[Gildie] Podatek gildyjny.

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Czy tego chcecie

  • Tak

    Głosy: 4 16,0%
  • Nie - dlaczego? wyjaśnij dlaczego !!!

    Głosy: 21 84,0%
  • Tak - ale.... (wyjasnienia w poście)

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    25

DeletedUser

Guest
sprawa walk gvg i zasobów w skarbcu jest wałkowana już dlugo

mój pomysł jest prosty:
wprawadzić podatek GVG

jak to działa ? prosto!

Lider gildi w ustawieniach ustawia % podatku względem rangi członka

- im więcej praw tym mniejszy podatek
- Lider ustawia podatek od minimalnie 1% do maxymalnie 90 %
- Podatek jest ściągany z towarów jakie zakupuje gracz POZA GILDIĄ.

dodatkowo sam gracz w panelu gildyjnym może ustawić dobrowolny dodatkowy % podatku od 0% do 100%

dzieki temu gildie gvg zaczną miec mozliwość lepszego rozwoju.
 

bartekmod

Książę
moja Gildia nie bierze za bardzo udziału w gvg, więc w sumie nie mam się co wypowiadać, jednak zdaje mi się że spowodowałoby to odpływ graczy eko do pokojowych Gildii ;) ludzie nie lubią w szczególności nowych podatków czy ograniczeń i lubią się buntować względem takowych, najbardziej mnie rozbawił "dobrowolny dodatkowy % podatku" 99% Graczy ustawi to sobie na 0 :D

ewentualnie zamiast opuszczać Gildię gracze zaczną wystawiać oferty (bo jak rozumiem napisałeś tylko o podatku z zakupu, nie o podatku od oferty) i luźny handel zacznie całkowicie zamierać bo nikt nie będzie chciał przyjmować, wtedy faktycznie podatek sprawdzi się bo cały handel odbędzie się w ramach Gildii
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8507

Guest
NIE
Czemu?
Podatek dla tycjh co nie walczą w GvG? Wtedy tylko utrudni rozwój
 

DeletedUser3876

Guest
(...) mój pomysł jest prosty:
wprawadzić podatek GVG

jak to działa ? prosto!(...)
Proste działanie nie oznacza prostego rozwiązania.
Miałem napisać dlaczego, ale nie lubię wykrzykników (odpowiedź musi być dobrowolna, a nie wymuszona), więc wybacz.
W skrócie - pomysł mi się po prostu nie podoba.
 

DeletedUser3220

Guest
Jestem na nie, przykro mi.
Już sam fakt tego, że osłabiłoby to handel poza Gildią, bo ludzie po prostu by woleli nie ryzykować, żeby nie musieć niczego oddawać. Nie jest to też sprawiedliwe, dlaczego podatek tylko od tych, co handlują poza Gildią? To jakby karanie ich dodatkowo, przecież w handlu poza Gildią trzeba też płacić PR (no tylko kupujący, ale jednak).
Dalej. Szef Gildii może wybrać od 1 do 90%. Niektóre liczby mało podzielne, więc wypadałoby dodatkowo to porozpisywać, pozaokrąglać, kiedy ile itd. No już nie mówiąc o tym, że niewątpliwie byliby tacy, co mając możliwość dać 90%, daliby te 90%. Ja bym taką Gildię opuściła.
Podatek nie tylko zniechęci Graczy do wielu rzeczy, ale też może spowodować rozłamy w Gildiach, a Gildie nie po to powstają by się w nich "rozłamywać".
 

kasia2389

Arcyksiążę
- im więcej praw tym mniejszy podatek
No chyba, ze odwrotnie byłoby logiczniej?

- Lider ustawia podatek od minimalnie 1% do maxymalnie 90 %
Jak to ma się do p. 1 "im więcej praw tym mniejszy podatek"

- Podatek jest ściągany z towarów jakie zakupuje gracz POZA GILDIĄ.
A dla czego tylko poza gildią?


W sumie pomysł i głupi i bezsensowny.
 

DeletedUser11650

Guest
Nie bo ja nie walczę w gvg i ani mi się śni oddawać towary, bo moja gildia sobie radzi, a wpłaty są dobrowolne.
 

DeletedUser

Guest
Także jesten na Nie. Pomysł jak dla mnie do niczego chyba, że ktoś sam pomysł podatku wymyśliłby znacznie lepiej. Osoby nie walczące w GvG będą poszkodowane podatkiem do tego wyóbr 1%-90% ? Szaleństwo.....90%....A znając życie ci wszyscy "wielcy" liderzy ze swoimi jakże "potężnymi" klanami nagle ustawiliby 90% nie zważając na to, że są gracze których to znacznie przerasta.
 

Mikekun

Książę
W moim wypadku również jestem na nie, praktycznie zabiłoby to sens istnienia jakiekolwiek gildii. Gra ma opierać się w większości na współpracy między osobami które są w gildii, a nie utrudniać im dosłownie wszystko. Tak samo mało sensowne jest zarządzenie w gildiach które mówi o konieczności przekazania np. 1 pr dla gracza który aktualnie rozwija swoją perłę. Lubię wybierać osoby sam które chciałbym w ten sposób pomóc, a nie mieć z góry coś narzucone.

PS: Jeśli wszyscy będą na "nie" temacik można by było w sumie zamknąć.

Życzę hucznego sylwestra
pozdrawiam Mikekun
 

chudya

Hrabia
sprawa walk gvg i zasobów w skarbcu jest wałkowana już dlugo

mój pomysł jest prosty:
wprawadzić podatek GVG

jak to działa ? prosto!

Lider gildi w ustawieniach ustawia % podatku względem rangi członka

- im więcej praw tym mniejszy podatek
- Lider ustawia podatek od minimalnie 1% do maxymalnie 90 %
- Podatek jest ściągany z towarów jakie zakupuje gracz POZA GILDIĄ.

dodatkowo sam gracz w panelu gildyjnym może ustawić dobrowolny dodatkowy % podatku od 0% do 100%

dzieki temu gildie gvg zaczną miec mozliwość lepszego rozwoju.


Nie będę już motywować dlaczego jestem na nie, ponieważ osoby które też są na nie, wystarczająco to opisały.
Od siebie mogę tylko dodać, że czkawki dostałem ze zdziwienia, że ktoś mógł na taki "ciekawy" pomysł wpaść.

- - - Zaktualizowano - - -

W moim wypadku również jestem na nie, praktycznie zabiłoby to sens istnienia jakiekolwiek gildii. Gra ma opierać się w większości na współpracy między osobami które są w gildii, a nie utrudniać im dosłownie wszystko. Tak samo mało sensowne jest zarządzenie w gildiach które mówi o konieczności przekazania np. 1 pr dla gracza który aktualnie rozwija swoją perłę. Lubię wybierać osoby sam które chciałbym w ten sposób pomóc, a nie mieć z góry coś narzucone.

PS: Jeśli wszyscy będą na "nie" temacik można by było w sumie zamknąć.

Życzę hucznego sylwestra
pozdrawiam Mikekun


Dla Twojej informacji, gildie tworzą się w celu współpracy między sobą, w danej gildii, jak też POMOCY sobie, między innymi w budowie początkowej przy perłach. W naszej gildii są to 2pkt dawane KAŻDEMU kto postawi perłę. Nędzna to gildia w której każdy o swoich czterech literach myśli.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
sprawa walk gvg i zasobów w skarbcu jest wałkowana już dlugo

mój pomysł jest prosty:
wprawadzić podatek GVG

jak to działa ? prosto!

Lider gildi w ustawieniach ustawia % podatku względem rangi członka
Jestem na nie, biorąc pod uwagę mojego członka, będę musiał płacić najwięcej w całej gildii! :mad:

Do tego może po prostu niektórzy nie chcą brać udziału w GvG, albo zamiast surowcami wspierają wojskiem?
A co, jak liderowi przyjdzie do głowy GvG i ustawi podatek, a potem się rozmyśli i zasoby się zmarnują?
Ja nie dokładam i nie chcę, by mnie lider (choć mam ostatnio rozsądnych liderów) zmuszał do oddawania zasobów.

- - - Zaktualizowano - - -

Jak gracz dołoży dobrowolny podatek 20%, a lider mu dołoży 90%, to znaczy, że zamiast dostawać towar, w wyniku wymiany go straci?

Faktem jest, że może się okazać, że idiotyczne gildie, gdzie wódz nałoży podatki opustoszeją i upadną, a ludzie pozakładają normalne gildie, gdzie nie walczy się w GvG.

- - - Zaktualizowano - - -

- im więcej praw tym mniejszy podatek
No chyba, ze odwrotnie byłoby logiczniej?

- Lider ustawia podatek od minimalnie 1% do maxymalnie 90 %
Jak to ma się do p. 1 "im więcej praw tym mniejszy podatek"
Po prostu wymagałoby to podziału na klasy członków w gildii.

- Podatek jest ściągany z towarów jakie zakupuje gracz POZA GILDIĄ.
A dla czego tylko poza gildią?
Merkantylizm.
A cały pomysł, ot, mentalność sprzed rewolucji francuskiej.

- - - Zaktualizowano - - -

W sumie to nawet ciekawy pomysł, by zarżnąć te gildie napinaczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
Jak gracz dołoży dobrowolny podatek 20%, a lider mu dołoży 90%, to znaczy, że zamiast dostawać towar, w wyniku wymiany go straci?

o to to to to, dobre ;) a potem we własnym skarbcu ujemna wartość i licznik czasu na pozbycie się deficytu, zagrożone zajęciem przez komornika mienia (np jakiejś Perełki i licytacji wśród innych Graczy, kto da więcej przejmie wszystkie PR do swojej Perły + plany + odblokowane poziomy)
 

DeletedUser

Guest
o to to to to, dobre ;) a potem we własnym skarbcu ujemna wartość i licznik czasu na pozbycie się deficytu, zagrożone zajęciem przez komornika mienia (np jakiejś Perełki i licytacji wśród innych Graczy, kto da więcej przejmie wszystkie PR do swojej Perły + plany + odblokowane poziomy)

o to to to to, dobre ;) Pewnie jeszcze w licytacji będzie się płacić diamentami.
 

Mikekun

Książę
Dla Twojej informacji, gildie tworzą się w celu współpracy między sobą, w danej gildii, jak też POMOCY sobie, między innymi w budowie początkowej przy perłach. W naszej gildii są to 2pkt dawane KAŻDEMU kto postawi perłę. Nędzna to gildia w której każdy o swoich czterech literach myśli.

W moim wypadku zamiast 2 wolę dać dziennie osobie 10 pr, a nie co rusz komuś dorzucać albo jeden pr, albo dwa wedle życzenia gulid mastera. Zamiast tego preferował bym przepis mówiący o tym że członek takiej i takiej gildii, ma zawrzeć umowę na wymianę pr z osobą z naszej gildii a nie obcą. I wtedy wszystko jest w porządku. Tworzenie innych zasad w stylu dajemy codzienne 1 pr, innej osoby z całej gildii może spowodować to że w ogóle nie będziemy się rozwijać pod względem technologicznym. W takim wypadku sens współpracy jest trochę zaburzony. Ostatnio przynależałem do gildii gdzie wprowadzono obowiązek dawania każdej osobie 1 właśnie pr która przynależy do gildii. Z czego w sumie potrzebowałbym min 50 pr dziennie aby zaspokoić aspiracje dowództwa.

Życzę wszystkim nowego roku
pozdrawiam Mikekun
 

chudya

Hrabia
W moim wypadku zamiast 2 wolę dać dziennie osobie 10 pr, a nie co rusz komuś dorzucać albo jeden pr, albo dwa wedle życzenia gulid mastera. Zamiast tego preferował bym przepis mówiący o tym że członek takiej i takiej gildii, ma zawrzeć umowę na wymianę pr z osobą z naszej gildii a nie obcą. I wtedy wszystko jest w porządku. Tworzenie innych zasad w stylu dajemy codzienne 1 pr, innej osoby z całej gildii może spowodować to że w ogóle nie będziemy się rozwijać pod względem technologicznym. W takim wypadku sens współpracy jest trochę zaburzony. Ostatnio przynależałem do gildii gdzie wprowadzono obowiązek dawania każdej osobie 1 właśnie pr która przynależy do gildii. Z czego w sumie potrzebowałbym min 50 pr dziennie aby zaspokoić aspiracje dowództwa.

Życzę wszystkim nowego roku
pozdrawiam Mikekun

W całości opacznie zrozumiałeś mój post, w związku z tym łopatologicznie: NIGDZIE nie napisałem o 1 pkt codziennie dla każdego z gildii, tylko gdy ktoś postawi NOWĄ perłę, to każdy gracz w naszej gildii, ma obowiązek POMÓC dwoma punktami w rozruchu tejże perły.
Nie powiesz mi, że perły sypią się jak z rękawa. A dawanie pkt między graczami to inna sprawa i to jest praktykowane zanim Ty zacząłeś w tą grę tutaj grać.
A skąd Ty tutaj aspiracje dowództwa wziąłeś to już czarna magia, przecież NIKT nikogo nie zmusza do bycia w tej czy tamtej gildii, nie odpowiada Tobie to odchodzisz i koniec.
Od pierwszego dnia roku zmuszasz człowieka do używania łopaty.
 
Do góry