Po zwycięskiej walce wojsko wpada do miasta.......

Co o tym sądzę?

  • Dobrze jest jak jest

    Głosy: 10 62,5%
  • Wolał(a)bym mieć wybór

    Głosy: 6 37,5%

  • W sumie głosujących
    16

kasia2389

Arcyksiążę
I tu taka myśl, z jakiego powodu po wygranej walce i pokonaniu obrońców jedyna akcja to plądrowanie i nie można już motywować/restaurować. Jak powszechnie wiadomo szansa na plan z motywacji jest większa niż przy plądrowaniu więc może są gracze, którzy zamiast zabrać kilka monet woleli by motywować.
 

Borisel

Hrabia
Moja armia pokonuje i zwycięża armie przeciwnika . Miasto stoi przed zwycięzcą otworem i ... wysyłamy przegranym kwiatki , łupy i odszkodowanie dla wdów,sierot oraz rekompensatę za zgwałcone dziewice . Powiem że trochę bawi mnie ta myśl ;D Wiesz - zabiliśmy mężów , synów (ewentualnie żony, córki) w bitwie by potem ze skruchą remontować im miasto .
Jeśli miałby być wybór to może być okupacja miasta (24h) przeciwnika polegający na tym że pierwsze 5 zbiorów jakie dokonuje pokonany idzie na konto okupanta (czyli to może być złoto , młotki,towary a nawet PR czy medale) - wybór co zbierze najpierw należy do pokonanego . Po 24 h miasto ponownie jest wolne i można zaatakować je znowu - okupowane miasto może byc zajęte tylko przez jednego gracza (inni gracze mogą zaatakować to miasto ale nie mogą czynić okupacji tylko plądrowanie) , można tak zrobić ze pokonany wstrzyma wszystko na 24 h by wogole nie dawać "haraczu" zwycięzcy (nikt nie pisał że trzeba dawać ;P ) , więc zwycięzca ma wybór - albo plądrować albo okupować miasto i liczyc na łut szczęścia ze pokonany cos wrzuci do koszyka . No ale to temat na pomysły . Pozdrawiam
 

bartekmod

Książę
motywujesz masz więcej szansy na plan i dostajesz 20 złota
atakujesz masz więcej pkt do wieży, w domyśle da to więcej medali, możesz splądrować więcej niż 20 monet, również zaopatrzenie, potencjał ,ba nawet PR :) dostajesz dodatkowe pkt do rankingu ogólnego... więc chociaż szanse na plan są mniejsze, uczciwie jest
 

DeletedUser12062

Guest
Ja się nieskromnie przyznam, że ostatnio plany za plądrowanie wpadają nawet dość często. Nie mówię oczywiście, że tak jak za motywację ale jest progres ;).

Co do samego pomysłu... Nie. Prosta sprawa:
Mamy do wybory dwie akcje - atak i pomoc. Jeśli wybieramy pomoc mamy szansę na plan i wspomagamy Gracza. Wybierając atak tracimy dość dużą szansę na plan ale zyskujemy inne profity: punkty do rankingu i wieży oraz szansę na plądrowanie. Są to dwie zupełnie inne akcje i pociągają za sobą różne korzyści i konsekwencje.... Nie ma co tego mieszać....
 

DeletedUser14004

Guest
-Przebiliśmy się przez obronę! Spalić, zniszczyć!
-Nie, odrestaurować.
-Co? Przecież możemy ich ograbić.
-Nie, zniszczyliście, to macie teraz naprawić. :p

A tak na poważnie, to jestem na nie, gracz ma do wyboru - pomagać i mieć większą szansę na plan, albo plądrować z mniejszą szansą na plan, ale za to łupem w postaci tego co jest mu akurat potrzebne. No, chyba, że pokonany gracz zawsze pilnuje produkcji.
 

DeletedUser8110

Guest
Pomysł na pierwszy rzut oka zabawny, jak czytam Wasze historyjki dopisane do niego. :D No ale właśnie-pomysł. Dlatego też przerzucam do odpowiedniego działu.
 

DeletedUser

Guest
Moja armia pokonuje i zwycięża armie przeciwnika . Miasto stoi przed zwycięzcą otworem i ... wysyłamy przegranym kwiatki , łupy i odszkodowanie dla wdów,sierot oraz rekompensatę za zgwałcone dziewice . Powiem że trochę bawi mnie ta myśl ;D Wiesz - zabiliśmy mężów , synów (ewentualnie żony, córki) w bitwie by potem ze skruchą remontować im miasto .
Tak robią Amerykanie:
Najpierw napadną, a potem przeproszą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15092

Guest
Obrona padła, wojska zginęły, przestraszeni obywatele:
- Proszę, nie zabijaj nas, zrobimy wszystko.
- To pracujcie ciężej dla swojego pana.

A więc atak wraz z motywacją jest możliwy :p
 

DeletedUser14004

Guest
W tym momencie obywatele mówią:
-Ale nasz pan jest offline od miesiąca.
 

DeletedUser11629

Guest
Mnie najbardziej przypadla do gustu ta rekompenasata za zgwalcone dziewice - przewidujecie tradycyjne zmazanie hanby poprzez zaslubiny? To sie simsy zrobia...
 

DeletedUser15092

Guest
A kto powiedział, że żołnierze koniecznie muszą gwałcić dziewice?
Moi wojownicy są honorowi i zabijają tylko obrońców, którzy i tak zostaną wskrzeszeni do następnej obrony
 

DeletedUser11629

Guest
Ale co, jesli lupow bronia dziewice? W zastepstwie smoka? To pladrujac zabijasz je, czy gwalcisz...? Ze smokiem to by nie przeszlo, chyba ze ze smoczyca :)
 

DeletedUser15092

Guest
Obywatele mnie lubią i sami mi dają swoje łupy :p
Ja po prostu klikam plądruj, wybieram budynek i biorę budynek. Żaden obywatel nigdy nie miał do mnie pretensji, jedynie gracz.
Kolejnego dnia, wchodzę do tego samego miasta i dekoruje pomnik, obywatele płacą mi 20 złota, dają mi też plan, no więc chyba nie obrażają się za wczoraj
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
Kolejnego dnia, wchodzę do tego samego miasta i dekoruje pomnik, obywatele płacą mi 20 złota, dają mi też plan, no więc chyba nie obrażają się za wczoraj

I to jest w amerykanskim stylu dopiero - najpierw wybijemy wojsko, spladrujemy ludnosc cywilna (cnota not included), a potem wieszamy wianki na pomnikach.

:D
 

DeletedUser8110

Guest
Mam wrażenie, że absudalność tego pomysłu pogłębia się z każdym kolejnym postem... :D
 
Do góry