[Eventy] Postać historyczna

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20401
  • Data rozpoczęcia

Kto jest za wprowadzeniem Eventu z Leonidasem do gry?


  • W sumie głosujących
    9

DeletedUser20401

Guest
Witam,
Krótko zwięźle i na temat.
Był Napoleon, Kleopatra itp. a może wkrótce Leonidas ze swoimi 300 Spartanami?
Nagroda za event to
portret Leonidasa
Leonidas biegający z tarczą po mieście (podobnie jak napoleon na koniu)
budynek mały skromny dający bonus do obrony i ataku w mieście
ewentualnie jednostkę na wzór i o sile łotra lecz o wyglądzie Spartanina.
w razie pytań jestem dostępny.
Pozdrawiam,
KrisFlo
 

DeletedUser20328

Guest
Mała korekta historyczna: 300 Spartan to mit. Leonidas miał łącznie 6000 dobrze wyszkolonych wojowników.
 

Atli

Hrabia
Mała korekta historyczna: 300 Spartan to mit. Leonidas miał łącznie 6000 dobrze wyszkolonych wojowników.

Korekta do korekty - niezupełnie mit. W armii Leonidasa było 300 Spartan i do (w zalezności od żródeł) 6500-7000 wojowników z innych miast greckich. W ostatecznym starciu brali udział wspomniani Spartanie i Tespijczycy (podobno 700).
 

DeletedUser

Guest
tak szczerze to ŻYGAM eventami - za duzo ich a nagrody w 85% syfiaste.
wiec prosze po haloween zadnego posranego eventu az do zimowego!
i zaklinam was na amen! nie zmieniajcie absolutnie nic w evencie zimowym - bo jest perfekcyjny taki jaki byl w latach ubieglych!
 

MacKayla*

Wójt
@caelian musisz zmienić dietę - cały czas masz biegunkę i rozstrój żołądka - przez to Twoje posty ciężko się czyta (nawet jeśli masz rację).

A Leonidas może być postacią eventową, jak i wiele innych postaci.
 

DeletedUser20328

Guest
W ostatecznym starciu brali udział wspomniani Spartanie i Tespijczycy (podobno 700).
Korekta do korekty do korekty: Tespijczyków i Teban, których Leonidas nie odesłał, lecz zatrzymał jako zakłodników, gdyż poddali się Persom, było razem 700.

Ale pomysł dobry. Zgodzę się, że po Zimie.
 

Atli

Hrabia
Korekta do korekty do korekty: Tespijczyków i Teban, których Leonidas nie odesłał, lecz zatrzymał jako zakłodników, gdyż poddali się Persom, było razem 700.

Korekta korekty korekty etc.. :-D
700 Tespijczyków, 400 Teban i 300 helotów. Herodot podaje, że Tebanie zostali zmuszeni do zostania (ale nie jako zakładnicy). Poddali się po śmierci Leonidasa.
A wracając do pomysłu - jest mi to zupełnie obojętne.
 

DeletedUser20328

Guest
Dobra, aż tak dokładnie całych dziejów nie pamiętam. W każdym razie Leonidas ich zmusił tak czy inaczej. Kawał dobrej historii.
 

DeletedUser20328

Guest
Który jak słyszałem jest pod względem historycznym zupełnie niewiarygodny. Ale sam nie oglądałem, więc nie wyrokuję :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry