Potencjał gildii - jak jest liczony?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15959
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15959

Guest
Otóż założyłem sobi ja taką małą gildyjkę jednoosobową,, coby problem zgłebić i nijak się mi to nie zgadza, a znalexc rozwiązania nie moge.

Jak mniemam i się domyślam na dzienny przysrost potencjału składa się:
- wartość sektorów z GvG
- produkcja galerii/bazarów członków gildii
- potencjał za główke w gildii (uzaleznione od epoki gracza? jesli tak, to jakie to są wartości)
- bonus z wypraw.

Moja jdnosobowa gildia, w któej sobie siedzę w żelazie ma więc:
- 0 za GvG
- 0 za bazary/galerię
- +1 za moją skromną główkę

I takoż zazwyczaj widzę przy dziennych podsumowaniach

ALE
biję sobie wyprawy, z których wyciągam 10 potencjału i tego chyba nawet nie powąchałem, albo nie wiem, w jaki sposób sie to prześlizguje.

Wynik w ostatniej wyprawie mówi o 11 punktach potencjału, w poprzedniej o 10, a ja nie widziałem takiej wartości w ŻADNYM podliczeniu. Kiedy i w jaki sposób jest ten potencjał przekazywany?
Przez moment wydawało mi sie, że wlicza się on w dniu, w którym odpowiednie progi w wyprawie zostały osiągnięte, bo widziałem w podliczeniach jakieś niezrozumiełe 4 korony tydzień temu i 3 korony 2 bodajże dni temu. Ale nawet jeśli tak jest, to te zsumowane niespodziewane nadmiary potencjału dają mi ledwo 8 koron zamiast spodziewanych 11.

gdyby ten potencjał z wypraw rzeczywiście trafiał na konto paska postępu w gildii, to już dawno miałbym drugi poziom. A jestem dopiero w połowie pierwszego. O co kaman?
Ktoś mi to jest w stanie wytłumaczyć?
 

DeletedUser15959

Guest
Ten temat traktuje o czymś innym, bo jeśli go dobrze rozumiem, Twój link mówi o zamianie piramidek na potencjał.

Mi tu chodzi o coś innego - że ten już przeliczony na potencjał wynik NIE TRAFIA do gildii, a samo dzienne podliczenie potencjału dodaje do paska awansu gildii jakies wartości z kosmosu.

Takoż pytam prosto, gdzie trafia ten potencjał z wypraw, bo na pewno nie do gildii.

Stuknąłem już minimum 3 wyprawy na liczby potencału 10, 10 i 11. Pasek postepu awansu mojej jednosobowej gildii po kilku tygodniach istnienia to 32/60, przy czym dziennie nalicza 1 koronę (nawet przed w ogole rozpoczeciem jakichkolwiek wypraw - domyślam się że to 1 koronka potencjału na członka gildii), a raz na kilka dni jakies niewiadomego pochodzenia 3 lub 4 korony.

Gdzie jest ten potencjał z wypraw?


PS a wy się dalej bijcie w mistrzostwach gildii o bonus do potencjału, którego nie ma :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17098

Guest
Gdzieś mi się obiło o uszy, że bonus za miejsce z wypraw gildijnych przyznawany jest w poniedziałek po 20-tej. Aż sprawdzę dzisiaj z ciekawości bo jeszcze nie został doliczony. 25% drogą nie chodzi ;P Tydzień temu wszystko było ok.
 

DeletedUser15959

Guest
Jeśli jesteś w stanie określić dokładnie, ile powinniście dostać i czy tyle rzeczywiście dostaniecie...
Bo to, że wpadnie więcej, nie oznacza, że wpadnie poprawnie. Może wpadnie sam bonus, a bazowy potencjał już niekoniecznie...

Po to też sprawdzam na gildii jednooosbowej, na 3-osobowej gildii znajomego tez jakoś dziwnie to wyglada - przez 3 dni z rzędu ma jakiś wyższy potencjał, ale w sumie i tak nie daje tego, co powinien mieć z wypraw.

Oczekuję od ekipy konkretnego wzoru na liczenie dobowego przyrostu potencjału dla gildii i odpowiedzi, w jaki sposób ten potencjał z wypraw do tej gildii wpada, skoro jak widać niekoniecznie wpada :)
 

DeletedUser

Guest
żeby zbierać potencjał z wypraw , twoja gildia musi liczyć minimum 3 osoby , poniżej tej wartości tylko bawisz się w piramidzie oczywiście to co trafasz za rozwiązanie konfliktu jest twoje , punkty do wieży PvP idą jednak potencjału nie dostaniesz w gildii jednoosobowej
 

DeletedUser15959

Guest
OK, jest to jakaś odpowiedź, choć nie ogarniam, skąd taka dyskryminacja gildii jednoosobowej. Rozumiem, że nie bije mistrzostw, ale mimo wszystko wyprawa to wyprawa i ekran o zdobyciu potencjału dla gildii się pojawia.

Więc teraz zagadka: skąd się wzięły albo mogły wziąć 4 punkty potencjału 2 dni temu?
Nie mam galerii, nie mam bazarków, wchodzę, wymieniam PRy, odwiedzam tawernę, trzaskam powtarzalne, wychodzę, na GvG mnie nie ma.

Jakie są jeszcze możliwe źródła potencjału?
 

Załączniki

  • podsumowania.png
    podsumowania.png
    130,2 KB · Wyświetlenia: 38
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17098

Guest
Będąc w gildii jednoosobowej i biorąc udział w wyprawach normalnie dostajesz potencjał, nie mylmy pojęć z mistrzostwami gdzie jest przyznawany bonus w % za 1, 2 i 3 miejsce i gdzie by faktycznie wziąć udział gildia musi liczyć minimum 3 osoby.
 

DeletedUser

Guest
OK, jest to jakaś odpowiedź, choć nie ogarniam, skąd taka dyskryminacja gildii jednoosobowej. Rozumiem, że nie bije mistrzostw, ale mimo wszystko wyprawa to wyprawa i ekran o zdobyciu potencjału dla gildii się pojawia.

Więc teraz zagadka: skąd się wzięły albo mogły wziąć 4 punkty potencjału 2 dni temu?
Nie mam galerii, nie mam bazarków, wchodzę, wymieniam PRy, odwiedzam tawernę, trzaskam powtarzalne, wychodzę, na GvG mnie nie ma.

Jakie są jeszcze możliwe źródła potencjału?
tu zgadzam się z tobą w zupełności ! jeśli spojżymy na zjawisko zwane gildią , to dlaczego na mapie GvG gildia jednoosobowa ma prawo do zbierania potencjału z zajętego sektora / sektorów ? zbierając galerie potencjał idzie praktycznie bez wysiłku :p jednak GvG i piramida za free nie wpada , tylko na skutek działania okupionego stratami
 

DeletedUser15959

Guest
No to się zdecydujcie w ogóle i wskażcie źródło, czy gildia jednoosobowa ten obiecany potencjał z wypraw dostaje (nie jest tu mowa o żadnych mistrzostwach gildii, bo jednoosobówka w nich nie bierze udziału).

A jeśli nie, to co to za cud mi się 2 dni temu wydarzył, że dostałem 4 korony z kosmosu


PS takie znalezione na EN forum:

"Power gained each day is added to the GvG daily calculation time. It does not happen all at once when the expedition ends (it just tells you much your guild acquired throughout the entire week due to GE)"

To by wyjaśniało sporo.
Sprawdzę w nadchodzącym tygodniu pod tym kątem. W jeden dzien nie zrobie żadnego konfliktu i sprawdzę, czy coś doliczy, a nastepnego dnia dziabnę na 2 koronki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6543

Guest
Oczekuję od ekipy konkretnego wzoru na liczenie dobowego przyrostu potencjału dla gildii i odpowiedzi, w jaki sposób ten potencjał z wypraw do tej gildii wpada, skoro jak widać niekoniecznie wpada :)

Dołączam się do wniosku. Od dawna mnie to interesuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry