Poszukiwanie skarbów - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser7261

Guest
Nagrody za skarby nie powalają, ale w sumie nawet dobrze, mogło by być za łatwo. Fajne urozmaicenie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
W sumie to nic wielkiego.
Dla doświadczonych "starych" graczy żadna atrakcja. (Paczki punktów i plan)
Dla nowych graczy wspaniała pomoc w grze. (Wszystkie nagrody, monety, narzędzia, plan, PR, towary i wojsko i zwłaszcza medale)
Niestety będzie wymagało systematyczności, bo nie odebranie w wyznaczonym czasie powoduje powrót na początek zabawy.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12464

Guest
Dodatkowy element wspierający ludzi siedzących 24/7 lub żyjących z minutnikiem w ręce byle ogarnąć wioskę w FoE :rolleyes:
 

Auksacer

Wicehrabia
No to niezłe zaskoczenie:) Kto by przypuszczał, że już dzisiaj wejdą do gry poszukiwacze skarbów:) Jak to zobaczyłem, to aż dostałem wytrzeszcza oczu:D

Tak, wymaga systematyczności, jednak ja widzę w czymś innym problem. Ten portrecik z zieloną chmurką oznaczającą wykonanie zadania może być strasznie irytujące już po kilku dniach, zwłaszcza dla tych Graczy, którzy niekoniecznie będą chcieli brać udział w tej zabawie i wysyłać kapitana na poszukiwanie skarbów. Po każdym logowaniu będą napotykali widok ukończonego zadania, którego nawet nie akceptowali. Powinno to być jakoś lepiej rozwiązane, jakiś dyskretniejszy przycisk, coś co nie będzie tak bardzo narzucało Graczowi kliknięcia w dany przycisk. Dziwię się, że po 2 miesiącach testach na becie nic nie zmienili w tej funkcji, kompletnie nic! Aż się zastanawiam po co ona tam tak długo była:)

Ten czas na odebranie nagrody też mógłby zostać wydłużony, bo dla Graczy którzy pracują po 8h bez dostępu do komputera czy internetu może okazać się niemożliwym dotarcie do ostatniej nagrody.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4257

Guest
Dodatek jako dodatek w sumie niezły, ale nagroda 100 złota (jesień) w pięciominutowej skrzyni skarbów to jakiś żart. Więcej zbieram z najgorszego domku.
 

Mikekun

Książę
witajcie

Dla mnie akurat zabawa w poszukiwanie skarbów w innej grze faktycznie przynosiła korzyści tylko wtedy kiedy mogłem ją odebrać po ukończeniu misji w dowolnym czasie. Tutaj pomysł został z lekka spalony bowiem wymaga ona wręcz zergmistrzowskiej precyzji w odbiorze. Sekunda czy dwie spóźnienia i od razu poszukiwanie zaczyna się na nowo, nie ma przebacz. Dlatego też ja w niej udziału nie wezmę bowiem nie widzę takiej potrzeby. Z drugiej strony nagrody przydatne do mojego zaawansowania są dopiero na samym końcu przygody i nie ma sensu bawić się w to na samym początku. Dodatkowo widzę że został wprowadzony jeden bug który polega na zaliczeniu zadania od strony poszukiwacza. Gdyby on znikał nie byłoby to, aż takie denerwujące mimo to, on nie znika przez co przeszkadza w normalnym zbiorze surowców i dość mocno irytuje. Powinno się to zmienić.

Życzę udanego dnia
PS: Składam wszystkiej najlepszego z okazji dnia Babci, a jutro dnia Dziadka.

pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser775

Guest
Jeśli chcemy jak najwięcej zebrać ze skrzyń trzeba dostosować czas do swojego planu dnia, zrobiłem więc 3 scenariusze:

Wersja 1 - dla osób bezrobotnych lub na zwolnieniu lekarskim nonstop siedzących przy kompie gdy skrzynię otwieramy natychmiast po dopłynięciu. Ostatnia skrzynia nie ma limitu czasu na otwarcie, ale podam czas dopłynięcia do skrzynki.

Zaczynamy o 7:00

1 skrzynia 7:05
2 skrzynia 7:20
3 skrzynia 8:20
4 skrzynia 12:20
5 skrzynia 16:20
6 skrzynia 24:20 (otwieramy teraz lub rano gdy przyśniemy po piwku)

Wersja 2 - gdy otwieramy średnio po upływie połowy czasu na daną skrzynię.

1 skrzynia 7:05
2 skrzynia 7:50
3 skrzynia 9:20
4 skrzynia 15:20
5 skrzynia 21:20
6 skrzynia 04:20 (otwieramy po przebudzeniu)

Wersja 3 - gdy otwieramy minute przed czasem (stopień trudności hardcore)

1 skrzynia 7:05
2 skrzynia 8:19
3 skrzynia 10:19
4 skrzynia 18:19
5 skrzynia 02:19
6 skrzynia 10:19

i specjalnie dla osób pracujących gdy o 17:00 mają już wolny czas. Dopasowane tak, żeby zdążyć w ciągu 1 doby.

1 skrzynia 17:05 (klikamy i biegniemy na obiad)
2 skrzynia 17:50 (już po obiedzie więc energicznie klikamy)
3 skrzynia 19:20
4 skrzynia 23:50
5 skrzynia 07:00 (szybko klikamy, trzymając w drugiej ręce szczoteczkę do zębów)
6 skrzynia 17:00 (uff zdązyliśmy i zaczynamy od nowa)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12453

Guest
Dobra 600 młotków dostałem nie wiem co z nimi zrobić :pPPP
da się to wyłączyć ?
albo do kiedy to będzie trwało ?
 

Auksacer

Wicehrabia
i specjalnie dla osób pracujących gdy o 17:00 mają już wolny czas. Dopasowane tak, żeby zdążyć w ciągu 1 doby.

1 skrzynia 17:05 (klikamy i biegniemy na obiad)
2 skrzynia 17:50 (już po obiedzie więc energicznie klikamy)
3 skrzynia 19:20
4 skrzynia 23:50
5 skrzynia 07:00 (szybko klikamy, trzymając w drugiej ręce szczoteczkę do zębów)
6 skrzynia 17:00 (uff zdązyliśmy i zaczynamy od nowa)

Między 4 i 5 skrzynią jest odstęp 4h, czyli skarby do zebrania są jakoś o 4:00. Jeśli wciąż pozostaje 1h na zebranie skarbów, to o 5:00 już jest po ptokach. Chyba że przy 4h wyprawach jest dłuższy czas na zebranie skarbów niż 1h?

da się to wyłączyć ?
albo do kiedy to będzie trwało ?

Poszukiwanie Skarbów ma być na stałe wbudowane do FoE (przynajmniej taką odpowiedź kiedyś otrzymałem). I tu właśnie nie potrafię tego kompletnie zrozumieć. Ta funkcja jest na becie od ponad 2 miesięcy! i przez ten okres czasu twórcy nie wpadli na to, że trzeba tą funkcję poprawić tak żeby nie narzucała się Graczom, którzy nie chcą brać udziału w zabawie?! Nie można wyłączyć, nie można przerwać, nie można schować ikonki, nic! No dla mnie to jest skandal! Po co ta wersja beta w ogóle jest skoro i tak na oficjalne serwery wpuszczają coś co EWIDENTNIE wymaga poprawek. Bo to już nie jest kwestia opinii Graczy, czy im to przeszkadza czy nie, a po prostu logicznego myślenia!
Poszukiwanie Skarbów ma być przyjemnym dodatkiem, a IG zrobiło z tego jakąś "spamerską" funkcję, która "atakuje" każdego, nawet tych co im nie zależy na niej.
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
dodatkowe rzeczy do zdobycia nigdy nie będą minusem, nagrody nie są aż tak rewelacyjne, żeby robić spinę i wyrabiać za wszelką cenę. Uda się to zdobędę, braknie mi czasu to zacznie się od nowa i też szkody nie ma... dodatkowo, nikomu innemu nie szkodzimy.. ogólnie na +
 

DeletedUser12062

Guest
Bo to już nie jest kwestia opinii Graczy, czy im to przeszkadza czy nie, a po prostu logicznego myślenia!
Poszukiwanie Skarbów ma być przyjemnym dodatkiem, a IG zrobiło z tego jakąś "spamerską" funkcję, która "atakuje" każdego, nawet tych co im nie zależy na niej.

ja często marudzę ale Ty bijesz widzę mój rekord dwukrotnie ( przynajmniej )..... Nie da się wyłączyć... A co Ci przepraszam przeszkadza ten ludek z lewej strony ??? Zadań cyklicznych po zakończeniu epoki też się nie da wyłączyć i co z tego ??? :p. A może ktoś by chciał??? :p A może jedna osoba chciałaby aby w ogóle zlikwidować czat??? też ma być taka opcja dla wszystkich???

Myślę, że może wyjdź na balkon zaczerpnij świeżego powietrza i poczytaj co napisałeś.... "Spamerska funkcja atakująca każdego gracza" - to już był szczyt głupoty tego wpisu ;0. Mnie osobiście nic nie zaatakowało ( raczej to właśnie ja teraz atakuję sąsiadów za co przepraszam ;P ale nie zbieracie surki więc Wam pomagam ;P ). Jeśli powstanie głosowanie w konkursie na najbardziej bezproduktywny i nic nie wnoszący post zagłosuję na Ciebie :)

A teraz poważnie: Super zmiana, miło, ze znowu idzie coś do przodu, bo po zakończeniu epoki W ta gra powoli stawała się nudna już. Liczę jeszcze na zmiany w koszarach ( podział na wojsko koszarowe i niezależne - bo szukanie koszarowych łotrów jest okropne :D:D:). Oby tak dalej ;):)

A do wszystkich maruderów: Wam nawet 1000diamentów i po 10mln młotków i kasy by było za mało.... :/. Tylko po co o tym piszecie po raz 100....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Między 4 i 5 skrzynią jest odstęp 4h, czyli skarby do zebrania są jakoś o 4:00. Jeśli wciąż pozostaje 1h na zebranie skarbów, to o 5:00 już jest po ptokach. Chyba że przy 4h wyprawach jest dłuższy czas na zebranie skarbów niż 1h?

Skrzynie 4 godzinne* maja 8 godzin na odbiór, a 8 godzinna nieograniczony czas.

*)Poprawka, pierwsza 4 godzinna ma 4 godziny (druga prawdopodobnie też)!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12453

Guest
Da się jakoś wyłączyć tego marynarza?

O ile dobrze doczytałem to NIE,
jesteśmy skazani na jego "facjate" na stałe......

a nie narzekałbym gdyby nagrody były choć w części dostosowane do poziomu,
w 1h zbieram 150000 młotków a w nagrodę od niego dostałem 600 :DD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
Czyżby "Poszukiwanie skarbów" zostało włączone tylko na polskim serwerze?
Może w changelog'u 1.43 będzie napisane coś więcej :)
 

chudya

Hrabia
witajcie

Dla mnie akurat zabawa w poszukiwanie skarbów w inne grze faktycznie przynosiła korzyści tylko wtedy kiedy mogłem ją odebrać po ukończeniu misji w dowolnym czasie. Tutaj pomysł został z lekka spalony bowiem wymaga ona wręcz zergmistrzowskiej precyzji w odbiorze. Sekunda czy dwie spóźnienia i od razu poszukiwanie zaczyna się na nowo, nie ma przebacz. Dlatego też ja w niej udziału nie wezmę bowiem nie widzę takiej potrzeby. Z drugiej strony nagrody przydatne do mojego zaawansowania są dopiero na samym końcu przygody i nie ma sensu bawić się w to na samym początku. Dodatkowo widzę że został wprowadzony jeden bug który polega na zaliczeniu zadania od strony poszukiwacza. Gdyby on znikał nie byłoby to, aż takie denerwujące mimo to, on nie znika przez co przeszkadza w normalnym zbiorze surowców i dość mocno irytuje. Powinno się to zmienić.

Życzę udanego dnia
PS: Składam wszystkiej najlepszego z okazji dnia Babci, a jutro dnia Dziadka.

pozdrawiam Mikekun

Wpierw sprawdź a później pisz o tych spóźnieniach sekundowych.
 

Auksacer

Wicehrabia
ja często marudzę ale Ty bijesz widzę mój rekord dwukrotnie ( przynajmniej )..... Nie da się wyłączyć... A co Ci przepraszam przeszkadza ten ludek z lewej strony ??? Zadań cyklicznych po zakończeniu epoki też się nie da wyłączyć i co z tego ??? :p. A może ktoś by chciał??? :p A może jedna osoba chciałaby aby w ogóle zlikwidować czat??? też ma być taka opcja dla wszystkich???


Przeczytaj moje posty najpierw a potem wysuwaj wnioski na podstawie błędnych założeń:D Nie chodzi mi o samą ikonkę/portrecik kapitana, a o chmurkę sygnalizującą wykonanie zadania. Zadań cyklicznych nie musisz wykonywać, wtedy żadna chmurka nie wyskoczy. W Poszukiwaniu skarbów nie masz na to wpływu, bo nawet jeśli wrócisz do początku zabawy, to za 5 minut znów zasygnalizuje Ci wykonanie zadania i tak w koło Macieja:) Praktycznie po każdym zalogowaniu chmurka z zakończeniem zadania "zachęca Cię" do kliknięcia w portret kapitana i odebrania nagrody, a może ktoś po prostu już nie chce po każdym zalogowaniu klikać w niego? I w czym Ci przepraszam bardzo przeszkadza czat?:D Przecież tego przycisku tam nawet prawie nie widać i nic nie miga, przynajmniej nie na tyle, żeby było to tak uporczywe. Można zrobić coś dyskretnie, żeby nie narzucało klikania Graczowi? Można! Dzięki za podanie fajnego przykładu potwierdzającego moją rację:D

Jeśli powstanie głosowanie w konkursie na najbardziej bezproduktywny i nic nie wnoszący post zagłosuję na Ciebie :)

I na koniec przeczytaj JESZCZE RAZ moje posty:) Nie twierdzę w nich, że nie podoba mi się cała zmiana, bo zmiana bardzo mi się podoba, w końcu zawsze jakieś urozmaicenie i dodatkowe nagrody, chodzi mi tylko o jej poprawienie:) Przepraszam, że wyrażam swoje zdanie, chyba pomyliłem miejsca, widać tutaj obraża się czyjeś wpisy;)

Następnym razem radzę dobrze przemyśleć i zastanowić się co ma do powiedzenia druga osoba, a nie od razu zakładać, że jak nie chwali czegoś i ma uwagi, to "hejtuje" bo to takie fajne słowo:)
 
Ostatnia edycja:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Tutaj pomysł został z lekka spalony bowiem wymaga ona wręcz zergmistrzowskiej precyzji w odbiorze. Sekunda czy dwie spóźnienia i od razu poszukiwanie zaczyna się na nowo, nie ma przebacz.

Proszę cię - nie podawaj nieprawdziwych informacji, ponieważ mylisz graczy. Żadnej precyzji nie trzeba mieć...
5 minut - odbierasz do 1h czasu.
15 minut - 1h
1h - 1h
4h - 4h
4h -4h
8h - bez limitu

Tak więc zegarmistrzowską precyzję możemy zostawić zegarmistrzom ;)
 

DeletedUser13365

Guest
Co się stanie po zbiorze 8h? Powróci 5 min czy dalej 8h?
Czy można zebrać 2-3 razy 4 godziny a potem 8?
Plan jest w drugiej 4 godzinnej skrzyni a w 8 już nie?
Może ktoś się wypowiedzieć?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry