[Perły Architektury] Poziom oporu na GPCH

Twoja opinia na ten temat

  • Za buteleczkami

    Głosy: 4 10,0%
  • Za perłą

    Głosy: 13 32,5%
  • Przeciw

    Głosy: 23 57,5%

  • W sumie głosujących
    40

Admirale Fattiniero

Szlachcic zagrodowy
Proponuję dodania w jakiejś, do ustalenia, formie czy to przedmiotu typu fiołki zbijające opór czy to perłe architektury, która by zmiejszała opór.

Fiołka mogła by działać analogicznie jak bonus ataku, najlepsze -20 oporu, średnie -10 oporu, małe -5 oporu. W tym przypadku musiała by być raczej ograniczona ilość użyć dziennie.

Perła architektury, który miała jakiś wpływ na wzrastanie oporu lub obniżała by karę i mnożnik w GPCH.
 

dawid17612

Hrabia
Zrób Ankiete, czyli Edytuj ten wątek i na dole masz opcje dodaj Ankiete.

a co do pomysłu nie przejdzie bo jeżeli będzie taki dodatek, powiedzmy w tawernie za diaksy tylko, to i tak czołowe gildie na tym tylko zyskają, i nic sie nie zmieni.

perełka ciekawy pomysł, ale wtedy pewnie dodadzą jakieś dodatki do GPC aby się wyrównało wszystko :)
 

Borisel

Książę
Myślę , że lepszą opcją byłaby perła . Tak jak analogicznie mamy obozy tak perełka zwiększyłaby szansę na brak wzrostu oporu przy walce/nego . Byleby nie byłoby to wysokie % - na 80 lvl widziałbym może 25% mniejsza szansa na brak wzrostu oporu - taki jeden "obóz" na stałe w mieście i można by startować nawet od sektorów bez obozów lub z 1-2 .
 
Od wzrostu oporu są przypisane budynki , jeśli kogoś nie stać na ich postawienie to niech się nie bawi w GPC
 
GPC to kolejna nuda, niewypał. perła ok, ale pod warunkiem że dodadzą pul. Tak by gildie nawet z top 10 nie mogły zająć całego obszaru w jedną godzinę od rozpoczęcia GPC, niech opór urośnie tak by najlepsi zajmowali cały obszar w jeden-dwa dni. w końcu GPC trwa 14 dni.
No i niech architekci FoE zajmą sie botami, bo bez tego to nic się nie zmieni/
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Od wzrostu oporu są przypisane budynki , jeśli kogoś nie stać na ich postawienie to niech się nie bawi w GPC

I uważasz że to dlatego dwie topowe gildie mają farmę na polach w diamencie kosztem innych, bo tych innych nie stać na to żeby postawić sobie obóz? No nie, więc takie komentarze mógłbyś sobie darować. Tu nie chodzi o to że kogoś nie stać na postawienie obozu tylko o to że przy takiej różnicy sił , gdzie topowe gildie walczą na polach z gildiami z drugiej pięćdziesiątki bądź setki rankingu i ich kosztem mają farmę 24h na dobę przez 10 dni, to te 5 z 7 gildii którym zostaje do bicia plaża też chciałyby trochę więcej walk zrobić niż 40/50 dziennie na które są skazane a to i tak tylko wtedy, jeśli farmerzy odpuszczą plaże bo coraz częściej i to zajmują. Więc w tym kontekście ten pomysł wcale nie jest taki zły, ja uważam że KAŻDY pomysł uderzający w szachownice które zabijają tą grę, jest warty rozważenia, bo za chwilę to farmerzy zostaną tu sami bo każdy normalny człowiek posiadający poza grą swoje prywatne życie już dawno stąd odejdzie. I dopiero wtedy pola zaczną funkcjonować tak jak powinny, czyli w diamencie NAJLEPSZE GILDIE WALCZĄ MIĘDZY SOBĄ, A NIE MAJĄ FARMY KOSZTEM SŁABSZYCH, których system wrzuca do jednego wora z najsilniejszymi tylko dlatego że jako jedyni w platynie cokolwiek na polach robili.
 

sir tatar

Baron
rozwiązaniem tego problemu jest odpowiedni dobór gildii a nie jakaś perła

gram na B i widzę, jakie gildie dostajemy w diamencie z maksymalna ilością pkt, to aż ręce opadają

90% tych gildii powinna nie wyjść nigdy powyżej platyny
 

kasia2389

Arcyksiążę
NIe, zdecydowanie jestem przeciwny wszelkim kombinacjom z oporem, jest wystaczająca ilość możliwości jego zmniejszania, a jak komuś nie odpowiada to co sie dzieje w jego gildii, to nie ma przymusu, można gildie zmienić.

rozwiązaniem tego problemu jest odpowiedni dobór gildii a nie jakaś perła
Wreszcie głos rozsądku. najwyższy czas powołac Komisje Gier, która będzie dobierać gildie, i jednocześnie wywalać do niższych lig te gildie, które nie powinny wyjść nigdy powyżej platyny.
Kolegę lukas79 proponuje na Przewodniczącego.
 
Ostatnia edycja:

sir tatar

Baron
bardzo prosty sposób, bo prościej się chyba nie da

wystarczy dobierać na podstawie średniej ilości walk całych gildii na poprzednich polach

daje to pi razy drzwi jakiś pogląd i wydaje się dużo sensowniejsze niż obecny dobór

----- edit

@ Johnny McBride uwierz mi silniejsze gildie też nie są zadowolone z obecnej sytuacji, gdy trafią się na polach same "trupy", które pół dnia biją jeden sektor i nie chodzi o nabijanie walk a o straszne nudy

pola są ciekawe, jeśli wylosuje przynajmniej 3 gildie na podobnym poziomie, jednak nie pamiętam kiedy ostatnio mieliśmy takie rozdanie
 
Ostatnia edycja:

Admirale Fattiniero

Szlachcic zagrodowy
Bardziej z taką perłą mi chodzi o graczy/gildie, które muszą często bić się o sektory, bo wtedy wiadomo, gorzej z obozami.
Wiadomo gildie z szacho mają pełno obozów.
A tak jeśli jakaś słabsza gildia chce wyjść z plaży, to po 2 sektorach kończy się jej opór.

A co do twojej porady Dolgan, o mój procent ataku, ani gildię nie musisz się martwić, bo obie są na takim poziomie, że zapewniają mi komfortową grę w tym aspekcie, sądze, że ta porada raczej bardziej była skierowana do samego siebie, aniżeli do mnie :).
 

sir tatar

Baron
by stawiać obozy nie jest potrzebna żadna szachownica, tak samo, jak przebić da się przez wszystko

potrzeba zgranej ekipy i sporo budynków zasilających skarbiec i możesz mieć wywalone na wszelkie układy
 
by stawiać obozy nie jest potrzebna żadna szachownica, tak samo, jak przebić da się przez wszystko

potrzeba zgranej ekipy i sporo budynków zasilających skarbiec i możesz mieć wywalone na wszelkie układy
Dokładnie, aby się liczyć w GPC trzeba mieć zgraną ekipę i surowce , a nie stękać , że sam z kumplem zrobimy 10 walk McBride i po biciu bo na plaży siedzicie myśląc, że ktoś wam da ....
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Dokładnie, aby się liczyć w GPC trzeba mieć zgraną ekipę i surowce , a nie stękać , że sam z kumplem zrobimy 10 walk McBride i po biciu bo na plaży siedzicie myśląc, że ktoś wam da ....

skoro mnie wywołujesz do tablicy to jedziemy. skąd ty wiesz wader co my myślimy ? masz dar czytania w myślach ? jak nie, to się nie wymądrzaj, bo sam stękasz że bić gvg nie możesz bo boty ci nie pozwalają, a na pch taka sama jest sytuacja z gildiami z topki które walczą z gildiami z drugiej setki rankingu. tak samo te gildie nie mogą się przebić , tak jak ty przez boty, to jest taka sama skala problemu. A jak jeszcze większość osób w gildii gra na smartfonach, to myślisz że ile walk oni zrobią w czasie powiedzmy 20 sekund który jest potrzebny średniej gildii do przejęcia sektora? jaką radę masz dla takich osób, cwaniaku ? oczywiście dla ciebie problemu nie ma bo ty jesteś beneficjentem i sobie farmisz kosztem słabszych gildii których w diamencie nie powinno być a dzięki beznadziejnemu systemowi są. Chciałbym zobaczyć jak ty i tobie podobni mądrale którzy myślą że wszystkie rozumy pozjadali i że są lepsi od reszty bo cały dzień bezmyślnie klepią walki, piszczycie i wyjecie gdyby przyszło wam walczyć z pięcioma, sześcioma równymi sobie gildiami, tak jak to powinno być i jak było to ogłaszane. Epickie dramy by były
 

sir tatar

Baron
@Johnny McBride - ja nie klepie cały dzień walk, bo mam poza grą życie i na topkach mi absolutnie nie zależy

zależy mi na dobrej zabawie i cieniu rywalizacji

ale o czym ty piszesz mając alca na 8 poziomie i jedyną perłę do ataku zeusa .... zamiast beczeć w każdym poście to zainwestuj w wojsko i atak i zaktywizujcie gildię, bo jest spora
 

Markiz.

Książę
A jak jeszcze większość osób w gildii gra na smartfonach, to myślisz że ile walk oni zrobią w czasie powiedzmy 20 sekund który jest potrzebny średniej gildii do przejęcia sektora? jaką radę masz dla takich osób, cwaniaku ?
Można zaprzestać grać w grę przeglądarkową na apce, bo to zakrawa na masochizm.
 

Jake Long

Baron
Irytują mnie tego typu idee. Nie po to się dzisiaj rozbudowuje Arkę/Obserwatorium/Atomium czy buduje budynki dające bonusy do walki do ataku, żeby jeszcze tę mechanikę bardziej bombić obniżając opór w jakiś sposób. Masz tawernę, masz butelki do ataku w ataku żeby sobie podbić atak wojska o dodatkowe 50%, ale wciąż to za mało.

Brakuje towarów w skarbcu na stawianie obozów? Po to są właśnie ww. perły, po to masz jeszcze Królewskie Łaźnie z Egiptu, po to masz Statuę Honoru, po to masz Statek Powietrzny... Po to masz też ChF żeby surkę tworzyć z zadań powtarzalnych i wpłacać do skarbca jeśli konkretnego towaru w nim brakuje.
Już wystarczy mi to, że Wieża Galata zrujnowała Muzeum Atlantydy czy Voyagera.

Nadchodzące nowe pola gwarantują więcej połączeń sektorowych przy tej samej liczbie gildii na polach. Co daje dodatkowo jeszcze mniejszą szansę na stracenie oporu w walkach na poszczególnych sektorach... No chyba że nadejdzie rebalance i skuteczność obozów zmaleje o parę tych punktów procentowych, żeby nie było za łatwo.
 

Uniwersal Solger

Szlachcic zagrodowy
Irytują mnie tego typu idee. Nie po to się dzisiaj rozbudowuje Arkę/Obserwatorium/Atomium czy buduje budynki dające bonusy do walki do ataku, żeby jeszcze tę mechanikę bardziej bombić obniżając opór w jakiś sposób. Masz tawernę, masz butelki do ataku w ataku żeby sobie podbić atak wojska o dodatkowe 50%, ale wciąż to za mało.

Brakuje towarów w skarbcu na stawianie obozów? Po to są właśnie ww. perły, po to masz jeszcze Królewskie Łaźnie z Egiptu, po to masz Statuę Honoru, po to masz Statek Powietrzny... Po to masz też ChF żeby surkę tworzyć z zadań powtarzalnych i wpłacać do skarbca jeśli konkretnego towaru w nim brakuje.
Już wystarczy mi to, że Wieża Galata zrujnowała Muzeum Atlantydy czy Voyagera.

Nadchodzące nowe pola gwarantują więcej połączeń sektorowych przy tej samej liczbie gildii na polach. Co daje dodatkowo jeszcze mniejszą szansę na stracenie oporu w walkach na poszczególnych sektorach... No chyba że nadejdzie rebalance i skuteczność obozów zmaleje o parę tych punktów procentowych, żeby nie było za łatwo.
Przy ~110 oporu te 50% ataku za dużo nie zmienia ;)
 

Dolgan Tagarson

Szlachcic
" A co do twojej porady Dolgan, o mój procent ataku, ani gildię nie musisz się martwić, bo obie są na takim poziomie, że zapewniają mi komfortową grę w tym aspekcie, sądze, że ta porada raczej bardziej była skierowana do samego siebie, aniżeli do mnie :). "

Również mam na tyle % że mogę komfortowo klepać. Obozów często tyle, że brakuje czasu by wymaxować opór. Perła obniżająca opór sprawi że będą jeszcze większe dysproporcje między silnymi gildiami, a słabymi. Silni będą bić więcej i więcej, nawet z nudów plażę, a słabi nie ruszą się ani o jeden sektor
 
Do góry