Podział kawalerii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2512
  • Data rozpoczęcia

Czy to wam się podoba?

  • Tak

    Głosy: 3 50,0%
  • Nie

    Głosy: 3 50,0%

  • W sumie głosujących
    6

DeletedUser2512

Guest
Witam!
Chciałbym zaproponować podzielenie obecnej kawalerii w grze na lekką i ciężką.Byłoby to zgodne z historią i wprowadziłoby urozmaicenie tej gry.Od razu powiem kilka słów o ich wykorzystaniu.Rola ciężkiej kawalerii by się nie zmieniła tj. dalej by miała za zdanie eliminować jednostki krótkodystansowe natomiast lekka zajmowała się dalekodystansowymi.Dodam że o ile ciężka by miała bonus do ataku z łąk to lekka mogłaby przebyć bagna lub jeziora bez tracenia punktów ruchu.Co do statystyk to ciężka miałaby większą obronę a lekka więcej puntów ruchu.A to moje propozycje jednostek:
Epoka LK CK

Brązu jeździec rydwan

Żelaza legionista na koniu wojownik na koniu

Początki śred. zwiadowca ciężka kawaleria

Rozkwit śred. zbrojny jeździec rycerz

Jesień śred. arabski jeździec ciężkozbrojny rycerz


Wiem że wielu może się to nie spodobać bo będzie trzeba pozmieniać taktyki itp. ale ja zawsze lubiłem pomagać w tworzeniu gry.Liczę na szczerą ocenę!
 

DeletedUser

Guest
Na nie, gdyż:
1. propozycja wprowadza nowe budynki, jednostki i badania*, w co gracze raczej nie mają prawa ingerencji;
2. FoE to gra o europejskim królestwie, więc nie ma tu rydwanów** ani Arabów;
3. Nie widzę potrzeby wprowadzania drugiej kategorii kawalerii, machiny oblężnicze można zniszczyć dwoma atakami - mają tak niską obronę, że nie opłaca się specjalizować żadnej jednostki przeciwko nim.

* co do ostatniego nie mam pewności, bo nic o tym nie napisałeś
** rydwany stosowano na Bliskim Wschodzie, w Imperium Rzymskim nie wchodziły w skład armii, można je było zobaczyć jedynie w cyrkach
 
Do góry