Podbój wszystkich sektorów a codzienne i eventowe zadania

Status
Zamknięty.

Mighty Gonzo

Szlachcic zagrodowy
Mam podbite wszystkie mapy - nie ma żadnego niezdobytego sektora. Pomimo tego dostaję codzienne zadania związane ze zdobywaniem sektorów, a teraz widzę zadanie eventowe, w którym również muszę zdobyć sektory. Błąd, dowcip czy jakiś inny powód??
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Mam podbite wszystkie mapy - nie ma żadnego niezdobytego sektora. Pomimo tego dostaję codzienne zadania związane ze zdobywaniem sektorów, a teraz widzę zadanie eventowe, w którym również muszę zdobyć sektory. Błąd, dowcip czy jakiś inny powód??
nie masz wszystkiego zdobytego na 100%

jak masz wszystko podbite - wtedy zadania "podbij sektor" zajmij prowincje" czy też przeszpieguj sektory - same się wykonują


Zobacz czy wszystkie mapy masz na zielono na mapie świata - 100%, że nie masz. (i jeszcze czy na pewno jestes w tytanie)
 
nie masz wszystkiego zdobytego na 100%

jak masz wszystko podbite - wtedy zadania "podbij sektor" zajmij prowincje" czy też przeszpieguj sektory - same się wykonują


Zobacz czy wszystkie mapy masz na zielono na mapie świata - 100%, że nie masz. (i jeszcze czy na pewno jestes w tytanie)
U mnie działa jak mówisz a jestem w pasie asteroid tak że Gonzo musiał coś pominąć
 

Szarogęś

Szlachcic
nie masz wszystkiego zdobytego na 100%

jak masz wszystko podbite - wtedy zadania "podbij sektor" zajmij prowincje" czy też przeszpieguj sektory - same się wykonują


Zobacz czy wszystkie mapy masz na zielono na mapie świata - 100%, że nie masz. (i jeszcze czy na pewno jestes w tytanie)
Zadania z mapą, zwłaszcza eventowe, to czysta złośliwość. Jestem w Kolonii, na mapie utknęłam przy sektorach za promet i w ten sposób zadania mam z głowy. A wystarczyło dopasować zadania do epoki gracza, za dużo wymagam, co? ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zadania z mapą, zwłaszcza eventowe, to czysta złośliwość. Jestem w Kolonii, na mapie utknęłam przy sektorach za promet i w ten sposób zadania mam z głowy. A wystarczyło dopasować zadania do epoki gracza, za dużo wymagam, co? ;)
Nie masz zadań z glowy, wystarczy nie szpiegować do przodu mapy. Jak nie ma żadnego sektoru odkrytego to nie ma takich zadań.
Kupiłbym za diaxy promet by nie mieć takich zadań i NIE WYSYŁAĆ zwiadu do kolejnej prowincji.
 

Szarogęś

Szlachcic
Nie masz zadań z glowy, wystarczy nie szpiegować do przodu mapy. Jak nie ma żadnego sektoru odkrytego to nie ma takich zadań.
Kupiłbym za diaxy promet by nie mieć takich zadań i NIE WYSYŁAĆ zwiadu do kolejnej prowincji.
Przynajmniej jakaś pożyteczna informacja, aczkolwiek mocno spóźniona. Jak mogłam nie biegać po mapie, skoro tam czekały takie śliczne rozszerzenia? A skąd miałam wiedzieć, że zadania nie pojawią się bez nadgryzionego sektora? Skąd miałam wiedzieć, że na np 10 sektorów prowincji dwa będą za promet? Oczywiście, nie wiedziałam również, że prometu nie mogę wyżebrać u znajomych, tylko muszę sama wyprodukować :)). A jeśli uzbieram 1400 diaxów, to znajdę dla nich lepsze zastosowanie, niż głupi promet, chyba..? Ale zapamiętam i dziękuję :)
 
Przynajmniej jakaś pożyteczna informacja, aczkolwiek mocno spóźniona. Jak mogłam nie biegać po mapie, skoro tam czekały takie śliczne rozszerzenia? A skąd miałam wiedzieć, że zadania nie pojawią się bez nadgryzionego sektora? Skąd miałam wiedzieć, że na np 10 sektorów prowincji dwa będą za promet? Oczywiście, nie wiedziałam również, że prometu nie mogę wyżebrać u znajomych, tylko muszę sama wyprodukować :)). A jeśli uzbieram 1400 diaxów, to znajdę dla nich lepsze zastosowanie, niż głupi promet, chyba..? Ale zapamiętam i dziękuję :)
Od tego są poszczególne epoki, powiązane fabułą, żeby nie dopuszczać do takich anomalii, jak bycie w kolonializmie i podbijanie kosmosu. Odrobinka logicznego myślenia i przewidywalności, a jak widać od lat są ludzie, którzy się w tym gubią. A jeśli logika kuleje, za to pazerność na rozszerzenia (potrzebne nawet graczom w Tytanie) jest większa, to wystarczy przejrzeć tematy na forum, szczególnie komunikaty o nowych epokach. Wszystko (powiedziane znacznie na wyrost) gra jak należy, tylko nie gracze ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Od tego są poszczególne epoki, powiązane fabułą, żeby nie dopuszczać do takich anomalii, jak bycie w kolonializmie i podbijanie kosmosu. Odrobinka logicznego myślenia i przewidywalności, a jak widać od lat są ludzie, którzy się w tym gubią. A jeśli logika kuleje, za to pazerność na rozszerzenia (potrzebne nawet graczom w Tytanie) jest większa, to wystarczy przejrzeć tematy na forum, szczególnie komunikaty o nowych epokach. Wszystko (powiedziane znacznie na wyrost) gra jak należy, tylko nie gracze ;)
no akurat średnio bo taka blokada jest dopiero w arktyce przez promet. Wcześniej wszystko negami można zrobić.

Przynajmniej jakaś pożyteczna informacja, aczkolwiek mocno spóźniona. Jak mogłam nie biegać po mapie, skoro tam czekały takie śliczne rozszerzenia? A skąd miałam wiedzieć, że zadania nie pojawią się bez nadgryzionego sektora? Skąd miałam wiedzieć, że na np 10 sektorów prowincji dwa będą za promet? Oczywiście, nie wiedziałam również, że prometu nie mogę wyżebrać u znajomych, tylko muszę sama wyprodukować :)). A jeśli uzbieram 1400 diaxów, to znajdę dla nich lepsze zastosowanie, niż głupi promet, chyba..? Ale zapamiętam i dziękuję
nie wiem, dlatego ważna jest w miare sensowna gildia na początku i zadawanie pytań :D
co prawda ciężko akurat trafić na tą wiedzę, bo też nikt o tym nie mówi na prawo i lewo. Ja sam się dowiedziałem kiedys dawno temu w gildii narzekając tak jak Ty, na ciągłe zadania w dziennych zadaniach których nie moge zrobić - i mi wtedy wytłumaczono.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ostatnia edycja:

Szarogęś

Szlachcic
Od tego są poszczególne epoki, powiązane fabułą, żeby nie dopuszczać do takich anomalii, jak bycie w kolonializmie i podbijanie kosmosu. Odrobinka logicznego myślenia i przewidywalności, a jak widać od lat są ludzie, którzy się w tym gubią. A jeśli logika kuleje, za to pazerność na rozszerzenia (potrzebne nawet graczom w Tytanie) jest większa, to wystarczy przejrzeć tematy na forum, szczególnie komunikaty o nowych epokach. Wszystko (powiedziane znacznie na wyrost) gra jak należy, tylko nie gracze ;)
Dziękuję, dobry człowieku, za jakże celne podsumowanie stanu mojego umysłu i charakteru. Posiedzę gdzieś w kąciku i popłaczę, że nawet w FoE grać nie potrafię. I może podziękuję bogom, że nasza znajomość ogranicza się do tego forum :))

W takim przypadku zadania związane z mapa rozwiązuja się automatycznie.

Wszystko co chciała byś wiedzieć a boisz się zapytać:

Dla ścisłości to jest aktualnie ostatnia mapa:

View attachment 7648
Pięknie dziękuję, już zostałam poinformowana, że jestem pazerną idiotką, przemyślę to :)
Dla ścisłości, moja mapa wyglądała inaczej, ta ładna jest, owszem. A Wiki to przydatne miejsce, chociaż na samym początku znacznie lepszy był support ;)
Co do zaliczania zadań z automatu, różnie z tym bywało, np w kwestii WG, ale tego nie będę rozwijać
 

koordi

Wójt
Gra to wciąż tylko gra, jakiejś przesadzonej logiki nie ma co wymagać. Myślę, że twórcy po prostu nie zastanawiali się nad tym jak wiele osób będzie chciało robić mapę a zostać w ep. średniowiecza, bo de facto to nie ma jakiegoś sensu. Z drugiej strony, jeżeli nie masz 2-3k att i def, to w pewnym momencie nie polecisz mapy na samych surowcach i tak czy siak się zatrzymasz. Swoją drogą jestem ciekawy jak daleko można zajść na mapie mając 3k att i siedząc np w średniowieczu.

Mnie w eventach bardziej dobija, że czasem wpadnie takie zadanie typu zachwyć wszystkich. Nie wszędzie odblokowana opcja w tawernie irytuje niesamowicie ;) i tylko dla tych zadań trzeba się z tą tawerną bawić :)
 

Szarogęś

Szlachcic
no akurat średnio bo taka blokada jest dopiero w arktyce przez promet. Wcześniej wszystko negami można zrobić.


nie wiem, dlatego ważna jest w miare sensowna gildia na początku i zadawanie pytań :D
co prawda ciężko akurat trafić na tą wiedzę, bo też nikt o tym nie mówi na prawo i lewo. Ja sam się dowiedziałem kiedys dawno temu w gildii narzekając tak jak Ty, na ciągłe zadania w dziennych zadaniach których nie moge zrobić - i mi wtedy wytłumaczono.
Chciałam tylko podziękować Ci za naprawdę pożyteczną informację, moi znajomi nie byli wszechwiedzący, choć ci weterani, na których trafiłam na początku byli superpomocni i sympatyczni i dzięki nim na pewno było mi łatwiej.
W ogóle wiedzę wszelaką posiadło jedynie to forum, teraz to wiem :))
Nie mam zwyczaju ciągłego narzekania, że gra gra mnie nie kocha. Do samych zadań też nie mam pretensji, chodziło mi o opcję zamiany. Dziś zadania mogłam już wymienić, sporo na ten kawałek klucza popracuję, ale miałam chociaż wybór :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry