Plany za motywację / plądrowanie

  • Rozpoczynający wątek yakiii
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam !

Zauważyłem pewną prawidłowość zdobywania planów za motywację czy też plądrowanie , im więcej plądruje tym wolniej dostaję plany pereł , czy to normalne ?

Proszę o odpowiedź oraz dyskusję w tym temacie

Dziękuję :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Nie ma takiej prawidłowości ;) Plany dostaje się losowo. Jedyną różnicą może być to, że z plądrowania są troszeczkę mniejsze szanse na plan niż z motywacji/restauracji ;)
 

DeletedUser

Guest
no właśnie potwierdziłeś ta prawidłowość ;)
dziennie robię około 200 efektywnych akcji , motywacja , odrestaurowanie , plądrowanie
gdy plądrowanie jest minimalne lub zerowe średnio wpada 3 plany , gdy plądrowanie jest intensywniejsze wpada max 2 plany
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Niby jak? :p
Przy akcji plądrowania masz odrobinę mniejsze szanse na plan niż z motywacji/restauracji. I tyle w tym filozofii. Ilość plądrowań, motywacji czy restauracji nie ma wpływu na ogólną ilość planów, bo ona może być kompletnie różna, raz splądrujesz 10 razy w ciągu dnia i ze wszystkich akcji dostaniesz 7 planów, a raz nie splądrujesz ani razu i dostaniesz 1 plan... Losowość...
 

DeletedUser

Guest
jeśli plądrowanie powoduje wolniejsze uzyskiwanie planów , to co jest następne na drabinie częstotliwości ? motywacja , czy odrestaurowanie ? to mnie bardzo nurtuje

- - - Zaktualizowano - - -

nooo z tym przykładem 10ciu plądrowań i 7 planach to cię nieco poniosło ;)
podejrzewam że jest jakiś algorytm , który w jakiś sposób to porządkuje i właśnie o hierarchię mi chodzi
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jeśli chciałbyś poznać szanse na plan - nie dostaniesz takiej odpowiedzi, nikt jej jeszcze nie dostał ;)
Z motywacji i restauracji szanse na plan są takie same, odrobinę mniejsze z plądrowania. I tyle :p Więc jak chcesz hierarchię, to masz:
1. Motywacja i restauracja
2. Plądrowanie
A przykład jest prawdopodobny, komuś już się tak mogło zdarzyć, a miało to tylko zobrazować losowość ;)
 

DeletedUser

Guest
no żeby nie było że jestem upierdliwy ;)
dlaczego plądrowanie jest niżej klasyfikowane od pozostałych działań a nie traktowane na równi ?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
A to już jest pytanie do twórców ;)
Może dlatego, że z plądrowania, oprócz planu, dostajemy także bonusy w postaci splądrowanych młotków/monet/towarów, a z motywacji i restauracji jedynie 20 monet? :p Ale to tylko spekulacje ;)
 

DeletedUser

Guest
no w odpowiedzi zawarłeś sens zasadności mojego pytania ;)
bo jeśli wchodząc do sąsiada mamy 3 możliwości do wykorzystania , za dwie mamy po 20 monet a za plądrowanie ... ? tu w zależności ... możemy nawet nic nie dostać (monety , surowce , młotki) bo nic aktualnie nie będzie ;) i na dodatek wolniej plany mamy za to dostawać ? czyli nie tak do końca że plądrując to same kokosy mamy z tego :p

- - - Zaktualizowano - - -

owszem , mamy 24 h od chwili ataku na przypilnowanie , ale tak czy inaczej działanie jest działaniem , więc dlaczego taka różnica ?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jak mówiłem, pytać się góry (chociaż otrzymanie odpowiedzi jest bardzo wątpliwe :p)
Pewnie obniżona dlatego, że, jak sam napisałeś, oprócz planu można otrzymać też niezłą sumę z domu bądź warsztatu, więc pewnie chcieli jakoś zrównoważyć większy zysk monet/młotków z mniejszą (odrobinę) szansą na plan :p I chyba nie ma sensu głębiej się w to wkopywać, bo ciężko będzie znaleźć inne wytłumaczenie :p
 

DeletedUser

Guest
weź pod uwagę fakt że zanim dojdzie do plądrowania to trzeba użyć wojska za które trzeba zapłacić i poczekać aż się wyprodukuje ;)
a te dwie pozostałe możliwości ... klik , klik i po zabiegu :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Tak, tylko że użycie wojska z kolei równoważą punkty za wygranie walki i nowe doświadczenie moralne :p
 

DeletedUser

Guest
rozumiem cię , jednak nie bardzo trafia do mnie ta argumentacja ponieważ powinno to być traktowane na równi z pozostałymi dwoma wariantami działań , gracz atakujący posiada i podnosi swoje perły militarne po to aby mieć z tego profity w postaci zwycięstw czy też możliwości (nie obowiązku) plądrowania , wykonując atak i nie plądrując wyklucza się z możliwości uzyskania planu , prawda ? ;)
za motywację ma tą możliwość z automatu
 

Borisel

Hrabia
A ja uważam że prędzej plany dostaniesz sa wbijanie komus perełek niż z motywacji czy plądrowania ;D Losowosć FoE - dobre sobie ;x
 

DeletedUser

Guest
idąc tropem twojego rozumowania , pójdźmy dalej ... dajesz 200 diaxów i masz plan ! ;)
sensem dyskusji jest schemat losowania planów za motywację / plądrowanie

o innych sposobach na zdobywanie ich nie rozmawiamy bo to oczywiste :p
 

Borisel

Hrabia
Po co dawać 200 diaxów ? Idziesz do perły jakiegokolwiek gracza , ładujesz PR i masz zwrot PR,medale i plany (czasami wiecej niz 1) a to że sie dubluje to inna sprawa - motywując/plądrując i tak nie masz wpływu jaki plan sie pojawi - a tak przy wspieraniu masz większe szanse ze nie będą sie dublowały (współczuje Guanabana ;D ) - dlatego na odwal motywuje moich znajomych ,gildie i sasiadow bo zawsze wpadnie mi 0 , 1 lub max 2 plany . A korzyści wspierania napisałem wyzej .
 

DeletedUser

Guest
jeśli ktoś motywkę robi "na odwal" to jaki możesz mieć wpływ na ewentualne plany ?
nawet nie wiesz czy gracz motywowany ma cokolwiek do motywowania ? klikasz i znikasz ;) za ten bohaterski czyn dostajesz 20 monet :p

proszę cię nie mieszajmy tych sposobów na uzyskiwanie planów , porozmawiajmy o temacie zasadniczym
 

Borisel

Hrabia
O to chodzi - plany wypadające z motywek/plądrowan sa tak znikome jak znalezienie końca tęczy z garnuszkiem złota (chociaż nie jest to nie mozliwe skoro początek znalazłem w kałuży benzyny ) . Motywując automatycznie chciał czy nie chciał robisz to "na odwal" i nie masz wpływu na plany - ani na konkretna perlę ani na dublowanie planów - wspierając komuś perly masz wpływ na jedna z dwóch rzeczy - konkretna perłe . Dlatego motywacja/plądrowanie nie jest moim źródłem zdobywania planów a wspieranie pereł ;)
A co do plądrowania - raz w całej mojej grze udało mi się zdobyć plan plądrując jakiś domek z epoki żelaza . A plądrowań nie sposób zliczyć więc trochę w przywłaszczeniu mienia i dóbr mam doświadczenie ;P Przy motywacjach w stosunku do plądrowań ma lepsze wyniki w uzyskiwaniu planów .
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
dlatego ja nie uprawiam sztafety motywacyjnej i motywuję ręcznie bo wiem czego mogę się spodziewać ;) a jakich epok (budynków) się wystrzegać ;) robiąc motywację po swojemu dziennie wpada minimalnie 2 plany (to skrajna ilość) normalnie wchodzi po 3 ;)

też tyle masz ?
 

Borisel

Hrabia
O dziwo nie - jak wspominałem wyżej -0 , 1 czy max 2 plany mi wypadają (cześciej 0 ) i to nie jest motywacja rzucona na puste ulice tylko na konkretne budynki produkcyjne i mieszkalne , rzadziej dające zadowolenie . Wiec w stosunku do tego powinienem miec raz na 50 ludzi jeden plan chociaż. Jednak większe możliwości mam przy wspieraniu . Wspominałeś że motywujesz ręcznie i masz wpływ na jaką epoke chcesz dostać plany - ale tylko na epokę a nie na konkretna perłę (w każdej epoce sa 2 perły ) ale jesli faktycznie masz takie szczęście przy motywowaniu to próbuj dalej . Ja nadal upieram sie przy swoim zdaniu ze mimo wkladu Pr i czasu weicej korzysci przynosi wspieranie pereł innych graczy .
 

DeletedUser

Guest
ty rób po swojemu , ja robię po swojemu ;)
np masz z rozkwitu postawioną bazylikę a raczej nie szukasz planów do notre ;)
to będziesz szukał u gracza budynku do pomocy z rozkwitu ?

spróbuj przez tydzień ręcznie motywować z rozwagą ;) ... i za tydzień podziel się swoimi spostrzeżeniami
 

Borisel

Hrabia
Pewnie - posiadam niecałe 700k pkt a mam znajomych którzy siedzą w epoce żelaza - własnie ze względu na perły które mogą mieć ;) . A jak ktos nie ma takowej perły z moich znajomych to pytam na czacie kto ma ta perle i jedziemy .
Tu jednak mam pytanie - jest faktyczna różnica przy motywowaniu automatycznej od ręcznej jesli weźmiemy pod uwage że motywacje nie idą do otchłani nicości ? Bo mi sie wydaje że niewzne jak motywujesz szansa na plany jest taka sama - tylko przy ręcznej ja wspominałeś masz wplyw na epokę (nie perle!) która chcesz dostać plan. Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
zgoda , szansa jest taka sama ale lecąc na oślep trafiasz też nie efektywne motywacje (puste) w ten sposób ograniczasz swoje szanse :(
kolejna sprawa dość ważna , z automatu najczęściej pomoc trafia w "duperelki" a te na ogół u graczy z niskich epok są z epoki kamienia :) menhiry itd .. więc jaki plan chcesz za taką motywację dostać ?
znajomi i ich dobór to już twoja sprawa ;)
 

Borisel

Hrabia
Jeśli mówimy o epoce w której jestem (modernizm) wiec silą rzeczy sąsiedzi znajduja sie minimalnie w epoce przemysłowej/kolonialnej . Wiec sie nie martwię ze natrafię na dekoracje z epoki kamienia łupanego . Nawet jak natrafię na krzaczek z epoki brązu to sie uciesze bo szukam planów do Zeusa ;) . Jednak jeśli ja jestem w epoce brązu/żelaza to juz faktycznie jak piszesz - juz musze zrobić ręcznie jeśli szukam planów do pereł z brązu (ze względu na sąsiadów) .
I tu rowniez zaznaczam - jesli faktycznie mam znajomych , sasiadow którym moge bez problemu motywować automatycznie to tak robie - szansa na wypadniecie planów jest taka sama jak ręczna . Jednak jakie plany mi wypadną to wypadną - płakać nie będę . Teraz na moim przykładzie - posiadam Castel , perła z jesieni - w znajomych posiadam 2 takich ludzi którzy sa w epoce jesieni/kolonialnej mających budynki tej epoki . Sąsiedzi - 0 , gildia - 0 . Został ostatni kawałek planu by odblokowac kolejny lvl perly - i teraz mam na sile motywować 2 znajomych żeby a nuz może trafi plan ? Nie mam wplywu na gre moich znajomych - zmienia epokę,wymienia budynki i kaput . Wiec zostaje mi wspieranie perełek Castela u innych graczy .

Ale my tu pitu i pitu a zamkna nas zaraz za off topic - Dlatego zeby nie bylo - szansa wypadania planow z motywacji/pladrowan jest taka ze z motywacji częściej dostaniesz niż z plądrowań. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
nie jest moją intencją przekonywanie cię do robienia ręcznej motywacji ;)
na koniec dodam też ważny aspekt ręcznej motywki , wchodząc do miasta gracza widzisz też jego perły i możesz "załapać" się na plan za przysłowiową darmochę ;)
...ale ty masz swoją koncepcję gry , którą jak najbardziej szanuję
 
Status
Zamknięty.
Do góry