród zrobił bym to zadanie 20 razy, jak bym zebrał 20 nagród zrobił bym zadanie 24 razy i tak dalej bez końca do tego między czasie darmowe diamenty i inne a zadanie robię się za darmo za same zebranie nagrody, i to nie jest coś z niczego twoim zdaniem ???
 

bartekmod

Książę
diamenty wypadają raz za każde powtarzalne zadanie, podobno nie można dostać diamentów dwa razy za to samo zadanie powtarzalne
ale tu słuszna uwaga można by ograniczyć, że odbierając nagrodę za zadanie zbioru monet, nie zaliczy wygranej monet do tego zadania, odbierając zaopatrzenie za zadanie zbioru zaopatrzenia nie zalicza do zbioru zaopatrzenia, takie obostrzenie byłoby dobre, słuszna uwaga... oczywiście mając 3 aktywne okna i zbierając monety za wydawanie PRów teraz już zalicza monety do zbioru jak się ma aktywne zadanie zbioru monet w innym oknie i to powinno dalej zaliczać przy odbieraniu nagród monetowych czy zaopatrzeniowych z innych zadań, w tym zbiór zaopatrzenia za zbiór monet wchodzi i zbiór monet za zbiór zaopatrzenia też wchodzą jak się ma aktywne okna... ahhh zamotane to trochę :D ale tak się właśnie zarabia na zadaniach powtarzalnych, tylko klikania jest co nie miara
 

DeletedUser11629

Guest
Zagłosowałam na NW, ponieważ domniemuję, iż oznacza to "No właśnie!" ;)
Zamiast spamować dział pomysłów, naucz się nas szanować i dodawaj ankiety prawidłowo.
 

DeletedUser17290

Guest
bartekmod to co opisujesz to bug ? i użycie go jest zakazane ?
ja tak to zrozumiałem, moim zdaniem zadań powtarzalnych nie powinno się ułatwiać bo słabym graczom utrudni życie a ci mocni nie powinni dzięki nim łatwiej czerpać z tego

korzyści.
ps. za powtarzalne misje możesz bez końca dostawać diamenty, wystarczy odróżniać te powtarzalne od pozostałych.
 

DeletedUser

Guest
@mismen
nie masz racji - ograniczenie liczby kliknięć spowodje ulatwienie dla kazdego.

a wybor konkretnego zadania tym bardziej pomoze niskim epokom.
 

DeletedUser17290

Guest
a to jest odblokowane od zawsze ?
te misje powtażalne
 

DeletedUser17220

Guest
ps. za powtarzalne misje możesz bez końca dostawać diamenty, wystarczy odróżniać te powtarzalne od pozostałych.

Za dane zadanie w konkretnej epoce diamenty dostaniesz tylko 1 raz. Kolejny raz już są medale.
 

bartekmod

Książę
wszelkie propozycje jakie tu są nie pozwalają na zdobywanie czegoś więcej niż dotychczas, mają na celu zdobycie tego samego, tylko mniejszą ilością kliknięć
 
Do góry