Pomocy wyłącza się komputer!

  • Rozpoczynający wątek Emilka91103
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Co jest gdy sie loguje wyskakuje jakies niebieskie tło i jakies literki i komputer sie wylacza ocb?
 

DeletedUser1868

Guest
Słynny blue screen :-) Musisz zrobić zrzut ekranu w momencie jak wyskoczy :-) Bez żadnych informacji nie jestem w stanie ci pomóc.
 

DeletedUser2509

Guest
Słynny blue screen :-) Musisz zrobić zrzut ekranu w momencie jak wyskoczy :-) Bez żadnych informacji nie jestem w stanie ci pomóc.
To jej bardzo pomogłeś specjalisto. Zrzut ekranu przy blue screenie jasne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
W blue screenie, masz takie ciągi 0xTUTAJ 8 ZNAKÓW od 0 do F np 0x00001A876. Musisz np w tym momencie zrobić zdjęcie telefonem, albo przypisać je na kartkę jak wyświetlają się długo. Potem wpisz je w Google, pierwsze linki będą zapewne na strony Microsoftu, a tam będzie wytłumaczenie.
 

DeletedUser

Guest
Ale to za szybko znika i nie zdążę... Co robić? Dlaczego tak się stało?
 

DeletedUser2097

Guest
Niebieskie tło pojawia się gdy system komputera wykryje (w komputerze) błąd.Więc czeka cię nieuchronnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie właź z takimi pytaniami na niespecjalistyczne forum, bo jak wyżej - bzdurnymi poradami Cię zasypią.
 

DeletedUser2097

Guest
Nie właź z takimi pytaniami na niespecjalistyczne forum, bo jak wyżej - bzdurnymi poradami Cię zasypią.

Fachowiec się znalazł.Ja tak mam na co dzień.Białe literki, niebieskie tło, restart kompa i tak w koło.
PS.Jak taki jesteś mądry to zapraszam napraw mu albo mi kompa ja to bym do informatyka dzwonił.
 

DeletedUser314

Guest
BS, jest często powodowany sprzętem, czy złymi sterownikami.
Więc format nie koniecznie musi pomóc, wystarczy zdobyć numery błędów, wtedy sytuacja stanie się o wiele bardziej klarowna.
 

DeletedUser2776

Guest
Po pierwsze - kliknij prawym klawiszem na Moj Komputer i wybierz wlasciwosci. Teraz przejdz na zaawansowane ustawienia systemowe (czy jak to sie tam nazywa w zaleznosci od systemu), nastepnie klikasz na ustawienia w bloku "Uruchamianie i odzyskiwanie".
Odhacz opcje "Automatycznie uruchom ponownie", a w opcjach zrzutu pamieci wybierz "Zrzut pamieci jadra" (moze sie przydac). Teraz system nie uruchomi sie ponownie po blue screenie i bedziesz mial mozliwosc spisania informacji o bledzie.
Na ekranie informacji znajdziesz: kod i numer bledu (np IRQ NOT LESS OR EQUAL 0x0000000A) oraz cztery parametry. Spisz je i podaj. Czasem tez , w okolicy ostatniej linijki pojawia sie nazwa pliku ktory spowodowal blad.
W miedzyczasie moze sprobowac co nastepuje:
* zaktualizowac drivery do grafiki i dzwieku - najlepiej sciagnac od producenta
* zaktualizowac BIOS plyty glownej
* zaktualizowac drivery do plyty
* sprawdzic podglad zdarzen (prawy klawisz myszki na Moj Komputer, wybierz zarzadzaj, potem Narzedzia systemowe->Podglad zdarzen->System) czy nie ma tam np. bledow zwiazanych z praca systemu lub z dyskiem
 

DeletedUser1724

Guest
Po pierwsze - kliknij prawym klawiszem na Moj Komputer i wybierz wlasciwosci. Teraz przejdz na zaawansowane ustawienia systemowe (czy jak to sie tam nazywa w zaleznosci od systemu), nastepnie klikasz na ustawienia w bloku "Uruchamianie i odzyskiwanie".
Odhacz opcje "Automatycznie uruchom ponownie", a w opcjach zrzutu pamieci wybierz "Zrzut pamieci jadra" (moze sie przydac). Teraz system nie uruchomi sie ponownie po blue screenie i bedziesz mial mozliwosc spisania informacji o bledzie.
Na ekranie informacji znajdziesz: kod i numer bledu (np IRQ NOT LESS OR EQUAL 0x0000000A) oraz cztery parametry. Spisz je i podaj. Czasem tez , w okolicy ostatniej linijki pojawia sie nazwa pliku ktory spowodowal blad.
W miedzyczasie moze sprobowac co nastepuje:
* zaktualizowac drivery do grafiki i dzwieku - najlepiej sciagnac od producenta
* zaktualizowac BIOS plyty glownej
* zaktualizowac drivery do plyty
* sprawdzic podglad zdarzen (prawy klawisz myszki na Moj Komputer, wybierz zarzadzaj, potem Narzedzia systemowe->Podglad zdarzen->System) czy nie ma tam np. bledow zwiazanych z praca systemu lub z dyskiem

Sami fachowcy widzę ... ucel, a Ty najlepszy hehe :p Win nie odpala, a Ty każesz włazić we właściwości "Mój Komputer" no nie no stary zabłysłeś :D

A teraz na poważnie co powinnaś zrobić. Zawołać mądrego kolegę, który zna się na komputerach by odkręcił obudowę, wyjął bateryjkę okrągłą z płyty głównej --> odczekał 20 min --> włożył ją ponownie i zobaczymy czy śmignie :D

Jeżeli nie to trza będzie troszkę części powyciągać z kompa, a przede wszystkim pamięci RAM :) Jeżeli są 2 wyjąć jedną i odpalić, jeżeli błąd to spróbować z drugą. Dużo tłumaczenia lecz po prostu zawołaj kogoś kto zna się na "wnętrznościach kompa" i pokombinuje z wyjmowaniem i wkładaniem z powrotem części :p Ale pierwsze to z tą baterią spróbuj. Możesz sama spróbować jak masz ochotę tylko sprawdź czy nie masz plomby gwarancyjnej na obudowie bo jeżeli jest i jest komp na gwarancji to tylko SERWIS :)

POzdrawiam
 

DeletedUser3220

Guest
żeście się zainteresowali wszyscy bardziej niż pytająca :)
tak mnie zastanawia, każecie ściągać coś z neta, albo robić screeny, kiedy nie działa win...
co lepsze, skoro to nie działa, to jak ma to forum przeczytać?
a co jeszcze lepsze, to chyba nie do tego forum pytanie, jeśli już tak na to patrzeć :)
 

DeletedUser314

Guest
Tak samo przeczytać jak napisała post, z innego.
Co do ludzi którzy każą coś robić na kompie to masz rację :)
 

DeletedUser426

Guest
ashantess twierdzisz ze nie przeczyta tego bo jej nie działa :p ale napisać na forum jakos mogła :)

Ale jak nie patrzeć każdy to specjalista, informatyk , serwisant xd Ale zrobienie skrina na BS mnie rozwaliło :D
 

DeletedUser3220

Guest
tylko, ze od jakiegos czasu dyskutujecie sami, bez udziału zainteresowanej ^^

a co do tego napisania, to jeszcze nie mam na to teorii, może telefonem xD
 

DeletedUser314

Guest
Co czegokolwiek by nie napisała, i tak może teraz odczytać :)
 

DeletedUser3995

Guest
mam ten sam problem co pisząca osoba tu na początku ;/ przez chroma nie mogę się logować i tylko na FOE bo inne strony normalnie działają ;/

[
 
Do góry