plany z motywacji

DeletedUser12062

Guest
To jak wytłumaczysz wypadnięcie 14 wież zwycięstwa pod rząd, 11 sklepów kibica pod rząd. 8 galerii pod rząd, 6 studni pod rząd. 4 pakiety po 800 jajek pod rząd (mimo że było 5% szansy)?

Zdaje się że w Bułgarii jakiś czas temu facet trafił pod rząd 2 razy "szóstkę" wysyłając... Te same liczby.... To jest statystyka i prawdopodobieństwo.... Liczy się ilość jaka wyjdzie w kilkuset próbach i podział wyników.... Bo możesz trafić 4 razy pod rząd a potem na 5tys prób ani razu.... Takie badania robi się w kilkuset lub kilku tysiącach prób.... nie w 10 czy 50...
 

DeletedUser625

Guest
Ale żeby 14 razy pod rząd trafić to samo? To czemu przy planach nie mam takiego szczęścia? :D
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Mędzisz i mędzisz, a tu dalej ta sama losowość. Raz jest zajefajna, a innym razem będzie gorsza.
Nie dość, że masz szansę (50%) na to że cokolwiek wpadnie, to jeszcze 50% która to perła (jeśli są dwie) + 11,(1)% na konkretny plan.
Więc nie spiskuj, że programiści to zmieniają.
[IRONIA] Tiaa siedzi sobie taki jeden oddelegowany (dlatego -1 osoba w teamie programistów), która zależnie od humoru włącza większy procent, a raz mniejszy).
A że ostatnio pogoda w Niemczech nie jest za ładna to i ten biedny programista humoru nie ma i takiemu Guanie wyłącza szansę na upgraniony plan (bo przecież on jest jeszcze jasnowidzem do tego wszystkiego i wie co każdy chce wylosować :D)[/IRONIA]
 

wuen

Hrabia
Jedni mają pecha, inni szczęście. Ja osobiście należę do pechowców i przy stawianiu każdej Perły musiałam się wspierać Diamentami. :p
mam identycznie - stąd ten wątek podszyty frustracją :(
przy nagrodach mam podobnie - jak "los" uprze się na jakąś to do znudzenia - monety, młotki lub medale - przy nowych surowcach jakoś tego nie zauważam ;)
 

DeletedUser11683

Guest
Mędzisz i mędzisz, a tu dalej ta sama losowość. Raz jest zajefajna, a innym razem będzie gorsza.
Nie dość, że masz szansę (50%) na to że cokolwiek wpadnie, to jeszcze 50% która to perła (jeśli są dwie) + 11,(1)% na konkretny plan.
Więc nie spiskuj, że programiści to zmieniają.
[IRONIA] Tiaa siedzi sobie taki jeden oddelegowany (dlatego -1 osoba w teamie programistów), która zależnie od humoru włącza większy procent, a raz mniejszy).
A że ostatnio pogoda w Niemczech nie jest za ładna to i ten biedny programista humoru nie ma i takiemu Guanie wyłącza szansę na upgraniony plan (bo przecież on jest jeszcze jasnowidzem do tego wszystkiego i wie co każdy chce wylosować :D)[/IRONIA]

Obawiam się, że piszesz o rzeczach, o których nie masz pojęcia :)
Losowość jak najbardziej jest oprogramowana w grze, ale z dużym prawdopodobieństwem można pokusić o stwierdzenie, że w grze nie występuje typowy rozkład jednostajny dyskretny (czyli nie jest to tak, że zawsze prawdopodobieństwo zdarzenia wynosi 1/n gdzie n to liczba możliwości). Zapewne dla podgrzania atmosfery są dołożone dodatkowe czynniki, które modyfikują prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia (strzelam: dzień tygodnia, godzina, ...). Średnio może i wychodzi w długim czasie 1/n (choć żeby tak było, to autor algorytmu musiałby być geniuszem statystycznym) :)
A chcesz dowodu? Pamiętasz ubiegłoroczny event z golami? Sprawdź sobie jaka była największa wygrana i ile przedtem musiało być pudeł. A potem sprawdź jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia takiego ciągu niepowodzeń przy rozkładzie liniowym. Pewnie zbliżone do głównej wygranej w totka :) W tamtym evencie czynnikami modyfikującymi prawdopodobieństwo był (niemal na pewno) czas od ostatniego strzału - stąd często dało się wygrać minimalną nagrodę (mimo prawdopodobieństwa 1/20) jak długo nikt nie strzelał i można było wygrać dużą nagrodę (czyli musiała być dłuuuuggaaa seria pudeł) gdy wiele osób jednocześnie strzelało.
 

DeletedUser625

Guest
Ja i tak nie jestem przekonany co do tej całkowitej losowości. Może i jest jakaś częściowa, ale potem wszystko leci z pamięci, ale jak tam chcecie.
 

DeletedUser7425

Guest
Powiem tylko tyle, losowość.....hmm ,
ponad 1,5 roku czekałem na 1 jedyny ostatni plan do Cerkwi Wasyla,
zawziołem się i powiedziałem sobie że nie dam tych 200 diamentów za 1 plan,
w końcu luty tego roku po ponad półtorarocznej motywacji,budowaniu
innych Cerkwi,otrzymaniu dziesiątek dubli które "losowo" zmieniały się w inne
duble skrzętnie omijając ostatnie wolne pole w planach Cerkwi owa "losowość"
rzekła:"znaj pańską łaskę masz ten ostatni plan i spadaj".
1,5 roku "losowości" :)
 

DeletedUser625

Guest
Otworzyłeś kiedyś pod rząd jednego dnia i podczas jednej sesji logowania więcej niż 5 złotych skrzyń? Wykonałeś to samo zadanie powtarzalne ze 20 razy pod rząd jednego dnia i podczas jednej sesji logowania? Zakręciłeś kołem fortuny kilkanaście razy pod rząd jednego dnia i podczas jednej sesji logowania? Wymieniłeś kilkanaście razy pod rząd plany 2:1 podczas jednej sesji logowania? Jeśli nie to to zrób gdy nadarzy się okazja to zobaczysz o co mi chodzi.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Skrzyń nie otwierałem (za długo zbierałem bilety). Zadania powtarzalne wykonywałem kilkanaście razy podczas jednej sesji jak napisałeś i rzadko trafiała mi się taka sama nagroda pod rząd. Kołem kręciłem i też wypadały nagrody bardzo losowo. Plany też wymieniałem i, oprócz tego że nie chciał wypaść ten jeden ostatni, też wypadały różne kawałki, zachodni, wschodni, środkowy, itd. Więc z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że tak - losowość tutaj istnieje.
 

DeletedUser625

Guest
Nie jest to całkowita losowość. Bo zapamiętuje kilka wyników a potem jedzie to samo w kółko.

- - - Zaktualizowano - - -

Zadania powtarzalne wykonywałem kilkanaście razy podczas jednej sesji jak napisałeś

Chodzi o jedno i to samo zadanie w kółko. Robisz i pozostałe anulujesz. Nagrody się powtarzają i to bardzo często.
 

wuen

Hrabia
Oczywiście że losowość w FoE istnieje - z tym, że jest to losowość sterowana, nadzorowana, zgodna z pewnymi ustaleniami:
- wspomniany event z kopaniem piłki do bramki - odstęp czasowy pomiędzy strzałami i ilość graczy w danej kolejce miały ogromny wpływ na nagrodę
- trafienie brakującego planu gdy ma się po kilka dubli to jak trafienie diamentów za cykliczne zadanie
- trafienie planu nowej perły w nowej epoce gdy klika się tylko budynki z tej epoki - patrz wyżej
Dlatego uważam, że teraz "programiści" także wprowadzili pewne zasady zmniejszające prawdopodobieństwo trafienia tak pożądanych planów nowej perły - a powód wymieniłem na początku - zakup za diamenty (w domyśle - PLN)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Chodzi o jedno i to samo zadanie w kółko. Robisz i pozostałe anulujesz. Nagrody się powtarzają i to bardzo często.

Wiem, o które chodzi i dokładnie o nich mówię ;) I mi się nie powtarzały, wypadały chyba wszystkie, które są możliwe, oczywiście najwięcej kasy i młotków, towary, medale...

I sam przyznajesz, że jednak ta losowość istnieje, chociaż nie jest całkowita. Bo nie jest, jest określona kodem, zakresem nagród itd. itp., ale nie się jej całkowicie zanegować ;)
 

DeletedUser625

Guest
O nich mówisz? Kiedy mi chodzi o jedno zadanie (liczba pojedyncza), a podobno jesteś Polonista. :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ja mówię o tych zadaniach, czyli o X zadaniach tej samej treści/typu/zakresu/zwał jak zwał, przykładowo: o 15 takich samych zadaniach :p
 

DeletedUser12062

Guest
Już pisałem w paru tematach, więc nie zaszkodzi że napiszę też tu. Losowość w FoE to mit prawie tak stary jak Zeus.

Byłoby losowe gdyby w FoE naprawdę istniała losowość, ale niestety nie istnieje.

Bzdura. Ta losowość to mit.

Na siłę można by dołożyć jeszcze dwa posty o tym samym....

Ty w losowość tutaj nie wierzysz Twoja sprawa.... Ani my Ciebie nie przekonamy do tego, że istnieje, ani Ty nas do tego, że takowa jednak nie istnieje.... Chciałbym Ci tylko zwrócić uwagę, że dochodzi do tego też aspekt psychologiczny ( subiektywne odczucie w sprawie, w której wymagamy szybkiego i zgodnego z naszym założeniem efektu.... ). Ale tłumaczyć nie ma co....

Fakt za to jest jeden... Nagrody dla rekordzisty w ilości postów zapewne nie będzie....

------------------------------------------------------------
Autentyk z historii:
Dość dawno temu rybacy z pewnego kutra wypływający na Atlantyk spotkali się z pewnym problemem. Mianowicie na jednym z łowisk zawsze trafiali na niewielkie ławice szprot a na drugim od czasu do czasu pojawiały się duże ławice morskich okoni. Lecz z drugiego wracało się często z pustymi ładowniami. Sprawą zainteresowali się matematycy i znaleźli o to takie rozwiązanie: do kapelusza należało wrzucić 3 kartki z napisem szproty i 1 z napisem okoń. Od tego czasu prawie zawsze po wylosowaniu kartki z napisem okoń i wyprawie na tereny, w których jego ławica się pojawiała, rybacy wracali.... z pełnymi ładowniami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Devilish number 2666

Zaczynacie mnie irytować z tym zarzucaniem mi nabijania postów. Może i tyle razy to powtarzam, ale to dlatego, że z kimś rozmawiałem i się z nim nie zgadzałem. To już nic mam nie pisać, bo nagle nabijam posty?
 

DeletedUser8110

Guest
Zarzuty te nie będą się pojawiać, jeśli w postach znajdzie się coś więcej niż "bzdura, losowość to mit" :)
 

DeletedUser11683

Guest
Przeciwienstwem losowosci jest determinizm. Mysle, ze nikt nie sadzi iz nagrody "losowe" sa z gory znane po zalogowaniu. Zatem skoro nie ma determinizmu to jest losowosc. Tyle tylko ze rozklad zmiennej losowej nie jest rozkladem liniowym dyskretnym, a prawdopodonienstwo trafienia konkretnej nagrody jest zmienne w czasie.
 
Do góry