[Zgłoszone] Podświetlanie jednostek

  • Rozpoczynający wątek Lykaon III
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz by pomysł wprowadzono do gry?

  • TAK

    Głosy: 25 96,2%
  • NIE

    Głosy: 1 3,8%

  • W sumie głosujących
    26
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mój pomysł uznaje za kosmetyczny, ale dzięki niemu będzie można lepiej rozplanować ataki na wrogie jednostki, a to może zmienić wynik walki na naszą korzyść ;)
Aby tutaj wam nie ściemniać pozwole sobie zademonstrować to graficznie :D

1) Najeżdżamy na wrogą jednostkę.
obrazuś.JPG

2) Widzimy jaką ma pozycję na pasku jednostek, dzięki podświetleniu.
obrazuś 2.JPG

Koniec :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Podobna opcja jest już w grze!

Aczkolwiek przyznam, że mogłaby być bardziej widoczna, bo w tej chwili iirc działa to tak, że jeśli najedziesz kursorem myszy na ikony jednostek na pasku inicjatywy na dole, to zostaje podświetlona ta sama jednostka na polu walki. Podczas gdy w drugą stronę, tak jak Ty to opisałeś, to już chyba nie działa.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Heh, mam na koncie ponad 200 walk i tego nie zauważyłem :haha:
Ale nadal podtrzymuje swój pomysł, gdyż nie jest zbyt skomplikowany, a mimo to zawsze trochę ułatwi bitki ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Tak, na pewno byłoby to bardziej intuicyjne. Bo obecnie to trzeba stracić chwilę czasu na znalezienie tej właściwej jednostki na pasku. O ile wie się w ogóle, że taka opcja istnieje ;)
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Dobry pomysł.W ogóle na tym pasku na dole ; jak go nazwał Shadire -pasku inicjatywy- ; wrogie jednostki mogłyby mieć inne tło na przykład.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Prawda, ja wziąłem ikonkę wrogiej jednostki w ramkę tylko dla demonstracji, bo w paincie ciężko takie cuda zrobić o jakich mówisz :haha:
 

DeletedUser1305

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Z tego co się orientuje ta opcja już jest w grze
:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Widać nie czytałeś całego tematu ;)
Chodzi o to, że tak będzie bardziej intuicyjnie niż jest teraz :)
 

DeletedUser426

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Szukanie problemu na siłe tam gdzie go nie widac. To co piszesz jest już w grze.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Opcja jest już w grze, ale działa w jedną stronę: po najechaniu na ikonkę jednostki na pasku, zostaje ona podświetlona na mapie. Czy tyle nie wystarczy?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Chodzi o to, że sposób, który opisałem jest bardziej intuicyjne ;)
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Podświetlanie jednostek.

Dobry pomysł.W ogóle na tym pasku na dole ; jak go nazwał Shadire -pasku inicjatywy- ; wrogie jednostki mogłyby mieć inne tło na przykład.

Opcja jest już w grze, ale działa w jedną stronę: po najechaniu na ikonkę jednostki na pasku, zostaje ona podświetlona na mapie. Czy tyle nie wystarczy?

Chodzi o to, że sposób, który opisałem jest bardziej intuicyjne ;)

Dla nie kumatych.Proszę przeczytać pierwszy cytat od góry. W TYM POŚCIE OCZYWIŚCIE. I nie pisać że to już jest ,bo takiego rozwiązania akurat nie ma a chodzi o to że jakby było to nawet laik zaczynający tę grę wiedzałby co jest pięć.
 

DeletedUser5

Guest
Odp.: Odp: Podświetlanie jednostek.

Dobry pomysł.W ogóle na tym pasku na dole ; jak go nazwał Shadire -pasku inicjatywy- ; wrogie jednostki mogłyby mieć inne tło na przykład.
Nasze jednostki mają niebieską obwódkę, wrogie czerwoną. Czy ma być jeszcze dodatkowo inne tło?

Poza tym nie mam pewności, czy proponowana opcja zaznaczania na "pasku inicjatywy" jednostek podświetlonych na polu walki jest do zrobienia, ponieważ pasek wyświetla maksymalnie 7 jednostek a w walce może ich w sumie być 16. Wprowadzenie tej opcji wymusza napisanie dodatkowego skryptu na przewijanie paska w momencie podświetlenie jednostki, co w efekcie i tak nie da informacji, na którym miejscu w kolejce jest dana jednostka...

Rozwiązanie jakie jest aktualnie w grze: podświetlenie jednostki w pasku inicjatywy powoduje podświetlenie jej na mapie.
 

DeletedUser625

Guest
Odp: Odp.: Odp: Podświetlanie jednostek.

To w takim razie ja bym jeszcze proponował coś takiego:

Najeżdżamy na pasku inicjatywy na jednostkę i gdy klikniemy na portret, jedna z naszych jednostek (która ma obecnie turę i zasięg do jednostki zaznaczonej na pasku i wciśniętej) wykona samoczynnie atak.
 

DeletedUser5

Guest
Odp.: Odp: Odp.: Odp: Podświetlanie jednostek.

Właściwie wystarczyłaby opcja, która dawałaby możliwość automatycznego ruchu jedną jednostką - tylko nie bardzo widzę sens, albo całą walkę własnoręcznie przeprowadzić, albo automatycznie... Pojedynczy automatyczny ruch niewiele pomoże, moze nawet zaszkodzić :)
 

DeletedUser625

Guest
Odp: Odp.: Odp: Odp.: Odp: Podświetlanie jednostek.

Pograłbyś w Herosy 5 to byś zobaczył, że to bardzo ułatwia :)
 

DeletedUser5

Guest
Odp.: Odp: Odp.: Odp: Odp.: Odp: Podświetlanie jednostek.

Ale to nie "Herosy" czy inna gra, pisałem już o tym i nie wracajmy do tego tematu, proszę.
 

DeletedUser625

Guest
Odp: Odp.: Odp: Odp.: Odp: Odp.: Odp: Podświetlanie jednostek.

Słuchaj ta gra ma więcej wspólnego z herosami niż Ci się wydaje. Skoro już tyle z niej zerżnęliście to czemu by nie to? Albo chociaż dodajcie jakiś profit z przeczekania tury daną jednostką. Dodanie rozkazów Broń się i czekaj. To pierwsze by pozwalało zwiększyć jednostce obronę w zamian za koszt w straconej turze, a to drugie pozwoliło by poczekać jednostce na ruch innych, a potem ruszenie własne.
 

DeletedUser426

Guest
Słuchaj ta gra ma więcej wspólnego z herosami niż Ci się wydaje. Skoro już tyle z niej zerżnęliście to czemu by nie to? Albo chociaż dodajcie jakiś profit z przeczekania tury daną jednostką. Dodanie rozkazów Broń się i czekaj. To pierwsze by pozwalało zwiększyć jednostce obronę w zamian za koszt w straconej turze, a to drugie pozwoliło by poczekać jednostce na ruch innych, a potem ruszenie własne.

A Heroes to jedyna turówka w jaka grałes ?
Każda gra turowa ma praktycznie identyczny system walki , np Disciples i ma tez opcje poczekaj czy broń się. A nikt im nie krzyczy ze ściagneli to z Heroes.
Stwierdzenie typu "Skoro tyle zerzneliście" jest smieszne. Nikt tej gry nie chce upodabniac do Grepolis , Ikariama , Heroes , Plemion czy czegokolwiek innego.
Pewne podobieństwa musza byc i zawsze będą ale nie starajcie się robić z tego czegos co już istnieje w takiej samej formie.
 

DeletedUser625

Guest
No dobra widzę, że Strielok umiesz tylko ludzi opieprzać. To może coś sam wymyśl konstruktywnego. Mimo to komendy broń i czekaj powinny się pojawić.
 

DeletedUser426

Guest
oprócz opiepszania innych za plagiaty pomysłow ostatnio umieściłem swój własny prywatny pomysł , którego nigdy wczesniej nie widziałem ;)
 

DeletedUser437

Guest
Nasze jednostki mają niebieską obwódkę, wrogie czerwoną. Czy ma być jeszcze dodatkowo inne tło?

Poza tym nie mam pewności, czy proponowana opcja zaznaczania na "pasku inicjatywy" jednostek podświetlonych na polu walki jest do zrobienia, ponieważ pasek wyświetla maksymalnie 7 jednostek a w walce może ich w sumie być 16. Wprowadzenie tej opcji wymusza napisanie dodatkowego skryptu na przewijanie paska w momencie podświetlenie jednostki, co w efekcie i tak nie da informacji, na którym miejscu w kolejce jest dana jednostka...

Rozwiązanie jakie jest aktualnie w grze: podświetlenie jednostki w pasku inicjatywy powoduje podświetlenie jej na mapie.
Zapomniałeś tylko łaskawie dodać że najechanie kursorem na jednostkę na pasku inicjatywy ,powoduje pokazanie się okna z parametrami jednostki ,które zasłania niemalże wszystko , włącznie z miejscem gdzie dana jednostka się znajduje i jak daleko może dojść. Gratki dla programistów za pomysłowość i przemyślane decyzje.Ta jest w dechunie.
 

DeletedUser

Guest
Zapomniałeś tylko łaskawie dodać że najechanie kursorem na jednostkę na pasku inicjatywy ,powoduje pokazanie się okna z parametrami jednostki ,które zasłania niemalże wszystko , włącznie z miejscem gdzie dana jednostka się znajduje i jak daleko może dojść. Gratki dla programistów za pomysłowość i przemyślane decyzje.Ta jest w dechunie.

Zgadzam się z miśkiem, okno z parametrami jednostki zaznaczonej w pasku inicjatywy przesłania część pola walki, a w tym m.in. wskazywaną jednostkę, czy dokąd sięga jej ruch.
Rozwiązania są dwa: półprzezroczystość okna z parametrami lub wprowadzenie pomysłu Lykaona III.

Pomysł Lykaona III mi się podoba, bo uciążliwe jest sprawdzanie po kolei wszystkich jednostek na pasku inicjatywy, kiedy będzie ruszała interesująca mnie jednostka z pola bitwy
 

DeletedUser3155

Guest
Pomysł trafny.

1. Mi prawie od początku brakowało tej opcji tj. sprawdzenie jakieś jednostki, która jest niebezpiecznie blisko jakies katapaulty czy procarza. Tzn. sprawdzenie kiedy ta jednostka ma swoją turę.
Wiem, że na dolnym pasku jest mniej jednostek niż może być w danej chwili na mapie.
Lecz wtedy (gdy dana interesująca nas jednostka jest np. na 12 pozycji w kolejce) mogłaby się podświetlać strzałka po prawej stronie.
Wtedy gracz albo by ją kliknął i sprawdził albo się "uspokoił" wiedząc, że zdąży tą zagrażającą jednostkę wyeliminować wcześniej.

2. Do tego własnie dochodzi bardzo irytująca rzecz opisana wyżej i cytowana tj. info o danej jednostce po najechaniu kursorem zasłania bardzo duży obszar ekranu bitwy.
Trzeba wtedy kombinować z przesuwaniem dolnego paska gdy zasłoni kilka jednostek to info w rejonie, który nas interesuję i ta jednostka tam się znajduję i nie wiemy jaki ma zasięg np. ta, której będzie za chwilę atakować. ;/
Trzeba przesuwać dolny pasek by info zasłoniło inną część mapy ^^

No chociaż to info zmniejszyć ... jest niewspółmiernie za dużo a informacje te można by zmieścić w oknie 3 razy mniejszym.
A i wtedy możliwe by było, że coś zasłoni na dole ekranu ... ehh

Reasumując: duże TAK dla propozycji.

Pomysł tutaj przedstawiony wyeliminował by dwa problemy naraz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry