[Port] Port od epoki żelaza

za/przeciw

  • za

    Głosy: 2 22,2%
  • przeciw

    Głosy: 5 55,6%
  • taktyczny janusz do obserwacji

    Głosy: 2 22,2%

  • W sumie głosujących
    9

koordi

Wójt
Osady są na późniejszych epokach co raz mniej używane. Z kolei graczom na wcześniejszych etapach takie osady się przydają.
Co myślicie o wprowadzeniu osad wcześniej?

Nie wiem jak teraz mają się statystyki, ale kiedyś wielu graczy lubiło zostać w żelazie i tak sobie grać na minimaliźmie.

W sumie to Egipt chyba tylko pasuje :)
 

Dixaroc

Baron
Osady są na późniejszych epokach co raz mniej używane. Z kolei graczom na wcześniejszych etapach takie osady się przydają.
Co myślicie o wprowadzeniu osad wcześniej?

Nie wiem jak teraz mają się statystyki, ale kiedyś wielu graczy lubiło zostać w żelazie i tak sobie grać na minimaliźmie.

W sumie to Egipt chyba tylko pasuje :)
Jeżeli się nie mylę to Inno nie zależy na tym, aby gracze siedzieli w żelazie, a wręcz przeciwnie. Osadę wikingów cisnę odkąd tylko mogę, a nadal nie mam drzewka na maksymalnym poziomie. Włożony w to czas jest niewspółmierny do efektów. Zasadniczo jeden event i już mam lepsze budynki niż wymaksowane drzewko. Być może warto byłoby wprowadzić jakiś balans w tym zakresie? Może niech te osady trwają o połowę krócej czy coś.
 

koordi

Wójt
@Dixaroc balans i sensowność tego rozwiązania dawno upadł ;) sam nie raz o tym się wypowiadałem

Zakładając jednak, że na tym polu nie ma większych zmian, to może warto "przesunąć" chociaż 1 osadę na opcję jej odkrywania wcześniej.

Ci co z tego nie korzystają to i tak im to wsio ryba. Dla pozostałych jest to fajna zmiana :)

Czemu ludzie zostają w żelazie?
- bo kowal wystarczy do wypełniania misji eventowych (tych gdzie każe zrobić X produkcji z obecnej lub poprzedniej epoki)
- bo ta epoka wbrew pozorom jest bardzo popularna (nie chodzi mi o samą grę, ale ogólnie o podejście ludzi)

Paradoksalnie, przesunięcie Areny PvP aż do jesieni średniowiecza sprawiło, że ludki na wcześniejszych etapach mają znowu mniej do roboty.

Czy IG zależy na awansie wyżej? Sama gra tego nie pokazuje zbytnio.
Perły dostęne dla wszystkich, jedynie trzeba zdobyć plany i surke z handlu.
Zwykłe budynki z danej epoki są bez sensu - i tak lecisz na eventowych i specjalnych. Paradoksalnie, najwięcej budynków "normalnych" używasz właśnie na wcześniejszych epokach.

Są tylko 2 powody praktyczne, żeby awansować wyżej:
- więcej rozszerzeń
- diaxy z zadań

Jestem jednak przekonany, że IG więcej by zarobiło, gdyby rozszerzenia za diaxy były dostępne w większej ilości już na tym etapie ;) o czym pytam w innym wątku ;)
 

Szarogęś

Szlachcic
Taki sprzeciw, no no no.... ciekawe :))
Ja pamiętam jeszcze, jak to w Żelazie było, jak smutno popatrywałam na port, bo chciałam te osady zobaczyć. Ale wcale nie z tego powodu poszłam wyżej, więc nie rozumiem, co szkodzi udostępnić ludziom więcej zabawy trochę wcześniej?
Czy tylko Egipt pasuje? Od niego zaczęłam i wydał mi się najprzyjemniejszy, choć najtrudniejszy również :)
 

koordi

Wójt
Egipt pasuje jeżeli chodzi o chronologię realnych czasów ;) pozostałe osady nie pasują do tego ;)
Jedni twierdzą, że ep. żelaza skończyła się 550 p.n.e, inni, że około 800 n.e. a jeszcze inni w sumie twierdzą, że trwa nadal :)

Osady? Przecież, to jeden z elementów gry, który pachnie stęchlizną podobnie jak arena itp.
tym bardziej można go udostępnić graczom początkującym ;)
 
Jak dla mnie powinny być od żelaza i to od razu, dla początkujących to ciekawe i nie rzucą gry po tygodniu a reszta i tak ma na to wywalone
Azteków robię już kilka miesięcy i dalej nie mam ( nie używam diaxów ) ale nie lubie jak mi coś mruga więc się robi
Budynki eventowe są dużo lepsze
 

Dixaroc

Baron
Zakładając jednak, że na tym polu nie ma większych zmian, to może warto "przesunąć" chociaż 1 osadę na opcję jej odkrywania wcześniej.
Jedną może i tak, ale niekoniecznie Egipt. Mogliby po prostu dodać nową osadę - "Rzym" :D Egipt dla początkujących może być jednak trochę zbyt wymagający.

Czemu ludzie zostają w żelazie?
- bo kowal wystarczy do wypełniania misji eventowych (tych gdzie każe zrobić X produkcji z obecnej lub poprzedniej epoki)
Wiem, widać to po wysokopoziomowych graczach z kolejnych epok, którzy zawsze mają postawionych kilku kowali tu i ówdzie. Masakrycznie to wygląda.

- bo ta epoka wbrew pozorom jest bardzo popularna (nie chodzi mi o samą grę, ale ogólnie o podejście ludzi)
Bo to prostsze czasy były Panie!

Czy IG zależy na awansie wyżej? Sama gra tego nie pokazuje zbytnio.
Nie pamiętam czyj to był komentarz, ale gdzieś się to przewinęło na forum.

Perły dostęne dla wszystkich, jedynie trzeba zdobyć plany i surke z handlu.
Sam o tym gdzieś pisałem, że to trochę bez sensu. I nie, argument z "kradzieżą" technologii do mnie nie przemawia. Sam się zdziwiłem, gdy dowiedziałem się, że perły po 10 poziomie nie wymagają dodatkowych surowców. Jak dla mnie perła powinna być dostępna tylko od danej epoki, w której się pojawia, a nie w dowolnej.

Są tylko 2 powody praktyczne, żeby awansować wyżej:
- więcej rozszerzeń
- diaxy z zadań
- więcej punktów w WG
- ciekawsze kombinacje jednostek

Jestem jednak przekonany, że IG więcej by zarobiło, gdyby rozszerzenia za diaxy były dostępne w większej ilości już na tym etapie ;) o czym pytam w innym wątku ;)
Być może, ale nawet w żelazie da się wykręcić wystarczający bonus do walk, aby przejść IV poziom WG i klepać na GPC. A tutaj już można zarabiać samodzielnie diaxy. Jasne, upierdliwa to droga, ale da się.
 

koordi

Wójt
Z tą osadą Rzymską to spoko opcja, ba, nawet można jakąś grecką czy mase innych z tego czasu. Tak jak piszesz :)

Tak ogólnie w grze wiadomo, że chodzi o awans wyżej, ale to było ogólne założenie gry. W pewnym momencie przejście na nową epokę oznacza:
- chwilowe trudności z eventem (trzeba rozwinąć badania, żeby móc stawiać budynki itp)
- konieczność upg budynków
- spadek automatyzacji walk (bo chyba wciąż najłatwiej walczy się w ep przyszłości)

Ja osobiście żałuję przejścia i gdybym miał opcję cofnąć się do przyszłości to tak bym zrobił. Ale postawiłem sobie za cel, że chociaż 1 serwer będę miał na najwyższej epoce, cała reszta może sobie siedzieć w przyszłości.

Nie potrafię powiedzieć czy w żelazie da się wykręcić WG4, ale patrząc na liczby to nie widzę w tym problemu w sumie.
Swoją drogą jestem w kontakcie z 1 graczem, który czytał moje wypociny w internetach na temat foe i zaczął grać w żelazie. Sam jestem ciekawy jak mu pójdzie. O ile wczoraj miał dużo do roboty to dzisiaj już się nudzi. Mówi, że nic praktycznie nie ma do roboty, co jest trochę smutne.
Dobrze, że zaczął w czasie eventu, bo inaczej to w ogóle mało by miał do roboty ;) Co parę godzin wejść i klepnąć jakąś technologię z uzbieranych prów - no mało mało
 

Dixaroc

Baron
Tak ogólnie w grze wiadomo, że chodzi o awans wyżej, ale to było ogólne założenie gry. W pewnym momencie przejście na nową epokę oznacza:
- chwilowe trudności z eventem (trzeba rozwinąć badania, żeby móc stawiać budynki itp)
- konieczność upg budynków
- spadek automatyzacji walk (bo chyba wciąż najłatwiej walczy się w ep przyszłości)
Dlatego przechodzi się między eventami ;) Ale fakt - niedoświadczeni gracze mogą mieć z tym problem. Część budynków rzeczywiście trzeba robić upg, a część nie. Po co ulepszać świątynię wiedzy?
Co do automatyzacji walk to się nie wypowiem i też nie ma pojęcia dlaczego niektórzy twierdzą, że najłatwiejsza jest taka, albo inna epoka.

Swoją drogą jestem w kontakcie z 1 graczem, który czytał moje wypociny w internetach na temat foe i zaczął grać w żelazie. Sam jestem ciekawy jak mu pójdzie. O ile wczoraj miał dużo do roboty to dzisiaj już się nudzi. Mówi, że nic praktycznie nie ma do roboty, co jest trochę smutne.
Dobrze, że zaczął w czasie eventu, bo inaczej to w ogóle mało by miał do roboty ;) Co parę godzin wejść i klepnąć jakąś technologię z uzbieranych prów - no mało mało
Zasadniczo nawet będąc w GPC możesz wejść raz na kilka godzin na kilka / kilkanaście minut, a i tak naklepiesz do końca sezonu z 1000-2000 walk. Dla mnie ta gra to raczej wypełniacz czasu np. w komunikacji.
 

Marik

Książę
Dlatego przechodzi się między eventami ;) Ale fakt - niedoświadczeni gracze mogą mieć z tym problem. Część budynków rzeczywiście trzeba robić upg, a część nie. Po co ulepszać świątynię wiedzy?
Co do automatyzacji walk to się nie wypowiem i też nie ma pojęcia dlaczego niektórzy twierdzą, że najłatwiejsza jest taka, albo inna epoka.


Zasadniczo nawet będąc w GPC możesz wejść raz na kilka godzin na kilka / kilkanaście minut, a i tak naklepiesz do końca sezonu z 1000-2000 walk. Dla mnie ta gra to raczej wypełniacz czasu np. w komunikacji.
To epoka jak każda inna, robi się w niej to samo co i w ep. I to nie jest 2k walk ale ponad 4k
 
Do góry