Poświata na budynku podczas motywacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5506
  • Data rozpoczęcia

Czy jestes za wymienionymi zmianami?


  • W sumie głosujących
    24
Status
Zamknięty.

DeletedUser5506

Guest
Witam
Moj pomysl polega na dodaniu elementu pomagajacego nowicjuszom podczas motywacji w wybraniu najlepszego budynku do motywacji. Mianowicie polegaloby to na tym ze gdy takowy osobnik klika na okienko Odrestauruj / Motywuj pojawialaby sie taka poswiata (jak po najechaniu na budynek) na budynku ktory dawalby najwiecej monet/zaopatrzenia/zadowolenia.


Przyklad:
Ktos potrzebuje zadowolenie, mozliwe do odrestaurowania sa Gabinet lekarski, targowisko i łaźnia, wiec najpierw podswietlaloby Łaźnie która daje najwiecej, pozniej gabinet a pozniej targowisko. Mysle ze sprawa jest jasna.

Licze na pozytywne glosy, jesli jestes przeciwny poprzyj swoj glos w ankiecie postem z argumentem w temacie.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
A jak ktoś ma np. tylko Kościoły? To neonowe świątynie rozświetlą noc? ;)
Jeżeli będzie możliwość włączenia/wyłączenia takiej opcji nie tylko u gracza motywowanego, ale także motywującego ( bo nie każdy może chcieć mieć taką opcję ) to może zagłosuję na tak :)
 

DeletedUser5506

Guest
A jak ktoś ma np. tylko Kościoły? To neonowe świątynie rozświetlą noc? ;)
Jeżeli będzie możliwość włączenia/wyłączenia takiej opcji nie tylko u gracza motywowanego, ale także motywującego ( bo nie każdy może chcieć mieć taką opcję ) to może zagłosuję na tak :)

No to podswietli jeden kosciol. Czasami z byle czego robicie wielkie problemy...

W czym to bedzie szkodzic motywujacemu, bo nie bardzo rozumiem?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Tym, że gra się będzie jeszcze bardziej zacinać, bo oprócz załadowania miasta i wyświetlenia gwiazdek, jeszcze to się będzie pojawiać :) + ktoś może po prostu nie chcieć takiej opcji ( to już sprawa indywidualna, aby nikt nie został pokrzywdzony ) ;)
 

DeletedUser5506

Guest
Tym, że gra się będzie jeszcze bardziej zacinać, bo oprócz załadowania miasta i wyświetlenia gwiazdek, jeszcze to się będzie pojawiać :) + ktoś może po prostu nie chcieć takiej opcji ( to już sprawa indywidualna, aby nikt nie został pokrzywdzony ) ;)

Jeden efekt wiecej nie spowoduje ze gra bedzie mulic. Chodzi mi o ten sam widok jak gdy najedziesz myszka na budynek w swoim miescie :)
 

DeletedUser6218

Guest
To nawet przydałoby się nie tylko nowicjuszom ale również i weteranom. Często osoby na epokach wyższych (tj. kolonialna, postepowa itd.) nie pamiętają już który budynek ile dawał zaopatrzenia, złota, a tym bardziej gdy w gre wchodza budynki za diamenty.
 

DeletedUser4259

Guest
a nie prościej byłoby od razu zrobić jedną jedyną opcję..?
...żeby po kliknięciu w nią gra grała się sama...?
 

DeletedUser5506

Guest
Chcialby moze ktos jeszcze wniesc cos sensownego do tej propozycji? ;d
 

DeletedUser6586

Guest
Zagłosowałem na tak... dlaczego nie? Taka mała modyfikacja nie wpłynęłaby w żaden sposób na ułatwienie gry,w sensie "easy mode" (chyba wiecie o co mi chodzi),ale np w moim przypadku znacząco skróciłaby czas motywacji jaki poświęcam na gildie. Przykładowo gracz prosi w swoim opisie o motywację budynków produkcyjnych,ale ma ich kilka z różnych epok i wtedy przesówam ekran,rozglądam się i szukam najlepszej opcji by motywowany przeze mnie gracz otrzymał jak najlepszy profit z mojego kliknięcia. Gdyby pomysł Mordki został wprowadzony moja motywacja wyglądałaby tak:wchodzę w miasto "klik" następny gracz "klik"...
Przyznam szczerze,że obecnie gdy już nie szukam planów,obowiązek motywacji w gildii jest dla mnie najnudniejszym i najbardziej nużącym zajęciem w tej grze:zzz: Pomyślcie,nawet 5 minut zaoszczędzone dziennie to w skali roku około 30 godzin:) Po co niepotrzebnie tracić czas na coś z czego nie czerpiemy nawet okruszka przyjemności,ani żadnych innych zysków?:?
Hikari36 nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem;) Według Twojego toku myślenia i argumentu "...( bo nie każdy może chcieć mieć taką opcję )..." lepiej nie wprowadzać nic nowego,bo komuś może sie to nie spodobać??? hmm... prawie każdy lubi lody waniliowe,ale kilka osób ich nie lubi,wycofajmy ten smak ze sprzedaży:haha: ...zagłosujmy,zobaczymy co dalej.
Nawet jeśli nie zamierzacie korzystać z tej opcji w przyszłości,to nie oznacza że musicie głosować na NIE,bo tym samym blokujecie szansę dla graczy którzy chcieliby używać proponowanego elementu.Do tych co głosowali na NIE: proszę podajcie jakiś konkretny argument.:rolleyes:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Przyznam szczerze,że obecnie gdy już nie szukam planów,obowiązek motywacji w gildii jest dla mnie najnudniejszym i najbardziej nużącym zajęciem w tej grze

Dlatego ja należę do Gildii, w których nie ma takiego obowiązku :p

Co do pomysłu, to jest to bardzo dobry pomysł. Jest dokładnie tak jak napisał Wojtek. Ale znając Inno pomysł zejdzie na 1500 plan i szansę na jego zobaczenie będą miały nasze dzieci, albo może nawet wnuki.
 

DeletedUser5506

Guest
To jest ciekawe ze bugi naprawiaja praktycznie z dnia na dzien, a zeby dodac jedno udogodnienie to trzeba sie meczyc przez forum a pozniej czekac na laskawcow...
 

DeletedUser13199

Guest
Dobry pomysł.
Może zamiast poświaty podświetlającej cały budynek która rzeczywiście mogłaby jeszcze bardziej mulić grę - zmodyfikować jedynie kolor gwiazdki (chociaż, chyba to nie przejdzie...) albo budynki 'słabsze miałyby statyczne gwiazdki a budynki 'priorytetowe' - ruchome.
Czytając twój pomysł i posty, naszła mnie myśl, że mogłaby być opcja wybierania budynków, które chcielibyśmy mieć zmotywowane, ale to już inna bajka (i na inny temat w tym dziale).
 

DeletedUser9567

Guest
Taka mała modyfikacja nie wpłynęłaby w żaden sposób na ułatwienie gry,w sensie "easy mode" (chyba wiecie o co mi chodzi),ale np w moim przypadku znacząco skróciłaby czas motywacji jaki poświęcam na gildie. Przykładowo gracz prosi w swoim opisie o motywację budynków produkcyjnych,ale ma ich kilka z różnych epok i wtedy przesuwam ekran,rozglądam się i szukam najlepszej opcji by motywowany przeze mnie gracz otrzymał jak najlepszy profit z mojego kliknięcia. Gdyby pomysł Mordki został wprowadzony moja motywacja wyglądałaby tak:wchodzę w miasto "klik" następny gracz "klik"...
Przyznam szczerze,że obecnie gdy już nie szukam planów,obowiązek motywacji w gildii jest dla mnie najnudniejszym i najbardziej nużącym zajęciem w tej grze:zzz: Pomyślcie,nawet 5 minut zaoszczędzone dziennie to w skali roku około 30 godzin:) Po co niepotrzebnie tracić czas na coś z czego nie czerpiemy nawet okruszka przyjemności,ani żadnych innych zysków?:?
Trudno się nie zgodzić

" lepiej nie wprowadzać nic nowego,bo komuś może sie to nie spodobać??? hmm... prawie każdy lubi lody waniliowe,ale kilka osób ich nie lubi,wycofajmy ten smak ze sprzedaży:haha: ...zagłosujmy,zobaczymy co dalej.
"Kremówki! Wszyscy lubią kremówki! ..."
 

DeletedUser

Guest
(...)na budynku ktory dawalby najwiecej monet/zaopatrzenia/zadowolenia.
Taaaaaaak, dobre ;) Jak myślisz - podświetli mi Lotniczy 1h czy Ciastkarnię w Post na 4h?
Kompletnie poriony pomysł moim zdaniem i kategoryczne NIE!

Tak jak Ricky napisał - może sterujmy myślami leżąc w hamaku lub kiwając się na dziewczynie/żonie/ kochance (do wyboru) a w FoE wszystko się samo zrobi? Może też od razu jak fantazjujemy zrobimy automat który za Nas splądruje? Ba, będzie w stanie przewidzieć czy 2h7m po ataku warto wziąć 5 Bazaltu czy poczekać 7h32m na 10 Tranu?

Uspokójcie się z takimi pomysłami...

Przyznam szczerze,że obecnie gdy już nie szukam planów,obowiązek motywacji w gildii jest dla mnie najnudniejszym i najbardziej nużącym zajęciem w tej grze:zzz: Pomyślcie,nawet 5 minut zaoszczędzone dziennie to w skali roku około 30 godzin:) Po co niepotrzebnie tracić czas na coś z czego nie czerpiemy nawet okruszka przyjemności,ani żadnych innych zysków?:?
Idąc tym tropem 2h w FoE dziennie ile daje w roku? A może nocnik obok łóżka i lodówka w pokoju bo idąc do kuchni po "papu" tracimy 10 sekund w jedną stronę?

Znów kogoś poniosło... Po co w ogóle grać jak w tym czasie można coś innego? I tak prąd się traci, provider darmo netu nie dostarcza etc... Może nie oddychać też bo po co?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5506

Guest
Taaaaaaak, dobre ;) Jak myślisz - podświetli mi Lotniczy 1h czy Ciastkarnię w Post na 4h?
Kompletnie poriony pomysł moim zdaniem i kategoryczne NIE!

Tak jak Ricky napisał - może sterujmy myślami leżąc w hamaku lub kiwając się na dziewczynie/żonie/ kochance (do wyboru) a w FoE wszystko się samo zrobi? Może też od razu jak fantazjujemy zrobimy automat który za Nas splądruje? Ba, będzie w stanie przewidzieć czy 2h7m po ataku warto wziąć 5 Bazaltu czy poczekać 7h32m na 10 Tranu?

Uspokójcie się z takimi pomysłami...


Idąc tym tropem 2h w FoE dziennie ile daje w roku? A może nocnik obok łóżka i lodówka w pokoju bo idąc do kuchni po "papu" tracimy 10 sekund w jedną stronę?

Znów kogoś poniosło... Po co w ogóle grać jak w tym czasie można coś innego? I tak prąd się traci, provider darmo netu nie dostarcza etc... Może nie oddychać też bo po co?

Ktos tu chyba ma gorszy dzien. Idz kolego przespij sie i wstan PRAWA noga, a nastepnie sie wypowiadaj. Propozycja ktora w niczym nie szkodzi, ulatwi gre nowicjuszom a Ty tu cos pieprzysz o tym zeby wszystko sie robilo samo, skad to kuwa wziales? Podpowiedz to nie zrobienie czegos tylko pomoc w tym, to tak jak wskazac komus droge gdzie ma isc, ale nie wziasc go na barana i z nim tam isc. Problem robisz o nic, to tak jak bys mial problem o to ze dodali opcje zapraszania przez ranking czy inne tego typu, no bo co to trudnego sobie wpisac...

W odpowiedzi na twoje debilne pytanie odpisuje. NAJWIECEJ znaczy NAJWIECEJ, czyli podswietlilo by ten budynek ktory daje NAJWIECEJ mlotkow, jezeli nie wiesz co to znaczy to znaczy to ze czegos jest WIECEJ od czegos gdzie tego jest MNIEJ.
 

DeletedUser5506

Guest
Chyba bede musial zglosic ta propozycje na angielskim lub niemieckim forum ;/
 

DeletedUser625

Guest
Pewnie tak będziesz musiał zrobić, bo tutaj to doczekasz emerytury zanim ktoś z teamu zajrzy.
 

DeletedUser3220

Guest
Pewnie tak będziesz musiał zrobić, bo tutaj to doczekasz emerytury zanim ktoś z teamu zajrzy.

To szybka ta emerytura.

A co do pomysłów... To, że Team nie odpisuje, nie znaczy, że nie zagląda do tematów. Po prostu czasem warto poczekać na jakąś konstruktywną "burzę mózgów", bo zdarzało się nie raz, że ciekawe pomysły wynikły dopiero po jakimś czasie.
A to, że pomysły są zgłaszane, wiecie dobrze. Ale to już nie od Team'u zależy, co się z nimi dalej stanie.
 

DeletedUser5506

Guest
Pewnie tak będziesz musiał zrobić, bo tutaj to doczekasz emerytury zanim ktoś z teamu zajrzy.

Juz nawet nie chodzi o odpowiedz teamu, tylko o to ze przez glosy graczy propozycja moze nie przejsc a nie uwazam by byla ona wadliwa i szkodliwa

To szybka ta emerytura.

A co do pomysłów... To, że Team nie odpisuje, nie znaczy, że nie zagląda do tematów. Po prostu czasem warto poczekać na jakąś konstruktywną "burzę mózgów", bo zdarzało się nie raz, że ciekawe pomysły wynikły dopiero po jakimś czasie.
A to, że pomysły są zgłaszane, wiecie dobrze. Ale to już nie od Team'u zależy, co się z nimi dalej stanie.

Odnosnie burzy mozgow to masz dosc optymistyczne podejscie ;) Czesciej jest niektorym powiedzien "Nie i spadaj" zamiast powiedziec "bede za, ale jednak zmienilbym to i to i jeszcze tamto".
Ja w kazdej propozycji staram sie znalesc cos pozytywnego i czasem autorom podpowiadam co by mogli zmienic w propozycji, a nie zakladam z gory ze cos jest o du*e rozbic i nie ma nad czym myslec...

Heaters gonna hate
 

Mikekun

Książę
siemanko

Krótko i na temat. Twoja propozycja jest interesująca ale mało realna do zrealizowania. Po pierwsze, jak ktoś już zauważył oprócz ładowania miasta danego sąsiada gra musiałby również i ładować właśnie twoją opcję podświetlania. I tak już wprowadzili dużo zmian dotyczący szybkości gry i naprawdę nie sądzę aby chcieli koniecznie wprowadzić takiej opcji która by ją mocno spowalniała. Po drugie każda osoba przecież może zajrzeć do badań, wychwycić budynki kulturowe, dekoracje, zaopatrzenie oraz domki które na daną chwilę dają najwięcej korzyści, zapisać sobie na kartce i dzięki temu od razu wie co lepsze. Żadnej dodatkowej opcji nie trzeba by wtedy wprowadzać aby zobaczyć co lepsze. Po trzecie każdy gracz w miarę możliwości stawia sobie budynki które na daną epokę dają najwięcej monet, zaopatrzenia, zadowolenia więc nie sądzę że osoba będąca w epoce postmodernizmu stawia budynki z epoki kamienia, ( no chyba że ma kryzys kontowy i brak kasy na cokolwiek ). Owszem widziałem osoby które trzymają i taką strukturę ale sądzę że prędzej z funkcji jakie im się wydaje że dany budynek jeszcze pełni oraz z przywiązania do nich, nic więcej. Dlatego też uważam że pomysł jest raczej zbędny oraz mało praktyczny, i proszę ciebie abyś na przyszłość dodawał opcję obojętnie mi to. Nie lubie stać pod murem z takimi odpowiedziami.

Życzę udanych wakacji
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser8

Guest
Sorry, ale jeśli pomysł odpada przez głosy na "nie" innych Graczy, a właśnie odpada, to dlaczego miałby być na siłę przepychany, gdy mamy wyraźne sygnał od społeczności, że wcale tego nie chcą? Bo Ty chcesz? Gry się nie tworzy pod jednostki. :)

Fakt jest taki, że z podświetleniem czy bez, większość Graczy klika cokolwiek, olewając opisy i skróty w nazwach miast i żadne fajerwerki tego nie zmienią. Ci którzy natomiast chcą klikać to co trzeba, wiedzą co w grze jest bardziej opłacalne, co mniej i czego znajomi w gildii potrzebują.
 
Status
Zamknięty.
Do góry